Şimdi Ara

## Sapphire Radeon HD 2900GT Ortaya Çıktı ## (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
4.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 240 Shader birimi, belkide Tmu'larıda yarıya indirmişlerdir, bellek bant genişliğide az. 120-130$ olsa, HD 2600 XT, 8600 GT Sonic Plus gibi kartlara kesinlikle tercih edilir ama 256 Mb 8800 Gt karşısında malesef şansı yok.

Fiyatı biraz daha düşürülürse iyi satar, fakat esas ben 55 Nm HD 3870'leri bekliyorum, onlardan çok umutluyum...
  • Buyrun buda his 2900 gt. Saat hızları sapphire ile aynı.
    http://www.hisdigital.com/html/product_ov.php?id=349&view=yes

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fthkls -- 4 Kasım 2007; 11:59:37 >
  • Dediğim gibi, Hd 3xxx serisi geldikten 1-2 ay sonra Türkiye'de 130-140$+kdv aralığına bulunursa ( Sınırlı üretim olsa bile ), 7900 Gs, 2600 Xt ve 8600 Gt Sonic +'ya tercih edilir. Şahsen ben olsam öyle yapardım. En nihayetinde, belleklerin Ns değeri aynı tutulmuş görünüyor, 800/2000'de günlük kullanılabilir bu kart. O haliylede 240 Sp ve 256 bit olsada 7900, X1950 gibi kartlardan daha iyi olur diye düşünüyorum.
  • Ati En üst seriden artık vaz geçti giriş ve orta seviyeye oynuyor Arada üst seviye çıkarır artık.
    İşin enteresan tarafı ticari olarak da doğrusunu yapıyor. Zaten en çok satan kısım giriş ve bir üstü bunlarda patlama yapınca karını artırırsın. 8800 ultra ayarında kart yapsan 800 dolardan dünyada kaçtane satıp argesini kurtarıcaksın

Ayrıca kart yakın zamanda 150 dolar seviyesine iner

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkercom -- 4 Kasım 2007; 12:21:40 >
  • Bütün kartların şöyle güzel bir performans testleri çıksada gözümüz gönlümüz açılsın
  • bu kartı cıkarmaları hic akıl kar'ı olmaz bence 8800GT bunun abilerini ( 2900pro ve xt) su durumda o fiyata geciyorken bence o fiyata o kartın revize edilmesi gerekir yoksaki 256 mb lık 8800GT de %90 bu kartı bayagı geçecektir hemde aynı fiyata...
  • 2900gt nin resme bakıyorumda cıkmıyacak gibi durmuyor

kasım ayı tam anlamıyla oyun ayı oldu, bence ay sonunda kimin ak kimin kara kart olduğu belli olacak fiyat performansına göre tabi

ikinci elde bu kartlar kim bilir kaça düşer,şimdiden kenara biraz para atmanın vakti geldide geçiyor,kartımıda satsam mı ne? yok sa elimde patlayacakbu gidişte belkide patladı da benim haberim yok

teşekkürler fx57

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xfx2601 -- 4 Kasım 2007; 13:00:24 >

• bari fiyatları düşürse amd, yoksa bu kartlar da ellerinde patlar.
  • bu kart boyle cikarsa olu olarak dogar malesef
  • Eğer 256 mb 8800 GT de 200$ olursa bu kart hiç satmaz bence
  • quote:

Orjinalden alıntı: amd_ati

yine de bu karta fazla özellikleri hiç iyi değil.bunu alıcağıma hd3870 alırım.hem daha performanslı olur hemde 55nm hemde fiyatlar hemen hemen aynı olur hemde onda da var bunun bi değişiği kocaman fan yani soğutma sıkıntısı yok hemde dx1.1 hemde pci-x 2.0 hemde GI hemde gddr4 hemde 512 mb hemdeyeni gpu hemde gpu ve gddr hızı daha çok var.bu alınmaz bence.

dediğin kart 8800gt mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: :::LOSTPLANET:::

quote:

Orjinalden alıntı: amd_ati

yine de bu karta fazla özellikleri hiç iyi değil.bunu alıcağıma hd3870 alırım.hem daha performanslı olur hemde 55nm hemde fiyatlar hemen hemen aynı olur hemde onda da var bunun bi değişiği kocaman fan yani soğutma sıkıntısı yok hemde dx1.1 hemde pci-x 2.0 hemde GI hemde gddr4 hemde 512 mb hemdeyeni gpu hemde gpu ve gddr hızı daha çok var.bu alınmaz bence.

dediğin kart 8800gt mi?

galiba 3870ten bahsediyor.
  • 8800gt ye asla rakip ollamaz
  • 8800GT varken bu kart alınmaz.
  • 8800gt hayranları artıyor GT FanClub açmak lazım
  • Bu kart 3850 ayarı yada aşağısında bi kart 3850 nin fiyatı 170$ ise buda daha düşük olacaktır
  • quote:

Orjinalden alıntı: labrodorit

Ati performans yükseltmekten çok fiyat kırmaya yöneliyor.

kesinlikle haklısın Eğer satış politikasını performansa göre değilde fiyata göre yönlendirmeye devam ederse 2008 de de firma zarar açıklar. Sonuçta bu kartlar marka bilgisayarlarda kullanılan kartlar değil (maliyeti artırdığı için) bizim gibi pc ye meraklılara hitap ediyor. Dolayısıyla bu stretejiyle nereye kadar gidecekler merak ediyorum
  • Amd bence hata üstüne hata yapıyor gibi ama firma üzsütünden tozu atmalı nasıl olacak bilmiyorum ama bunu yapmalı gerci yavaş yavaş ucurumun ucuna geliyor.
    8800GT ile karsılastırmalı testleri görmek güzel olur.
  • belkide ati nin bir düşüncesi vardır.yeni çıkaracağı bir driver belkide bu kartları şaha kaldırabilir.bence 8800gt nin çıktığını bile bile bu kartı çıkarmasının onuda zarar ettireceğini biliyordur.ama düşündüğü bişey olmalı.2900 pro alıcısı bile fazla değil ken 2900 gt çıkarması çok yersiz.
  • bu kartlar atinin çöküşüne işaret mi acaba ati bi kapatsın dükkanı nvidia artık her karta 100 dolar zam yapar bir senede 2 kart ya çıkartır ya çıkartmaz
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.