Şimdi Ara

Şarj soketleri hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tabletim birkaç yıl önce bozuldu kullanmadığı dan bakmadan bırakmıştım ,sanırım şarj kablosu veya girişi bozulmuştu ,şuan şarj kablosu elimde yok ama sorum şu ben bu yuvarlak girişli şarj soketini USB soketi ile değiştire bilirmiyim yada böyle bir şey yapılabiliyor mu ,resimdeki USB girişi sadece bağlantı için onun yanındaki yuvarlak soket şarj için ,fikir verebilir misiniz Şarj soketleri hakkında Şarj soketleri hakkında Şarj soketleri hakkında

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Şöyle bir şey yapabilirsiniz. USB girişinin 5V hattını bulup PCB üzerinde uygun bir noktadan şarj girişinin canlı(orta) ucuna kısa bir kablo ile köprüleme yapabilirsiniz. Eksi hatlar ortaktir sadece + uç için hat çekseniz yeter. USB'den gelen 5V aradaki kablo üzerinden şarj girişine ulaşıp aleti şarj edecektir.

Şarj soketleri hakkında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 11 Ekim 2020; 13:9:3 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fotoğraftaki gibi o 5.çubuktan ,bu altın rengi yere kablo çok ince bir kablo çekip lehim yapmalıyım yani diil mi Şarj soketleri hakkında

• Ve birde şu kablo bu yeşil şeyin üzerine lehimliymiş kopmuş

Şarj soketleri hakkında Şarj soketleri hakkında
    Yeşilin altı yapışkanlı ,buraya yapışıktı o ikisini de lehimleyip aynı yere yapıştırma gerekli mi,o ne işe yarıyor bilmiyorum da

• Nozbarth N kullanıcısına yanıt
    Evet. Gösterdiğim iki noktayı bir parça kablo ile birleştirin. Ethernet kablosunun içindeki tellerden faydalanabilirsiniz. Daha incesi ısınma yapabilir.
    O yeşil şeyin anten olması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 11 Ekim 2020; 14:2:21 >
  • ipli jeton kullanıcısına yanıt
    Oha inanamıyorum oldu cidden . Çok saol dostum , teşekkür ederim.

• Nozbarth N kullanıcısına yanıt
    İki soket olmasınin en önemli avantajı ek aparat kullanmadan hem OTG kullanımı hem de cihazı şarj etmek mümkün. Tek port olunca ikisini bir arada yapmak ek aparat olmadan mümkün olmuyor. O aparatlar da ülkemizde biraz zor bulunuyor olanlar da pahalı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.