Şimdi Ara

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey (298. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.661
Cevap
366
Favori
1.943.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 296297298299300
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    @bipekkan hocam konuyu daha once ıncelemıstım ve tavsıyelerınızle sanyo eneloop almaya karar verdım fakat bulamamıstım panasonic infinium pil aldım ve genel anlamda memnunum
    şimdi 8 adet sanyo eneloop alma dusuncem var sorularım şunlar
    1-ankarada yasıyorum ama ve satan bır yer goremedıgım ıcın forumda bahsı gecen arkadastan (Ali Kırtıl bey sanırım)alacagım
    bunların made in china olması sorun yaratır mı? ve yeni nesil olanlarının modelleri nedir?
    2-uzerlerınde uretım tarıhlerı yazar mı cunku beklemıs urun almak ıstemıyorum (uretım tarıhlerı yazıyormus 2009 ekim uretımı daha yenı uretım tarıhı olan mı aramalıyım yoksa sorun cıkarmaz mı bu tarıhte uretılmıs olanlar)
    3-daha oncekı bır postunuzda sorulan soru uzerıne varta 57062 ve 66 tip sarj cıhazından bahsetmıssınız
    benım kullandıgım varta easy energy nightlight charger type 57064
    PRI:100-240V 60/50Hz 5W
    SEC:AA-2x (2.8V---350MA 0.98VA)
    AAA-2x(2.8V---150mA 0.42VA)
    bu sarj cıhazı sımdılık bana sorun cıkarmadı eneloop pıllerle sorun cıkarır mı (ataba nın sarj cıhazlarını onermıssınız genelde bunun farkındayım ama eger sanyonun pıllerını alırken uygun fıyatlı orjinal sanyonun takımını bulursam pil+sarj aletı seklınde almayı dusunuyorum tavsıye edebılecegınız sanyo sarj aletı varsa duymak ısterım) pil desarj ozellıgı de olursa daha ıyı olur ve bu sanyo marka sarj aletı panasonic infinium pillerimde sorun cıkarır mı?(sarj aletlerının ozellıkle bır markaya gore uretılmedıgını bılıyorum fakat ataba 998 modelıydı sanırım gp pıllerın bır kısmıyla ılgılı sorun cıkarıyor denmıstı forumda bu tarz bır sorun yasama ıhtımalıne karsı soruyorum bunu )
    4-pillerin durumunu gorebılmek ıcın bır Voltmetre almayı dusunuyorum önerdiginiz fıyat performans urunu var mı? varsa alabılecegım bır link verebılırsenız cok memnun olurum ve sanırım boyle bır aletle harici flash kullanırken tetıklendıgınde toplam kac volt urettıgını gorme sansım olur kı kullandıgım makıneye zarar verıp vermeyecegını anlayabılırım
    cevabınız ıcın sımdıden tesekkur ederım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xentinus -- 24 Ocak 2011; 11:26:17 >
  • Sayın bipekkan, cumartesi günü Ankara Konya sokakdaki hemen tüm dükkanlara baktım. Ne Ataba 908 var ne de Sanyo enveloop var. Mediamarkt da Panasonic infinium var fakat o da Ni-MHd olanı. Ni-Cd olanı değil. Bu nedenle elim boş döndü. Konya sokak ta bir tane 908 buldum ama o da sanki iade edilmiş gibiydi. İçinde kullanım klavuzu vs. yoktu, almadım. Bu durumda bipekkan bey ne yapmalıyım. Bir de Ataba nın pek çok çeşidi var. Maşallah dükkan sahipleri de bilgi verme de çok hevesli. Adamların sanki ağızından kerpetenle bilgi alıyorsun. Aynısını hekimler yaptığında millet ağzına geleni söyler. Sanyo yu yurtdışından almayı düşünüyorum. Ataba nın da 908 i bir daha çıkmaz dediler (Tunelsan). 508 alacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metemete6

