Şimdi Ara

(SAPPHİRE R9 280-X VAPOR-X BENCHMARK FPS DEĞERLERİ SS EKLENDİ) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
2
Favori
2.727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: oguzhanmessi

quote:

Orijinalden alıntı: Raven~

Asusda artifacts sorunu var.

Cahilligime ver Artifacts ne demek hocam?

(SAPPHİRE R9 280-X VAPOR-X BENCHMARK FPS DEĞERLERİ SS EKLENDİ)

• quote:

Estf. ;

http://www.youtube.com/watch?v=7b8DKEJeE2U

Bu sorun OC yaptığımız zaman mı ortaya çıkıyor? Birde yeni bios güncellemesiyle düzeliyormuş sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi historicalmann -- 23 Haziran 2014; 2:02:02 >
  • Kullanmadığım için bilemiyorum ama riske atmıyor kimse kendini asus 280x alarak :).
  • Ekran kartı bios güncellerseniz garanti dışı kalıyor hocam öyle biliyorum niye riske atasınız ki?
  • arkadaşlar ben sapphire vapor-x r9 280x oc ile asus r9 280x dc2t'yi beraber kullandım, bitcoin madenciliği için, aralarındaki fark gündüz ile gece gibi. asus'un soğutucusu bariz çok daha iyiydi, sapphhire kullandığı ucuz vramleri soğutmak için ne işkence çektiğimi anlatamam (özel bios yazdırmakta dahil), buna rağmen sapphire vapor bariz daha fazla enerji (30 - 50w arası) tüketiyor, hiç kimseye sapphire'in hiçbir ürününü tavsiye etmem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apulunas -- 23 Haziran 2014; 12:39:30 >
  • apulunas kullanıcısına yanıt
    Tamam da asus la oyun oynadın mı artifact sorunu var bariz.
  • Raven~ kullanıcısına yanıt
    oyun oynamak için ikisinde kullanmadım, halen emektar 580x'imle idare ediyorum.
  • apulunas kullanıcısına yanıt
    Ee o zaman tavsiye etmem deme millet oyun için alıyor, artifact li asus u alıp napsınlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DDURANT35

Ekran kartı bios güncellerseniz garanti dışı kalıyor hocam öyle biliyorum niye riske atasınız ki?

Resmi sitede yayınlanan güncellemeyi yaptığınız takdirde hiçbir ürün garanti dışı kalmaz ancak kendimizi riske atmaya değmez tabi.
  • quote:

Hocam sende kullanmadığın ürün hakkında çok net konuşuyorsun. Bios güncellemesiyle düzeliyormuş, "bariz" kelimesi biraz fazla kaçıyor.
  • Her iki kartida kullandim. Asusta bariz artifact sorunu var demiyorum direk var diyorum. 4 tane asus kartin 4 u de ayni sorundan iade oldu.
    Madencilik isi ile oyun farkli olaylar. Kaldiki vaporx direk madenciler icin bicilmis kaftan iken sizin kullanip begenmemenizi anlamadim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok para verip kötü tasarlanmış bir kartı almanın manası yok, piyasada nasılsa iyi bir izlenim bırakmış sapphire, ancak video ram uyanıklığı çok ses getirdi gavurda. ilk seri vapor-x'lere hynx marka pahalı vramleri koyup 2. seri vapor-x'lere ucuz elpidaları koyup sattılar. tabi ucuz ram soğumadığı için 70°C'i aşınca throttling (kart bir clokcta %100 ile çalışırken diğerinde %60 ile çalışıyordu) denen zımbırtıya sebep oldu. üstelik bu kart asuslardan pahalıydı o zamanlar (halen öylemi bilmiyorum). asus veya şunu bunu alın demiyorum, sadece sapphire'i kötü tasarımdan ve bu tür üç kağıtlara başvurmasından dolayı kimseye tavsiye etmem diyorum. dediğim gibi ciddi bir soğutma problemide var, sanırım 3 tane fanı olması sebebiyle daha fazla enerji çekip çokta gürültü yapması cabası, üstelik kart throttling'i vramler 100 dereceyi aşınca yapıyor ki buda kart 70 dereceye ulaştığında falan oluyor, buda çok normal bir sıcaklık kartlar için.

• Hocam yorumunuza katılıyorum vapor-x o kadar kaslı yapısına sahip olmasına rağmen benim hiç tatmin etmedi zotac gtx 770 amp edition dan daha cok ısınıyor hemn yük altında hemde boşta üst katımda bulunan arkadaşım ile 2 gün önce aldığım sapphire vapor-x i 1 aylık zotac gtx 770 amp edition ile takas ettim bunca yıldır amd kullanıyorum ama nvidia beni şaşırttı gerçekten kart çok serin çalışıyor ve son derece performanslı arkadaşımıda vapor-x in tasarımı büyüledi zotac gtx 770 amp edition kullanıyorum şuan memnunum ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi By_SeDo -- 23 Haziran 2014; 22:26:40 >
  • gayırlı olsun güzel kart almışınız. bir kaç oyun testide ekleseniz fena olmaz
  • Hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Güzel kart :
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhanmessi

quote:

Hocam sende kullanmadığın ürün hakkında çok net konuşuyorsun. Bios güncellemesiyle düzeliyormuş, "bariz" kelimesi biraz fazla kaçıyor.

Benim kullanmamış olmam böyle bir sorunun olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
  • Bende sizden bir gün sonra aldım çok memnunum . Chivalry oynuyorum akk de olduğum için , eski laptobum lowda ve 800x600 (lenovo z500) oyunda 20fps üstüne çıkamaz iken şuan sabit 60fps 1920x1080 high (oyunun en yüksek ayarı) da çok rahat oynayabiliyorum .

• Tşk ederim hocam

• acaba sapphire r9 280x ile asus r9 280x arasındaki ses değerleri nasıl(özellikle sırf bu yüzden asusdaki modelin cooltech fanlara sahip olduğu için asusu düşündüm)birde bu asusun r9 280x top modellerinde hala artifact sorunu var mı(yoksa sapphire'de de bu sorun var mı) aralarındaki ısı farkı nasıl? overclock performansı olarak ne kadar fark var birde aralarında mhz olarak fark var acaba oyunlarda fps'i etkilermi?

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.