Şimdi Ara

Sarığımı çıkarmam. Dedelerin, dedelerimi astı. Saçın başın açık. Kadın başına konuşma, döverim”

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
190
Cevap
1
Favori
7.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 3 gün
 • Cevaplayan Üyeler 63
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
 • Ortalama Mesaj Aralığı 43 dakika
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
 • Favoriye Eklediklerim 1
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • Sonic.Storm (60 mesaj) captain_turkiye (23 mesaj) Verminouss (20 mesaj) MRTFR (10 mesaj) Kernel Panic (7 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (98 mesaj) Mobil (78 mesaj) Mini (7 mesaj) Uygulama (7 mesaj)
 • @
57 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Sarığımı çıkarmam. Dedelerin, dedelerimi astı. Saçın başın açık. Kadın başına konuşma, döverim”
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Kıdemli Yarbay
  2640 Mesaj
  Konu Sahibine Özel

  İmam hatip lisesinde sarıklı ayaklanma.


  Tarikatların beslediği şalvarlı-sarıklı eğitim, imam hatip lisesinde isyan çıkardı. Sarıklı-şalvarlı derse giren öğrencileri öğretmen sarığını çıkarması için uyardı. Öğrencilerden biri, “Sarığımı çıkarmam. Dedelerin, dedelerimi astı. Saçın başın açık. Kadın başına konuşma, döverim” diye tehdit etti. Adli ve idari soruşturma başlatıldı.


  Aydın İmam Hatip Lisesi'nde görev yapan kadın öğretmen E. S, 15 Kasım günü, hafta sonları diğer öğrenciler gibi müfredat derslerini okulda gören açık imam hatip lisesi 9-C sınıfı öğrencilerinin, Arapça dersine girdi. Sınıftaki öğrencilerden 3'ünün şalvarlı-sarıklı sınıfta oturduğunu gören öğretmen, “Ortaöğretim Yönetmeliği'ne” göre, sarıklarını çıkarmalarını istedi. Öğrencilerden M.H.K, “Sen benim sarığımı çıkaramazsın. Kadın başına konuşma, zaten saçını başını açıp gelmişin, kadın-madın demem döverim” diyerek, öğretmenin üzerine yürüdü.


  DEDELERİMİZİ ASTILAR


  Öğretmenlerini korumak için diğer öğrenciler araya girdiğinde ise, “Eğer Müslüman iseniz karışmayın. Siz bunları bilmezsiniz, bunların dedeleri bizim dedelerimizi astı” diye bağırdı. Olaylar büyüyünce öğretmen E.S dilekçeyle durumu okul idaresine bildirdi. Okulun bulunduğu Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Hakan Özcan, “Derhal gereğini yapın” talimatı verdi.

  SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSU


  Milli Eğitim, idari soruşturma başlatırken, öğretmen ayrıca avukatı Burak Özdemir aracılığıyla Cumhuriyet Savcılığı'na da suç duyurusunda bulundu. 46 öğretmenin görev yaptığı okulda, hafta içi 335 normal öğrenciye, hafta sonları ise açık imam hatip lisesi öğrencilerine ders veriliyor.


  https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/78/24/98/782498d669a58342e8562c73a1206e7c.jpg&t=0&width=480&text=1

  MİLLİ EĞİTİM SORUŞTURMA AÇTI


  Olaya karışan öğrencileri idare hemen okuldan çıkardı


  ÖĞRETMEN E.S'NİN İFADESİ


  “Derse girdiğimde 3 öğrenci sarıkla oturuyordu. Öğrencilerin derste şapkayla oturmasına müsaade edilmediği için sarıkla oturmalarını da uygun görmedim. ‘Şapkalarınızı çıkarır mısınız?' dediğimde, M.H.K aniden kalkıp, el kol hareketleriyle, ‘Sen benim sarığımı çıkartamazsın. Okul beni böyle kabul ediyor. Sen kimsin ki?' diye bağırdı. ‘Sen' diyemeyeceğini hatırlatıp, edepli olması için uyardığımda, ‘Ben, seni hoca olarak kabul etmiyorum' dedi. ‘O zaman dersimden çık' dedim.