Sayın bipekkan, cumartesi günü Ankara Konya sokakdaki hemen tüm dükkanlara baktım. Ne Ataba 908 var ne de Sanyo enveloop var. Mediamarkt da Panasonic infinium var fakat o da Ni-MHd olanı. Ni-Cd olanı değil. Bu nedenle elim boş döndü. Konya sokak ta bir tane 908 buldum ama o da sanki iade edilmiş gibiydi. İçinde kullanım klavuzu vs. yoktu, almadım. Bu durumda bipekkan bey ne yapmalıyım. Bir de Ataba nın pek çok çeşidi var. Maşallah dükkan sahipleri de bilgi verme de çok hevesli. Adamların sanki ağızından kerpetenle bilgi alıyorsun. Aynısını hekimler yaptığında millet ağzına geleni söyler. Sanyo yu yurtdışından almayı düşünüyorum. Ataba nın da 908 i bir daha çıkmaz dediler (Tunelsan). 508 alacağım.

normal, şimdiki teknoloji nimh zaten. onlardan almanız lazım nicd için özel bir isteğiniz yoksa zaten.
  • @metemete6,
    Enteresan. AT-908 neden çıkmazmış ki, Zaten FASON ve TR' ye mahsus bir marka, siperişi veren ve adını koyan Mert İthalat artık getirtmek istemiyorsa veya başka bir tipe yöneldi ise ,o başka. Sanyo enelope'yi forumda satan İzmir Pil adlı bir kişi var Ali Kırtıl. Alanlardan veyahttp://www.izmirpil.com/ adresinden irtibat kurabilirsiniz.
    Ataba' nın çokeski Ni-Cd pil için üretilenlerde var. aralarından seçmek lazım. Benim bildiğim 10-12 çeşidinden Ni-MHd piller için en uygun olanları AT-508 ve 908. 408 de var anavak universal kullanım için uygun. Ve biraz geri teknoloji kaldı artık. 77. sayfada geniş açıklamalar var.
    Özel maksatlı olarak Ni-Cd (Nikel Kadmium) arıyorsanız bilemem ama AA tipte son durak 900-1000 mA' dir. Ni-MHd (Nikel Metal Hidrit) pillerde ise 2500-2700 mA dir. Özel maksatlar dışında artık Ni-MHd piller kullanılıyor. Kerpeten konusunda haklısınız ama bu da normal. ÇÜnkü Konya Sk. ta bir kaç esnaf dışında kimse ne sattığını bilmez.

quote:

Orijinalden alıntı: metemete6

Sayın bipekkan, cumartesi günü Ankara Konya sokakdaki hemen tüm dükkanlara baktım. Ne Ataba 908 var ne de Sanyo enveloop var. Mediamarkt da Panasonic infinium var fakat o da Ni-MHd olanı. Ni-Cd olanı değil. Bu nedenle elim boş döndü. Konya sokak ta bir tane 908 buldum ama o da sanki iade edilmiş gibiydi. İçinde kullanım klavuzu vs. yoktu, almadım. Bu durumda bipekkan bey ne yapmalıyım. Bir de Ataba nın pek çok çeşidi var. Maşallah dükkan sahipleri de bilgi verme de çok hevesli. Adamların sanki ağızından kerpetenle bilgi alıyorsun. Aynısını hekimler yaptığında millet ağzına geleni söyler. Sanyo yu yurtdışından almayı düşünüyorum. Ataba nın da 908 i bir daha çıkmaz dediler (Tunelsan). 508 alacağım.
  • @Xentinus,
    Yeni nesil pillerde şu konuya dikkat etmelisiniz. Bu piller rafta normal pillere göre daha uzun bekleyebilir. Mantığı şu. imalatçı diyorki: Bu piller şarjını 1 veya 2 yıl muhafaza eder. Yani imal tarihinden itibaren en az birveya 2 yıl şarjının %80-85' ini tutabiliyor. Daha sonra voltaj 07.-0.9 Voşt' a düşene kadar geçen bir süre daha var. Kanımca bu süre 1-2 belki daha uzun olabilir. Bilmiyoruz. İmalatçıda ancak "TAHMİNEN........" ile başlayan cümle kurabilir bu konuda. Onun için içiniz rahat olsun Üstünde yazmasa bile ilk aldığınızda şarj etmeden voltajını ölçtüğünüğzde çıkan değer size kabaca ilk şarjından bu yana geçen süreyi yani bekleme süresini verecektir.
    Elinizdeki Varta 57064 pek TR' de bu7lunmayan bir şarj cihazı değerleri sanyo olsun ve diğerleri Normal yada yeni teknoloji alkalin pil özellikli piller için çok uygun. Yeni bir şarj cihazına bence ihtiyacınız yok.
    İmzamdaki 77. sayfadaki inceleme yazısına göz atarsanız artık hiçbir pil için Ataba 998 veya radid I-II kısaca 15 dakka 2 saat vs' de şarj eden hiçbir cihazı önermiyorum. Alanda elbet sonuçlarına kısa vadede katlanır.
    Ölçü aletlerine gelince. İyi kalibre ettiğim ve 77. sayfada her gün ve çok sıklıkla kullandığım 8-10 TL' lik Çinya malını neredeyse 6 yıldır kullanıyorum. Markasız DT862
     Şarjlı Piller Hakkında Her Şey

