Şimdi Ara

Sapphire RX480 Nitro 8GB Sipariş Verdim (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
1
Favori
2.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tabi yardımcı olurum elimden geldiğince fan ayarlarını da atabilirim görüntüsünü aynısını yaparsınız ama unutmayın kasa daki hava sirkulasyonu da önemli aynı sıcaklık değerler aynı gam hızlarında tutmayabilir de

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nuzrek

Tabi yardımcı olurum elimden geldiğince fan ayarlarını da atabilirim görüntüsünü aynısını yaparsınız ama unutmayın kasa daki hava sirkulasyonu da önemli aynı sıcaklık değerler aynı gam hızlarında tutmayabilir de

Peki anladım. O zaman eğer çok ısınırsa ben size haber ederim :). Şuan pek ısınmayabilir ama yaz aylarında mecbur öyle görünüyor gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: techniquest35

Hayırlısı olsun, güzel kart almışsınız. Yalnız kasayı ve içerisindeki psuyu gözüm tutmadı söyleyim.İçerisindeki psu her ne kadar 80+ olsa da 12V kanalı 2 adet sanırım. Kasanın da hava sirkülasyonu nasıl olur bilemem. Malzeme kalitesi nasıldır onu da bilemem. Nagas, Aopen markasına ait.

Başka bir forum sitesinde bu ekran kartı ile kullanan olmuş. Ve sorduğumda gayet normal kullandığını söylemişti. Şuan işlemci boşta 28 derece.
  • Veysigz kullanıcısına yanıt
    Tabi kullanıcı deneyimlerine de bakmak lâzım. Siz şuan sorunsuz kullanıyorsanız problem yok. Güç kaynağının koruma sertifkaları var mı? Yüksek Gerilim, yüksek akım vs vs. birkaç takım sertifakalar olması gerek güvenlik açısından. Yoksa ani sigorta atmalarında sisteme zarar verebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 24 Mart 2017; 1:25:51 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Tabi kullanıcı deneyimlerine de bakmak lâzım. Siz şuan sorunsuz kullanıyorsanız problem yok. Güç kaynağının koruma sertifkaları var mı? yüksek Gerilim, yüksek akım vs vs. birkaç takım sertifakalar olması gerek güvenlik açısından. yok ani sigorta atmalarında sisteme zarar verebilirsiniz.

O kadar detayı bilemiyorum. Ancak ilerde ups almayı düşünüyorum.
    850 'lik düzgün bir ups yeter sanırım. Fazla bile gelebilir.

• quote:

850 'lik düzgün bir ups yeter sanırım. Fazla bile gelebilir.

Peki teşekkürler yorumunuz için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Veysigz

quote:

Orijinalden alıntı: ßekir

Fanları yerleştirirken bile giriş ve çıkış noktalarını iyi ayarlamak gerekir ki hava sirkülasyonu verimli bir şekilde sağlanabilsin. Bunun sonucunda da bütün parçalar serin şekilde çalışmaya devam ediyor. Kullandığım sistemler yıllardır hem sessiz hem de en üst seviyede soğutma ile 7/24 yüksek overclock değerleri yakalamamı sağlıyor

Usta kasam anakarta göre baya büyük .Kücücük kaldı anakart içinde :). Şimdi yan kapağı çıkarttım. Ancak egsoz fanı yok. Şuan işlemci 530 ile idare ediyorum. Acaba ne önerirsiniz egsoz fanı olarak. Hani rpm hızı yüksek olsun fiyatta orta halli ?

Anakartının küçücük kalması normal, çünkü kasan FULL TOWER

Yan kapağı ise iyi bir soğutma için çıkartmaman gerekir fakat bunu yaparken giriş ve egzoz fanlarını iyi ayarlamalısın. Kasada egzoz fanı olarak en az arkada 1, üstte 1 veya daha fazla olmalıd. Giriş için ise 2 ve yukarısı idealdir. Bunları sağlayıp kasanın kapağını kapat ve serinliğin keyfini çıkar Fan olarak düşük RPM'de yüksek CFM üretebilen fanları tercih et, biraz tuzlu da olsalar hem sessizlik hem de yüksek performans sağlıyorlar

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Veysigz

quote:

Fanları yerleştirirken bile giriş ve çıkış noktalarını iyi ayarlamak gerekir ki hava sirkülasyonu verimli bir şekilde sağlanabilsin. Bunun sonucunda da bütün parçalar serin şekilde çalışmaya devam ediyor. Kullandığım sistemler yıllardır hem sessiz hem de en üst seviyede soğutma ile 7/24 yüksek overclock değerleri yakalamamı sağlıyor

Usta kasam anakarta göre baya büyük .Kücücük kaldı anakart içinde :). Şimdi yan kapağı çıkarttım. Ancak egsoz fanı yok. Şuan işlemci 530 ile idare ediyorum. Acaba ne önerirsiniz egsoz fanı olarak. Hani rpm hızı yüksek olsun fiyatta orta halli ?

