Şimdi Ara

Sapphire R9 290 Ekran Kararması Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar İyi Günler Benim Bilgisayarla İlgili Bir Sorunum Var Normalde Düzgün Çalışan Ekran Kartımı(Sapphire R9 290 TRI-X OC) Bilgisayarı Formatladıktan Sonra(Aşırı Ağırlaşmıştı) Driver'ı Kurduktan Sonra Ekrar Kararıp Kalıyor Windows Yazısı Geldikten Sonra Bilgisayar Normal Çalışıyor Fakat Ekranda Herhangi Bir Görüntü Yok. Bu Konu Hakkında Yardımcı Olabilecek Kimse Varmı? Hemen Hemen Bütün Driver Versiyonları Eskiden Yeniye Tek Tek Denedim Ama Nafile Bios'tan Olabilir Diye Bios'u Da Güncelledim Ama Yine Aynı. Bilgisayarı Güvenlik Kipte Açıp Ekran Kartının Driverini Kaldırdıktan Sonra Ekran Düzeliyor Kurunca Tekrar Aynı Durum Oluşuyor.

• Hocam eğer ekran kartınızda sıkıntı yoksa genelde monitör tazeleme (hertz) veya çözünürlük ayarından kaynaklanan bir sıkıntıdır. İşletim sisteminizi güvenli kipte açıp monitör çözünürlük ve tazeleme ayarlarını kontrol edin.
  • Denedim Hocam Bende 2 Tane Ekran Kartı Var Diğeri Eski Ekran Kartım GTX460 Sonic 1 GB Onu Takınca Herhangi Bir Sorun Yok Onu Söküp Sapphireyi Takınca Bilgisayarı Açılınca Normal Çalışıyor PES 2018 ve Call of Duty - Modern Warfare Remastered Gayet Normal Oynuyorum Bilgisayarı Yeniden Başlattığım An Tekrar Aynı Sorun Devam Ediyor Kafayı Yemek Üzereyim

Sapphire R9 290 Ekran Kararması Sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet_21_23 -- 13 Ekim 2018; 23:47:45 >

• Sapphire R9 290 Ekran Kararması Sorunu
  • Hocam ekran kartınız normal çalışıyorken, monitör çözürlüğünüzü ve tazeleme hızını bir miktar düşürüp deneyin. Eğer restarttan sonra ekran normal geliyorsa çözüm için bu ayarların üstüne gidin. Monitör için herhangi özel bir driver yüklenmiş ise onu standart monitör ile değiştirin.
  • monitörünüzün hızını 59hz ye alın varsa kablo değişin hdm ile bağlamayı deneyiniz
  • Hocam Monitör Değil 50" Televizyona Bağlı Bilgisayar HDMI İle Ne Yaptıysam Çözüm Bulamadım
  • mehmet_21_23 kullanıcısına yanıt
    Windows logosundan sonra görüntü gelmemesi gibi bir durum anladığım bu monitörle alakalı bir durum benimde başıma geldi bende Tv ye takınca 2 saniyede açılıyor pc Monitöre takınca bazen açılmıyordu bugün yeni kablo geldi o sorun kalktı sade logodan sonra 75hz de yine bir saniyelik ışık süzmesi geçiyor yani dediğim gibi büyük olasılıkla sizde benzer soun yaşıyorsunuz.
  • thermal macun yenile, format at
  • Dostum aynı sorun bende de var, elektrik kesilince senin yaşadığın sorunu yaşıyorum, problemi çözebildin mi?
  • Valla Çözünürlüğü Düşürdüm Şu Anda Çalışıyor Lakin Çözünürlüğü Artırınca Aynı Sorun Devam Ediyor Ama Delirtti İyice
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.