Bunun dışında:
    50 $' lık Mastec 8229

25$' lık Mastec MY 68 5 yıldır kullanıyorum.

Test amaçlı iş yaparsam kullandığım ve fiyatı 370 $'lık FLUXE 287

25-35 TL aralığında: Halen 4yıldır kullanıyorum TT T-ECHNI-C VC88E ve VC97

Bu liste uzar gider Belki saymadım ama analog ibreliler dahil 40-45 ölçü aleti almışım bu güne kadar.
    Örneğin 1971' de 178 TL. Bugünkü parayla 1.500 TL civarında sayıp aldığım ve hala ilk günkü hassasiyeti ile çalışan AVO Model 8 MkIII, şimdi millet yüzüne bakmaz. Ağırlığı 2.8 kg.

Beğenin birini alın.
    Dikkat edin alacağınız alet ölçülecek akım- voltaj direnç vb. kısımlarda ölçü kademesi otomatik geçişli olsun. Amper kademesi genellikle bilinen telli sigorta ile korunduğundan yanması durumunda orjinal değeri ile değiştirmeye özellikle dikkat edin. Yoksa sigorta yerine aleti yakarsınız.

quote:

Orijinalden alıntı: Xentinus

herkese selamlar
    @bipekkan hocam konuyu daha once ıncelemıstım ve tavsıyelerınızle sanyo eneloop almaya karar verdım fakat bulamamıstım panasonic infinium pil aldım ve genel anlamda memnunum
    şimdi 8 adet sanyo eneloop alma dusuncem var sorularım şunlar
    1-ankarada yasıyorum ama ve satan bır yer goremedıgım ıcın forumda bahsı gecen arkadastan (Ali Kırtıl bey sanırım)alacagım
    bunların made in china olması sorun yaratır mı? ve yeni nesil olanlarının modelleri nedir?
    2-uzerlerınde uretım tarıhlerı yazar mı cunku beklemıs urun almak ıstemıyorum (uretım tarıhlerı yazıyormus 2009 ekim uretımı daha yenı uretım tarıhı olan mı aramalıyım yoksa sorun cıkarmaz mı bu tarıhte uretılmıs olanlar)
    3-daha oncekı bır postunuzda sorulan soru uzerıne varta 57062 ve 66 tip sarj cıhazından bahsetmıssınız
    benım kullandıgım varta easy energy nightlight charger type 57064
    PRI:100-240V 60/50Hz 5W
    SEC:AA-2x (2.8V---350MA 0.98VA)
    AAA-2x(2.8V---150mA 0.42VA)
    bu sarj cıhazı sımdılık bana sorun cıkarmadı eneloop pıllerle sorun cıkarır mı (ataba nın sarj cıhazlarını onermıssınız genelde bunun farkındayım ama eger sanyonun pıllerını alırken uygun fıyatlı orjinal sanyonun takımını bulursam pil+sarj aletı seklınde almayı dusunuyorum tavsıye edebılecegınız sanyo sarj aletı varsa duymak ısterım) pil desarj ozellıgı de olursa daha ıyı olur ve bu sanyo marka sarj aletı panasonic infinium pillerimde sorun cıkarır mı?(sarj aletlerının ozellıkle bır markaya gore uretılmedıgını bılıyorum fakat ataba 998 modelıydı sanırım gp pıllerın bır kısmıyla ılgılı sorun cıkarıyor denmıstı forumda bu tarz bır sorun yasama ıhtımalıne karsı soruyorum bunu )
    4-pillerin durumunu gorebılmek ıcın bır Voltmetre almayı dusunuyorum önerdiginiz fıyat performans urunu var mı? varsa alabılecegım bır link verebılırsenız cok memnun olurum ve sanırım boyle bır aletle harici flash kullanırken tetıklendıgınde toplam kac volt urettıgını gorme sansım olur kı kullandıgım makıneye zarar verıp vermeyecegını anlayabılırım
    cevabınız ıcın sımdıden tesekkur ederım...
  • @bipekkan hocam
    gercekten emek verıp zahmet edıp detaylı cevaplar verıyorsunuz eksik olmayın
    cok sagolun onerılerınız dogrultusunda bır secım yapacagım
    bu arada 71 yapımı tam bır antıka eskı seylerı cok sevıyorum bende de 79 dogumlu bır pentax me super var keske ulkemızın de boyle degerlı teknolojılerı olsaydı
    umarım gelecekte olur
    tekrar tesekkur ederım...
  • bipekan hocam aman AVO Model 8 MkIII iyi bakın, zamanı gelince servet edebilir.
  • merhaba bipekkan hocam.. sayenizde piller hakkında çok şey öğrendiğimi pil almak için gezdiğim dükkanlarda anladım..kimse birşey bilmiyormuş..

