Şimdi Ara

SAPPHİRE Trixx v3.0.2 yazılımı ile overclock rehberi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
9
Favori
18.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • crossfire yaptığımda "amd driver görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti. ve bu durumdan başarıyla kurtuldu" hatası veriyordu ulps kapatsam faydası olurmu
  • guzel anlatım tesekkurler cok faydalı oldu sagolun.
    bu arada
    benım gpu ve ram hızları trıxxde gozukmuyor oysakı 6900 serısıne gore sıtesınden ındırdım programı.
    6900 serısı ıcın olanı.
    kartımda 6950.
    ama ram ve gpu rakkamları gozukmuyor trıxx de.
    ne yapabılırım ?
    acıl cevap lutfen.
    eski drıverları tam temızlemeden kurmusum o yzuden gostermıyormus hallettım sorunu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 6 Şubat 2012; 20:21:23 >
  • Voltaj olayını nasıl yapıyoruz? Voltajı arttıtıp sonra da saat hızlarını arttırdıktan sonra mı APPLY diyoruz ? Yoksa Voltajı arttırıp APPLY deyip sonra mı saat hızlarını arttırıyoruz ?

HIS ICOOLER 5850'ye Voltaj verilemiyor mu? Voltaj sekmesindeki Artı'ya basıyorum yükselmiyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 10 Şubat 2012; 22:30:00 >
  • powercolor hd6850 de yapıyorum. bi sıkıntı yok ama boşta iken core ve memory hızları hala oc halindeki gibi sabit şekilde devam ediyor. bunların boşta iken düşmesini nasıl sağlayacağız?
  • Bu program sayesınde Xfx oc Hd6850 kartımın core hızını oc yaptım.Teşekkür ederim.
  • güzel bir paylaşım emeğine sağlık. Arkadaşlar 5830 ile O.C yapan var mı? değerlerinizi paylaşabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: white_power

powercolor hd6850 de yapıyorum. bi sıkıntı yok ama boşta iken core ve memory hızları hala oc halindeki gibi sabit şekilde devam ediyor. bunların boşta iken düşmesini nasıl sağlayacağız?

Bilgisi olan yada kendisi oc yapan yokmu ?
  • ben 4.0.1 versiyonunu kurdum . kart hd 6850. programı açtığımda gpu voltajı görünüyor fakat memory clock ve core clock 0 görünüyor bende. saat hızlarını görmek için ne yapmam gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tbc

ben 4.0.1 versiyonunu kurdum . kart hd 6850. programı açtığımda gpu voltajı görünüyor fakat memory clock ve core clock 0 görünüyor bende. saat hızlarını görmek için ne yapmam gerekiyor.

linkdeki 110. mesajımı oku
    http://forum.donanimhaber.com/m_57518660/mpage_10/f_/key_//tm.htm#59584063
  • teşekkürler düzeldi. zaten programı açtığımda driver versiyon görünmüyordu. oda şimdi görünüyor.
  • Bende 6850 ekran kartı var bu program ile oc yapmayı denedim. Yaptıktan sonra ekran kafayı yiyor ölü piksel tarzı kareler kaplıyor her tarafı. Sonra eski ayarlara dönünce düzeliyor acaba doğru değerler hangileridir ?
  • Gpu clock:940
    Memory clock:1100
    olmalı da vddc ne olacak onu bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: leech

Konuda HD 6850 kartı üzerinden örnekler ile açıklamaya çalışacağım, umarım faydalı olur.

Program linki;
    http://www.sapphiretech.com/ssc/TriXX/
    Sapphire'in kendi sitesinden indirmede sorun yaşayanlar için;
    http://www.multiupload.com/HH7E811J58

Kullanılan ek yazılımlar;
    CCC 10.12 Preview
    GPU-Z 0.5.0
    OCCT V3.1.0

SAPPHİRE Trixx v3.0.2 yazılımı ile overclock rehberi  SAPPHİRE Trixx v3.0.2 yazılımı ile overclock rehberi  SAPPHİRE Trixx v3.0.2 yazılımı ile overclock rehberi  SAPPHİRE Trixx v3.0.2 yazılımı ile overclock rehberi

Sidebar Gadget
     SAPPHİRE Trixx v3.0.2 yazılımı ile overclock rehberi

HD 6850 Stok Voltaj ile ulaşılan değerler
     SAPPHİRE Trixx v3.0.2 yazılımı ile overclock rehberi

Croosfire sistemler için dikkat edilmesi gereken bir durum var o da Ultra Low Power Saving ( ULPS ), bunun overclock yapılırken kapatılması gerekiyor aksi taktirde stabilite sorunlarına neden oluyor.