  “BAŞIN AÇIK DÖVERİM”


  O da, ‘Sen benim olduğum sınıftan çık. Zaten saçını başını açıp gelmişin' diye karşılık verdi. Dersteki, öğrenciler çok rahatsız oldu ve bir öğrenci, susmasını söyledi. Bu kez o öğrenciye dönüp, ‘Sen bunları bilmezsin, bunların dedeleri bizim dedelerimizi astı. Eğer Müslüman isen sus karışma” dedi. Ardından benim üzerime yürüyüp, ‘Kadın başına konuşma sus. Kadın madın dinlemem, seni döverim' diye tehdit etti. ‘Kolaysa döv' dediğimde ‘O günler de gelecek, merak etme' diye tehdidini sürdürdü. Öğrenciler, sınıftan zorla çıkardı. Cezalandırılsın…”


  SARIKLA OKULA GİTMEK SUÇ


  Eğitim-İş Aydın Şube Başkanı Şaban Özdemir: “Dindar gençlik yetiştirme hedefinin, kindar nesil yetişmiş haline dönüştüğünün en somut örneğiyle karşı karşıyayız. Son zamanlarda Atatürk ve Cumhuriyet'e saldırılar çok arttı. Sarıkla okula gitmek, yasada suç. Okulların yol geçen hanına dönmesine, öğretmenlerin şamar oğlanı yapılmasına, Cumhuriyetle hesaplaşanlara asla izin vermeyeceğiz. Öğretmenlerin, can güvenliği yok. Okullarda darp edilip, bıçaklanıp, öldürülüyorlar.”


  https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/fa/e0/99/fae099986db1a36cc69316c3b31ffd2a.jpg&t=0&width=480&text=1


  TARİKATLAR BEYİN YIKIYOR


  Eğitim-İş Hukuk İşleri Genel Sekreteri Maksut Balmuk: “Cemaat-tarikat yapılanmaları, din kisvesi altında, öğrencilerin beyinlerini yıkıyor. 15 Temmuz'dan ders çıkarmayanlar, bu yapılara destek veriyor. Okulların bu yapılardan arınması, laik, bilimsel ve demokratik eğitim için sen- dikal ve hukuki mücadelemiz sürecek.”


  TARİKATLARA YOLU BAKANLIK GÖSTERDİ


  Türkiye'deki 30 tarikat ve 400 kolu, 1 milyondan fazla çocuğa, kendi kurduğu “Medreselerde” dini eğitim veriyor. Medreselerin yasal statüsü olmadığı için tarikatlar, diploma veremiyor ve yetiştirdikleri öğrenciler de devlete atanamıyordu. Bunu aşmak için MEB ve YÖK, “Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Açık Öğretim İlahiyat Lisans Tamamlama Programları açtı.


  YURTTA KALIYORLAR


  MEB'e bağlı açık öğretim imam hatip liselerinde halen 144 bin 610 öğrenci kayıtlı görünüyor. Kayıtları açık öğretimde görünse de, hafta sonları imam hatip liselerinde derse girip, not alıp, o okulun öğrencisi kabul ediliyorlar. Olaya karışan 3 öğrencinin de, yurtta kaldığı ve yurdun da bir tarikata ait olduğu ileri sürülüyor.


  1 SORU 1 CEVAP


  – Ortaöğretim Yönetmeliği'nin 164. maddesine göre disiplin cezası alacaklar.

  – 5 güne kadar okuldan uzaklaştırma veya örgün öğretim dışına çıkarabilirler.

  – Açık imam hatip olduğu için en ağır ceza yani atılma alsalar da anlamını yitiriyor.

  – 2596 sayılı kanuna göre ibadethane dışında dini kıyafet giydikleri için 6 ay hapis

  – TCK 106'ya göre tehdit suçundan 6 aydan 5 yıla kadar hapis cezası alabilirler.


  Alıntı

  metni:
  https://www.sozcu.com.tr/2020/egitim/imam-hatip-lisesinde-sarikli-ayaklanma-6132925/  _____________________________
  Faniyim, fani olanı istemem.
  Acizim, aciz olanı istemem.
  Ruhumu Rahman’a teslim eyledim, başka istemem.
  İsterim, fakat bir ölümsüz dost isterim.
 • Bir gün bu çocuklar büyüyecek ve kafası çalışanlar, gerçeği arayanlar ulan ne kadar salakmışız diyecekler.

  Yıllarca beynimizi tarikat hikayeleri ile yıkayıp gerçek kahramanlara iftira atmışız diyecekler.

  Ondan sonra bir zamanlar Cumhuriyete duydukları kin ve öfke bir anda dine yönelecek.


