Şimdi Ara

Akülü vidalama pil değişimi - SS eklendi. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
13
Favori
48.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • li-ion pilleri direk adaptörlere bağlamayın beyler... bu pillerin şarj olurken ısınıp bombaya dönüşme ihtimali var. + boşken adaptörünüzden yüksek
    akımlar çekebilirler. Kontrollü şarj edin yada li-ion şarj devresi temin edin/yapın
  • quote:

Orijinalden alıntı: furlaka

quote:

Orijinalden alıntı: albati

Cihazın resmini koyarsanız başka alternatifler önerilebilir.

http://www.sanalmarket.com.tr/kweb/prview/22627265-33064-buildex-sarjli-tornavida-24-parca

Bu makine..

http://www.sanalpazar.com/Cfl-1100-Mah-Aa-Sarjli-Kalem-Pil-2li__isp10163259#imgd

Şu pillerden 4 tane alıp değiştireceksiniz. 14TL'ye geliyor.

• quote:

Bulabiliyorsanız li-ion pillerden tavsiye ederim.
    Akü olsun diyorsanız onda da 9 voltlara bakın, 12 voltu 9'a düşürmek elektronik bilgisi gerektirir, ben o kadar bilmiyorum maalesef :)

Lityum pil takılırsa şarj aletinin de değişmesi gerekir.

Ayrıca her lityum pil matkap için uygun değildir derin deşarj uyumlu piller olması gerekir.

Örn: Panasonic 18650CH modeli 10 ampere kadar deşarja uyumludur.
  • Arkadaşlar,piller bu gün geldi,ebay'den almıştım,22 günde elime ulaştı.Marka kalite aramayı bıraktım ben.Çünkü 2 tanesini 14 tl.ye zor aldığım GP marka piller de yaklaşık 2-2,5 yılda miadını doldurdu.Bende 30 tanesi 15 dolara(tanesi yaklaşık 1tl.)bu pilleri aldım.Şarjlının pil kutusuna monte edip şarja taktım.kendi orjinal 16 adet pili 1200 ma.lik ve geniş hacimliydi,bu piller hacim yönünden iki kat düşük.
    Açıkçası,bu pillerin ömrü bir yılda olsa bence daha ekonomik olur.Bir yıl gitse diğer pahalı modelin 7 yıl gitmesi gerekir ki denk olsun.Sizce de öyle değilmi?
    Sonuçları paylaşacağım inş.
    Not=Yeni aldığım modeli incelemek isteyen olursa linki;
    [link]http://www.ebay.com/itm/380672301632?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649[/link]

• Minik 12 volt 1.3 amper akuler var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • O minik aküler son çare olmalı.Çünkü hem montaj zorluğu,hem daha ağır olması ve hemde düşük amperaj söz konusudur.Gördüğünüz gibi 3000 ma(3Amper)den bahsediyoruz.Çalışma sahasına çıktığınızda 5-10 watt'ı mumla ararsınız.

Evet şarjı kesip matkapı çalıştırıp durum değerlendirmesi yaptım.Gerçekten fevkalade güzel.2. kademede mandren'i tutamıyorum.Oysa kendi aküsüyle full doluyken 2.kademede mondren'i elimle sıktığımda tutabiliyordum.Hem ağırlık yönünden kendi aküsüne göre en az yarı yarıya hafif.Daha ne isterim ki.Tavsiye ederim.
  • malisert32 kullanıcısına yanıt
    Piller guzel isallah uzun sure dayanir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam akülü vidalamayı kullanıyormusunuz performansı nasıl ayrıntılı bilgi verebilirmisiniz. Bende aynı şeyi yapmayı düşünüyorum. Ben pilleri pil kaseti kullanarak yapmayı düşünüyorum. Pilleri çıkarıp dışarıda şarj edeceğim. Elimde yeterince varta ni mh pil var. Siz ilk yapıp kullandığınızda delme ve vidalama performansından bahsedebilirmisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: veezy

hocam akülü vidalamayı kullanıyormusunuz performansı nasıl ayrıntılı bilgi verebilirmisiniz. Bende aynı şeyi yapmayı düşünüyorum. Ben pilleri pil kaseti kullanarak yapmayı düşünüyorum. Pilleri çıkarıp dışarıda şarj edeceğim. Elimde yeterince varta ni mh pil var. Siz ilk yapıp kullandığınızda delme ve vidalama performansından bahsedebilirmisiniz

Orjinalinden daha güçlü ve uzun süreli oldu diyebilirim.
    Zaten orjinali yukarda gördüğünüz gibi çok dandik pillerde oluşuyordu.
    Yeni piller biraz uzun sürede şarj oluyor fakat sık kullanmasam da çabuk boşalmıyor.
  • cevap için teşekkürler. Yaparsam bende resimleri paylaşacağım
  • Bekliyoruz
  • Bu şarjlı matkapların 12 V olanlarından alsak araç aküsünden direk bağlantı ile çalıştırabilirmiyiz acaba,
  • quote:

