Şimdi Ara

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey (500. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17.661
Cevap
366
Favori
1.943.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 498499500501502
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • en uygun olanı 45$ dolar. isterseniz yurt dışından getirebilirim
    200mA ile 1800mA arası şarj etme seçilebiliyor
    100mA ile 500mA arası boşaltma özelliği mevcut

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey

piyada bulabileceğin en uygun şarj cihazı şimdilik bu.
    maha powerex mh9000(benim kullandığım) 85 dolar civarında eğer her gün pile ihtiyaç duymuyorsan bu sana rahatlıkla yetecektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: experiment67

en uygun olanı 45$ dolar. isterseniz yurt dışından getirebilirim
    200mA ile 1800mA arası şarj etme seçilebiliyor
    100mA ile 500mA arası boşaltma özelliği mevcut

piyada bulabileceğin en uygun şarj cihazı şimdilik bu.
    maha powerex mh9000(benim kullandığım) 85 dolar civarında eğer her gün pile ihtiyaç duymuyorsan bu sana rahatlıkla yetecektir

Bayağı pahalıymış ben elimdeki ile birşeyler yapmaya çalışacağım artık ya aslında li-ion , li-po , li-Fe ve pb türlerini mükemmel şarj ediyorda ni-mh gibi türlerde yerlerde sürünüyor az önce decharge charge yapayım dedim decharge yapıcak birşey bulamadı hatası verip charge moduna geçti ve 11mah şarj edip bıraktı . Şimdi sadece decharge moduna aldım sorunsuz devam ediyor. Bu arada kamera ile 100 e yakın fotorğraf çektim (belkide daha az) fakat pil bitik uyarısı verdi bu piller dolu olarak gelmiyormu ? Ne yapmamı önerirsiniz acaba makinedemi bir sorun var =?
  • merhaba öncelikle bu konuyu açıp setaylı bilgiler veren bipekkan beye çok teşekkürler sormak istediğim konu şu normal alkalin pillerin şarj edilmesi ile ilgili: 12 V, 200 mAh lik güç adaptörü,
    1N4004 Diyod,
    15 Ohm 1/4 Wlık direnç,
    LM317T Voltaj Regülatörü, bu malzemeler ile bir şarj devresi yaptım aaa alkalin pilleri şarj edeceğim bu devreye göre 2 pili 3.6 volt 83 mah ile şarj ediyormuş devreyi yaptım 3,7 volt civarı akım veriyor ben aynı sistemden iki adet yapıp 500 mah lık adaptöre paralel olarak bağladım toplamda 4 pili şarj edebiliyorum devreyi dün bitirdim piller şu an şarjda ancak pileri test edecek vaktim olmadı ne kadar dolduklarını bilmiyorum.

12 voltu 3.6 volt yerine 7.2 volta düşürmek için nasıl bir direnç kullanmalıyım ve alkalin pilleri 83 mah ın üzerinede şarj etmek istesem en fazla kaç mah olmalıdır.

12 volt 200 mah lık akımı düşürürken direnç nasıl hesaplanıyor yani 1/4 watt lık 15 ohmluk direnç lm317t akım regülatörü ile 83 mah 3.6 volt veriyorsa bunun hesaplanması nasıl oluyor ohm kanuna göre voltajın nasıl düştüğünü azçok nette araştırark öğrendim ancak amper olayı neye göre ayarlanıyor?

bu pillerin üzerinde kaç mah oldukları yazmıyor kullandığım piller gp nin aaa tipi alkalin pilleri ve pillerin dolup dolmadığını nasıl anlayabilirim multimetre ile ?

konu hakkında bilgi sahibi olupta paylaşım yapabilecek arkadaşlaro şimdiden teşekkür ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykansin54

merhaba öncelikle bu konuyu açıp setaylı bilgiler veren bipekkan beye çok teşekkürler sormak istediğim konu şu normal alkalin pillerin şarj edilmesi ile ilgili: 12 V, 200 mAh lik güç adaptörü,
    1N4004 Diyod,
    15 Ohm 1/4 Wlık direnç,
    LM317T Voltaj Regülatörü, bu malzemeler ile bir şarj devresi yaptım aaa alkalin pilleri şarj edeceğim bu devreye göre 2 pili 3.6 volt 83 mah ile şarj ediyormuş devreyi yaptım 3,7 volt civarı akım veriyor ben aynı sistemden iki adet yapıp 500 mah lık adaptöre paralel olarak bağladım toplamda 4 pili şarj edebiliyorum devreyi dün bitirdim piller şu an şarjda ancak pileri test edecek vaktim olmadı ne kadar dolduklarını bilmiyorum.

