Şimdi Ara

###Sapphire HD7850 Crossfire VS Gigabyte GTX670 Kapsamlı Kullanıcı Testleri### (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
200
Cevap
3
Favori
7.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bonser24

quote:

Orijinalden alıntı: cobi

konuya 10. girişim hadi bonser bekliyoruz

ılk sıparıslerı verdım.devamı gelıyor.

• quote:

quote:

konuya 10. girişim hadi bonser bekliyoruz

ılk sıparıslerı verdım.devamı gelıyor.

hepsi gelene kadar bekleyip topluca koyacağım çünkü tablo oluşturuyorum.
  • en mantıklısı olur bencede yakında
    i3 2100+6870 crossfire testide ben yapabilirim çok merak ediyorum bizim i3 neler yapacak
  • metro2033 de steam hatası alıp duruyorum.yaptıgım son testlerı atıyorum.onları ekleyıp tablo olusturursun.
  • quote:

metro2033 de steam hatası alıp duruyorum.yaptıgım son testlerı atıyorum.onları ekleyıp tablo olusturursun.

metro testini kaldırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: B.M.W

quote:

metro2033 de steam hatası alıp duruyorum.yaptıgım son testlerı atıyorum.onları ekleyıp tablo olusturursun.

metro testini kaldırdım.

ıkıncı postayı gonderdım.kaldırmana gerek yok.metro dahıl eksık olan testlerı tamamlamaya calısacam.kalsın sonucun.

edit:boyle super oldu.sımdı eksık kalanları daha rahat tamamlıyacam.dedıgım gıbı kafa kafaya gozukuyor ortalamada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark matter -- 8 Temmuz 2012; 15:56:15 >

• quote:

en mantıklısı olur bencede yakında
    i3 2100+6870 crossfire testide ben yapabilirim çok merak ediyorum bizim i3 neler yapacak

Cf 6870 in altindan kalkamaz sanki bizim ufakliklar. Ama 6850 cf , gtx580 yakin oldugundan sikinti cikarmaz kanimca.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ömer'

quote:

Cf 6870 in altindan kalkamaz sanki bizim ufakliklar. Ama 6850 cf , gtx580 yakin oldugundan sikinti cikarmaz kanimca.

uygun fiyatlı hd 6850 bılsam aslında o daha mantıklı hem daha da az güç harcar.
  • quote:

quote:

quote:

uygun fiyatlı hd 6850 bılsam aslında o daha mantıklı hem daha da az güç harcar.

Ben de dusundum bir kardes getirmeyi ama sonradan vazgectim. Gtx 660 hele bi gelsin ondan sonra karar vericem.

• Guzel konu olmus.

• quote:

Orijinalden alıntı: turbo-powwer

Guzel konu olmus.

bende kartlarımın defult sonuclarını merak ederdım.kalan testlerı tamamlıyorum.sımdılık eksık olanlar farcry2 ve dırt3.farcry2 zaten yok bende.dırt3 problemını duzeltmeye calısacam.
  • 7850 CF'ın sonuçları az bi farkla da olsa 670 den daha iyi. Fakat gtx670'i tercih ederim tek kart olduğu için
  • aslında gtx 670 tek kart olarak çok iyi physx ve bazı oyunlarda ekstra efekt durumları var ,hd 7850 de deli gibi oc oluyor günlük 1150-1200 mhz gibi rahat kullanılır sanırım
    bence iki kartta bu halleriyle denk sayılırlar bu durumda bence rakip olup olmadıklarını güç tüketimi (çekeceği elektrik değil yeni power aldırmak zorunda olup olmadığı) ve fiyat belirliyor ki 950 tl ye satılmış olan gigabyte gtx 670 ve forumda 850 tl ye sıfır alınabilen zotac gtx 670 gibi kartlar tam f-p oluyor.
    hd 7850 çok güzel bir kart ama fiyatını pahalı buluyorum ben sıfır 450 tl civarına inerse tam f-p kartı olabilir.
  • quote:

aslında gtx 670 tek kart olarak çok iyi physx ve bazı oyunlarda ekstra efekt durumları var ,hd 7850 de deli gibi oc oluyor günlük 1150-1200 mhz gibi rahat kullanılır sanırım
    bence iki kartta bu halleriyle denk sayılırlar bu durumda bence rakip olup olmadıklarını güç tüketimi (çekeceği elektrik değil yeni power aldırmak zorunda olup olmadığı) ve fiyat belirliyor ki 950 tl ye satılmış olan gigabyte gtx 670 ve forumda 850 tl ye sıfır alınabilen zotac gtx 670 gibi kartlar tam f-p oluyor.
    hd 7850 çok güzel bir kart ama fiyatını pahalı buluyorum ben sıfır 450 tl civarına inerse tam f-p kartı olabilir.