uzun gezmelerim sonucunda 2 adet varta ready2use 2100 aldım. maksadım 4 tane almaktı ama bulamadım. şarj cihazım ise GP Powerbank Rapid 2.

Ben şimdi 2 adet de Gp ReCyco 2100 pil alsam varta ready2use'larla birlikte dördünü aynı anda GP Powerbank şarj cihazımla şarj edebilir miyim?
    Ya da varta poweraccu 2500 / 2700 lükleden mi alsam? Fotoğraf makinesinde kullanıcam ve çok sık kullanmıyorum. 2 pili kullanırken 2si yedek duracak.

Şimdiden bilgileriniz için teşekkür ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: minormajor05

merhaba bipekkan hocam.. sayenizde piller hakkında çok şey öğrendiğimi pil almak için gezdiğim dükkanlarda anladım..kimse birşey bilmiyormuş..
    @
    Daha 2-3 mesaj önce şarj cihazınızdan bahsetmiştim."GP Powerbank şarj cihazımla şarj edebilir miyim?" Şarj edersiniz 2-3 ay sonra neler olacağınıda bu topikte oluruz hep birlikte. değil yeni nesil pilleri nOrmal pilleri bile şarj etmek pil katliamı demek.
    Her 2 markayı bir arada şarj edebilirsiniz ama karışık yerleştirmeyin 2+2 yan yana şarj edin. Varta power serisi 2500 mA alın ve Power serisinin 2700 mA! ini bulsanız bile kafanızı çevirip görmemezlikten gelin. Ama yeni nesil ve normal Ni-MHd pilleri bir arada şarj edemezsiniz. Teknoloji ve kapasite farkı %10' dan fazla.
    Varta Ready2Use pilleri 2100 mA olanları halen bazı ŞOK-MİGROS marketlerde bulabilirsiniz. Fiyatı hala 11,95 TL.
    uzun gezmelerim sonucunda 2 adet varta ready2use 2100 aldım. maksadım 4 tane almaktı ama bulamadım. şarj cihazım ise GP Powerbank Rapid 2

Ben şimdi 2 adet de Gp ReCyco 2100 pil alsam varta ready2use'larla birlikte dördünü aynı anda GP Powerbank şarj cihazımla şarj edebilir miyim?
    Ya da varta poweraccu 2500 / 2700 lükleden mi alsam? Fotoğraf makinesinde kullanıcam ve çok sık kullanmıyorum. 2 pili kullanırken 2si yedek duracak.