12 voltu 3.6 volt yerine 7.2 volta düşürmek için nasıl bir direnç kullanmalıyım ve alkalin pilleri 83 mah ın üzerinede şarj etmek istesem en fazla kaç mah olmalıdır.

12 volt 200 mah lık akımı düşürürken direnç nasıl hesaplanıyor yani 1/4 watt lık 15 ohmluk direnç lm317t akım regülatörü ile 83 mah 3.6 volt veriyorsa bunun hesaplanması nasıl oluyor ohm kanuna göre voltajın nasıl düştüğünü azçok nette araştırark öğrendim ancak amper olayı neye göre ayarlanıyor?

bu pillerin üzerinde kaç mah oldukları yazmıyor kullandığım piller gp nin aaa tipi alkalin pilleri ve pillerin dolup dolmadığını nasıl anlayabilirim multimetre ile ?

konu hakkında bilgi sahibi olupta paylaşım yapabilecek arkadaşlaro şimdiden teşekkür ediyorum.

@aykansin54
    Normal bildiğimiz alkalin piller şarj edilemez.Edilebilmiş olsaydı şarjlı pillere ihtiyaç olmazdı.Bu konuda iddialı olan bir cihaz vardı hatta forumdada konu olmuştu.Aslında olay şu.Normal pillerde bittiği zaman (+) kutup etrafında hidrojen gazı birikir ve elektron akımını engeller. Siz bunu şarj etmeye çalışırken reaksiyonu tersine çevirip bu gazın bir miktar tekrar geriye emilmesini sağlıyorsunuz.Biz bunu orta okulda pili kaynar suyun içinde 1/2 saat tutarakta sağlıyorduk.
    Sizin yaptığınız devreyi bilmiyorum.Pillerin ne kadar dolduğunu tahmin edemezsiniz. Ancak size 50 yıl evvelki deneyime göre kazanılan akım(Güç) ancak yeni bir pilin %25' i kadar olduğunu söyleyebilirim.
    Açıklamalarınızda bir çok karışıklıklar var.Akım-Voltaj hepsi iç içe geçmiş.Bana burada şu şemanın ve yaptığınız değişikliklerin fotografını koyarsanız daha iyi yrd. olurum.
  • Arkadaşlar,

Şöyle bir masa saati aldım:

Benim aldığım saatte LED rakamlar kırmızı ve sürekli yanıyor. Rakamlar dönüşümlü olarak saati ve ortam sıcaklığını gösteriyor.

4 tane AAA şu pilden kullanıyorum:

Buraya kadar her şey iyi; saatten çok memnunum ama pil dayandıramıyorum bu cihaza!

Yukarıdaki pillerden 4 tane koyuyorum 2 gün bile dayanmıyor; LED rakamların ışığı zayıflayıp tamamen kayboluyorlar.

Şarjlı pil kullanabilir miyim? Eğer kullanabilirsem bu cihaz için kullanabileceğim en iyi pili önerir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ŞAMAN -- 13 Nisan 2013; 2:28:15 >
  • canon ae1 program için 4LR44 6Vşarjlı pil varmıdır acaba bilen kullanan varmıdır...?
  • quote:

Orijinalden alıntı: refugee

canon ae1 program için 4LR44 6Vşarjlı pil varmıdır acaba bilen kullanan varmıdır...?

@refugee
    Türkiyede sıklıkla her süper markette bulunabilen 3 markaya ait fotograf aşağıda.Sadece son kullanım tarihine bakmanız gerecek.En azından 2015-16 olmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ŞAMAN

Arkadaşlar,

............
    Benim aldığım saatte LED rakamlar kırmızı ve sürekli yanıyor. Rakamlar dönüşümlü olarak saati ve ortam sıcaklığını gösteriyor.

..........................
    Buraya kadar her şey iyi; saatten çok memnunum ama pil dayandıramıyorum bu cihaza!

Yukarıdaki pillerden 4 tane koyuyorum 2 gün bile dayanmıyor; LED rakamların ışığı zayıflayıp tamamen kayboluyorlar.

Şarjlı pil kullanabilir miyim? Eğer kullanabilirsem bu cihaz için kullanabileceğim en iyi pili önerir misiniz?

