Şimdi Ara

Şarjlı Piller Hakkında Her Şey (297. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17.660
Cevap
366
Favori
1.943.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 295296297298299
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1-Santyo eneloop 2000 mAh
    2-Panasonic infinium 2100 mAh
    3-Gp Reycko 2100 mAh
    4-Varta pff 2700 mAh
    Şarj aleti:
    Ataba at-508
    Ataba at-908(Arabada 5 evde 15 özelliği var)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orada Olmayan Adam -- 21 Ocak 2011; 20:03:11 >
  • 4 Adet Panasonic Infinium 2100 mAh pili 30 Liraya aldım bugün.
  • @metemete6,
    @Orada Olmayan Adam cevaplamış, benim ilavem yok. Ancak 119. sayfanın tümüne bakmanız tamamiyle gereksiz. Ya son 10 sayfaya göz atın, yine de bakamazsanız imzamdaki 77. sayfadaki ortalardaki uzun mesaja göz atmanız yeterli. Birde UIus' ta olduğunuza göre Konya Sokağı ve elektronikçilerin bulunduğu Esnaf Sarayı ile biraz yukarısında Elektronikçiler Pasajı' na ve eskiden Haydar Özen' in bulunduğu sıradaki (solda) 2 pasajı da dolaşın. Tunelsan' ın 2 dükkanına muhakkak bakın. Esnaf Sarayı içinde Lale ve Ümit Elektronik bir göz atın. Farklı alternatiflerde bulabilirsiniz. Ayrıca Adnan Tüfekçi Seyran bağları dolmuşlarının kalktığı sokağın girişinde Telekomun garaj tarafı sağda yeni dükkanına bir göz atmanızda fayda var.
    quote:

Orijinalden alıntı: metemete6

Sayın bipekkan,

Sarj edilebilen pil ve sarj aleti almak için siteye girdim. Başım döndü. Öncelikle derin bilginiz ve yazdıklarınız için çok kutluyorum ve teşekkür ediyorum. Yazılarınızın tümünü okumam gerçekten mümkün değil. Ben sarj edilebilir pil ve sarj aleti almak istiyorum.
    1.Mümkünse AAA ve AA pilleri aynı alette saj edilebilir olsun.
    2. Hangi sarj aletini almamı tavsiye edersiniz? (Ankara Ulusa yakın çalışıyorum) (Ulusa gidip dolaşmayı da özledim, bu vesile benim için fırsat olur)
    Teşekkür ederim,
  • öncelikle merhaba size bir sorum olacak beni elimde 2 adet şarj cihazı bulunmakta üzerlerinde şöyle yazıyor;
    Input:AC230~50HZ
    OUTPUT:DC4.8V 200mA

Diğerinde ise;
    İNPUT:230-240V-50Hz
    Output:4.8V---250mA

Acaba hangisiyle daha hızlı pilleri şarz edebilirim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurkan58 -- 22 Ocak 2011; 20:20:08 >
  • 250 ma. Olanı ile daha hızlı şarj edebilirsiniz.
  • ben bu işlerden pek anlamam ama 250 mA lıkta bide kırmızı ışık var bu hızını düşürebilirmi yorumun için sağol
  • o ışık tahminimce şarj ederken yanıyodur. Şarj işlemini yavaşlatmaz yada hızlandırmaz.
  • peki yardımın için teşekkür ederim
  • rica ederim kardeş dilimiz döndüğünce aklımız erdiğince işte..
  • arkadaşlar, elimde 2 Ad. C.F.L. 3000 tipi (min 2800 mAh) pil var, bunları GP PowerBank Rapid 2 şasrj cihazında şarj ediyorum, 45 dakika dolmadan şarj ışığı yeşile dönüyor..bana bu süre çok kısa geliyor çünkü 2400 mAh veya benzerlerini 2 saate yakın sürede şarj ediyor, sizce bu neden olabilir?
  • piller normalden çabuk doluyor ve boşalıyorsa ömrünün bittiğine işarettir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertac-73

piller normalden çabuk doluyor ve boşalıyorsa ömrünün bittiğine işarettir..

ama ilk aldığım günden beri böyleydi, o zaman ömrü dolmuş pilalmışım demek ki..
  • pillerin raf öm rü vardır.. yani gıda gibi ama gıda kadar kısa değil elbette ama tahminimce sizin piller aldığınız dada pek sağlıklı değilmiş...

aynı marka kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olacaktır..
  • @selcukay
    Bence Varta ve ataba at-408 ikilisi en uygun seçim olacaktır. Pillerini yaklaşık olarak 4 -5 saat gibi bir sürede şarj edebilirsin. CFL kullanmadım. GP den uzakdur. Ama şarj aleti için ataba at-408 oldukça iyi bir seçim. Energizer da iyidir ama türkiyede çok satılan bir marka olmadığı için alacağın pil muhtemelen bayat olacaktır.

quote:

Orijinalden alıntı: selcukay

arkadaslar benimde şarjlı orta pile ve bunları şarj edecek şarj aletine ihtiyacım var.Kendi çapımda bi arastırma yaptım ve
    http://www.pilsitesi.com/x_cfl-c-orta-boy-pil_1603.php?k_id=15&kn=%DEarjl%FD+Pil++Ni-Mh
    http://www.pilsitesi.com/x_gp-c-orta-boy-pil_1638.php?k_id=15&kn=%DEarjl%FD+Pil++Ni-Mh
    http://www.pilsitesi.com/x_varta-c--orta-boy-pil_1565.php?k_id=15&kn=%DEarjl%FD+Pil++Ni-Mh
    http://www.hizlial.com/elektronik/sarjli-piller-sarj-cihazlari/ataba-at-408-hizli-sarj-universal-ni-mh-ni-cd-sarj-cihazi_05.010.4416.0002.htm#tabs
    http://www.hizlial.com/elektronik/sarjli-piller-sarj-cihazlari/micron-bt-oi20017-otomatik-her-boy-pil-sarj-cihazi-desarj-test_05.010.8997.0003.htm
    pil ve şarj aleti olarak yukarıdakiler gozume çarptı.Bilgili arkadaslar yardımcı olursa sevinirim.
  • ilk sayfalarda Ataba At-998 öneriliyor ama son sayfalara doğru adını pek görmedim. Aradaki çok sayfa var ve bu ürünün artık önerilip önerilmediğini öğrenmek istiyorum. Teşekkür ederim.
  • Ataba At-998 önceleri Önerilsede son ürettikleri ürünler önerilmiyor ben 908 kullanıyorum sorun yok ama 998 için almayın uyarısı var bu konuyu bilenler tarafından..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sertac-73 -- 23 Ocak 2011; 16:02:53 >
  • Merhaba , duracell 2450 mah piller nasıldır acaba varta 2500 poweraccu ile arasında seçim yapacağımda ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ckm

Merhaba , duracell 2450 mah piller nasıldır acaba varta 2500 poweraccu ile arasında seçim yapacağımda ?

1-2 sayfa öncesinde hangi pillerin iyi olduğu yazıyor bence onları tercih edin.
  • nevrullah,
    teşekkür ederim bilgilendirmen için
  • 
Sayfa: önceki 295296297298299
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.