• 4x VARTA Power Accu 2700mAh
    4x GP 2700mAh

ve

ATABA AT-908

kullanıyorum bugüne kadar hiç yarıyolda bırakmadılar.
  • Bence En ıyısı gp veya ansman dıe bır marka x bır electronık marktten calısıyorm gp den hıc sıkayet almadım ve fıyatı da cok ıyı 1 defa bile gerı donus olmadı.Bence gp alın en azından adı sanı duyulmus ve sorun cıkartmıo.
  • bipekkan hocam siz benim powerbank rapid II şarj cihazımın pillerimi öldüreceğini belirtmişsiniz. Ancak cihazım mertithalatın sitesindeki yeni powerbank rapid II'den daha eski bir seri sanırım:http://www.mertithalat.com.tr/?page=products&mode=detail&p_id=643
    benimkinin değerleri
    2XAA : DC3.2v 1050 mA
    4XAA : DC3.2v 525 mA
    Bu durumda 4 tane AA pili aynı anda şarj ettiğimde pillerim zarar görmez diyebilir miyim? sizin önerdiğiniz ataba at-508 de sanırım 500mA'lik. O yüzden böyle bir kanaate vardım.Yanlış anlamayın maksadım bişeyler ispat etmeye çalışmak değil, yeni bir şarj aleti almama gerek olup olmadığına karar vermek. boş yere para vermiş olmayayım. ayrıca ben de Ataba At-308 modelinin Supex adı altında tıpkısının aynısı var. (4X AA 150mA). Bu model yeni nesil pilleri (ready2Use, Recyco) şarj etmemde işime yarar mı?
    Teşekkür ederim.

quote:

Orijinalden alıntı: bipekkan

quote:

merhaba bipekkan hocam.. sayenizde piller hakkında çok şey öğrendiğimi pil almak için gezdiğim dükkanlarda anladım..kimse birşey bilmiyormuş..
    @
    Daha 2-3 mesaj önce şarj cihazınızdan bahsetmiştim."GP Powerbank şarj cihazımla şarj edebilir miyim?" Şarj edersiniz 2-3 ay sonra neler olacağınıda bu topikte oluruz hep birlikte. değil yeni nesil pilleri nOrmal pilleri bile şarj etmek pil katliamı demek.
    Her 2 markayı bir arada şarj edebilirsiniz ama karışık yerleştirmeyin 2+2 yan yana şarj edin. Varta power serisi 2500 mA alın ve Power serisinin 2700 mA! ini bulsanız bile kafanızı çevirip görmemezlikten gelin. Ama yeni nesil ve normal Ni-MHd pilleri bir arada şarj edemezsiniz. Teknoloji ve kapasite farkı %10' dan fazla.
    Varta Ready2Use pilleri 2100 mA olanları halen bazı ŞOK-MİGROS marketlerde bulabilirsiniz. Fiyatı hala 11,95 TL.
    uzun gezmelerim sonucunda 2 adet varta ready2use 2100 aldım. maksadım 4 tane almaktı ama bulamadım. şarj cihazım ise GP Powerbank Rapid 2

• @minormajor05,
    Eskiler ile yeniler arasında şarj akımında 2 pilde 25, 4 pilde ise 12.5 m A fark var ki önemsiz. Burada dikkat edefceğiniz konu şarj akımından daha çok şarj voltajı. Zaten hızlı şarjın temeli pil uçlarına uygulanan gerilimin yüksekliği 1.6 Volt olduğu belirtilmiş. Bu ise zorlamadır ve pilleri tam olarak doldurmadan Yaklaşık %75 civarı şarjı keser.
    Kısacası ben olsam en azından yeni edindiğim pilleri bu şarj cihazının yanına bile koymazdım. AT-508 de konu edilen şarj trafosunun verebildiği max akımdır. Şarj cihazıda 500 mA verebilir ama şarj voltajı 1.45-1.50 V arasındadır. Bunu tayin eden şarj voltajı ile pilin iç yapısındaki iç dirençtir.
    GP' nin üstünde şarj tutamamasınında nedeni bu iç direncin düşüklüğüdür. Sırf Hızlı şarj olabilsin diye bu değer imalatçı tarafından düşürülmüş. Tabi sonuçta F İ Y A S K O !
    Ataba 308 Ni-Cd piller içindir. Ve şarj akımıda bu pillere uygundur. Damla şarj yapmaz. Klasik şarj cihazıdır.
    quote:

