Şimdi Ara

SAR değeri nedir? Zararları nelerdir? (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
422
Cevap
12
Favori
275.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: mzyakut

Arkadaşlar, daha önce forumda linkini yazdığımız sarvalues.wordpress.com sitesinin yapımcısı yeni sayfasını açmış. Daha fazla model listeleniyor ve daha sade bir görünümü var sitenin, özet halinde modelleri incelemek mümkün.

Yeni adresi:
    http://sarvalue.blogspot.com

Düşük değerlileri kullanmakta fayda var. Özellikle yeni çıkan birçok teknolojik özellikli modeller ve ultra ucuz modeller genellikle yüksek.
    Cep telefonu almadan önce muhakkak bu noktasınıda iyice araştıralım. SAR değeri ölçülmemiş veya kullanma klavuzunda değinilmemiş telefonları almayalım. İthalatçı firmalar yeni markaları ülkemize getirirken bu hususu gözden kaçırmasınlar...

• HALA BU SİTELERDE CİN MALLARININ SAR DEĞERLERİ YAZMIYOR.........YADA YAZAMIYORLAR...BENCE ÇOK YÜKSEK GİBİME GELİYOR.
    HİÇ DEĞİLSE BİLSEK DE ONA GÖRE KULLANIP KULLANMAMA KARARINI KENDİMİZ VERSEK...NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN DEĞERLERİ KULLANMAK İNSANI RAHATSIZ EDİYOE.SEVGİLER
  • bu forumda bi biz kaldık galiba sar değerlerini savunan anlamadım gitti hiç bi gelişme yok bu konuda
  • quote:

Orjinalden alıntı: karantina61

bu forumda bi biz kaldık galiba sar değerlerini savunan anlamadım gitti hiç bi gelişme yok bu konuda

insanlar merak bile etmiyorlar herhalde "beyin hücrelerim nasıl pişiyor" diye.

"türke birşey olmaz" mantığıyla gidersek daha çoook kafamızı taşlara vururuz.
  • İNSANLARIN KANDIRILMASI İÇİNELLERİNDEN GELEN KAPİTALİST OYUNLARI OYNAYIP CAZİBE YARATIYORLAR....ZATEN BİZİM İNSANIMIZDA HAZIR BÖYLE ŞEYLERE UCUZ OLSUN NASIL OLURSA OLSUN...
    ÇEBİMDE PARAM GİTMESİN AMA BEN KANSERE DE RAZIYIM.MANTIĞI.ZATEN SATICILARAIN DİNİ İMANI PARA GÖZLERİ BAŞKA BİR ŞEY GÖRMÜYOR. KALİTE BİLE ARAMIYORLAR..
    BU FORUMDA CİN MALI ARTE ALIP İNSANLARA HAVA ATARIM DİYEN İNSANLAR VAR GERİSİNİ SEN DÜŞÜN ARTIK.YURDUM İNSANININ DURDUĞU YERİ......HANİ YAZARIN BİRİ DEMİŞTİ YA İNSANIMIZIN %.... NI AP....T..L DİYE....
    KORKUYORUM BUNUN GERCEK OLMASINDAN SEVGİLER.............HAVA ATMAK ŞAHANE .....SAR BAHANE.......
  • quote:

Orjinalden alıntı: onur151k

quote:

Orjinalden alıntı: karantina61

bu forumda bi biz kaldık galiba sar değerlerini savunan anlamadım gitti hiç bi gelişme yok bu konuda

insanlar merak bile etmiyorlar herhalde "beyin hücrelerim nasıl pişiyor" diye.

"türke birşey olmaz" mantığıyla gidersek daha çoook kafamızı taşlara vururuz.

dostum aynen öyle oluyor ve günah keçisi biz oluyoruz biranda bunları anlattığımız için

telefoncular para kazanacak diye millete yalan yanlış bilgiler vermek hangi vicdana sığarki

kaldıki çin ve uzakdoğu kaynaklı çakma marka telefonların hiçbirinin sar değerleri açıklanmıyor veya açıklanamıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: K-770

http://www.swisscom-mobile.ch/scm/mce_sarwerte-en.aspx

hocam verdiğin siteler gayet güzel inceledim ama çakma çin malları ile ilgili bi yer bulamadım hala
  • dostum çin mallarını bulabileceğini sanmıyorum :(
  • öyle maalesef bulma imkanımız sıfır gibi

insanları bilinçlendirmek lazım bu konuda
  • evet çin mallarını bulmak zor.Ancak kendi sitelerinde ilan ederlerse ulaşabilirsiniz.Açıkçası bu durum beni kuşkulandırıyor.Şu tvli, modellerin sar değerleri hakkında da fazla bir bilgiyok.İnsanlar televizyon seyrederken radyasyon yükleniyor olabilirler.bu kadar önemli bir konuyu çoğu adam kale bile almıyor.Ama bilmiyorlar kibirakç özelliği kullanmazlarsa ölmezler ama sar değeri çok yüksek bir model kullanırlarsa bundan çok zarar göerbilirler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sungur 13

evet çin mallarını bulmak zor.Ancak kendi sitelerinde ilan ederlerse ulaşabilirsiniz.Açıkçası bu durum beni kuşkulandırıyor.Şu tvli, modellerin sar değerleri hakkında da fazla bir bilgiyok.İnsanlar televizyon seyrederken radyasyon yükleniyor olabilirler.bu kadar önemli bir konuyu çoğu adam kale bile almıyor.Ama bilmiyorlar kibirakç özelliği kullanmazlarsa ölmezler ama sar değeri çok yüksek bir model kullanırlarsa bundan çok zarar göerbilirler.