Anakartının küçücük kalması normal, çünkü kasan FULL TOWER

Yan kapağı ise iyi bir soğutma için çıkartmaman gerekir fakat bunu yaparken giriş ve egzoz fanlarını iyi ayarlamalısın. Kasada egzoz fanı olarak en az arkada 1, üstte 1 veya daha fazla olmalıd. Giriş için ise 2 ve yukarısı idealdir. Bunları sağlayıp kasanın kapağını kapat ve serinliğin keyfini çıkar Fan olarak düşük RPM'de yüksek CFM üretebilen fanları tercih et, biraz tuzlu da olsalar hem sessizlik hem de yüksek performans sağlıyorlar

Anladım. Bir link atabilirmisiniz. Şuan üstte 1 adet önde 1 adet var. Sanırsam 2 adet gerekiyor. Bir tane daha üste ve bir egsoz fanı yeterli olucak galiba. Ancak ankartın üstünde 1 fan takma yeri var. Galiba çoklayıcı da lazım yada molex. Galiba buhttp://m.n11.com/ek-cable-y-splitter-2-fan-pwm-fan-coklayici-kablo-P83277595

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Veysigz -- 25 Mart 2017; 4:59:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Açıkçası çok uzun süredir araştırıyorum, o arada yeni modeller çıkmış olabilir. O yüzden detaylı araştırma yapman gerekir. Dikkat etmen gereken tek nokta düşük devirde yüksek CFM üretebiliyor olması.

Fan yerleşimini şu şekilde yaparsan çok verimli olur;

Önde: 2 adet giriş (1 tanesini HDDlere yakın tutarsan HDDlerin de oldukça sağlıklı çalışmasını ve uzun ömürlü olmasını sağlarsın)
    Arkada 1 adet egzoz
    Üstte 2 adet egzoz (üstteki fanlar da kesinlikle egzoz olmalıdır; çünkü ısınan hava yukarı çıkar)
  • quote:

Açıkçası çok uzun süredir araştırıyorum, o arada yeni modeller çıkmış olabilir. O yüzden detaylı araştırma yapman gerekir. Dikkat etmen gereken tek nokta düşük devirde yüksek CFM üretebiliyor olması.

Fan yerleşimini şu şekilde yaparsan çok verimli olur;

Önde: 2 adet giriş (1 tanesini HDDlere yakın tutarsan HDDlerin de oldukça sağlıklı çalışmasını ve uzun ömürlü olmasını sağlarsın)
    Arkada 1 adet egzoz
    Üstte 2 adet egzoz (üstteki fanlar da kesinlikle egzoz olmalıdır; çünkü ısınan hava yukarı çıkar)

Bu kasa ön 2 adet destekliyormu bilmiyorum :)

Full tower bir kasa, %90 desteliyordur
  • quote:

Full tower bir kasa, %90 desteliyordur

Baktım hocam bir tane kocaman fan var :) Orası hdd kısmınada geliyor başka yer kalmamış. Şimdi üstte 2 tane olan yerde 1 adet fan vardı. O 1 adet olan fan sağ tarafda boş kısma denk geliyodu. Onu anakartın üstüne çektim. Şuan 3-4 derece fark etti. Egsoz ve üst tarafda boş kısıma birer adet fan alırsam tamma olucak heralde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Veysigz -- 24 Mart 2017; 15:32:7 >
  • Kargoya verildi arkadaşlar kart. Hadi hayırlısı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Veysigz -- 25 Mart 2017; 5:0:6 >
  • ßekir kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle aynı karttan ben de kullanıyorum. Forumda belli üyeler MSI ve ASUS kartları sürekli bi pohpohlamakla meşguller. Firma sanki cebinize para koyuyor. Hepsi aynı kartlar bi firmayı övmekle ne kazanıyorsun anlaması guc.