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Cl ass\{4D36E968-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}]

SAPPHİRE Trixx v3.0.2 yazılımı ile overclock rehberi  SAPPHİRE Trixx v3.0.2 yazılımı ile overclock rehberi  SAPPHİRE Trixx v3.0.2 yazılımı ile overclock rehberi

core clock ve memory clock artmıyor bende tıklayamıyorum :( voltaj artıyor bir tek

• quote:

Tabiiki de faydası olucaktır ama kasa içi kablo düzenini ve kasanın şeklini bilmediğimden ne kadar faydası olucağı hakkında kesin bişey söyleyemem. Yinede fan takviyesi yapmanda fayda var sonuçta hava girişi çok az ve hava çıkışıda fansız sağlanıyor o yüzden ciddi yarar sağlayacaktır

merhaba kardeş. öncelikle çok faydalı bir konu açmışsın. benim şöyle bir sorunum var. bende sapphire 7970 o.c (http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=1157&pid=1463&psn=&lid=1&leg=0# ) ekran kartı var. ben bunda bir türlü overclock yapamadm. amd CCC nin son sürümü yüklü. Trixxin son sürümünde voltaj ayarlama çubuğu yok. onun yerine power board li diye bi çubuk var. bu çubukta -20 - +20 aralığında kadırılabiliyor. ama ben bu çubuğu sonuna kadar bile getirsem kart 1060mhz nin üzerinde stabil çalışmıyor. görüntüde bozulmalar meydana gelmeye başlıyor. trixxin sondan bir önceki sürümdede voltaj çubuğu var. fakat o.c yapmak istediğimde disable ultra low power saving (ULPS) diye bi hata veriyor. o hata da ulpsyi kapattıktan sonra overclock yapabilirsiniz diyor. şimdi ben ne yapmalıyım. bu kartı nasl 1200mhzlere çıkartabilirim?

• quote:

Tabiiki de faydası olucaktır ama kasa içi kablo düzenini ve kasanın şeklini bilmediğimden ne kadar faydası olucağı hakkında kesin bişey söyleyemem. Yinede fan takviyesi yapmanda fayda var sonuçta hava girişi çok az ve hava çıkışıda fansız sağlanıyor o yüzden ciddi yarar sağlayacaktır

Kardeşim bi sorum olacak.
    7850 VE trixx son sürüm kullanıyorum.
    Bu trix programında oyun içerisinde sıcaklık, fps, kullanırım yüzdesi gibi değerleri gösteren bir ayar var mı?Hani oyunun içinde sağ üstte veya sol üstte bu değerleri göstermesi için hangi seçeneği aktıf hale getirmemiz gerekiyor trix de?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hatalahutalapukaka

quote:

Kardeşim bi sorum olacak.
    7850 VE trixx son sürüm kullanıyorum.
    Bu trix programında oyun içerisinde sıcaklık, fps, kullanırım yüzdesi gibi değerleri gösteren bir ayar var mı?Hani oyunun içinde sağ üstte veya sol üstte bu değerleri göstermesi için hangi seçeneği aktıf hale getirmemiz gerekiyor trix de?

sapphire trixde bu özellikler malesef yok.
    msi afterburner version 2.2.3 kullanınız.

• İyi geceler arkadaşlar. Lenovo g570 laptopum var ve üzerinde 6370m ekran kartı bulunuyor.Biliyorum giriş seviyesi bir kart ama ancak bunu alabildim. Oyunlarda performans artışı için bu programla overclock işlemi yapmaya çalıştım fakat sadece voltaj ayarlarlarını değiştirebiliyorum. Apply tuşuna bastığımda GPU clock ve Memory clock eski haline dönüyor. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

GPU clock 750
    Memory clock 800
    Ben bunları
    GPU clock 900
    Memory clock 1000
    olacak şekilde değiştirmek istiyorum
  • Dizüstü bilgisayarlarda oc biraz sıkıntılı,
    soğutma zaten sorun olduğu için chipsetin yanabilir.
    Tavsiyem yapmaman yönünde fakat illaki yapacağım dersen
    Ati gpu clock tool diye bir program var laptoplarda çalışıyor
    Laptop sahibiyken bir ara oc yapmıştım ekran kartı 5650 idi
    Saat hızlarını hatırlamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrx3n0n

Dizüstü bilgisayarlarda oc biraz sıkıntılı,
    soğutma zaten sorun olduğu için chipsetin yanabilir.
    Tavsiyem yapmaman yönünde fakat illaki yapacağım dersen
    Ati gpu clock tool diye bir program var laptoplarda çalışıyor
    Laptop sahibiyken bir ara oc yapmıştım ekran kartı 5650 idi
    Saat hızlarını hatırlamıyorum

Cevabın için çok teşekkür ederim. Dediğin bi sıkıntılar varsa en iyisi hiç uğraşmamak, elimizdekinden de olmayalım durduk yere
    Oyunları Low'da oynamaya devam

• Rica ederim. Bence en doğru kararı vermişsin. Biraz oyun delisi isen masaüstüne geç kesinlikle pişman olmazsın . Yok bana PES yeter dersen cok da önemli değil.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.