Şimdi Ara

SAPPHİRE HD3850 İNCELEME (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
203
Cevap
0
Favori
7.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: barox

HD 3850 DEN MEMNUNMUSUN OYUNLARDA NASIL BENDE ALMAYI DUŞUNUYORUM DA

valla dediğim gibi en son aldığım ekran kartı mx440 tı

yani yaklaşık 4 yıldır ekran kartına para vermedim

ama o/b ekran kartımal kıyaslarsam canavar

640x480 low detailde bi,le oynayamadığım oyunları pro street mesela

şuan 1280x1024 high detailde oynuyorum

ama dediğim gibi sıcaklık sorun gibime geliyor

tabii bu ekran kartı için yaklaşık 90 derece sıcaklık sorun değilse ayrı mesele
  • Yeni bi Power alsak ? Nasıl bişey almalıyız ? Ayrıca benim PowerSupply kaç Watt oluyor ? 300 mü 350 mi ? Output da 2 değer var. Onların hangisi ? Eğer sorun olacaksa yeni powersupply alcaz mecbur. Fiyatları nedir kimbilir offf
  • senin power 300lük

tepe noktası 350 yani anlık değer sanırım oluyo o

benimkindede o değer 400

valla bu restart korkuttu beni powerdanmı diye

ama bundan önce olmamıştı

acaba pro streetın çözünürlüğü artırıncamı oldu
  • quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

senin power 300lük

benimkindede o değer 400

Eğer ekran kartını alıp taktıktan sonra bi format basmadıysan olabilir. Ben her ekran kartı değiştirdiğimde format atarım. Çünkü eski driver yeni driver sorun çıkartabiliyor. Bendede oluyordu oyunlarda sorunlar. Bazılarında kasıyordu bazılarında mavi ekran ve reset ... Format atmadıysan format at Bu arada PSU fiyatlarından haberin var mı

• yaw bu kart başımıza iş açacak

şimdide kasa bakmaya başladım

biliyom ben kendimi durmamki yerimde:)

ama cm 690 ın 460lığı kalkmış galiba 390lık satıyolar
  • quote:

yaw bu kart başımıza iş açacak

şimdide kasa bakmaya başladım

biliyom ben kendimi durmamki yerimde:)

ama cm 690 ın 460lığı kalkmış galiba 390lık satıyolar

Niye yeni kasa bakıyosun ki ? Ayrıca benim anakarta baktım. Şimdiki ekran kartımın durduğu yerin istikametinde SATA yok. Yani sorun olmaz gibi tabi eğer aynı slota takacaksak eğer
  • quote:

Orjinalden alıntı: xX_Warlock_Xx

quote:

senin power 300lük

benimkindede o değer 400

Eğer ekran kartını alıp taktıktan sonra bi format basmadıysan olabilir. Ben her ekran kartı değiştirdiğimde format atarım. Çünkü eski driver yeni driver sorun çıkartabiliyor. Bendede oluyordu oyunlarda sorunlar. Bazılarında kasıyordu bazılarında mavi ekran ve reset ... Format atmadıysan format at Bu arada PSU fiyatlarından haberin var mı

yaw geçen hafta format atmıştım daha

valla 450w bi psuya 80-100 lira para istiyolar

yukarda dediğim cm kasayı 160 a felan satıyolardı

yani onu alıp eskisini 60 a satsam aynı hesap oluyodu

ama gel görki piyasada 460lık değil 390lığını satıyolar artık

http://firebal.net/asp/listgroup.asp?group=Guc_Kaynagi

burda psu fiyatları var yaklaşık olarak

• Yok abi bu ekran kartı pahalıya patlayacak. Ekran kartına 250 lira vercez. + PSU ya 100 versek eee birde kasa var tabi ki ooo yeni PC almak lzm Vazgeçmek üzereyim acayip moralim bozuldu
  • valla powercolor x1950 pro extreme bak

fiyatı 180 lira felan efsane bi kart

ben onu alacaktım bunu aldım az daha veririm diye

ama başıma bu kadar iş açacağını bilmezdim

bu sıcaklığa çare bulmak lazım

belkide normaldir ama bilemiyom işte
  • quote:

quote:

