Şimdi Ara

Sapphire HD7770 Edition Sorun (Acil)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dostlar merhaba, bir saat önce vatan pcden Sapphire HD7770 aldım.

Sistemim; E5200, 2GB RAM, 300 W PSU

Ancak kartı taktığımda, konnektör bağlı, dönüştürücü tamam ama kartta tık yok.Hiç bir şekilde çalışmıyor.PSU'dan dır dedim diğer donanımları çıkardım yine aynı, hesaplamalarıma göre 300W psu yetiyor.

Önerileriniz nelerdir? Şimdi bu kartı vatan pc geri alırmı?

Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: madcuzbad

Dostlar merhaba, bir saat önce vatan pcden Sapphire HD7770 aldım.

Sistemim; E5200, 2GB RAM, 300 W PSU

Ancak kartı taktığımda, konnektör bağlı, dönüştürücü tamam ama kartta tık yok.Hiç bir şekilde çalışmıyor.PSU'dan dır dedim diğer donanımları çıkardım yine aynı, hesaplamalarıma göre 300W psu yetiyor.

Önerileriniz nelerdir? Şimdi bu kartı vatan pc geri alırmı?

Teşekkürler.

Vatana Götür bide onlar taksın olmassa değiştir
  • onceki kartiniz nvidia ise driver uyumsuzluguyla ilgilidir. Bilgisayarciya gosterin halleder. Yalniz o psuyu ne olur ne olmaz degistirin bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki Vatan PC koşulsuz şartsız değiştirirmi? 7750 alabilirmiyim?
  • Psu nuz o ekran kartına yetersiz, en aşağı 450-500 wattlık bir psu almalısınız.
  • Peki madem birkaç güne 600+80 watt psu geliyor, denedikten sonra çalışmazsa götürüp değiştirebilirim değilmi mutabıkız bu konuda sorun çıkarmaz vatan pc?
  • Ekran kartinin harici guc beslemesini taktiniz mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hirotaro kullanıcısına yanıt
    Evet onlarda sorun yoktu, sanırsam psu'dan dolayı çalışmadı.Pazartesi günü yeni 680 watt psu geliyor, birde öyle deneyeceğim.
  • 7770'e 300watt psu yetmez, kaliteli ise guc girisi olmayan kartlari oneriyoruz biz o psu ya. kaliteli 450watt yeter ancak siz zaten 600watt lik psu siparisi vermissiniz. 7750 yi alsaydiniz kaliteli 300watt ise degistirmek zorunda kalmazdiniz ve e5200, 7750 yi beslerdi. ama yinede degistirmenize gerek yok hayirli olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asisvénia

7770'e 300watt psu yetmez, kaliteli ise guc girisi olmayan kartlari oneriyoruz biz o psu ya. kaliteli 450watt yeter ancak siz zaten 600watt lik psu siparisi vermissiniz. 7750 yi alsaydiniz kaliteli 300watt ise degistirmek zorunda kalmazdiniz ve e5200, 7750 yi beslerdi. ama yinede degistirmenize gerek yok hayirli olsun.

Teşekkürler, psu kaliteli değil, 250 - peak 300 watt. Peki sizce kartın hiçbir şekilde çalışmaması normalmi? En azından boşta çalışmasını bekliyordum ben bu psu ile yanlışmı düşünmüşüm?
  • quote:

Orijinalden alıntı: madcuzbad

quote:

Orijinalden alıntı: Asisvénia

7770'e 300watt psu yetmez, kaliteli ise guc girisi olmayan kartlari oneriyoruz biz o psu ya. kaliteli 450watt yeter ancak siz zaten 600watt lik psu siparisi vermissiniz. 7750 yi alsaydiniz kaliteli 300watt ise degistirmek zorunda kalmazdiniz ve e5200, 7750 yi beslerdi. ama yinede degistirmenize gerek yok hayirli olsun.

Teşekkürler, psu kaliteli değil, 250 - peak 300 watt. Peki sizce kartın hiçbir şekilde çalışmaması normalmi? En azından boşta çalışmasını bekliyordum ben bu psu ile yanlışmı düşünmüşüm?

kartin ek guc girislerini takmadiysaniz calismaz bu normaldir. zaten dandik 300watt psu da 6pin lik guc girisi olmaz, ancak kartin kutusundan cikan 6pinlik guc cikisini psu daki molex kabloyla baglarsaniz ayni sey olmus olur, belki de psu kendine zarar vermemek iciin karti hic calistirmamis olabilir. bence boylesi daha iyi psu ya zarar vermemis olursunuz hemde kartiniz zarar gormemis olur belki diger islemci,anakart,hdd gibi parcalar bile psu patlamasi sonucunda zarar gorebilirdi.

• Asisvénia kullanıcısına yanıt
    Anladım PSU gelince herşey düzelir o zaman.Çok teşekkürler.
  • bende 350 watt psu var sorunsuz çalıştırıyor bilginize
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.