Şimdi Ara

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey (307. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
17.661
Cevap
366
Favori
1.943.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 305306307308309
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dediğiniz gibi pilleri belirli periyotlarla ölçüp sonuçları buradan aktarıcam

quote:

Orijinalden alıntı: bipekkan
    @semsas77,
    Zaten sorun da burada 4 pil için 20TL, o anda sudan ucuz 5 lt. benzin fiyatına (Çok ucuzmuş gibi örnek nerden aklıma geldiyse !) vartaların bile 2 adedi 18 TL ki bana göre pahalıya satılıyor, 36 TL nerede 20 TL nerede.....
    1.252 V yaklaşık pillerin %40-50 arası dolu olduğunu gösterir en azından taze sayılır. Tabi form şarjı. Bence 3-4 şarj deşarj sonrası trekrar şarj edin ve pilleri kullanmayın 1 hafta-2 hafta ve 1 ay sonra tekrar ölçün. Bende merak ettim, şarjını ne kadar muhafaza edecek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: visceroid

bende bu ürün var

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey

varta easy energy mini charger type 57062

AA 2x 160-185 mA
    AAA 3x 70-80 mA

Şeklinde değerler var, 2700 maH'lik piller yukarıdaki hesaba göre 21 küsür saat şarj süresi yapıyor. Doğru mudur ?

Arkadaşlar yukarıdaki soruma cevap alamadım bilgisi olan varsa ?

Ayrıca Panasonic Infinium aldım bugün 2100 mah olanlardan, şarj aleti olarak yukarıdaki kullanma deyip ataba mı tavsiye edersiniz ? Mesela,

http://www.hizlial.com/elektronik/sarjli-piller-sarj-cihazlari/ataba-at-508-500mah-akim-otomatik-kesmeli-hizli-sarj-cihazi_05.010.4416.0003.htm
  • visceroid
    merhabalar infinium ları pil burada. com dan mı aldınız güvenilir bir sitemi?bende almayı düşünürüyorum
  • merhabalar bende dün fujifilm s1800 foto mkinası spariş ettim sıra geldi şarjlı pilleri ve şarj aletini almaya konuyu sondan başlayarak 50 sayfa okudum sayın bipekkan 'a çok teşekkür ederim verdiği bilgilerden dolayı bilinçli bir tüketici olma yolunda ilerliyyorum. şarj aleti olarak ataba 908 (daha bulamadım)pil olarakta sanyo eneloop gg dan ve panasonic infinium alacağım
  • @losthell,
    Şimdi oldu. Alkalin yada Çinko-Karbon Piller yada teknik adıyla Leclanché (löklanşe) Pillerin Hücre voltajı(Gerilimi) 1.5 Volttur. Ve sideğeri olarak 1.2 V ortalama %100 doluyken 1.36-1.4 V arasındadır ve bu nedenle bu fark oluşur. %80 gördüğünüzde, %100 kabul edeceksiniz.
    quote:

Orijinalden alıntı: losthell

@bipekkan yorumlarin icin cok tesekkurler. Sarj cihazinin altinda dedigin arka tarafindakini diyosun sanirin o etiket tarzi birseydi erime degil. %80 olayi su mesela marketten aldigim 2adet normal bir duracell pili taktigimda magic mouse pili %100 gosteriyor buna bilgisayarda mouse menusunde gorebiliyorum fakat bu pilleri taktigimda ise herturlu 2li yaptim aralarinda hep %80 gosteriyor bilgisayar pil durumunu yani full sarj olmasina ragmen %100 degil.

İsinan pil icin denemelerimi yapacagim bakalim isinacakmi bidahaki sarjda..Sarj cihazinin 2700mA piller icin uygun olmasi iyi oldu ilerde dusunebilirim.
  • @visceroid,
    Bu şarj cihazı ile ilgili 77. sayfadaki inceleme makalemde çok geniş bilgi var. Çok yazıldı çizildi bu konuda.
    Aldığınız INFINIUM' lar için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu kapasite üstünde YETERSİZ' dir. Daha üst kapasiteler için Ataba AT-508 yada 908 veya benzer özelliklerde diğer markalardan şarj cihazı kullanın.
    quote:

quote:

bende bu ürün var

AA 2x 160-185 mA
    AAA 3x 70-80 mA

Şeklinde değerler var, 2700 maH'lik piller yukarıdaki hesaba göre 21 küsür saat şarj süresi yapıyor. Doğru mudur ?

