Şimdi Ara

Sapphire RX5700XT PULSE Yeşil Ekran Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
1
Favori
5.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Merhaba, dün sapphire rx5700xt pulse aldım taktım sisteme çalıştırdım, önceki kartım da r390x olduğu için öncelikle onun sürücüsü ile çalıştırdım bir iki saat hiç bir sorun görmedim. sonra amd nin sitesinden rx5700 için özel driver görünce eskisini DDC ile kaldırdım bunu yükledim ve sorunlar başladı. İlk olarak PUBG ye girdiğim an PC kitlendi, sonra reset attım ve Yazılımı bu sefer üstüne kur yaptım ve çalıştı. Bazen oyun içinde ekran anlık gidip geliyor bazende anlık yeşil ekran geliyor gidiyor. işlemcim R5 2600 olmasına rağmen PUBG de Ultra da 120-130FPS civarı oynuyorum. konuyla ilgili yardımcı olabilecek arkadaş var mı?

• Böyle bir şey olabilir mi yaa?? Kart iyiyse iyidir kötüyse kötüdür. Gömebildiğimiz kadar gömelim ne demek? Kartlar zaten fazla overclock olmuyor vrm kalitesi en üst düzey olsa ne olur olmasa ne olur?
    VRM Karta yetiyor mu? Yetiyor
    Kart en sessizlerden biri mi? Evet.
    Fiyatı çok uygun mu? Evet?
    Sapphire Amd'ye özel en kaliteli kartları üretmesiyle biliniyor mu? Evet
    Bu kartı inceleyen Gamers Nexus gibi siteler çok beğendi mi? Evet

E daha ne? Beni etkileyen bir yamuğu yoksa niye gömeyim kartı durduk yere?
  • AMD kulananlar konuyadaha hakimdir. pubgde adlığın fps normal ryzen 5 2600 120-130 fps zor alırısın. intel 8. 9. nesli ryzen 3xxx serisi işelmcilere geçmedikçe ve olabildiğince hızlı ram kullanmadıkç gpuyu daha fazal besleyemzsin.
  • ryzen 2600 ile okadar köfte.
  • peki yeşil ekran hatası işlemci sıcaklığından olabilir mi?.. pek sanmam ama?
  • Kablonu değiştir bendede oluyordu ekran gidip geliyordu anlık kablo değiştirdim bi sıkıntı yok. Ekran kartını çıkar tak yap

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-26E6B5369

AMD kulananlar konuyadaha hakimdir. pubgde adlığın fps normal ryzen 5 2600 120-130 fps zor alırısın. intel 8. 9. nesli ryzen 3xxx serisi işelmcilere geçmedikçe ve olabildiğince hızlı ram kullanmadıkç gpuyu daha fazal besleyemzsin.
    Pupg zaten optimizasyonu sıkıntılı bir oyun.r5 2600rahatlikla besleyebilir rx5700 ü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_ProXy

peki yeşil ekran hatası işlemci sıcaklığından olabilir mi?.. pek sanmam ama?
    Farklı oyunlardada denemen gerekiyor.Yabanci inceleme sitelerinde renkli ekran hatasının son sürücü ile giderildiği söylendi.Hdmi kablo kullaniyorsan başka kablo kullan veya display port u dene.

• doblosman D kullanıcısına yanıt
    He he besler süper işlemci rYZEN 5 2600 tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-26E6B5369 -- 23 Ağustos 2019; 15:0:15 >
  • Jetstreams07 J kullanıcısına yanıt
    DP kullanıyorum ve önceki kartımda herhangi bir sıkıntım olmadı kabloyla ilgili. Tak çıkarı denicem.
  • Birde oyun içindeyken MSI Afterburnera bakıyorum, CPU 85 dereceye kadar çıkıyor.

GPU Ram MHZ hızı ise 950 de sabit. Normalda bunun 4000 lerde olması gerekmiyor mu?
  • ARKADAŞLAR BU KARTI SAKIN ALMAYIN. KART PROBLEMLİ. AMD FORUMLARINDA BİR DÜNYA TOPIC VAR. BENDE IADE ETMEYI DÜŞÜNÜYORUM.
  • Sürücüyü kaldır amdnin sitesinden tavsiye edilen driverı kur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amd halen adam olamamış demek ekran kartlarında kalite problemi devam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barisdragon -- 23 Ağustos 2019; 17:22:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-26E6B5369

He he besler süper işlemci rYZEN 5 2600 tabi.
    Keşke boş yapmasan.max kaldirabilceği gpu 2070 dir r5 2600 ün.Fiyatina görede yeterli.Son olarakta boş yapıcam diye boşuna klavyenin ömrünü tüketme.

• Sürücü temizleme programı kullanmayın eski sürücü kullanmayın ve son çıkan 19.8.1 sürücüsünü kurun.

Birkaç konuyada yazmıştım safirin pulse modelini almayın, amd nin referans kartta kullandığı bileşenlerden çok daha aşağı kalitede bileşenler kullanmış safir referans karttan kaliteli olsun diye custom alıyor millet ama safir tam tersi konumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 23 Ağustos 2019; 19:16:15 >
  • 4.2 ghz de 2600 xt yi kaldirirmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ömr0681 -- 23 Ağustos 2019; 22:40:43 >
  • Sapphire Pulse modelinde kullanılan bileşen kalitesinin bir etkisi yok. Sorun ekran kartı sürücüsünde.
    https://community.amd.com/thread/242428
  • Armag3d0N A kullanıcısına yanıt
    Doğru. Son driver ciddi sorunlu. 19.7.5 safe mode yapanlarda sorun kesilmiş. 19.8.1 kullanıp Corsair Link, Asus Lighting gibi rgb programlarını unistall edenlerde de kesilmiş. Bir yerlerde çakışan programlar var son sürücüde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alex5 -- 23 Ağustos 2019; 23:30:2 >
  • Armag3d0N A kullanıcısına yanıt
    Belli olmaz pulse okadar çöp bir kartki herşey beklenir.
    Safirin pulse 5700 ü kimsede yokken gömebildiğimiz kadar gömmemiz lazım sonra millet alınca işi fanatikliğe döküp kendi malını savunmaya başlıyor ama kart çöp.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 23 Ağustos 2019; 23:32:14 >
  • Objektif bir arkadas Sapphire lerin malzeme kalitesi hakkinda msi ve asusa gore yorum yapabilirmi?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.