Şimdi Ara

Şarjlı El Süpürgesi Tavsiyeleriniz? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
295
Cevap
8
Favori
136.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende bu linkteki ürünü beğerndim hem emiş gücü hem evde hemde arbada kullanım kolaylığı var.

http://www.hizlial.com/k-ev-aletleri-mutfak/kucuk-ev-aletleri/kenwood-hv-190-islak-kuru-sarli-el-supurgesi_28.035.1719.0001.htm
    Ayrıca 14.4 V olması da en büyük artılarından biri.

Unutmadan alacağınız süpürgelerde;
    1. Çekim gücü
    2. Ağırlık durumu (bazı süpürgelerin içindeki aküler/bataryalar eski tip olduklarından kullanımda sıkıntı çıkarabilmekte imiş)
    3. Şarj süresei ve kullanım süresi göz önüne alınmalı ve mağazalardan alırken bu konuda açıklamalr istenmelidir.

• arkadaşlar bu süpürgeyi kuılanan varmı ? biraz sesli çalışıyor denmiş ama tavsiye edermisiniz . Mutfakta kulanmak amaçlı ...

Blue House Bh 007 M Elektrikli Süpürge

http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?productId=evbhousebh007m&categoryId=155123
  • Bende araba temizliği için almayı düşünüyorum, tavsiye edebileceğiniz bi ürün var mı???
  • Kenwood'un hv190'ını 2 yıldır kullanıyorum. Tavsiye etmiyorum (ev için söylüyorum). Temizlik yaparken düğmeye sürekli basılı tutmak zorundasınız ki bence mühendislik hatasıdır. İkincisi ve daha önemlisi çok çabuk tıkanıyor ve temizliği çok zor; bu da mühendislik hatası çünkü içerisine bir filtre vs. koymamışlar (kimisi bayan çorabı falan koyuyormuş filtre olarak). Ayrıca çok gürültülü çalışıyor (ilk aldığımda böyle değildi tabi). Çekişi gayet iyi, tek iyi yönü bu. Yenileri farklı olabilir sormak lazım..
  • Şiddetle Fakir ürünlerinden almanızı tavsiye ediyorum. RCT 122 modelinden aldık. Süper bir makina emiş gücü neredeyse normal süpürgeler kadar. Tek kusuru bana göre biraz ağır
    http://www.hizlial.com/k-ev-aletleri-mutfak/kucuk-ev-aletleri/fakir-rct-122-turbo-sarjli-el-supurgesi_28.035.1970.0042.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: MustafaHoca999

Kenwood'un hv190'ını 2 yıldır kullanıyorum. Tavsiye etmiyorum (ev için söylüyorum). Temizlik yaparken düğmeye sürekli basılı tutmak zorundasınız ki bence mühendislik hatasıdır. İkincisi ve daha önemlisi çok çabuk tıkanıyor ve temizliği çok zor; bu da mühendislik hatası çünkü içerisine bir filtre vs. koymamışlar (kimisi bayan çorabı falan koyuyormuş filtre olarak). Ayrıca çok gürültülü çalışıyor (ilk aldığımda böyle değildi tabi). Çekişi gayet iyi, tek iyi yönü bu. Yenileri farklı olabilir sormak lazım..

Neden 3 ayrı konuya aynı mesajı yapıştırma ihtiyacı hissettiniz? Ben de kullanıyorum uzun süredir, bahsettiklerinizle alakası yok. Filtresi de var, çekiş gücü de çok yüksek. Tıkanmadan kastınızı zaten anlayamadım, öyle birşey mümkün değil. Ayrıca birçok şarjlı süpürge aynı mantıkla çalışıyor. Düğmeye bastınızmı ssürekli çalışmıyor, siz sadece çekim yaptıracağınız yere yanaşınca parmağınızla iterek kısa süreli çalıştırmış, böylece pilden tasarrruf etmiş oluyorsunuz. Gürültü konusuna gelince motor gücüyle alakalı olarak diğerlerine oranla fazla ses yapıyor, belki azaltılabilirdi ama bence fiyata direk yansıması olurdu.