Cok sesli calısıyormusta cok sıcak kartmısta vay anasını ya. Biz o zaman baska kart kullanıyorz. Alıyorlar merdiven altı kasa , kasayı düzenlerken kablolar içiçe falan geçiyor ne kadar amatörlük varsa tutturuyorlar sonra sapphire motor gibi calısıyor oluyor anlasılan Marka sana bu marka fanatikliğinden ötürü para vermiyorsa her yerde sürekli fanatiklik yapmanın maksadı nedir?

1342 Mhz piyasada en yüksek clock değerine sahip kart. Fanların calıstıgını muhtemelen duymayacaksın bile. Canavar gibi kart sorun cıkaracağını sanmıyorum hayırlı olsun @Veysigz

• Lelouch Lamparogue kullanıcısına yanıt
    sapphire konusunuda katiliyorum. xfx gtr black ten daha hizli...

diger konuya gelince adam kirmizi rengi seviyor.. ve adama diyorsun ki kirmiziyi sevmek sana ne kazandiriyor adam seviyor da.. ne yapsin fan olmak böyle birsey, fanlik yoksa anlayamazsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lelouch Lamparogue

Aynen öyle aynı karttan ben de kullanıyorum. Forumda belli üyeler MSI ve ASUS kartları sürekli bi pohpohlamakla meşguller. Firma sanki cebinize para koyuyor. Hepsi aynı kartlar bi firmayı övmekle ne kazanıyorsun anlaması guc.

Cok sesli calısıyormusta cok sıcak kartmısta vay anasını ya. Biz o zaman baska kart kullanıyorz. Alıyorlar merdiven altı kasa , kasayı düzenlerken kablolar içiçe falan geçiyor ne kadar amatörlük varsa tutturuyorlar sonra sapphire motor gibi calısıyor oluyor anlasılan Marka sana bu marka fanatikliğinden ötürü para vermiyorsa her yerde sürekli fanatiklik yapmanın maksadı nedir?

1342 Mhz piyasada en yüksek clock değerine sahip kart. Fanların calıstıgını muhtemelen duymayacaksın bile. Canavar gibi kart sorun cıkaracağını sanmıyorum hayırlı olsun @Veysigz

Çok teşekkür ediyorum :) Zaten analiz ettiğim kadarıyla bu olay kulaktan kulağa gidiyor. Kullanıpta söyleyen ben henüz göremedim. Teşekkürler yorumunuz için. Birde bir şey sormak istiyorum. Bu kartın 8gb ama farklı yanı sadece + olan bir kart daha vardı ancak o indirimde değildi. Aldığım kartta onu göremedim. Farkı nedir ? Hani benim aldığım versiyonda nitro oc li versiyon ancak nitornun yanında sadece + sı yok. Farkı nedir + olan ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Veysigz -- 25 Mart 2017; 4:58:0 >

Eski Sapphire ekran kartlarını kullananlar bilirler ses ve ıs sorunlarını genelde. Sapphire kendini biraz olsa da düzeltti. Bu yeni seri kartlarda öyle eskisi gibi pek sorun yok. Olanlarda da şans işi biraz bu teknoloji. Nasıl kî Asus Rx 480 ve ya Rx 470 'lerde oldukça artifacting sorunları çıktı meydana. Onun gibi. Tüm içlerinde genelde Msi tarafında pek sorun oluşmadığından tercih çoğunluk ile Msi tarafına kayıyor tabii ki. Hâli ile bütçe ona da uygunsa benim de ilk tercihim Msi olurdu. Sonra Sapphire,Gigabyte,Xfx (Rx 480 olarak bahsediyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 25 Mart 2017; 5:32:55 >
  • quote:

Eski Sapphire ekran kartlarını kullananlar bilirler ses ve ıs sorunlarını genelde. Sapphire kendini biraz olsa da düzeltti. Bu yeni seri kartlarda öyle eskisi gibi pek sorun yok. Olanlarda da şans işi biraz bu teknoloji. Nasıl kî Asus Rx 480 ve ya Rx 470 'lerde oldukça artifacting sorunları çıktı meydana. Onun gibi. Tüm içlerinde genelde Msi tarafında pek sorun oluşmadığından tercih çoğunluk ile Msi tarafına kayıyor tabii ki. Hâli ile bütçe ona da uygunsa benim de ilk tercihim Msi olurdu. Sonra Sapphire,Gigabyte,Xfx (Rx 480 olarak bahsediyorum)

Peki anladım. Teşekkürler

Estağfîullah. Güle güle kullanın.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.