@ŞAMAN,
    Alınabilecek en zayıf Varta'nın Brezilya malı Çinko Karbon Pillerini almışsınız.Anlayamadığım, aslında bu saatli radyonun şehir şebekesi ile çalışacak şekilde yapılması gerekir.Çünkü sayıları gösteren bu göstergeler bayağı fazla akım çeker ve asıl pilleri tüketen bu ışklı elemanlardır. Kullanılan Piller enerji kesintilerinde özellikle saat için bir yedek enerji kaynağı olması gerekir. Şehir şebekesi kesildiğinde göstergelerde kapatılır ve sadece saatin zaman kısmı çalışmaya devam eder.Ek bir düğme ile gerektiğinde göstergeleri siz aydınlatırsınız.Genellikle en basit bir saatli radyoyu çalıştıran IC bu mantıkla üretilir.Yoksa her pil bitişinde saati yeniden ayarlamak zarureti olurki bu en basitinden olarak bu dizaynı yapanı hemen işten kovmayı gerektirir.
    Eğer eksik bilgi verdiyseniz orasını bilemem ama elbette şarjlı pil kullanabilirsiniz. Ancak bu defada pilleri şarj nedeniylede bu defa şarj cihazıda almanız gerekecek.Kısacası her açıdan bana anlamsız geliyor bu saatli radyo için. Aslında bu yedek enerji kaynağı için AAA tip BİM yada A-101 de satılan ucuz ama verimli alkalin pillerden kullanmak yeterlidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 13 Nisan 2013; 10:49:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bipekkan
    quote:

Arkadaşlar,
    ............

@ŞAMAN,
    Alınabilecek en zayıf Varta'nın Brezilya malı Çinko Karbon Pillerini almışsınız.Anlayamadığım, aslında bu saatli radyonun şehir şebekesi ile çalışacak şekilde yapılması gerekir.Çünkü sayıları gösteren bu göstergeler bayağı fazla akım çeker ve asıl pilleri tüketen bu ışklı elemanlardır. Kullanılan Piller enerji kesintilerinde özellikle saat için bir yedek enerji kaynağı olması gerekir. Şehir şebekesi kesildiğinde göstergelerde kapatılır ve sadece saatin zaman kısmı çalışmaya devam eder.Ek bir düğme ile gerektiğinde göstergeleri siz aydınlatırsınız.Genellikle en basit bir saatli radyoyu çalıştıran IC bu mantıkla üretilir.Yoksa her pil bitişinde saati yeniden ayarlamak zarureti olurki bu en basitinden olarak bu dizaynı yapanı hemen işten kovmayı gerektirir.
    Eğer eksik bilgi verdiyseniz orasını bilemem ama elbette şarjlı pil kullanabilirsiniz. Ancak bu defada pilleri şarj nedeniylede bu defa şarj cihazıda almanız gerekecek.Kısacası her açıdan bana anlamsız geliyor bu saatli radyo için. Aslında bu yedek enerji kaynağı için AAA tip BİM yada A-101 de satılan ucuz ama verimli alkalin pillerden kullanmak yeterlidir.

Değerli bipekkan,

Hızlı cevap için teşekkür ederim.
    Tabii bir konuda bilgi sahibi olmayınca, insan böyle en kötü ürünleri alabiliyor.
    Varta markasının iyi bir marka olduğunu biliyorum. Bu nedenle, bu pilleri ucuz olduğu için Koçtaş'tan almıştım.
    Tabii aslında iyi markaların tüm ürünleri iyidir diye de düşünmemek lazım. Yanlış yapmışım.

Elektriğe bağlı çalışan ama aynı zamanda içinde pili de olan bir saat de vardı evde.
    Ama çalışırken "zzzzz" sesi çıkardığı için beni sinir ediyordu ve o saati emekli ettim.
    Yerine bunu aldım. Bu saat radyolu bir saat değil; sadece saati ve ortam sıcaklığını gösteriyor. Hiç ses çıkarmıyor.
    Galiba bir adaptörle de çalışabilir. Arka paneli şu şekilde:

6 Volt bir adaptörle çalışıyor galiba.

Ama gene de bu saati hiç elektriğe bağlı olmadan en uzun süre led ışıkları canlı kalacak şekilde pille çalıştırmak istersem şöyle bir pil seçeneği uygun olur mu:

NOT: Evdeki diğer pek çok cihaz için de hep kullan-at piller kullanıyordum. Şarjlı pil almanın daha performanslı ve uzun vadede daha ekonomik olması nedeniyle, buradaki tavsiyeleri okuyup, Konnoc KCR-0628 Universal Şarj Cihazı siparişi verdim bile. Şu an kargo yolda. Aynı cihaz sizde de var. Yani "diş hekiminin kullandığı diş macununu kullanacaksın" prensibi.