• quote:

Orijinalden alıntı: tubul

Yukarıda da yazdım,fiyat performans açısından benim favorim şu..elektrikli süpürge parası bayılmayın bu aletlere;

premier pvc - 1273

Şarjlı El Süpürgesi Tavsiyeleriniz?

deneyin,bana hak vereceksiniz

1 yıldan fazla oldu kullanalı, bu fiyata bu aleti tek geçerim !
  • quote:

quote:

Yukarıda da yazdım,fiyat performans açısından benim favorim şu..elektrikli süpürge parası bayılmayın bu aletlere;

premier pvc - 1273

1. ilk olarak bana kesinlikle Premier'in P sinden bahsetmeyin. Çok acı hatıralarım var kendileriyle... Emin olun bedava verseniz premier almam, bir sürü iş çıkar başına...
    2. Hiç te o kadar ucuz değil, hata bana göre o marka için çok çok pahalı...http://pratikev.com/fractalv33/pratikEv/pages/viewProduct.jsp?pInstanceId=1245349 => 70-90 TL aralığında
    3. Bahsedilen kenwood 14,4 V iken bu 6 V.
    4. Çekim gücünü bence karşılaştırmaya gerek yok...
    5. Herkesin ihtiyacı/kullanım amacı farklıdır. (netbooklara da 500-600-700 TL vermeye gerek yoktur, herkes gitsin laptop alsın demenin mantıksız olması gibi)
    6. Diğer bahsedilen markalarla deneyim yaşamak lazım. Bazı marka Elektrik süpürgeleri (şarjlı olmayan, bildiğiniz dev gibi süpürge) ile deneyimim oldu, emin olun kenwood 'u onlara tercih ederim
    7. Zevk işte, sadece tipi için bile alınabilir...
    8. Bu kadar maddeye rağmen ben kullanmış olduğum kenwood'u tek geçemiyorum, daha mantıklısı denk gelir ve ihtiyacım olursa hatırlamam bile :) ...

• quote:

Orijinalden alıntı: fbuyukbalkan

quote:

quote:

premier pvc - 1273

1. ilk olarak bana kesinlikle Premier'in P sinden bahsetmeyin. Çok acı hatıralarım var kendileriyle... Emin olun bedava verseniz premier almam, bir sürü iş çıkar başına...
    2. Hiç te o kadar ucuz değil, hata bana göre o marka için çok çok pahalı...http://pratikev.com/fractalv33/pratikEv/pages/viewProduct.jsp?pInstanceId=1245349 => 70-90 TL aralığında
    5. Herkesin ihtiyacı/kullanım amacı farklıdır. (netbooklara da 500-600-700 TL vermeye gerek yoktur, herkes gitsin laptop alsın demenin mantıksız olması gibi)
    6. Diğer bahsedilen markalarla deneyim yaşamak lazım. Bazı marka Elektrik süpürgeleri (şarjlı olmayan, bildiğiniz dev gibi süpürge) ile deneyimim oldu, emin olun kenwood 'u onlara tercih ederim
    8. Bu kadar maddeye rağmen ben kullanmış olduğum kenwood'u tek geçemiyorum, daha mantıklısı denk gelir ve ihtiyacım olursa hatırlamam bile :) ...

ben premieri 45 liraya almıştım, 1 yıl 4 ay kadar olmuş.
    fiyatı 75-85 civarına sıçramış, %50-60 zam yemiş

volt tek başına anlam ifade etmiyor

kaç watt o kenwood?
    bahsettiğim premier 50 watt

premierin bu aleti aslında kesinlikle bilinen premier kalitesinde değil..premier görünce ben de kaçardım ama bu alet başka

yukarıda adı geçen modelse( hv 190) baktım netten 14,4 volt yazıyor, ama kaç watt olduğu belli değil,makinanın altında yazıyor olabilir ,bi bakarsanız...