Arkadaşlar yukarıdaki soruma cevap alamadım bilgisi olan varsa ?

Ayrıca Panasonic Infinium aldım bugün 2100 mah olanlardan, şarj aleti olarak yukarıdaki kullanma deyip ataba mı tavsiye edersiniz ? Mesela,

http://www.hizlial.com/elektronik/sarjli-piller-sarj-cihazlari/ataba-at-508-500mah-akim-otomatik-kesmeli-hizli-sarj-cihazi_05.010.4416.0003.htm

• @bipekkan cevap için teşekkür ederim. Peki şarj süresi için yaptığım hesap doğru mudur? 2100mah'lık panasonicler için bu şarj cihazı ile şarj süresi ne kadar olmalıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: darugga

visceroid
    merhabalar infinium ları pil burada. com dan mı aldınız güvenilir bir sitemi?bende almayı düşünürüyorum

Hayır dün gezerken migros'da gördüm ve aldım..
  • visceroid; n'aptın HB'dan verdiğin GP pil siparşini iptal mi ettin? İnfunium'ları kaça aldın?

Ben de kendime şöyle basit bir deşarj aleti yaptım.

Nasıl?

• quote:

Orijinalden alıntı: thall

visceroid; n'aptın HB'dan verdiğin GP pil siparşini iptal mi ettin? İnfunium'ları kaça aldın?

Ben de kendime şöyle basit bir deşarj aleti yaptım.

Nasıl?

Hayır iptal etmedim hala tedarik sürecinde onlar, gelirlerse eğer kullanacak yerim çok başka yerlerde kullanırım. Panasonicleri 29'a aldım migrostan...
  • alabileceğim en iyi şarjlı ince kalem pili( kumanda pili ) hangisidir ? nerden alabilirim netten ?
  • Merhaba bipekkan üstadım.
    Yeni aldığım Navitec QX-B513 cihaz 1500 mAh kapasiteli pile sahip. Aletle verilen araç şarj cihazı ise USB girişli ve 5V/2A özelliklerinde. Bu adaptörle ne kadar sürede şarj olur. Diğer sorum ise Bilgisayar USB çıkışından şarj etmek istesem tam şarj süresi ne kadar olur. Saygılarımla.
  • ve sonunda ataba at 908 şarj cihazı buldum ve aldım 15 tl . Sanyo eneloop 2000 mah sipariş ettim 4 adet 27 tl
  • Tabiki hocam eğer benim gibi merak eden arkadaşlar olur yardımcı olmak güzel bişey sizde bunu fazlasıyla yapıyosunuz çorbada benimde tuzum bulunursa sevinirim Teşekkürler.
    quote:

Orijinalden alıntı: bipekkan

@kahraman_calis,
    Çok güzel bir inceleme olmuş. Ancak bu incelemeniz burada bu sayfada kalırsa, kalıcı olmaz, kaybolur bir süre sonra. İzin verirseniz 77. sayfaya sizin adınıza fotograflarla birlikte ilave edeyim.
    quote:

Orijinalden alıntı: kahraman_calis

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır şarj cihazları hakkında araştırma yapıyorum vakit buldukca en son cihazı aldım ve sizlere cihazla ilgili yorumlarımı aktarmak istiyorum. Bahsini ettiğim cihaz imax b6 cihazı sipariş verdim 10 günde elime ulaştı. Paket içerisinde sadece ısı sensörü dahil değil (cihaz fiyatı cok uygun kargo dahil 25$ o kadarda olur) diğer soketleri ve ayrıntılı kullanma klavuzu paket içerisinde mevcuttur.............................................
    ...........................................................................

• Kısa sürede sarj eden makina ve bunlar için uygun kaliteli pil tavsiye edermisiniz acaba ?? varta diyen var panasonic diyen var teki 2700 digeri 2100mh ama.
    ataba 508 diyen var makina olarak neyi tavsiye edersiniz ?