Yukarıdaki pil olur mu bu saat için?
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar,
    ............

@ŞAMAN,

Değerli bipekkan,

Tabii bir konuda bilgi sahibi olmayınca, insan böyle en kötü ürünleri alabiliyor.
    Varta markasının iyi bir marka olduğunu biliyorum. Bu nedenle, bu pilleri ucuz olduğu için Koçtaş'tan almıştım.
    Tabii aslında iyi markaların tüm ürünleri iyidir diye de düşünmemek lazım. Yanlış yapmışım.

Elektriğe bağlı çalışan ama aynı zamanda içinde pili de olan bir saat de vardı evde.
    Ama çalışırken "zzzzz" sesi çıkardığı için beni sinir ediyordu ve o saati emekli ettim.
    Yerine bunu aldım. Bu saat radyolu bir saat değil; sadece saati ve ortam sıcaklığını gösteriyor. Hiç ses çıkarmıyor.

....................

Ama gene de bu saati hiç elektriğe bağlı olmadan en uzun süre led ışıkları canlı kalacak şekilde pille çalıştırmak istersem şöyle bir pil seçeneği uygun olur mu:

NOT: Evdeki diğer pek çok cihaz için de hep kullan-at piller kullanıyordum. Şarjlı pil almanın daha performanslı ve uzun vadede daha ekonomik olması nedeniyle, buradaki tavsiyeleri okuyup, Konnoc KCR-0628 Universal Şarj Cihazı siparişi verdim bile. Şu an kargo yolda. Aynı cihaz sizde de var. Yani "diş hekiminin kullandığı diş macununu kullanacaksın" prensibi.

@ŞAMAN,
    Kullandığınız piller aslında kötü pil değil.Çinko Karbon piller ve bu piller bir ara 16 adedi 1.50 TL' ye Şok ta satılmıştı Yani pilin yapısına göre ucuzluğu doğal olan piller.Yaklaşık 150 mA kadar akım verebilirler.Alkalin olanları ise yaklaşık 300 mA AAA tip için. Verdiğiniz fotograftaki Varta Prf. 1000 mA ise gerçek kapasiteleri 850 mA civarında.Şöyle bir kaba hesap yaparsak 150 mA pilleriniz 2 gün dayanıyorsa, Bu şarjlı piller 5-6 gün, taş çatlasa 7 gün kadar dayanır. Ve normal piller gibi değil birden biter,Arkanızı dönersiniz 10 sn önce ışıklı olan saatiniz sönmüş. Aslında şarjlı pillerde sizin sorununuzu çözmüyor. Aşağıda fotografını verdiğim cihazınızın 6 V girişine:

ATABA' nın AT-565 Regüleli veya AT-566S Switch-Mode regüleli adaptörlerinden birini almanız daha mantıklıdır.Burada dikkat edeceğiniz nokta, ki özellikle bu 2 modeli seçtim. Orta bağlantı uçlarının kırmızı daire içine aldığım şekilde (+) olmasıdır.Böylece adaptörün içini açıp kablo uçlarını değiştirmeden doğrudan kullanabilirsiniz.

Diğer taraftan, eğer yukarıda açıkladığım şekilde adaptör kullanırsanız, verdiğiniz fotograftaki şarjlı pilleri değil, aşağıda fotografını verdiğim Varta'nın Ready2Use şarjlı pillerini almalısınız.Bu piller Alkalin pil özelliklerine sahip ve şarjlarını bir yıl boyunca en az % 80 oranında muhafaza edebilen pillerdir. Böylece Stand-By da bekleyen piller, bu süre içinde kolay kolay deşarj olmazlar.Sizin seçtiğiniz pillerde çok iyi piller, ancak kullanım yeri olarak seçimi doğru olmayan Normal tip Ni-Mhd pillerdir.