kesinlikle sungur...sana katılmamak elde değil...insanları biliçlendirmek ve telefon almadan önce ilk bakılacak şeyin sar derecesi olmasını sağlamamız lazım...
  • Verilen sar değerlerine inanmıyorsunuz ki ? Benim açıkladıklarıma inanmadığını gibi bazı şirketler de sitelerinde yayınlıyor kaynak yok vs diyorsunuz.Telefonlarınızın kullanım klavuzunda Doc (Declaration of Conformity ) Raporunu bulabilirsiniz. Orada Sar değerleri Conform olarak gözüküyor.Bu raporlar TK (Telekominikasyon Kurumu) tarafından zaten kontol ediliyor.Üst sar limiti 2.0 bu değerden yüksek cihazlar bu belgeyi zaten alamıyor.Başka bir problem var mı?

@ ARIKAN

NSANLARIN KANDIRILMASI İÇİNELLERİNDEN GELEN KAPİTALİST OYUNLARI OYNAYIP CAZİBE YARATIYORLAR....ZATEN BİZİM İNSANIMIZDA HAZIR BÖYLE ŞEYLERE UCUZ OLSUN NASIL OLURSA OLSUN...
    ÇEBİMDE PARAM GİTMESİN AMA BEN KANSERE DE RAZIYIM.MANTIĞI.ZATEN SATICILARAIN DİNİ İMANI PARA GÖZLERİ BAŞKA BİR ŞEY GÖRMÜYOR. KALİTE BİLE ARAMIYORLAR..
    BU FORUMDA CİN MALI ARTE ALIP İNSANLARA HAVA ATARIM DİYEN İNSANLAR VAR GERİSİNİ SEN DÜŞÜN ARTIK.YURDUM İNSANININ DURDUĞU YERİ......HANİ YAZARIN BİRİ DEMİŞTİ YA İNSANIMIZIN %.... NI AP....T..L DİYE....
    KORKUYORUM BUNUN GERCEK OLMASINDAN SEVGİLER.............HAVA ATMAK ŞAHANE .....SAR BAHANE.......

Dine imanada karıştığın için öok teşekkürler.
  • sar olayını küçümseyenler sadece kendi ucuz reklamını yapıyolar

ucuz çin mallarını sattırmak gibi sanki gayeleri

ama onların kanıtlanmış hiçbir yerde sar değerleriyle ilgili bilgiler yok

öyle olduğu sürece işin içine din iman vicdan her şey girecektir
  • 1.CEVABIM SANA MEHMET 397 YUKARIDA BAHSETTİĞİM TELEFON TAKLİT ARTE.....GENÇLERİN MALESEF TAVIRLARI BU HAVA ATMAK.....İŞTE BU SAHTE VE KAÇAK MALLARI GETİRİP ONLARA SATARAK PARA KAZANANLARDAN BAHSETTİM.GARANTİLİ VE YASAL OLANLARLA BİR SORUNUM YOK.........
    KARANTİNA 61 KARDEŞİM SENİN GİBİ DUYARLI İNSANLARA ÜLKEMİZİN İHTİYACI VAR.BU FORUMDA SENİN GİBİ İNSANLARDA OLMASA ..........BU SAHTE SATICILARA DUR DİYECEK VE ONLARIN GERCEK YÜZÜNÜ ORTAYA ÇIKARCAK KİMSE KALMAYACAK .....KJESİNLİKLE SANA TEŞEKKÜR EDİYOR VE DESTEKLİYORUM KARDEŞİM BİLDİĞİN YOLDA DİK OLARAK YÜRÜ KESİNLİKLE BOYUN EYME....SEVGİLER SANA
  • quote:

Orjinalden alıntı: ARIKAN

1.CEVABIM SANA MEHMET 397 YUKARIDA BAHSETTİĞİM TELEFON TAKLİT ARTE.....GENÇLERİN MALESEF TAVIRLARI BU HAVA ATMAK.....İŞTE BU SAHTE VE KAÇAK MALLARI GETİRİP ONLARA SATARAK PARA KAZANANLARDAN BAHSETTİM.GARANTİLİ VE YASAL OLANLARLA BİR SORUNUM YOK.........
    KARANTİNA 61 KARDEŞİM SENİN GİBİ DUYARLI İNSANLARA ÜLKEMİZİN İHTİYACI VAR.BU FORUMDA SENİN GİBİ İNSANLARDA OLMASA ..........BU SAHTE SATICILARA DUR DİYECEK VE ONLARIN GERCEK YÜZÜNÜ ORTAYA ÇIKARCAK KİMSE KALMAYACAK .....KJESİNLİKLE SANA TEŞEKKÜR EDİYOR VE DESTEKLİYORUM KARDEŞİM BİLDİĞİN YOLDA DİK OLARAK YÜRÜ KESİNLİKLE BOYUN EYME....SEVGİLER SANA

eyvallah kardeşim bu konuda her zaman yanınızdayım
  • BUNU GEÇEN OLAMAZ SANIRIM BENİM KULLANDIĞIM TELEFON MOTOROLA MPX200 SAR DEĞER 0.12

http://www.sarshield.com/english/radiationchart-motorola.htm
  • n95 8gb 0.47
  • arkadşlar bu sitelerdeki en son yapılan çalışmalra göre çıkarılmış

motorola
    http://tekantoloji.blogcu.com/motorola-sar-degeri_24245201.html

nokia
    http://tekantoloji.blogcu.com/nokia-sar-degerleri_24245071.html
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.