Şimdi Ara

Sapphire 7870XT Güncel Oyun Testleri (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
276
Cevap
1
Favori
12.242
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: shankssan

arkadaşlar ürünü aldım yalnız sorun devam ediyor :)) sıkıntı bende imis şimdi fark ettim internet adaptörü nu takınca ve internet bağlantısı gelince pc ye kart resmen deliriyor 30 saniye de 75 i görüyor yalnız internet sayfasının açık yada kapalı olması bir şey değiştirmiyor yine aynı internet bağlantısını kesince düzeliyor kart böyle bir saçmalık varmı ya bir bilgisi olan varmı acaba internet ile ekran kartının arasında ne tür bir bbg olabilir :)))

Aralarında güçlü bir bag kurmuşlar yapacak bir şeyin yok .öle idare edeceksin.

• arkadaşlar sorunu hallettim sorun bende imiş format i yeyince kendine geldi makina da kartta :))) sıcaklık en fazla 72 bf3 ultra ayarlarda herşey açık fps 62-69 arası değişiyor boşta sıcaklık 35 i geçmedi bir durum da su muazzam sessiz calisiyor trixx ile fan ayarını manuel deneme amaçlı yüzde 87 ye çıkardım hiç ses yok nerede ise :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arkeen

Şu an bu karta rakip olabilecek kart 660 Ti dır onun da fiyatı 680 TL civarı (Zotacı saymıyorum). Yani bu karttan 130 TL daha pahalı ve uzun zamandır piyasada olan bir model. 700 serisi çıkınca kaç lira olacak orası belli değil 760-760Tİ belki bu karttan daha iyi olabilir ama ne zaman çıkacak ne zaman bu fiyatlarda alınabilir olacak meçhul. Orta segmentte bi kart için bu kart F/P ürünü başkasını düşünmeye gerek yok şimdilik. Bu fiyata seçenekler arasında en iyisi. Ama tabii kişisel tercih sonuçta.

bende zaten bu kartı almayı düşünüyordum hocam yani haziran-temmuz gibi sistemi alırken kart olarak bunu alcaktımhttp://forum.donanimhaber.com/m_74357797/tm.htm bu konuyu okuyunca ve ordaki kıyaslamaları görünce sormak istedim beklemek daha iyi olmazmı diye çünkü gtx780 500 dolar olcakmıs gtx680 den %30 daha hızlı olacagı yazıyor

• Dostum 780 ile bu kartın arasıda çok fiyat farkı olur 2 tane 7870xt al 1100 TL ye 780 den yine ucuza gelir (bence bir süre pahalı olur 780) 780ini de geçersin

Zaten daha 2 ay var almana bekle bakalım neler olacak. Bütçene göre hareket edersin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YetkinArpat

quote:

Şu an bu karta rakip olabilecek kart 660 Ti dır onun da fiyatı 680 TL civarı (Zotacı saymıyorum). Yani bu karttan 130 TL daha pahalı ve uzun zamandır piyasada olan bir model. 700 serisi çıkınca kaç lira olacak orası belli değil 760-760Tİ belki bu karttan daha iyi olabilir ama ne zaman çıkacak ne zaman bu fiyatlarda alınabilir olacak meçhul. Orta segmentte bi kart için bu kart F/P ürünü başkasını düşünmeye gerek yok şimdilik. Bu fiyata seçenekler arasında en iyisi. Ama tabii kişisel tercih sonuçta.

bende zaten bu kartı almayı düşünüyordum hocam yani haziran-temmuz gibi sistemi alırken kart olarak bunu alcaktımhttp://forum.donanimhaber.com/m_74357797/tm.htm bu konuyu okuyunca ve ordaki kıyaslamaları görünce sormak istedim beklemek daha iyi olmazmı diye çünkü gtx780 500 dolar olcakmıs gtx680 den %30 daha hızlı olacagı yazıyor

yok oyle bır fıyat hayal kurmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe

quote:

quote:

http://forum.donanimhaber.com/m_74357797/tm.htm burda var öyle bi fiyat

• quote:

Dostum 780 ile bu kartın arasıda çok fiyat farkı olur 2 tane 7870xt al 1100 TL ye 780 den yine ucuza gelir (bence bir süre pahalı olur 780) 780ini de geçersin

Zaten daha 2 ay var almana bekle bakalım neler olacak. Bütçene göre hareket edersin.

cf işine bulasmak istemiyorum hocam kart alıp kullanıp tatmin etmemeye baslayınca upgrade ye daha sıcak bakıyorum inş. çok ucuk fiyatta gelmez ya yoksa 7870xt alıcam direk düşmesini beklemicem

