Şimdi Ara

Şarj dinamosu sıkıntısı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    arkadaşlar h100 panelvan aracım var.

Geçen gün sarş dinamosunun diyotları yandı.Arabada jameson usa 505 sony a30 teyp kicker 16 cm mid ve 30 cm macoustik 180 w rms 360 w max sistem var.

Akü 110 amper mutlu.Bana elektrikçi kalorifer, far ve sistem açık oldugu için şarj dinamosu kaldrımadıgını ve diyotları yakmış oldugunu söyledi.Şarj dinamosu 72 amperlikmiş.

110 amperlik şarj dinamosu yan marka 400 tl.Biraz bütçe sıkıntılı .
    Ben 100 tlye kapasitör alsam taksam yine böyle bir sıkıntı yaşarmıyım.Kapasitör aracın elektrik aksamına yararı olurmu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpa07 -- 9 Mart 2016; 19:35:43 >

• kapasitor taksan bı sıkıntı olmaz en azından bass suan vurdugunda farların yanıp sonuyodur onları kaldırırsın ortadan ama bırazda performans düşüşü yaşarsın sana tavsıyem 82 amper akü al 0 200 250 tl cıvarında 2 faradlık (gercek degeri) bı kapasıtor al tak bırde govdeden şase aldırma dıye bı yontem var onu arastır ses sıstemını kıme baglatıyosan ona bı sor govdeden sase aldırmayı sorunun cozulecektır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OuzTR

kapasitor taksan bı sıkıntı olmaz en azından bass suan vurdugunda farların yanıp sonuyodur onları kaldırırsın ortadan ama bırazda performans düşüşü yaşarsın sana tavsıyem 82 amper akü al 0 200 250 tl cıvarında 2 faradlık (gercek degeri) bı kapasıtor al tak bırde govdeden şase aldırma dıye bı yontem var onu arastır ses sıstemını kıme baglatıyosan ona bı sor govdeden sase aldırmayı sorunun cozulecektır.

hocam şaseyi aküden alıyor anfi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpa07 -- 17 Mart 2016; 19:35:00 >
  • onun cok garip bi baglantısı var bende cozemedım aküden bi kablo cıkıyor kapasıtore geliyor bı kabloda muhtemeln kapasitorden gelip saseye temas ettırılıyor benım de amfı kapanma sorunum vardı 1000 rms lık bass a 1500.1 monoblock amfı kullanıyodum ona ragmne kapatıyordu amfı kendını bu sase aldırma yontemı ıle cozuldu sorunum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.