bipekkan hocam siz benim powerbank rapid II şarj cihazımın pillerimi öldüreceğini belirtmişsiniz. Ancak cihazım mertithalatın sitesindeki yeni powerbank rapid II'den daha eski bir seri sanırım:http://www.mertithalat.com.tr/?page=products&mode=detail&p_id=643
    benimkinin değerleri
    2XAA : DC3.2v 1050 mA
    4XAA : DC3.2v 525 mA
    Bu durumda 4 tane AA pili aynı anda şarj ettiğimde pillerim zarar görmez diyebilir miyim? sizin önerdiğiniz ataba at-508 de sanırım 500mA'lik. O yüzden böyle bir kanaate vardım.Yanlış anlamayın maksadım bişeyler ispat etmeye çalışmak değil, yeni bir şarj aleti almama gerek olup olmadığına karar vermek. boş yere para vermiş olmayayım. ayrıca ben de Ataba At-308 modelinin Supex adı altında tıpkısının aynısı var. (4X AA 150mA). Bu model yeni nesil pilleri (ready2Use, Recyco) şarj etmemde işime yarar mı?
    Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 27 Ocak 2011; 0:45:04 >
  • Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ediyorum.
  • Arkadaşlar bir ara bu forumda kullanıcısı çoktu bayağıdır takip edemiyorum. Canon Powershot A590 marka cihazım var bu cihazla birlikte en iyi randıman alabileceğim şarj edilebilir pil ve pil şarj aleti markası olarak ne tavsiye edebilirsiniz? Birkaç alternatif söylerseniz çok memnum olurum.
  • bende şuanda aynı fot makinesi için şarjlı pil arıyorum.
    bu arada bugun teknosaya gittim, GP ReCyko yu aldım elime orda çalışan adam fotoğraf makinesi için alacaksan onu alma dedi o 2100 lük dedi az gelir dedi, eski tarz şarjlı pillerden 2700 lük önerdi,

görüşleriniz nedir, yeni nesil şarjlı piller 2100 olduğu için zayıf kalır mı fotoğraf makineleri için?

quote:

Orijinalden alıntı: seytancekici

Arkadaşlar bir ara bu forumda kullanıcısı çoktu bayağıdır takip edemiyorum. Canon Powershot A590 marka cihazım var bu cihazla birlikte en iyi randıman alabileceğim şarj edilebilir pil ve pil şarj aleti markası olarak ne tavsiye edebilirsiniz? Birkaç alternatif söylerseniz çok memnum olurum.
  • quote:

Arkadaşlar bir ara bu forumda kullanıcısı çoktu bayağıdır takip edemiyorum. Canon Powershot A590 marka cihazım var bu cihazla birlikte en iyi randıman alabileceğim şarj edilebilir pil ve pil şarj aleti markası olarak ne tavsiye edebilirsiniz? Birkaç alternatif söylerseniz çok memnum olurum.

100'lerce kez yazıldı çizildi söylendi @bipekkan tarafından ama okunmuyor her zamanki gibi.Kısaca piller:
    1-Sanyo eneloop 2000 mAh
    2-Panasonic infinium 2100 mAh
    3-Gp Reycko 2100 mAh
    4-Varta prof serisi 2700 mAh
    5-Varta ready2use 2100 mAh
    En çok tavsiye edilen ve deşarj özelliği de olan 2 şarj aleti:
    ATABA AT-508
    ATABA AT-908(arabada 5 evde 15 özelliği var)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orada Olmayan Adam -- 28 Ocak 2011; 8:03:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erabaz

bende şuanda aynı fot makinesi için şarjlı pil arıyorum.
    bu arada bugun teknosaya gittim, GP ReCyko yu aldım elime orda çalışan adam fotoğraf makinesi için alacaksan onu alma dedi o 2100 lük dedi az gelir dedi, eski tarz şarjlı pillerden 2700 lük önerdi,

görüşleriniz nedir, yeni nesil şarjlı piller 2100 olduğu için zayıf kalır mı fotoğraf makineleri için?