Arkadaşlar bende Radeon 3850 alacağım yarın inş. Fakat aklıma bi soru takıldı. Kasanın içine sığar mı ? Görünüşe göre çok büyük. Birde PowerSupply da sorun yaratırmı ? Benim kasam budur.http://www.netsiparis.com/detay.asp?kod=421020007 Birisi kasa ebatlarına bakıp yada ekran kartının ebatlarını söyleyip benim kasaya sığıp sığmayacağını söyleyebilir mi ? Ayrıca Power Supply yeter mi ? Sorun çıkartır mı ? PowerSupply da Input 115v ~ 8a 230v ~ 4A Output Peak 350W, Rated 300W yazıyor. Daha birsürü şey yazıyor ama sanırım bunlar önemli olanlar Biri bilgilendirirse sevinirim

Şimdi Farkettim: Bu kart PCI-Express 2.0 diyor. Benim anakarta uyar mı acaba ??? İşte şimdi tırstım. Anakartı değiştireceksek eğer yandık. Anakart M2N yazıyor kutusunda sadece

o power taşımaz sanırım

çünkü anakartın kutusunda 450w psu olmalı diyor

benimki 350w şuan sorun yok gibi

gerçi az önce bilgisayar restart etti oyun oynarken sebebini anlıyamadım

ama ekran kartı 88 derecelerde geziyor hep

çok sıcak yani buna bi çare bulmak lazım

ayrıca anakartın destekler yeni bi anakart çünkü

ama şöyle bi sorun var micro atx anakart benimkide seninki gibi ve 2 tane sata yuvamı kapattı bu alet

yani dvd mi kullanamıyorum şuan

yukarıda yazdığım mesajı okumamışsın sanırım, hani fan hızı ve riva tuner ile ilgili...

quote:

Orjinalden alıntı: Rapator

O gönderdiğin soldaki riva tuner ss de enable low-level fan control e bir tik koy...fixed diyip han hızını istediğin şekilde ayarla ve uygula de...

• DX 9 kart istemiyorum artık Şu PSU olayı acayip kötü oldu. Bi önceki sistemim PSU yüzünden patlamıştı. Nasıl bi patlama anlatamam. Monitörümün Açma Kapama düğmesinden kıvılcım çıkmıştı. Bi baktım ki Anakart Ekran kartı İşlemci Ram HDD ye kadar herşey yanmıştı. Üstüne üstlük Monitörde bozulmuştu. Tek çalışan Floopy ve DvD Rw idi. O zamanda yeni ekran kartı almıştım ve PSU yüzünden olmuştu. Ertesi gün patladı ve çok kötü olmuştum. Bu yüzden acayip korkuyorum yeni ekran kartı almaya Birde sen PSU yetmez diyince içim iyice karardı

Değiştirme: imlâ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8BEF0F32F -- 13 Ocak 2008; 22:33:14 >

• Kasa için endişelenen arkadaşlar bende aşağıdaki kasadan var...Kendi psu sunu çıkarıp yerine 500w high power taktım...Sistem aşağıda fazla sıkışmadan hd3850 dahil herşey sığıyor içine...

ayrıca bende başta anakart, cpu, ram ve ekran kartı ile işi kurtaracağmı sanıyordum ama bu ekran kartını alınca birde psu derdi çıktmıştı...bu sistemi pegasus 380w a emanet edecek değildim tabiki gittim high power 500w aldım...bana hepsinin toplam maliyeti 750ytl oldu...

SAPPHİRE HD3850 İNCELEME

http://www.shoppingtecno.com/index.php?main_page=product_info&products_id=8715

• quote:

Kasa için endişelenen arkadaşlar bende aşağıdaki kasadan var...Kendi psu sunu çıkarıp yerine 500w high power taktım...Sistem aşağıda fazla sıkışmadan hd3850 dahil herşey sığıyor içine...

ayrıca bende başta anakart, cpu, ram ve ekran kartı ile işi kurtaracağmı sanıyordum ama bu ekran kartını alınca birde psu derdi çıktmıştı...bu sistemi pegasus 380w a emanet edecek değildim tabiki gittim high power 500w aldım...bana hepsinin toplam maliyeti 750ytl oldu...

Ben şimdi yeni ekran kartı alacaktım. Tabi ki hd3850. Fakat PSU yetmeyeceğini öğrendim. Senin PSU ya baktım 100-110 lira arasında değişiyor. Yorumları inceledim ne ses var ne bişey diyolar. Çok övmüşler psu yu. Şimdi senin PSU dan alsam + Ekran kartını alsam kasayı değiştirmeden kuratarabilirmiyiz ? Yoksa kasayıda mı değiştirmemiz gerekecek ?