• quote:

quote:

quote:

quote:

yurt dışı fıyatı o.
    500 mu 600 dolarmı olacağı bellı degıl.
    2 ci olarak özel soğutuculu marka modelleri geldiğinde bu fiyatın ustune 100 tl daha ekleyınız.
    ayrıca Türkiyeden bu çıkacak olan kartlardan aldığınızda durum aynen su sekılde olucaktır.
    US fiyatı: 599$
    İthalat vergisi (%18): 107,82$
    ara toplam 706,82
    Satıcı Karı (%0,5): 35,341$
    ara toplam 742,161$
    KDV (%18): 133,58898$
    Toplam Fiyat: 875,74998$ x 1.8
    Bununda bize maliyeti: 1576 TL.
    +100 tl markaların özel soğutuculu modelleri farkı 1676 tl.
    diyelim indirimden aldın
    vatan sözde indirimi % 25 fakat bu fiyattan % 10 indirim olur.
    1508 tl ye vatanda indirimde satılır.
    hayırlı uğurlu olsun.
    bu fiyatlarda agustos eylul ayınında olur.

sonuç olarak 900 tl ye bu kartı alıcagınızı aklınızdan çıkartınız.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

yurt dışı fıyatı o.
    500 mu 600 dolarmı olacağı bellı degıl.
    2 ci olarak özel soğutuculu marka modelleri geldiğinde bu fiyatın ustune 100 tl daha ekleyınız.
    ayrıca Türkiyeden bu çıkacak olan kartlardan aldığınızda durum aynen su sekılde olucaktır.
    US fiyatı: 599$
    İthalat vergisi (%18): 107,82$
    ara toplam 706,82
    Satıcı Karı (%0,5): 35,341$
    ara toplam 742,161$
    KDV (%18): 133,58898$
    Toplam Fiyat: 875,74998$ x 1.8
    Bununda bize maliyeti: 1576 TL.
    +100 tl markaların özel soğutuculu modelleri farkı 1676 tl.
    diyelim indirimden aldın
    vatan sözde indirimi % 25 fakat bu fiyattan % 10 indirim olur.
    1508 tl ye vatanda indirimde satılır.
    hayırlı uğurlu olsun.
    bu fiyatlarda agustos eylul ayınında olur.

sonuç olarak 900 tl ye bu kartı alıcagınızı aklınızdan çıkartınız.

mutlaka hocam direk 500 dolardan alcagımı hiç düşünmemiştim de düşüncemi deogrulamak amacıyla sormustum açıklayıcı bir cevap istiyordum sadece bu cevabınızda şimdi netlestirmemi sagladı. Teşekkür ederim acıklama için

• @YetkinArpat

önemli değil.
  • SaLVaToRe sana istediğin cevabı vermiş :) 1500 TL den aşağısını düşünme hiç. Hatta o fiyta 2 x 7950 yapılır :) alayı geçilir
  • quote:

SaLVaToRe sana istediğin cevabı vermiş :) 1500 TL den aşağısını düşünme hiç. Hatta o fiyta 2 x 7950 yapılır :) alayı geçilir

evet hocam ugrasıp baya acıklayıcı bi yorum yaptı zaten asla asla direk 500 dolara alcagımı düşünmedim muhakkak kartlar yeni çıktıgı için pazarın kaymagını alcak zaman gecicek ufak ufak düüşler yapcakki bi süre sonra artık alınabilcek fiyata gelcek. Ayrıca Şu cf işide galiba o.c nasıl hastalıksa oda öyle sanki şu anda her oyun için en iyi ayarda sadece 1 tane 7950 bile yetmiyoki ben sapphire 7870xt mi alırım 1-2 sene giderim sonra 700 serisinden f/p olanı alırım artık yorumunuz içinde teşekkür ederim hocam

• saphire xt al yola devam...
  • vatandan ben de kaptım bir tane

kart çok sessiz ve malzeme kalitesiyle üst seviye bir ürün olduğunu belli ediyor.
  • bu karttan bendede var ama oyunlara gırınce hafıf cızırtı sesı cıkıyor normal mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozkan388

bu karttan bendede var ama oyunlara gırınce hafıf cızırtı sesı cıkıyor normal mı ?

Wallahi bende de aynı ses arasıra çıkıyor ama sımdılık bır sorun ıle karşılaşmadım.
  • bnde sorun yasamıyorum ama ses szdede varsa normaldır heralde ben sadece bende oldugunu sanıyordum ayrıca zaman azaman değil sadece oyun açınca geliyor ses
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pusu47

quote:

Orijinalden alıntı: kaan0101

çok sağlam bir işlemi gelmiş kıymetini bil benim eski 3570k 4.8 de tökezliyordu

Kıymetini bilmem mi dostum, sırf küsmesin diye sıvı soğutmaya geçtik :D
    O da yetmedi havasını suyunu bol verelim, gürültüden başı ağrıması diye vortex sipariş ettik
    Bakımı iyi keratanın:D Vatanda kutusu yırtık tek 3570k idi Oemdeki arkadaş sağlam kutulu işlemciyi getirdi.
    Dedim sen şu yırtık kutulu olanı ver. Niye dedi dedim onun kımetini bilmemişler

Üstad PM attım bi bakarmısın.

• quote:

Orijinalden alıntı: A.N.E.Y.H.

Üstad PM attım bi bakarmısın.

Cevapladım dostum
  • İncelemenizi gordukten sonra gidip bu karti almistim oncelikle tesekkur ederim. Kart gercekten guzel ama acayip cizirti yapiyor yukte. Herkeste var mi bu sorun yoksa kartim arizali mi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.