Büyük ihtimal fujifilm S1800'de kullanılcak
  • Panasonic Infinium, Sanyo Eneloop ilk aklıma gelen piller...
  • Arkadaşlar,
    En kısa sürede, bir tesadüf eseri test çalışmasına dönen "Hangi pil şarjını en uzun süre muhafaza ediyor?" sorusuna cevapları burada ve 77. sayfada açıklayacağım.
    Şartlar müsait olmadığı için Temmuz 2010 dan beri fotograf çekemiyordum ve AA pillerimin tümünü ameliyat olmadan önce şarj etmiştim ve sonrada unuttum. Ekim ayı başında da aklıma geldi bu defada ev tadilatları nedeniyle el süremedim ama 2. bir grubu açıp 4 defa şarj/deşarj edip aynı koşullarda Mart 2011 başında ölçmek üzere bıraktım. Böylece ilk grup aşağı yukarı 2.5 yıl kullanıldıktan sonra dayanıklılık testine tabi tutulmuş oldu (Tam 8 ay) Diğerleri ise 2 yıl kadar rafta bekledikten sonra Ambalajında kullanılmadan bekledi) en uygun koşullarda form şarj/deşarjı yapıldıktan sonra yeni pil olarak kabul edilip teste tabi tutuldu. (Tam 5 ay) Sonuçları açıklayacağım ama eski kullanılmış pillerden GP' lerin önemli bir kısmını, Duracell ve Uniross marka pillerin tamamını geri gelmemek üzere kaybettim. Bunu açıklayabilirim. Diğerleri yarına.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 2 Mart 2011; 13:31:09 >
  • slm bugün bende fotoğraf makinem için pil aldım. Öncelikle bipekkan ın tavsiye ettiği zafer sokaktaki dükkana gittim panasonic infinium sordum 4 tanesine nakit ödeme yapacağım dememe rağmen 25 dediler"(piller sanırım biraz güneşte kalmış ambalajının renkleri solmuştu)" ama gp recyko 2100 6 edet 22 den verebileceklerini söylediler teşekkür edip çıktım. Ordan konya sokağa geçtim 4 adet VARTA ready2use 2100 pili 20 tl ye aldım artı ataba at 508 de aldım 12 tl toplam 32 tl ye pil ve şarj cihazı ihtiyacımı karşılamış oldum inş memnun kalırım ayrıca bu sayfada ki şarjlı piller konusundaki aydınlatıcı yazıları için bipekkan' a teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr_blacksea -- 3 Mart 2011; 18:01:47 >
  • Arkadaşlar,
    Altta, bir evvelki mesajımda konu ettiğim testin sonuçları yer alıyor.
    Bu konuda yeterince laf-söz edildi. Bunlarda o sonuçlar. Ben yorum yapmayacağım. Voltaj değerleri neyin ne olduğunu ortaya koyuyor.. Uzun bir süre (8 ay) Bazı pilleri ki tabloda belli hangileri olduğu geri getirilemeyecek şekilde elden çıktı. Bunlar son bir senesi hariç 2.5 yıl kadar iyi kötü çalışmış ve yüzlerce pil içinde sağlam kalıp tekrar gruplandırdığım pillerdi. Aynı pillerin rafta bekleyenleri (Hiç Kullanılmamış olanlarda) bir kayıp olmadı ama diğerlerinin yanında şarj voltajını üzerlerinde tutamadığı görüldü. Beni şaşırtan Normal Ni-Mhd pillerin bile 8 ay içinde şarjlarını %40-60 arası tutabilmeleri oldu. Bu nasıl yorumlanır pek bilemiyorum ama "pillerin uygun koşullarda saklanması ve şarj edilmesi, zaman zaman bakım amaçlı şarj/deşarj işlemlerinin yapılmasının" etkili olduğunu düşünüyorum.

• @bipekkan hocam emeğinize sağlık,gerçekten harika bir çalışma olmuş.Sonuç olarak orantısal anlamda en iyi koruyan enelooplar gibi görünüyor(diğerlerinin 2100 lük eneloopların 2000 lik olduğunu düşünürsek)panasonic,sanyo,varta ve konnoc
    gp her türlü gerilerde.Hepimiz sizin yazılarınızı,testlerinizi ve tavsiyelerinizi okuyana kadar ezbere normal şarjlı en bilindik marka olan gp'lere dünya para verip alıyorduk.Tekrar tekrar teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 305306307308309
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.