Şimdi Ara

SAR değeri nedir? Zararları nelerdir? (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
422
Cevap
12
Favori
275.488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hepsiburada ANYCOOL W720 ( TV + ÇiFT SİM KARTI ) için sar değerini 0,139 W/g yazmış sizce doğru mudur düşür bir değer olsa gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: VooDoo

hepsiburada ANYCOOL W720 ( TV + ÇiFT SİM KARTI ) için sar değerini 0,139 W/g yazmış sizce doğru mudur düşür bir değer olsa gerek

sallamısta sallamıslar bi anycoolun degeri en az 1,123 falandır

bende t828 ve sony t700 var sonyle saatlerce konusabiliyorum ama anycolla en fazla 5 dk zaten tv ve yüksek ses dısında bir işe yaramıor
  • quote:

Orijinalden alıntı: daft punk

Bir hafta önce N79 aldım.SAR değeri 1.40.bu değeri yeni öğrendiğim için yapacak fazla bişeyim yok.bikaç soru olacak:
    1-telefonun FM transmitter özelliği var.bu özellik yüzünden telefonun SAR değeri yüksek olabilirmi.yani açık olduğu durumdaki SAR değerimi 1.40?FM transmitter vb...özellikler kapalı durumda olursa sar değeri dahamı düşük olur?
    2-telefonu sürekli pantolonumun cebinde ekran ve tuş takımları bacağıma değecek şekilde arka tarafı dışarıda olacak biçimde taşırdım.birkaç yazı okudum bunun tam tersi olmalıymış.bazılarına görede taşıma şeklim doğruymuş.bunun gerçeği nedir?
    3-yatarken alarmı kurup,telefonu kapatıp başucuma koyuyorum.bu surumda SAR dan etkilenirmiyim?alarm çalarken telefonunun ışıkları yanıp sönüyor...

SAR değeri daha çok telefonun ses veya görüntü iletişiminde kullanmış olduğu sinyalle alakalı. radyonun frekansına ve telefonun iletişiminde kullanmış olduğu sinyalin frekansına bakılacak olursa bu net bi şekilde anlaşılır. Telefonlarda 3g internet görüntülü konuşma gibi özelliklerin artmasıyla telefonların ve şebeklerin kullanmış oldukları sinyallerin frekanslarıda artı ki bu durunda SAR değeride artıyor anlamına geliyor.

SAR değerinden en az etkilenmek için antenli telefon ve özelliği olmayan telefon kullanmak gerekir bence(Tabi piyasada bulabilirsek).
    2.si telefonu yataken baş ucunuza koyuyormuşsunuz buda iyi bi durum değil telefon kapalı oldugunda dahi azda olsa sinyal alışverişinde bulunur anck batarya çıkınca sinyal alıp verme işlemi biterki oda sizin işinize yaramaz onun için lazım olmadığı süresince ne kadar uzagında durursanız o kadar iyi olur.

• lg gd900 1.12 vazgeçtim almaktan

ek:8 sene evvel kullandıgım siemens sl45'e baktım 0.89 yuhhhh(:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ten_don -- 4 Şubat 2010; 23:34:13 >
  • us 1.6
    eu 2

yi baz aliyorlar

htc hd2 aldim
    SAR US 0.63 W/kg (head) 0.73 W/kg (body)

blackberry 9700 aldim
    SAR US 1.55 W/kg (head) 1.39 W/kg (body)
    SAR EU 1.36 W/kg (head) 1.18 W/kg (body)

bu tehlikeli mi hangi degerleri baz alicaz . biraz once dinledigim habere gorede kus gribi yokmus sadece ilan vermalari icin cikarilmis asilsiz haber ( gerci ben hep tahmin ediyordum. ) .

- sar degerinin etkisi uzun telefon gorusmelerinde mi etkili
    - sar in yuksek olmasi ne demek yani yuksek diyebilecegimiz deger kac ve ne tehlike arz edebilir .
    - diyelim ki sar degeri yuksek bir telefondan etkilendik . bu kalici bir sorun olusturu mu ?

psikolojikte olabilir ama kendimce yaptigim testte
    - e71 kullaniyordum basim agiriyordu arasira
    - htc hd2 de agirmadi
    - blackberry de biraz stresim olsa sanki hemen tetikliyor

bb den cok memnunum telefon u satmam mi gerek yok sa sar deger dusurucu stickerlar var mi ?

