Şimdi Ara

SAPPHİRE HD 4850 VAPORX PROBLEM ÇOK ACİL!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    dün forumda bir arkadaştan(erdemms) SAPPHİRE HD 4850 VAPORX ekran kartı aldım 6 ay garantisi kalmış

işletim sistemim: intel e6300 1.86 ghz işlemci
    sapphire x1900gt ekran kartı
    kingston ddr2 4x512 mb 667 mhz ram
    720 watt hıghpower psu
    asus p5wdh deluxe anakart

aynı gün bir de intel q6600 2.4 ghz işlemci aldım forumdan akşam eve geldim kurulu xp sistemi üzerine yeni aldıklarımı eskileriyle değiştirdim yenilerini taktım ama tam beklediğim etkiyi alamadım acaba benim sistemim bu ekran kartı için yetersiz mi kalıyor ram uyumsuz mu yoksa ekran kartı mı problemli çözemedim yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    tam olarak problem şu ;

-sapphire x1900gt ve e6300 lü sistemde ekran görüntüsü daha parlak renkler daha canlı ve sistem biraz daha hızlı idi.

-q6600 2.4 hızda overlocksuz ve hd 4850 sistemde ilk taktığımda ve ati 10.8 sürücüsünü yüklediğim halde ekranın görüntüsü diğerine göre biraz daha soluk mat ve masaüstündeki simgelerin yazılarına (bilgisayarım ..gibi) bakılınca (daha net görülüyor) böle ekranın tamamında baştan aşağıya kayma oluyor ara sıra dalgalanma gibi sankü yukarıdan aşağıya su akıyormuş gibi i oluyooor (Ekran kartı belleği DDR3 anakart ve ramin belleği DDR2)
    3- ACABA EKRAN KARTININ CHİPSETİ İLE ANAKARTIN CHİPSETLERİ ÇAKIŞMA YAPMIŞ OLABİLİR Mİ?
    4 AYRICA EKRAN KARTINI TAKTIM BİLGİSAYARI AÇTIM DONANIM BULUNDU DEDİ YENİ O YAZI ÇIKTIKTAN SONRA ELLE 10.4. EXE SÜRÜCÜNÜ YÜKLEDİM)
    5- birde anakartımın slotu sadece 2 x PCI Express x 16 HD4850 ye uygunmudur?(http://www.cdrinfo.com/Sections/Reviews/Specific.aspx?ArticleId=19688)

SİZCE TAM OLARAK PROBLEM NEREDEDİR EKRAN KARTI MI-SİSTEM Mİ? YOKSA İŞLEMCİ Mİ YETERSİZ-
    NASIL ANLARIM-HANGİ TESTLERİ YAPMAM LAZIM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nisayrus -- 16 Eylül 2010; 9:28:55 >

• ekran kartı belleği ile sistem belleği farklıdır.
    mümkünse temiz format atın ve 10.4 sürücüsünü kurun
    4850 x1900 gibi bir karttan çok daha hızlıdır bundan şüpheniz olmasın q6600 ada biraz overclokc yapın 3-3,4 civarı
  • Ekran kartının DDR3 anakartın DDR2 olması sorun oluşturmaz arkadaşa katılıyorum formatlayın ve güncel bir driver kurun.x1900 ile karşılaştırılamaz bile
  • peki arkadaşlar bu haftasonu format atıp bilgisayarıma hem xp de hemde win7 olarak kartı denemeye çalışacağım.teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nisayrus -- 15 Eylül 2010; 19:45:57 >
  • win 7 kart için daha iyi olacaktır dx10 desteği ile
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.