quote:

Size onu tavsiye eden teknosa çalışanlarına mağazaya gidip birşey sorduğumda mal mal yüzüme bakıyorlar.Sonra sorduğum kişiyi ben bilgilendiriyorum
    Tavsiye ettiği 2700'lük gp yi alın da,pili doldurup biraz fotoğraf çekin,makineyi bir yere kaldırıp 3 gün sonra acil fotoğraf çekmeniz gerektiğinde o pillerin sizi yarı yolda bırakıp 3 günde nasıl boşaldığını görün.Sonra kaçan o fotoğraf ya da fotoğraflara benim gibi çok ağlayıp 2700'lük gp lere çok küfür edersiniz.Ama 2100'lük Reycko durduğu yerde boşalmadığından sizi asla yarı yolda bırakmayacaktır.Yukardaki mesajı okuyun.Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orada Olmayan Adam -- 28 Ocak 2011; 9:31:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Orada Olmayan Adam

quote:

Orijinalden alıntı: erabaz

bende şuanda aynı fot makinesi için şarjlı pil arıyorum.

quote:

Size onu tavsiye eden teknosa çalışanlarına gidip mağazaya gidip birşey sorduğumda mal mal yüzüme bakıyorlar.Sonra sorduğum kişiyi ben bilgilendiriyorum
    Tavsiye ettiği 2700'lük gp yi alın da,pili doldurup biraz fotoğraf çekin,makineyi bir yere kaldırıp 3 gün sonra acil fotoğraf çekmeniz gerektiğinde o pillerin sizi yarı yolda bırakıp 3 günde nasıl boşaldığını görün.Sonra kaçan o fotoğraf ya da fotoğraflara benim gibi çok ağlayıp 2700'lük gp lere çok küfür edersiniz.Ama 2100'lük Reycko durduğu yerde boşalmadığından sizi asla yarı yolda bırakmayacaktır.Yukardaki mesajı okuyun.Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Orada Olmayan Adam

quote:

100'lerce kez yazıldı çizildi söylendi @bipekkan tarafından ama okunmuyor her zamanki gibi.Kısaca piller:
    1-Sanyo eneloop 2000 mAh
    2-Panasonic infinium 2100 mAh
    3-Gp Reycko 2100 mAh
    4-Varta prof serisi 2700 mAh
    5-Varta ready2use 2100 mAh
    En çok tavsiye edilen ve deşarj özelliği de olan 2 şarj aleti:
    ATABA AT-508
    ATABA AT-908(arabada 5 evde 15 özelliği var)

Hocam daha önce yazılıp çizildiğini bende biliyorum ancak konu içi arama fonksiyonu çalışmadığı için bulamadım. Takdir edersiniz ki 100 sayfayı geçmiş bir konudada aradığım bilgiyi bulmak neredeyse imkansız. Bu arada 77. sayfadaki bipekkan hocamın verdiği bilgileri inceledim. Kafamdaki bir çok soru yanıtlanmış oldu birkaç soru kaldı sadece aklımda.

Şimdi şarj cihazı olarak ataba 508 veya 908 almaya karar verdim. Bunların arasında 908'in araçta kullanılabilme özelliği dışında öne çıkan başka ne özelliği var? Eğer 908 bulamazsam yada aradaki fiyat farkına değmeyecekse 508 alayım diyorum.

Birde Ni-Cd ile Ni-Mhd piller arasındaki farkı anlayamadım. Ben pilleri belirttiğim gibi Canon a590 fotograf makinemde ve kablosuz mousemda kullanacağım. 2 pil fotoğraf makinem için 2 tane de normal olarak alayım dursun diyorum. Tekini mouse'a takarım teki boşta kalır. Fotoğraf makinasını 2-3 ayda bir kullanıyoruz desem yeridir ama şu aralar yoğun olarak kullanmayı düşünüyorum kısa film falan çekeceğim.

Şimdi benim ihtiyaçlarıma göre hangi ürünleri almam daha doğru olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seytancekici -- 28 Ocak 2011; 20:23:56 >
  • 
Sayfa: önceki 296297298299300
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.