• dünya saglık örgütünün cep telefonu için üst sınırı 0.08 gerisini sen düşün artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: mszehir

us 1.6
    eu 2

yi baz aliyorlar

htc hd2 aldim
    SAR US 0.63 W/kg (head) 0.73 W/kg (body)

blackberry 9700 aldim
    SAR US 1.55 W/kg (head) 1.39 W/kg (body)
    SAR EU 1.36 W/kg (head) 1.18 W/kg (body)

bu tehlikeli mi hangi degerleri baz alicaz . biraz once dinledigim habere gorede kus gribi yokmus sadece ilan vermalari icin cikarilmis asilsiz haber ( gerci ben hep tahmin ediyordum. ) .

- sar degerinin etkisi uzun telefon gorusmelerinde mi etkili
    - sar in yuksek olmasi ne demek yani yuksek diyebilecegimiz deger kac ve ne tehlike arz edebilir .
    - diyelim ki sar degeri yuksek bir telefondan etkilendik . bu kalici bir sorun olusturu mu ?

psikolojikte olabilir ama kendimce yaptigim testte
    - e71 kullaniyordum basim agiriyordu arasira
    - htc hd2 de agirmadi
    - blackberry de biraz stresim olsa sanki hemen tetikliyor

bb den cok memnunum telefon u satmam mi gerek yok sa sar deger dusurucu stickerlar var mi ?

merhaba

sar değeri düşürücü stickerların gerçek anlamda hiçbir işe yaradığı yoktur,hepsi üçkağıttır.
    kesinlikle psikolojik değil düşünceniz,emin olun,yüksek sar değeri, 5 dakikayı geçen konuşmalarda baş ağrılarına ve kulak çınlamalarına neden oluyor.
    dünya sağlık örgütü(who)nun cep telefonları için önerdiği sar 0.50 w/kg dir.

blackberryinizden maalesef hemen kurtulun derim.hd2, 0.63 kullanılabilir bir değer,telefon kullanırken 0.50-0.60 değerlerini aşmamaya çalışın, sağlığın ne iphone'u ne bb si olur,

adam müzik hastasıyım diye almış w880i çatır çatır şov yapıyo,hayır 1.69 w/kg sar değerli bir telefondan müzik dinlemek kadar hayatın değersizse zaten,daha diyecek bişey yoktur ki..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi righteous@ -- 5 Şubat 2010; 14:20:05 >

• benim kullandığım modelin sar değeri 1.16(nokia 5130 xpress music).Alırken biliyordum ama bütçeme göre en iyisi buydu.Bir nevi mecbur kaldım yani.Ayrıca burada verilen değerler ulaşılabilecek en üst noktayı gösterir.Yani cihazınız max. olarak bu değere ulaşır,daha fazla sara maruz kalamazsınız.Dikkaat edilmesi gereken asıl nokta , hareket halindeyken telefonla konuşmamak.Özellikle arabada giderken telefonla konuşmak oldukça tehlikeli çünkü cihaz sürekli baz istasyonu değiştiriyor ve bu nedenle siz daha fazla radyasyona maruz kalıyorsunuz.Zaten trafik kanununa göre de araba ile giderken telefonla konuşmak yasak.Yürürken de daha az olmakla beraber aynı şey geçerli.
  • dünya saglık örgütünün cep için belirledigi üst sınır 0.08'dir, düz 0.1w/kg kabul edilmiştir.

hepsini çöpe atın kısaca
  • soyle bir varsayim olabilir mi ? Zaten yeterince SAR aliyor vucudumuz . 2 nin uzerindekilere fazla takilmayin bigi rahat mi davranmak gerek . Kablosuz ag kullaniyoruz heryerimizde baz istasyonlari wireless modemler kizil otesi cihazlar varda var yani .

benim kisisel sorunum diyorum blackberry 9700 aldim gayet memnunum ofisim gibi kullaniyorum telefonu .

