Şimdi Ara

Şarjım çok çabuk bitiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
3.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir-bir buçuk ay önce aldığım iphone umun şarjı çok çabuk bitiyor.1.30 saat kullanım 12 saat bekleme yazıyor kullanımda ama şarjı %44 akşam yatmadan önce şarjdan çıkartıp yakınıma koyuyorum sabaha kadar durup dururken %95 e iniyor.Sizce bu normal bir değer mi yoksa bir terslik mi var

• bataryanızda bir sorun olabilir.Benim iphone umun şarjı 3 gün cıvarı gidiyor.
  • iPhone sadece telefon ve mesaj özelliklerini kullanırsan 2-3 gün arası gidiyor. Ama internet (özellikle 3G açıksa), 3D oyun falan işin içine girdiği zaman şarj 5-6 saatte bile bitebilir. Ne kadar çok oyun oynadığına daha çok bağlı şarj süresi.

Yatarken şarjdan çıkarıyorsun tahmini 8 saat uyuduğunu varsayıyorum. Şarj %95'e düşüyor demişsin. Küçük bir orantı kur. 8 saatte %5 düşüyorsa %100 ne kadardır

ipucu: 160 saat bekleme demektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx20001 -- 18 Ağustos 2010; 18:27:11 >
  • 3g kullanmıyorsan kapatmalısın. Ayırca ekran parlaklığı yarı civarında olmalı uzun pil performansı istiyorsan. Ayrıca bana normal gibi geldi pilin. %5 düşmüş sabaha kadar. Ayrıca sabaha kadar durup durmuyor, sürekli sinyal gücü kullanıyor ve cihaz açık en önemlisi. Dediğin gibi olsaydı 10 gün giderdi heralde normal kullanımda :)
  • gece 5.30 da şarjdan çıkardım telefonu da bugün 15.30 da elime aldım.Yaklaşık 40 dk oyun oynadım ki onun dışında hiçbirşey yapmadım şu anda %67 de.3g açık durumda
  • geçen gün 30 dk safari,1.30 saat oyunla %35 kalmıştı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nevarlæ -- 18 Ağustos 2010; 18:48:47 >
  • E normal işte
  • kesın bı app somuruyordur cunku bekleme yaparken pıl yemez benım basımada geldı aynı senınkı gıbı uc bes satte % de dusuyordu sonra bır suru programı kaldırdım duzeldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mahir_sus

kesın bı app somuruyordur cunku bekleme yaparken pıl yemez benım basımada geldı aynı senınkı gıbı uc bes satte % de dusuyordu sonra bır suru programı kaldırdım duzeldı

o imza ne süper öyle ya muhaaa
  • Arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim. Kardeşimde de iphone var.
    Akşam yatarken telefonu takıyor şarja sabah kalkıyor ve normal bir kullanımla aksam 4-5 gibi şarj bitmiş oluyor.
    3G kapalı, o şarjı yiyen uygulamaları nasıl tespit edebiliriz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MANiN

Arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim. Kardeşimde de iphone var.
    Akşam yatarken telefonu takıyor şarja sabah kalkıyor ve normal bir kullanımla aksam 4-5 gibi şarj bitmiş oluyor.

JB liyse SBsettings indir ordan free up the memory e bas.
  • quote:

kesin anında bildirimleri ve konum servislerini vs. açık bırakmışsınızdır..mailleri, facebook'u filan otomatik kontrol ediyordur durmadan..o yüzden de iphone kenarda durduğu halde pili bitiyor gibi gelir size ama aslında cihaz her dakika çalışıyor :) herşeyi kapattığınızdan emin olup tekrar full şarj edin bi de öyle ölçün süreyi..ayrıca kullanmıyorsanız wifi, edge, 3g gibi özellikleri de kapatın..

az önce başka bir konuda da aynı şikayeti yaşayan arkadaşa bunları yazmıştım..eğer telefon jb'li ise sbsettings'e ek olarak Remove Background programını kurun. tek tuşla arkada açık kalan bütün programları kapatabilirsiniz. geçen gün forumda paylaşılmıştı ben de ordan kurdum. mükemmel bir özellik gerçekten..paylaşan arkadaşa bir kez de buradan teşekkür edeyim bari :)))

• program güzelmiş,installious dan mı indirmemiz gerek sbsetting i
  • ben 3 saatte 1 sarj ediyorum sizin yine iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: hook1903
    program güzelmiş,installious dan mı indirmemiz gerek sbsetting i

Hayır cydia'dan indiriyorsunuz.
  • ben gunde 2-3 kere sarj ediyorum. ama telefon surekli elimde. su an bulundugum yerde wifi olmadigindan edge ile giriyorum nete. fakat wifili ortamda sarjim 15-16 saat gidiyor. 3gs te en fazla 1.5 gunu gordum. 3g de 2.1 versiyonda 4.5 gunu gormustum 8 saatlik kullanimla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaan�

quote:

Orijinalden alıntı: MANiN

Arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim. Kardeşimde de iphone var.

JB liyse SBsettings indir ordan free up the memory e bas.

bu işlemin cok yararı var, memory free 120 iken 150 160 oluyor
  • beyler ben sbsettıng de dedıgınıx free up the memory yazan kısmı bulamadım.
  • Telefonu kurcalamadığım zaman 2.5-3 günü görmüştümde,kurcalıyınca 1 gün anca gidiyo diye sorun var sandım.Sağolun yorumlar için
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluerdem

quote:

kesin anında bildirimleri ve konum servislerini vs. açık bırakmışsınızdır..mailleri, facebook'u filan otomatik kontrol ediyordur durmadan..o yüzden de iphone kenarda durduğu halde pili bitiyor gibi gelir size ama aslında cihaz her dakika çalışıyor :) herşeyi kapattığınızdan emin olup tekrar full şarj edin bi de öyle ölçün süreyi..ayrıca kullanmıyorsanız wifi, edge, 3g gibi özellikleri de kapatın..

az önce başka bir konuda da aynı şikayeti yaşayan arkadaşa bunları yazmıştım..eğer telefon jb'li ise sbsettings'e ek olarak Remove Background programını kurun. tek tuşla arkada açık kalan bütün programları kapatabilirsiniz. geçen gün forumda paylaşılmıştı ben de ordan kurdum. mükemmel bir özellik gerçekten..paylaşan arkadaşa bir kez de buradan teşekkür edeyim bari :)))

Cydia da arattım ama birden fazla sbsetting buluyo hangisini indiricem

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.