Şimdi Ara

Sapphire R9 280x mi R9 380 mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ekran kartımı değiştirmek istiyorum. Yaklaşık 1000TL'lik bir ekran kartı bütçem var. Forumda ve internette araştırmalar yaptım kartların özelliklerini testlerini okudum. Karşılaştırmasına baktım Sapphire R9 280x daha mantıklı geldi. İlk etapta DX12 desteği var diye R9 380 alacaktım sonra forumdan gelen uyarı neticesinde araştırdığımda 280x'inde DX12 desteği olduğunu öğrendim. Almak istediğim kartların karşılaştırması şurada:

http://www.vatanbilgisayar.com/urun_kiyaslama.aspx?lang=tr-TR&kat=506&uKods=17206,20008,19887,19873

Bu da 280x ile 380'in gpuboss karşılaştırması:http://gpuboss.com/gpus/Sapphire-Radeon-R9-280X-Tri-X-OC-vs-Radeon-R9-380

Aklıma takılan soru iki kartında DX12 desteği var çekirdek hızlarını bit hızlarını karşılaştırdığımızda 280x'in bariz bir üstünlüğü var. Fiyatları ise neredeyse aynı hatta MSI'ın 380 modelinin fiyatı 280x'in fiyatından daha fazla. Anlamadığım nokta forumda ekran kartı alırken bakmamız gerekenleri birçok arkadaşımız dile getirmiş. Bu bağlamda 280x daha mantıklı görünüyor fakat arada fiyat farkının olmaması hatta düşük özelliklere sahip olmasına rağmen r9 380'in daha pahalı olması kafamda soru işaretleri oluşturdu. Bildiğim kadarıyla R9 380 4g yeni nesil kart fiyat farkı bundan kaynaklanıyor. Ama benchmark testlerinde 280x'in gerisinde. Sizce hangi kartı almak daha mantıklıdır? Konudan anlayan arkadaşlar bir yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

• bende 2013'ten beri powercolor 280x var(senin baktigin 280x daha guzel vapor) kuzende sapphire 380 4gb nitro var yalniz biz 825 liraya aldik simdi 916 lira olmus.ben iki makinede de ayni oyunlari oynadim bu bunu eziyor gibi bir durum goremedim ama tabii ki benimki gozdur arada 3-5 fps fark oluyorsa da gorememisimdir.nitro cok sessiz bir kart benim powercolor gibi kafa utulemiyor ama vapor 280x benimki kadar sesli degildir.biri 3gb digeri 4gb bir de ilerde freesync monitor alacak olursan 280x desteklemiyor 380 destekliyor daha yeni mimari daha sessiz bence tercih edilebilir nitro.hafif bir oc yaparsin olmadi ben kuzenin karti olunca cesaret edemedim ama 1093 mu oyle bir sey oluyormus yani pek oc canlisi degil ama az bir sey bile yaparsan faydasi olur.saglam oc'ciyim diyorsan vapor al.
  • Cool whine çok sorun olmucaksa ikinci el gtx 970 de önerebilirim ama illaki amd olucaksa 380 performans olarak biraz daha zayıf 280x e göre ama daha güncel ve dx12 destegi alıyor bu nedenle r9 380 tavsiye edebilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 280x eski oyunlarda daha fazla fps alior gta5 gibi oyunlardada 380 daha fazla aliyor eger 1 2 yil ileriye bakicaksak r9 380 almak daha mantikli

• R9 380
  • 380 ram hariç 280 ve 280x in gerisindedir. tahiti le ye 2gb daha eklemişler. kart alıcaksanız 280x veya 290 daha mantıklı olacaktır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güncel oyunlar için 380 daha iyi denmiş. Geleceğe yönelik bir kart bakıyorum yani aldığım kart beni bir iki sene idare etsin istiyorum o bakımdan dediğinize göre özellikleri düşük olsa da 380 almak daha mantıklı gibi.
  • r9 380

• R9 380 r9 280x i bazi oyunlarda geciyor veya 3 4 fps altinda oluyo 280 den daha kotu nasil olabilir

• Alirsaniz sapphire r9 280x vapor-x alin birkac saat test etme sansim oldu cok sessiz ve cok iyi bir kart

• quote:

Orijinalden alıntı: atakan359

R9 380 r9 280x i bazi oyunlarda geciyor veya 3 4 fps altinda oluyo 280 den daha kotu nasil olabilir

R9 280, MSAA ile %5 önde, r9 285 ise örtüşme önleme olmadan %3 daha önde, bununla beraber VSR/SSAA ile eşitler.
    R9 285'in asıl avantajı, az bantgenişliğiyle renk sıkıştırması sayesinde VSR performansının önde olması. 4K için avantajlı geliyor kart, gerek 3B oyun içinde, gerekse video çözücü performansında.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.