Konnoc KRC-628 seçimiz çok iyi olmuş, iyi ve güzel günlerde kullanın.
  • Pardon soruyu doğru soramadım sanırım... Bu pillerin varlığından haberim var fakat ben bu pillerin şarjlı olanlarından yani rechargeable olanı varmı acaba diye sormuştum bilmiyorum bilginiz varmı acaba...???
  • kipa dan ultra-pro germany yazıyor 2700 şarjlı pil aldım gp nin 2li yeşil renkli şarj cihazıyla şarj olur mu.bide kipadan tavsiye edebileceğiniz şarjlı pil varmı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: refugee

canon ae1 program için 4LR44 6Vşarjlı pil varmıdır acaba bilen kullanan varmıdır...?

@refugee,
    "6Vşarjlı"yazmışsınız Bu nedenle fark edemedim.
    Malesef 6 volt olsn bu küçük pillerin şarjlı olanları yok.Zaten ebat küçüldükçe ve Ni-Cd olsun,ister Ni-Mhd olsun ekonomik ve kazamç saplayacak bir ortamı olmuyor.Hatta bu nedenle 9V bataryalar bile bu nedenle verimli değiller.Bunun yerine Markasına göre ömürleri 2-3 misli değişen 4SR44 Kodlu Gümüş Oksit piller kullanılıyor.Türkiyede var mı bunlar kesin bilmiyorum, ancak yurt dışında var ve çoklu gruplar halinde alınırsa adedi 3,5 $ civarına geliyor.Marka kalitesi arttıkçada fiyat yükseliyor.
    http://www.electric-store.eu/tr/Piller-%C5%9Earj-Cihazlar%C4%B1-ve-Aksesuarlar%C4%B1/90821-G%C3%BCm%C3%BC%C5%9F-Oksit-4Sr44-145Mah-6V-4028.101.401.htm
    http://www.onlybatteries.com/4lr44-alkaline-4sr44-silver-oxide-batteries-24-2-591-1960.asp
    http://www.smallbattery.company.org.uk/sbc_4sr44.htm
    http://www.ebay.com/itm/3-x-4SR44-PX28A-A544-4LR44-K28A-V34PX-8LR44-6V-Battery-/350695856131
    http://www.ebay.com/itm/Camelion-4SR44-S28PX-PX28-4G13-544-6V-Silver-Oxide-Battery-/390384405068#ht_2105wt_646
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar,
    ............

@ŞAMAN,

Değerli bipekkan,
    ....................

@ŞAMAN,
    Kullandığınız piller aslında kötü pil değil.Çinko Karbon piller ve bu piller bir ara 16 adedi 1.50 TL' ye Şok ta satılmıştı Yani pilin yapısına göre ucuzluğu doğal olan piller.Yaklaşık 150 mA kadar akım verebilirler.Alkalin olanları ise yaklaşık 300 mA AAA tip için. Verdiğiniz fotograftaki Varta Prf. 1000 mA ise gerçek kapasiteleri 850 mA civarında.Şöyle bir kaba hesap yaparsak 150 mA pilleriniz 2 gün dayanıyorsa, Bu şarjlı piller 5-6 gün, taş çatlasa 7 gün kadar dayanır. Ve normal piller gibi değil birden biter,Arkanızı dönersiniz 10 sn önce ışıklı olan saatiniz sönmüş. Aslında şarjlı pillerde sizin sorununuzu çözmüyor. Aşağıda fotografını verdiğim cihazınızın 6 V girişine:

ATABA' nın AT-565 Regüleli veya AT-566S Switch-Mode regüleli adaptörlerinden birini almanız daha mantıklıdır.Burada dikkat edeceğiniz nokta, ki özellikle bu 2 modeli seçtim. Orta bağlantı uçlarının kırmızı daire içine aldığım şekilde (+) olmasıdır.Böylece adaptörün içini açıp kablo uçlarını değiştirmeden doğrudan kullanabilirsiniz.

Diğer taraftan, eğer yukarıda açıkladığım şekilde adaptör kullanırsanız, verdiğiniz fotograftaki şarjlı pilleri değil, aşağıda fotografını verdiğim Varta'nın Ready2Use şarjlı pillerini almalısınız.Bu piller Alkalin pil özelliklerine sahip ve şarjlarını bir yıl boyunca en az % 80 oranında muhafaza edebilen pillerdir. Böylece Stand-By da bekleyen piller, bu süre içinde kolay kolay deşarj olmazlar.Sizin seçtiğiniz pillerde çok iyi piller, ancak kullanım yeri olarak seçimi doğru olmayan Normal tip Ni-Mhd pillerdir.