  Bugün kuran yırtan, tüküren, kuranın üzerine işeyenler gibi olacaklar maalesef.

  peki sonuç olarak hiçbir şey olmayacak bir kaç gün uzaklaştırma alır çocuk hapis falan gibi ceza zaten almaz


  Ama bu olayı duyuran öğretmenin ölüm haberi gelmezse bile darp haberi gelebilir


  Ülkemizdeki adalet böyle

  Sen ne demokratsın ne de cumhuriyetçisin. Boşuna yalan söyleme


  Atatürk olmasa bu kelimelerin varlığını bile öğrenemezdin sen .

  Senin gibiler o fitne yuvalarından çıkıyor, kindar yetiştiriliyor, nefretle besleniyor, yalanlarla dolusunuz. Şu mesajın bile her mesajın gibi nefret ve düşmanlık doluyken hala üste çıkmaya çalışman komik.


  "bizim kinimiz de insanlığın zararına çalışanlara, huzur bozanlara, fitne çıkaranlara" demişsin ya bu da komik. Seni ve benzerlerini kimse tanımadığını mı sanıyorsun yoksa kendini böyle mi kandırmayı seviyorsun merak ediyorum. 


  tarikatta yetişen senin zihniyetin, o yüzden gerçekte üstadının kimler olduğunu, felsefeni açıkla da görelim.


  Bak olayı islama getirip beni düşman ilan ettin. Neden çünkü buradan ekmek çıkarmaya çalışıyorsun. Kendini müslümanlarla bir tutup olayı genelleştirmeye çalışmak size öğretilen taktiklerden biri, hepiniz zorda kalınca bu ve bunun gibi taktiklere başvuruyorsunuz. Sen siyasal islamcı tabir edilen, konuda bahsi geçen zihniyetin temsilcisi değil misin? İnsanlara islama düşman değil, sizin gibilere düşman. Konudaki çocukta senin gibi gaza gelip çıkışmış ama gördüğün gibi gereken tepki verildi.


  Kin ve nefretle yetiştiğin için senin normalin o olmuş, hayatın böyle o yüzden bunu ölümüne savunup başkalarına saldırman da normal. Dediğim gibi bu ülkede bir avuç azınlık olmanın getirdiği baskı da var sende. Gerçekten dedelerin istiklal madalyası sahibi ise sen neden onlara karşı tarafta yer alıyorsun, bu kadar düşman olacak neler yaşandın acaba? Ne devlette, ne millette bir karşılığınız olmamasına rağmen bu kadar özgüvenli olmanız da ayrı ilginç.

 • Onbaşı
  29 Mesaj

  Bir gün bu çocuklar büyüyecek ve kafası çalışanlar, gerçeği arayanlar ulan ne kadar salakmışız diyecekler.

  Yıllarca beynimizi tarikat hikayeleri ile yıkayıp gerçek kahramanlara iftira atmışız diyecekler.

  Ondan sonra bir zamanlar Cumhuriyete duydukları kin ve öfke bir anda dine yönelecek.


  Bugün kuran yırtan, tüküren, kuranın üzerine işeyenler gibi olacaklar maalesef.

  _____________________________
 • Yarbay
  2887 Mesaj
  Evet Öğremenin dedesininin kendi dedesini yaptığını resmi belgelerle açıklasın beyinsiz özürlün aksi halde bu çocuğun gerekli cezayı alması için Sosyel Medya Adalet birimi göreve!  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  |
  |
 • Yarbay
  5374 Mesaj

  imalatları yerli ama bunların ve şıhlarının montajları virginia dan yapılıyor

  |
  |
  _____________________________
  Karavana bakırdandır kışla yolu çamurdandır zengini bedel öder askerimiz fakirdendir...
 • Yarbay
  5257 Mesaj

  birini dövmekle tehdit edene ben çocuk demem o yaşta öylese kafada keser biraz büyüyünce

  _____________________________
  MAZDA RX8


 • Binbaşı
  1386 Mesaj

  peki sonuç olarak hiçbir şey olmayacak bir kaç gün uzaklaştırma alır çocuk hapis falan gibi ceza zaten almaz


  Ama bu olayı duyuran öğretmenin ölüm haberi gelmezse bile darp haberi gelebilir


  Ülkemizdeki adalet böyle

  _____________________________
 • Dedelerimiz eksik iş yapmış demek ki

  _____________________________
 • Binbaşı
  1661 Mesaj

  Evde tükettiği peçetelerin dili olsada konuşsa...

  |
  |
  _____________________________
  Asus VG248QE 144Hz//Amd Ryzen 3700x//Asus Tuf X570-Plus//Evga Rtx 2070 Super FTW 3 Ultra+//Corsair 16GB DDR4 3200Mhz//Corsair 960GB MP510 SSD //Western Digital Caviar Black 6GB//Thermaltake Toughpower Grand 1050W//Cooler Master Haf X 942//Logitech G710// Razer Lachesis
 • Yarbay
  2997 Mesaj

  Hangi provokatörün işi acaba.