Orijinalden alıntı: ak-asya

Bu şarjlı matkapların 12 V olanlarından alsak araç aküsünden direk bağlantı ile çalıştırabilirmiyiz acaba,

Çalışmaya çalışır da anlık çok güç çeker, araya başka devre koymak gerekir diye düşünüyorum.
    Elektronik bilgisi olan daha iyi cevaplar bunu.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ak-asya

Bu şarjlı matkapların 12 V olanlarından alsak araç aküsünden direk bağlantı ile çalıştırabilirmiyiz acaba,

Çalışmaya çalışır da anlık çok güç çeker, araya başka devre koymak gerekir diye düşünüyorum.
    Elektronik bilgisi olan daha iyi cevaplar bunu.

Bu günlerde şarjlı vidalama alcağım ancak batarya ve bütçe denkleminde bir türlü karar veremedim.
    Black deckır ve bosh un ni cd bataryaları 80-100 tl arası alacağım makinanın fiyatıda 100-120 tl arası. Makina saçiminden ziyade batarya kafama takılıyor. Batarya bozulsa dahi elektirik yada akü beslemeli bir sistem kurulabilse çok güzel olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: malisert32

quote:

Orijinalden alıntı: Alicilik

Benzer bir üründen bende de var. Yanıında iki pil verdilerdi ama iki pilde artık şarj olmuyor. Üzeirnde 24v yazıyordu içini açtım baktım 8 tane 1.2v 1200mah SC tip pil seri bağlanmış. Yemiş bizi çinliler 24v diye.

O zaman makine 9.6v ile çalışıyor hesabına girersek bu 12v luk 1.2ah lık aküler işimi görür mü ? Bunları 9.6ya nasıl düşürürüm? Bir de şarj meselesi ? ŞArj adaptörü 12v 1a

Belki de motoru 24V'dur.
    Bilindiği gibi Dc motorlar kendi voltajları altında da çalışırlar.Ör;kendi orjinal voltajında 0,2 Hp. güç üretiyorsa 12V ile çalışınca 0,1 Hp. üretir bunu kullanıcı anlayamaz.Çünkü ilk aldığından itibaren bir değişiklik hissetmediğinden öyle gider.
    bence önce matkabı dikkali söküp motor etiketini görmelisiniz.Motoru üzerinde voltaj kaç yazıyor?önemli olan bunu anlamak sonrası kolay.

Bende de 18V şarjlı var,çok memnundum,pilleri bitti,şimdi 30 adet 3000 ma'lik pil aldım kargoya verildi.15 tanesini buna 3 tanesini el fenerine,2 tanesini foto mak.a kullanacağım.Piller gelsin,uygulama sonucunu buradan paylaşırım inş.

malisert32 Acaba 12 V lik bir cihaz alsak araç aküsüyle kullanabilirmiyiz.

• arkadaşlar dewalt şarjlı matkap aldım az önce pilin biri bitti. sonuna kadar bitirmek mi doğru yoksa makine durduğu gibi tamamen boşaltmadan şarj etmek mi doğru. yardımlarınızı bekliyorum. teşekkürler
  • Bende de küçük sarjlı tornavida vardı. Pilleri öldü. 2500mahlık vartalarla değiştireyim dedim. Pillerin kutuplarına lehim tutmuyor ve pil kutusu da sığmıyor. Buna çare bulan var mı? Elimde o varta pillerden 8 tane var boş boş duruyor. En sonunda adaptörü bağladım direk ama adaptörün de akımı sınırlı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibokozan

arkadaşlar dewalt şarjlı matkap aldım az önce pilin biri bitti. sonuna kadar bitirmek mi doğru yoksa makine durduğu gibi tamamen boşaltmadan şarj etmek mi doğru. yardımlarınızı bekliyorum. teşekkürler

Bataryalar ni-mh yada ni-cd ise tam bitmeden doldurmayin, tam dolmadan da sarj'dan cikarmayin.

Lityum pil ise fark etmez, istediginiz zaman sarja takabilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: razor9119

Bende de küçük sarjlı tornavida vardı. Pilleri öldü. 2500mahlık vartalarla değiştireyim dedim. Pillerin kutuplarına lehim tutmuyor ve pil kutusu da sığmıyor. Buna çare bulan var mı? Elimde o varta pillerden 8 tane var boş boş duruyor. En sonunda adaptörü bağladım direk ama adaptörün de akımı sınırlı.

Foto koyarsanız fikir verilebilir.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.