ısın ıcıne oc olayını katmazsak ewt kafa kafaya kartlar.testlerde 670 oc yapılmasa bıle boost olayı nedenıyle %20 kusur otomatık oc olmakta.sımdı ıkı taraftada max oc ısın ıcıne gırdıgınde amd tarafı onde olacaktır.az once crysıs 2 ı bırcok kez denedım ama crossfıre sıstemde scalıng sorunu yasamaktayım.%50-60 larda gpu kullanımı var.tek kart ve cıft kart olarak test ettım her ıkı sonucta nerdeyse aynı.bununla ılgılı forumlarda baktım ama cozum bulamadım.dx11 ı kapattıgımda gpu kullanımı %90 kusurlere cıkmakta.yanı kısaca bır bug var.

• bu durmda fiyat ve tek kart olması açısından gtx 670'in daha iyi olduğunu ama işin içine oc girdiğinde ise hd 7850 crossfire düzeneğinin daha iyi olabileceğini
    söyleyebilirz heralde peki bu testlerde hd 7850 hangi değerlerdeydi , birde 7/24 stabil değerleri nedir.
    gerçi gtx 670'ında tek kart olması da ayrı bir avantaj zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cobi -- 8 Temmuz 2012; 18:25:44 >
  • quote:

bu durmda fiyat ve tek kart olması açısından gtx 670'in daha iyi olduğunu ama işin içine oc girdiğinde ise hd 7850 crossfire düzeneğinin daha iyi olabileceğini
    söyleyebilirz heralde peki bu testlerde hd 7850 hangi değerlerdeydi , birde 7/24 stabil değerleri nedir

zaten resımde mevcut ama tekrar belırtım.fabrıka cıkıs duz 7850 ayarında.gpu :860 mhz memory :1200 mhz..gunluk kullandıgım degerler ıse 1200-1450 mhz.defult asus dc2 top edıtıon voltaj degerı ıle..bıraz daha voltaj vererek 1250-1300 degerlerıne cıkmakta.
  • quote:

quote:

bu durmda fiyat ve tek kart olması açısından gtx 670'in daha iyi olduğunu ama işin içine oc girdiğinde ise hd 7850 crossfire düzeneğinin daha iyi olabileceğini
    söyleyebilirz heralde peki bu testlerde hd 7850 hangi değerlerdeydi , birde 7/24 stabil değerleri nedir

zaten resımde mevcut ama tekrar belırtım.fabrıka cıkıs duz 7850 ayarında.gpu :860 mhz memory :1200 mhz..gunluk kullandıgım degerler ıse 1200-1450 mhz.defult asus dc2 top edıtıon voltaj degerı ıle..bıraz daha voltaj vererek 1250-1300 degerlerıne cıkmakta.

dostum o resmi gördüm bende orada 1050 ve 975 mhz değerleri olduğundan sordum hangi ayarlarda testleri yaptığınızı.
    860 mhz de yaptıysan zaten günlük 1100 mhz civarıda de voltajsız olsa %25 oc tadından yenmez.

• quote:

quote:

quote:

dostum o resmi gördüm bende orada 1050 ve 975 mhz değerleri olduğundan sordum hangi ayarlarda testleri yaptığınızı.
    860 mhz de yaptıysan zaten günlük 1100 mhz civarıda de voltajsız olsa %25 oc tadından yenmez.

orda gordugun deger asus bıoslu olan.testlerde ben downclock yaptım.mhz degerlerını dusurerek yaptım.zaten voltaj vermeden 1200 mhz oluyor.

kendı orjınal bıosu ıle sorunsuz 1150 mhz.

• Tek kart olarak ne seviyede 7850? Gtx570 le kiyaslarsak mesela?

• quote:

Tek kart olarak ne seviyede 7850? Gtx570 le kiyaslarsak mesela?

@B.M.W arkadasın 570 ını saymazsak

az ısınması - az guc tuketımı - dusuk fıyat - yuksek oc kapasıtesı -yuksek bellek mıktarı - yuksek scalıng basarımı nedenlerıyle 570 den bırkac gomlek ustun dıyebılırım.su devırde orta sevıyede kral 7850 dır.660 cıktıgında nolacak orasını gorecegız.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.