• quote:

quote:

Kasa için endişelenen arkadaşlar bende aşağıdaki kasadan var...Kendi psu sunu çıkarıp yerine 500w high power taktım...Sistem aşağıda fazla sıkışmadan hd3850 dahil herşey sığıyor içine...

Ben şimdi yeni ekran kartı alacaktım. Tabi ki hd3850. Fakat PSU yetmeyeceğini öğrendim. Senin PSU ya baktım 100-110 lira arasında değişiyor. Yorumları inceledim ne ses var ne bişey diyolar. Çok övmüşler psu yu. Şimdi senin PSU dan alsam + Ekran kartını alsam kasayı değiştirmeden kuratarabilirmiyiz ? Yoksa kasayıda mı değiştirmemiz gerekecek ?

dediğim gibi ben kullanıyorum sistemimde hem o psu yu hemde bu ekran kartını hiç bir problem yok...dedikleride doğru ses falan da yok sistemde, zaten ekran kartıda normalde çok sessiz çalışıyor...verdiğim linkte benim kasanın ölçüleri var, problem olmadan sığdırdım ben...senin kasada bu ölçülere yakınsa sorun olmaz...

• Orjinalden alıntı: Rapator

yukarıda yazdığım mesajı okumamışsın sanırım, hani fan hızı ve riva tuner ile ilgili...

O gönderdiğin soldaki riva tuner ss de enable low-level fan control e bir tik koy...fixed diyip han hızını istediğin şekilde ayarla ve uygula de...

okudum ama dediğin ayarı yapamadım

yani fix diyorum fan hızıyla oynuyorum am değerler değişmiyo aşağıdaki

acaba o ayar tek ayarmı yani o ayarı yapınca fan hep %60 damı çalışacak acaba

çünkü alt listedeki değerlere hiçbişey olmuyor

• quote:

quote:

kasayı değişmene gerek yok tabii

ama benim yukarda anlattığım gibi hesabım 100 lira psuya vereceğine 160a 460w şahane psulu cm yi alırım

asus kasayıda 60 a satarım

al sana yepyeni ve sadece bir psu parasına koskocaman lebiderya kasa

ama gel görki 460lığı piyasada yok

tek tük var oda 185 lira felan istiyolar

• Orjinalden alıntı: JackDaniels

okudum ama dediğin ayarı yapamadım

yani fix diyorum fan hızıyla oynuyorum am değerler değişmiyo aşağıdaki

acaba o ayar tek ayarmı yani o ayarı yapınca fan hep %60 damı çalışacak acaba

çünkü alt listedeki değerlere hiçbişey olmuyor

o alt listedekiler auto seçeneği için sen benim dediğim gibi yaparsan manuel olarak değiştiriyorsun...ben oyuna girerken dediğim gibi yaparak %60 a getiriyorum, oyundan çıktıktan sonra tekrar %25 e çekiyorum...zaten %60 a çekip dikkatle dinlersen fanın sesinin arttığını duyacaksın...

• bu arada son 20 dakika kesintisiz nfs pro street oynadım 1280x1024 high ta hiçbişey olmadı tıkır tırıkı

sanırım pro streette bi anormallik var

çünkü işyerindede bu oyunu yükledikten sonra kafasına göre donma ve restart yaşamıştım bi kaç kez

bide bu ekranda oyundaki fpsleri nasıl görüyorsunuz

hangi programla oluyor acaba
  • quote:

bu arada son 20 dakika kesintisiz nfs pro street oynadım 1280x1024 high ta hiçbişey olmadı tıkır tırıkı

sanırım pro streette bi anormallik var

çünkü işyerindede bu oyunu yükledikten sonra kafasına göre donma ve restart yaşamıştım bi kaç kez

bide bu ekranda oyundaki fpsleri nasıl görüyorsunuz

hangi programla oluyor acaba

fraps programı ile görebilirsin...
  • oyundan bikaç görüntü

SAPPHİRE HD3850 İNCELEME

SAPPHİRE HD3850 İNCELEME

SAPPHİRE HD3850 İNCELEME

SAPPHİRE HD3850 İNCELEME

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.