  365 gün olan yılda günün birinde 3 tane öğrenci aynı anda anlaşmalı olarak okula sarıklı gidip tamda beklenilen ve aranılan sözleri söylemiş .


  Ne kadar muhteşem bir oyunculuk.


  Hangi tarikatın işi merak ediyorum. En mantıklısı Gülen gibi..
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Treth -- 21 Kasım 2020; 0:18:31 >
  _____________________________
 • Binbaşı
  1588 Mesaj

  Bu ülkede provakasyon ihtimali hiç bir zaman küçümsenecek bir ihtimal değil.orası doğru.


  Fakat gerçek olma ihtimali de artık küçümsenecek bir ihtimal değil. Küçücük çocukların beyinlerinin tarikatlarda ne hale geldiğini bilmesek neyse.
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  Treth kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  339 Mesaj

  Bu terör eylemi sanırım İmam Hatip lisesinde kayıtlı olarak eğitim görmeyen ancak dışardan 'açık öğretim' vasıtasıyla liseye gelen öğrenciler tarafından gerçekleştirilmiş.Zira alabilecekleri ceza kısmında öğrencilerin okuldan atılmalarının bu nedenle bir anlam ifade etmeyeceği bunun nedeninin 'açık öğretim' den gelmeleri olduğu söylenmiş.


  Açıkçası imam hatip lisesinde okuyan öğrencilerden bazıları bunu yapsaydı 'yazık ülkeme' derdim.Ancak imam hatip lisesinde okuyan çocuklar dışarından beyni yıkanarak gelmiş bu tarikat ... çocuklarına tepki gösterip sınıftan atmışlar.Yani genel olarak imam hatiplerin arzu ettikleri şekilde 'kindar ve dindar' nesil yetiştirmediğini asıl tehlikenin bu tarikat ... çocuklarından geldiğini gösteriyor.Bu nedenle devletin bu tarikatlara karşı acımasız şekilde mücadele etmesi şart lakin şuan ki yönetimle bu işin olmayacağı da aşikar.Zira bu tarikat .... çocuklarının kimlere güvendiği açık.

  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  445 Mesaj

  Gelecek nesil gümbür gümbür geliyor. Tabi ki hepsi böyle değil ama böyle bir kesim de var, görmüş olduk.

  |
  |
  _____________________________
  ne hayatlar var be!
 • Yarbay
  2997 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: cemsinan

  Bu ülkede provakasyon ihtimali hiç bir zaman küçümsenecek bir ihtimal değil.orası doğru.


  Fakat gerçek olma ihtimali de artık küçümsenecek bir ihtimal değil. Küçücük çocukların beyinlerinin tarikatlarda ne hale geldiğini bilmesek neyse.

  Oda bir ihtimal ama anlaşmalı olduğu aynı anda üçünün gelmesinden belli.


  Ya dediğim gibi tarikat işi yada kendi kafalarına göre hadi farkındalık yaratalımın dinci versiyonunu yapmaya çalışmışlar.

  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  4469 Mesaj

  28 Şubat öncesi gibi tiyatrolar sergilenmeye başlandıysa az kaldı, sonunda özellikle Gezi'den beri istediğiniz şey olacak, ülke tepe taklak olup hızla 70-80'lerin Kemalist Türkiye'sine dönüş yapacağız. Ha gayret gençler, ha gayret Z kuşağı. 10 yıl önce büyükleriniz liberal politikalara küfrediyordu, ekonominin gerçekten şahlandığı dönemlerde "açız" diye tepiniyordu, şimdi de hepiniz liberal oldunuz ama sürecin sonunda K.Kore, SSCB karması 70-80 model Kemalist Türkiye var. İnişli, çıkışlı 15 yılın ardından istediğinizin olmasına az kaldı, ha gayret.
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Europatrans evden eve nakliyat '' 444 69 95''
Canlı Tv izle
Cancer Clinical Trials
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
2,007
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.