Şimdi Ara

Sarj basligi yardim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar merhaba iphone 11 almayi düşünüyorum ürün aksesuarsiz olacak ve sarj basligi 200tl. Elimde huawei'nin laptopunun sarj başlığı var. Degerlerinden hic anlamadigim icin yardiminiza ihtiyacim var. Telefonu bununla sarj etmek mantikli mi?

Sarj basligi yardim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Değil. Bununla şarj olması saatler sürer. Pili öldürürsünüz. Kesinlikle orijinal şarj aleti alın. O kadar para verip alacağınız iyi bir telefon için şarj adaptörü ücretinden çekinmeyin.

• Teşekkür ederim

• Ayranı yok içmeye takdirevalli ile gidersin...

• Maserati alıyorsun ama yakıtı kaçak dolduruyorsun

• Maserati alıyorsun ama yakıtı kaçak mazot dolduruyorsun

• Hocam bu adaptör baya kaliteli duruyor. Aletin çekim gücüne göre otoswitch yaptığını iddia ediyor. Ben olsam denerdim. Yukardaki arkadaşlar a katılmıyorum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Hocam arkadaşlar olayı yanlış anladı. Laptopu alali 1 ay oldu bu cihazda cok yeni kaliteli adaptör olduğu için sormak istedim. Sence bu konuda kim yardimci olabilir? Youtuba da cok video izledim kac watt olduğu önemsiz cihaz kac destekliyorsa ona göre çekim yapıyor diyolar.

• apple sitesinde iphone 11 teknik ozelikler kisminda bu bilgi yaziyor.

Sarj basligi yardim

• Yanki12355 Y kullanıcısına yanıt
    Hocam adaptörün üstünde yazana göre senin hızlı sarj istediğini karşılaması lazım fakat Apple cihazlar kendi ürününü seçtiği için adaptörü düşük güçte çalışmaya zorlayabilir. O yüzden en mantıklı test cihazın sarjı azken sarja takıp süre ölçmek. İstediğin vakitte dolyorsa kullanma da hiç bir sorun olmaz.

• Tahminimce dolma süresinde sıkıntı olmayacak ama bataryaya zarar verir mi o beni korkutuyor.

• Tam tersi, telefon adaptörle iletişim kuramadığı için güvenli modda en yavaş şekilde şarj eder. Pile hiçbir zararı olmaz ama şarj olması 5 6 saat sürebilir.

• NomadCRY kullanıcısına yanıt
    Yanlış bilgi vermeyin

• Eski tip laptop şarj aletleri sabit voltajda çalışıyordu, yeni tip bu gibi cihazların içlerinde entegre şarj devresi bulunur. Cihazın çıkışı muhtemelen usb dir, üzerindeki açıklamaya bakılırsa 5-9-12-15-20 volt arasında cihazın isteğine göre istenilen voltajı verebiliyor, sorunsuz kullanabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f 22 raptor -- 15 Ağustos 2021; 11:46:42 >
  • Cihazin hizli şarj özeliği var zaten kullanmanda sakinca yok diger arkadaşlara bakma elimde anker 28w 2.5A adaptör var 3 yildir kullaniyorum sıkıntı yaşamadim.Kendi orjinal başliğindan memnun değilsen kullan bakalim söylenen arkadaşlara bakma

• Muhtelemen sorun yaşanmaz ama o kadar para verdikten sonra işi garantiye almak lazım.

• Yanki12355 Y kullanıcısına yanıt
    Vermez hocam. Bir sıkıntı olmaz. Adaptör kaliteli bir adaptör.

• Virinom V kullanıcısına yanıt
    Hayır bu kısmen yanlış bir bilgi. Pil sağlığı açısından yavaş bir şekilde şarj etme hızlı şarjdan evet daha iyidir, ancak bunun da bir sınırı vardır. Belli bir sınırın altında çok düşük bir voltajla en yavaş şekilde sürekli saatlerce şarj edilen bir pilin ömrü belli bir süre sonra azalmaya başlar. Bununla ilgili pek çok makale, video ve kullanıcı yorumu bulabilirsiniz. En basidi iPhone 11 konusunda çok uzaklara değil son sayfaya bakarsanız, 5W ile şarj eden kullanıcıların pil ömrünün %87’ye düşüp, 20W ile şarj edenlerin 90-95 arasında gezdiğini görebilirsiniz.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • f 22 raptor kullanıcısına yanıt
    Ortada yanlış bir bilgi yok. Apple yazılımsal olarak adaptör / kablo seçiyor ve gücü sınırlıyor. O yüzden çok büyük ihtimalle çok yavaş bir şekilde şarj olacak. Bu da uzun vadede zarar verir. Hoş burada kim ne söylese boş. Arkadaşın denemesi gerek. Son sonucu o söyler.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • NomadCRY kullanıcısına yanıt
    Çinden noname quick charge 3 şarj aleti sipariş etmiştim, şarj adaptörü bozulan iphone xr kullanıcısı arkadaşım benim adaptörümü kullanırken farketmişti benim şarj aletim iphone xr yi hızlı şarj ile şarj ediyormuş. Bunun gibi kimi zaman kimi adaptörlerin çok daha geniş şarj protokollerini desteklediğini gördüm, en kötü senaryoda 5w ile şarj eder, hızlı şarj için adaptör alır konu sahibi sonra.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.