Konnoc KRC-628 seçimiz çok iyi olmuş, iyi ve güzel günlerde kullanın.

bipekkan,

Bu bilgiler çok iyi oldu. Ne yapmam ve yapmamam gerektiğini öğrendim.
    Benim açımdan her şey netleşmiş oldu.
    Çok teşekkür ederim.
  • Arkadaşlar merhaba sx150 makina'ma şarj cihazı ve şarjlı pil alıcam...Önerileriniz nelerdir Ataba 908 ve ataba 508 cihazları çok övüyorlar ama nedir necidir bir bilgim yok ataba 908'in fiyatı gittigiyor.comda yanında 6 adet gp 2700 ile birlikte 49.90 bir şık daha var aynı şekilde 6 adet 2700 mah ve yanında gp powerbank da 49.90 ne önerirsiniz?
  • üstadım şunlardan hangisini önerirsin. 2 pil de benim işimi görür yani fotoğraf delisi bir insan değilimdir. sonyler hakkındaki yorumlarını da merak ediyorum yakınımda teknosa olduğundan onları almam daha kolay en azından kargo falan bekleme dediyle uğraşmam.
    http://www.hizlial.com/u05.010.1703.0120/gp-ar02-recyko-sarj-cihazi-2x2100-mah-aa-recyko-kalem-pil#
    http://www.teknosa.com/urunler/130070603/sony-bcg34hs2e-sarj-cihazi-22500-mah-aa?ref=akakce&v=0.54.6
    http://www.hizlial.com/u05.010.4140.0027/sony-bcg-34hld4e-pil-sarj-cihazi-4-adet-2500-mah-aa-sarjli-kalem-pil#

sence hangisini almak daha mantıklı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muzopi

üstadım şunlardan hangisini önerirsin. 2 pil de benim işimi görür yani fotoğraf delisi bir insan değilimdir. sonyler hakkındaki yorumlarını da merak ediyorum yakınımda teknosa olduğundan onları almam daha kolay en azından kargo falan bekleme dediyle uğraşmam.
    http://www.hizlial.com/u05.010.1703.0120/gp-ar02-recyko-sarj-cihazi-2x2100-mah-aa-recyko-kalem-pil#
    http://www.teknosa.com/urunler/130070603/sony-bcg34hs2e-sarj-cihazi-22500-mah-aa?ref=akakce&v=0.54.6
    http://www.hizlial.com/u05.010.4140.0027/sony-bcg-34hld4e-pil-sarj-cihazi-4-adet-2500-mah-aa-sarjli-kalem-pil#

Ustadim gp almak daha mantikli fiyatida uygun ama ataba 908 cok övuyorlar ayrica gp den fazla ozelligi var bir dusun derim ama kendin bilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: unaltunca

quote:

Orijinalden alıntı: muzopi

üstadım şunlardan hangisini önerirsin. 2 pil de benim işimi görür yani fotoğraf delisi bir insan değilimdir. sonyler hakkındaki yorumlarını da merak ediyorum yakınımda teknosa olduğundan onları almam daha kolay en azından kargo falan bekleme dediyle uğraşmam.

Ustadim gp almak daha mantikli fiyatida uygun ama ataba 908 cok övuyorlar ayrica gp den fazla ozelligi var bir dusun derim ama kendin bilirsin

Alıntıları Göster

orası öyle de bunlar kit şeklinde satılıyor hem kargo masrafı da yok hem de işimi görecek cinsten gibi geldi dediğim gibi elimde fotoğraf makinesi oraya buraya koşan biri değilim lazım olması durumunda daha sonradan 2 pil daha alabilirim. dediğiniz makine tabi ki iyi ama 20- 25 tl + kargo civarı satılıyor bana katacağı ekstrası ise daha kısa sürede şarj olması şarj süresi 18 20 saat olmadığı sürece pek fark yok benim için bu makine de 7-8 saatte falan rahat şarj edebiliyor. Bir de dediğim gibi teknosanın elimin altında olması güneydoğuda olmam açısından iyi oluyor. Asıl merakım bu sony nin cycle energy modellerinin nasıl olduğu yanılmıyorsam bunlar da yeni nesil pillerden yani boşalmıyor durdukça.
  • Ne şarjlı pil meselesiymiş. :)
  • benim eneloop piller kargoya verilmiş çıkış yapılmış honkongtan
  • 
Sayfa: önceki 498499500501502
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.