• quote:

quote:

quote:

quote:

premier pvc - 1273

kaç watt o kenwood?

premierin bu aleti aslında kesinlikle bilinen premier kalitesinde değil..premier görünce ben de kaçardım ama bu alet başka

yukarıda adı geçen modelse( hv 190) baktım netten 14,4 volt yazıyor, ama kaç watt olduğu belli değil,makinanın altında yazıyor olabilir ,bi bakarsanız...

2 yıldan daha uzun bir süredir Fakir RCT 144 kullanıyorum, cokta memnunum ancak esimin ufak tefek kırıntılar icin yerde iki buklum olması hoşuma gitmiyor bu nedenle hem sarjli el süpürgesi hemde ayakta dik kullanıma uygun günlük ufak tefek kırıntılar icin bir süpürge arıyorum. Bu nedenle biraz arastirma yaptim ve Vestel ( Kore malı ) Twinmax 2in1 sarjli el süpürgesi almayı uygun buldum. Aldıktan sonra tecrubelerimi burada paylaşırım.

http://emagaza.vestel.com.tr/vestel_twin_max_2in1_mavi_sarjli_supurge/ProductDetails.aspx?ProductID=1708

Burada fiyat 250.-TL ama araştırırsanız internette 150.-TL civarına temin edilebiliyor. Selamlar...

• quote:

kaç watt o kenwood?

Evet haklısınız, sadece volt hiçbişey ifade etmez ama genelde bu tür cihazlarda watt ile belirtilen volt değerleri orantılı olabiliyor. Volta bakarak az-çok gücünü kestirebilmiş oluyorsunuz.
    Kenwood'un altına baktım, söylediğiniz gibi watt değeri yazıyor: 105 Watt
    Bu da aradaki farkı anlatmaya yeter heralde. Arada 20-25 TL olduğunu düşünürsek, şu an için en mantıklısı gerçekten kenwood gibi görünüyor...

• quote:

quote:

kaç watt o kenwood?

Evet haklısınız, sadece volt hiçbişey ifade etmez ama genelde bu tür cihazlarda watt ile belirtilen volt değerleri orantılı olabiliyor. Volta bakarak az-çok gücünü kestirebilmiş oluyorsunuz.
    Kenwood'un altına baktım, söylediğiniz gibi watt değeri yazıyor: 105 Watt
    Bu da aradaki farkı anlatmaya yeter heralde. Arada 20-25 TL olduğunu düşünürsek, şu an için en mantıklısı gerçekten kenwood gibi görünüyor...

Evet, 105 wattsa 20 lira daha ödemeye değer..yeni fiyat/performans ürünümüz kenwood hv 190

• quote:

Evet, 105 wattsa 20 lira daha ödemeye değer..yeni fiyat/performans ürünümüz kenwood hv 190

Evet, ben de daha önce hiç bakmamıştım, sizin yazınız üzerine baktığımda gördüm.
    Açıkçası bakmadan önce en fazla 60-70W ile karşılaşacağımı düşünmüştüm.
    Gerçekten 105W iyi bir değer...
  • fbuyukbalkan; aynı cevabı 3 konuya yapıştırdım çünkü okuyucular bir konuyu okuyup diğerini okumayabilirler. Yani bu şekilde okuma şansları artıyor, pratik olmakla ilgili. Diğer konularda da bunu yapıyorum (kontrol edebilirsiniz). Sonuçta alakasız yerlere yazmıyorum.

Ben ürünü alalı bayağı uzun zaman oldu, yenilerinde filtre olabilir (mesajımda da belirtmiştim) veya filtreden kastettiğimiz farklı şeyler olabilir. Bende bir tane daha el süpürgesi var ve onda filtre var, çabuk da tıkanmıyor ama onun da başka sorunları var. Ayrıca düğmesini de sürekli basılı tutmak zorunda değilsiniz. Eğer filtre ekledilerse Kenwood düşünülebilir, ben bendeki haliyle bu ürünü şahsen satın almam. Alana da kimse karışamaz zaten. Bu arada, tasarım gerçekten başarılı.