Sorularim ;
    - Bunun ispatlanmis zararlari var mi ?
    - Bu konuda yuzde yuz emin konusacak kimse yok mu ?
    - Neden 5 dakika ve ustu konusmalar riskli goruluyor ?
    - Vucutda degmeden pantolon cebi yada mont cebinde tasimak riskli mi ?
    - Telefon kullanidigi icin kanse olan ? telefon kullandigi icin uzun sureli hastaliga kapilan var mi ?
    - SAR gercektende ciddi bir sorun mu ?
  • mszehir hızlı bi şekilde bu haberi bulabildim:http://www.turkhaberler.net/newsDetail.php?NewsID=201077
    bi kaç sitede var, dış kaynaklı haber zaten...

ayrıca:
    http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=950043&title=yuksek-radyasyon-yayan-46-bin-telefon-toplaniyor

Kurum (btk), Matsu T828, Orite T808 markalı cep telefonları ile Minton SC5938 model sabit telefonun yaydığı elektromanyetik dalga sınırını yüksek buldu.
    Bu cihazları kullanan vatandaşların, ellerindeki söz konusu telefonları en kısa sürede geri vermelerini istedi.

btk çalışıyor ama yasalar belli ki hantal. işin garibi piyasaya girmeden kontrol yapıldı da kaçak olanlar için mi bu bilgilendirme, yoksa önce giriyor mal, sonra mı uygunluğuna bakılıyor?

• İyide bu cihazlar satım için mağazalara gönderilmeden önce sanayi ve ticaret bakanlığından onay alması gerekiyor.
    MADDE 1- (1) Aşağıda gümrük tarife istatistik pozisyonları (G.T.İ.P) ve tanımları belirtilen eşyaların gümrük beyannamelerinin tescilinde, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca (Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü) onaylanacak garanti belgesi gümrük idarelerince aranır. Bu belgenin bir örneği gümrük beyannamesine eklenir.
    85.17

Telefon cihazları (hücresel ağlar için veya diğer kablosuz ağlar için olan telefonlar dahil); ses, görüntü veya diğer bilgileri almaya veya vermeye mahsus diğer cihazlar (kablolu veya kablosuz ağlarda (yerel veya geniş kapsamlı alan ağları gibi) iletişime mahsus cihazlar dahil), ( 84.43, 85.25, 85.27 veya 85.28 pozisyonunda yer alan alıcı veya verici cihazlar hariç ) ( 8517.70 hariç)
    Dolayısıyla ,thal edilen bir cihazın mutlaka garanti belgesinin olması gerekiyor.Peki ülkemizde nasıl oluyor da garantisiz çin malı telefon satımı yapılıyor?Bugün sokak tezgahlarında bile çeşit çeşit çin malı telefon satılıyor.bunun garantisini satıcı davermiyor.Peki bu garantisiz ürünler nasıl oluyorda iç piyasada çok ucuza(100-150tl gibi miktarlarla)satılabiliyor?
    http://e-imza.sanayi.gov.tr/webedit/gozlem.aspx?sayfaNo=3779

• Merhaba arkadaşlar peki kulaklık kullanmamız bu sar değerini ne kadar azaltır.Her konuşmada kulaklık kullansak ??? azalırmı acaba sar değeri..
  • sanayi bakanligindan o imzalari almak buyuk firmalar icin sorun bile degil . bu zamanda para icin verilmeyen taviz kalmadigina gore buda sorun degildir .

blackberry bold 9700 almistim yuksek sar degeri yuzunden sattim . mantikli dusununce ne geregi var sagligimi geri getirmek icin belkide o telefon parasindan 10-20 yada daha cok kaktlari kadar para harcayacagim .
  • motorola mpx200 ve lg kg800 sanırım şuan piyasada kolay bulunan en düşük sar lı telefonlar? yanlışmıyım?
  • merhaba,
    örnek olarak: 0.67 ile 0.675 sar değeri aynımı yoksa farklımı?
  • piyasa daki nokia nın en düşük sar değerli telefonu hangisi acaba?
  • Bence günlük hayatımızda her taraf sar dolu. Sar, sara sara sardı bizi Sar'sız hayat gözlerden ırak yerlerde olur bence
  • GÜNCEL
  • N serisinin sar değeri nedir?
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.