Şimdi Ara

Sapphire RX480 Nitro 8GB Sipariş Verdim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
1
Favori
2.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Öncelikle amacım bu kartı almak isteyip kafasına takılan sorularını almak(FPS,Sıcaklık,Kullanım). Kart yarın kargoda. Cumartesi ya da pazartesi gelir büyük ihtimal. Resimleri atarım.
    Birde bir sorum var. Forumlarda gezdim baya sapphire önermiyorlar. MSI ya da ASUS alın diyorlar. Ben bu kartı hepsiburada da 980 TL aldım. MSI-Asus param çıkışmadı. İndirimdeydi birde hemen aldım. Sizce iyi yapmışmıyım. Birde bu sistemle darboğaz yapmaz dimi ; Minötörümde bu http://www.hepsiburada.com/asus-vx228h-21-5-1ms-analog-2xhdmi-full-hd-led-monitor-p-BD802709 Sıkıntı çıkarır mı ?

i5 6500
    16 gb ram
    600 Watt Psu +80Bronze

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Veysigz -- 24 Mart 2017; 1:5:58 >

• Biraz erken davransayıdın hafta sonu Vatan Computerde Rx 480 gaming x 8 1050 tl idi ben ordan aldım .
  • Hocam safir gerçekten çok iyi zaten başka marka almaya hiç gerek yok.hayırlı olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sapphirenin motor gibi sesli ve sıcak çalışması haricinde bi sıkıntısı yok

Ama Asus'dan iyidir. En azından Asus gibi saçma sapan sorunu yok.
  • Aynı kartdan bende de var ne ses var ne ısınma kafan rahat kullanabilirsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Msi 1050 ti nasıl beyler ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yenibirmesajvar

Hocam safir gerçekten çok iyi zaten başka marka almaya hiç gerek yok.hayırlı olsun

Sağolun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

Sapphirenin motor gibi sesli ve sıcak çalışması haricinde bi sıkıntısı yok

Ama Asus'dan iyidir. En azından Asus gibi saçma sapan sorunu yok.

Evet. Bende forumlarda gözüme çarpıyor asus da ki sorunlar. Gpu kullanımı %0 olması gibi. Sapphirede 72 derecelerde olduğunu görmüştüm 2-3 saat kullanımlarda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Veysigz -- 24 Mart 2017; 1:6:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nuzrek

Aynı kartdan bende de var ne ses var ne ısınma kafan rahat kullanabilirsin

Anladım :). Ses sıkıntı değil haliyle kasa olunca :). Isınma konusunda 72 dereceye çıktığını okumuştum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Veysigz -- 24 Mart 2017; 1:6:44 >
  • hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Technora

hayırlı olsun

Teşekkürler.
  • Veysigz kullanıcısına yanıt
    Benim ki 60 derece geçmiyor fan ayarlarını kendim yaptım fanlar %40-50 arası oluyor en fazla

• Nuzrek N kullanıcısına yanıt
    Ben de Sapphire Nitro RX480 8GB OC Edition kullanıyorum. Benimki ısınmayı bırak fanlar bile canı sıkılırsa dönüyor anca Full Tower kasa ve sağlam hava sirkülasyonu ile ne ısınıyor ne de ses çıkarıyor
  • ßekir kullanıcısına yanıt
    Aynen kasa önemli millet tutturmuş ısınıyor sesli diye

• Nuzrek N kullanıcısına yanıt
    Mini tower kasa kullanırlar, üstüne bir de fan takmazlar veya CFM değerine bile bakmadan kıytırık bir fan takarlar sonra da "dövlet bize bahmiyir..." der gibi Sapphire çok ısınıyor, çok sesli çalışyır diye ağlarlar ortalıkta Sapphire'ın özel soğutucu modellerinin neredeyse tümü üst seviye soğutma ve sessizlik sağlıyor. Bu arada şimdiye dek kullandığım ekran kartlarının neredeyse tamamı Sapphire
  • Fanları yerleştirirken bile giriş ve çıkış noktalarını iyi ayarlamak gerekir ki hava sirkülasyonu verimli bir şekilde sağlanabilsin. Bunun sonucunda da bütün parçalar serin şekilde çalışmaya devam ediyor. Kullandığım sistemler yıllardır hem sessiz hem de en üst seviyede soğutma ile 7/24 yüksek overclock değerleri yakalamamı sağlıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nuzrek

Benim ki 60 derece geçmiyor fan ayarlarını kendim yaptım fanlar %40-50 arası oluyor en fazla

Hocam benim kart geldikten sonra benim kartada ayar çekebilirmisinz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ßekir

Fanları yerleştirirken bile giriş ve çıkış noktalarını iyi ayarlamak gerekir ki hava sirkülasyonu verimli bir şekilde sağlanabilsin. Bunun sonucunda da bütün parçalar serin şekilde çalışmaya devam ediyor. Kullandığım sistemler yıllardır hem sessiz hem de en üst seviyede soğutma ile 7/24 yüksek overclock değerleri yakalamamı sağlıyor

Usta kasam anakarta göre baya büyük .Kücücük kaldı anakart içinde :). Şimdi yan kapağı çıkarttım. Ancak egsoz fanı yok. Şuan işlemci 530 ile idare ediyorum. Acaba ne önerirsiniz egsoz fanı olarak. Hani rpm hızı yüksek olsun fiyatta orta halli ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Veysigz -- 24 Mart 2017; 1:7:14 >
  • Veysigz kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun, güzel kart almışsınız. Yalnız kasayı ve içerisindeki psuyu gözüm tutmadı söyleyim.İçerisindeki psu her ne kadar 80+ olsa da 12V kanalı 2 adet sanırım. Kasanın da hava sirkülasyonu nasıl olur bilemem. Malzeme kalitesi nasıldır onu da bilemem. Nagas, Aopen markasına ait.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.