Emiş gücünün yüksek olduğunu ben de söyledim. Bu kez daha markalı bir şey deneyeceğim sanırım. Araştırmalarımız devam ediyor:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MustafaHoca999 -- 1 Aralık 2011; 13:43:08 >

• emiş gücü yüksek ama eğer ev içinde kullanılacaksa şimdilerde dik ve kablolu tipler çoğalmaya başladı. Çünkü emiş güçleri 1000-1200 watt civarlarında seyrediyor. Yani neredeyse normal elektrik süpürgesi kadar. Mesela Felix in 1000 watt olan modeli süper güçlü ve tavsiye ederim. Parçalanıp sadece şarjlı kadar kaıyor ve o şeklde de kullanılabiliyor. Tabiki sadece bir eksisi var, o da kablolu olması. Ama bence ev içinde çok problem olmaz...
  • Merhabalar,

Bende Vestel Twin Max 2in1 almıştım ama memnun kalmadım, emiş gücü düşük geldi. Vestel Koşulsuz İade hakkımı kullanacağım. Bunun yerine Rowenta'nin dikey şarjlı süpürgesi düşünüyorum Bu ürün hakkında bilgisi olan var mı? Çünkü aynı süpürgenin 18 veya 24 voltluk olanı var. Kullanan varsa bilgi rica edecektim. Teşekkürler
  • ben buradan: felix lungo aldım,
    emiş gücünü bir test ederseniz gerçekten memnun kalabilirsiniz. teknosa daki görevli 5-6 değişik marka içinde en kuvvetlisinin bu olduğunu söylemişti..
  • quote:

ben buradan: felix lungo aldım,
    emiş gücünü bir test ederseniz gerçekten memnun kalabilirsiniz. teknosa daki görevli 5-6 değişik marka içinde en kuvvetlisinin bu olduğunu söylemişti..

Hocam sanki Rowenta daha güçlüymüş gibi duruyor. Bir kaç AVM'de vitrinde görümüştüm bu hafta sonu gidip birinde deneyeceğim. Eğer iyise onu almayı düşünüyorum, albeside fena değil bu arada... Selamlar...

• geçen yıl toz torbalı elektrik süpürgemiz kullanım ömrünü tamamladığı için yeni süpürge almıştık - arnica bora. su hazneli olduğu için her zaman kullanılmıyor. 1,5 yaşındaki oğlumuzun peşinden kırıntı toplamaktan yorulduk.

black decker in daha önce araç içi süpürgesini almıştım, çakmaklığa takılan. bir hayli memnunum makineden.

şarjlı süpürge için buradaki ve sitedeki benzer bir kaç topic i okumuştum. geçen hafta sonu mediamrkt e gittik. ilk tercihimiz fakir 122 veya 144 modeli idi. görevli bayan yakından ilgilendi eşimin detay soruları hem cevaplandırdı, hem hemen bütün süpürgeleri denememizi sağladı. en son black decker 1205 modelini beğendik, 165 tl deyince tamam alalım dedik ama bize gösterdikleri maalesef teşhir ürünü imiş ve başka yok bu son ürün dedi. zaten teşhir ürünü olduğu için bu fiyat normalde 200 tl nin üzerinde dedi. 1225 modelini gösterdi almadan çıktık.

her zaman alınacak bir ürün değil, evde gün içerisinde çok lazım oluyor, almışken iyisini alalım filan diye konuşurken internetten Black&Decker PV1225NPM modelinin siparişini verdim. kargo dahil 205 tl ye geldi. 4-5 gündür kullanıyoruz. sert zemin, halı, koltuk üzeri farketmiyor çekiş kuvveti iyi. halının üzerindeki kırıntıları süpürürken baktım içerisi yün yumağı olmuş. temizlemesi boşaltması kolay, yan taraftan açılan kapak ile haznesi boşaltılabiliyor. bir miktar gürültüsü var ama temizlik olarak size geri dönüyor. gürültüde çok abartılı değil. alacak olanlara tavsiye edebileceğim bir ürün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nejdet Ay -- 13 Aralık 2011; 12:17:33 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.