Şimdi Ara

#Sapphire 5970OC testlerim # (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
270
Cevap
0
Favori
7.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 5970 =5870x2 saat hızları indirilmiş versiyon bu kadar boş boş tartışarak konuyu kirletmeyin
  • Bu arada beyler metro 2033 çıkmıştır haberiniz olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Source

Bu arada beyler metro 2033 çıkmıştır haberiniz olsun

Hemen ilk etkileyici sahnesinden ss istiyoruz :D
  • cestvrai..

hayırlı olsun hocam yeni kartın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre Candemir

quote:

Hemen ilk etkileyici sahnesinden ss istiyoruz :D

Steam'de 19'unda aktif edilecek
  • quote:

nerde çıkmış? pc versiyonu mu?

nasıl oluyor da Ferminin gücünü kanıtlayacak oyun Fermi'den önce çıkıyor hayret.
    hatta tamamen komedi...
  • 5970 ile ilgili geçilen bir nokta var, 5850 CF ile kıyaslayan arkadaşlar var.

5970 in 725 MHz hızında ki durumunu default olarak nitelendirmek bence yanlış. 5970 300W TDP nin altında olması için 5870 GPU larının 850 den 725 Mhz e downloack edilmiş hali.

5970 850 MHZ de default hıza ulaşır. 850 den sonrası OC...
  • quote:

Orijinalden alıntı: inkognito

quote:

nerde çıkmış? pc versiyonu mu?

nasıl oluyor da Ferminin gücünü kanıtlayacak oyun Fermi'den önce çıkıyor hayret.
    hatta tamamen komedi...

PC'de çıktı
  • quote:

PC'de çıktı

sende bizde olmayan kaynaklar var desene, ben bir yerde bulamadım.

herkese hayırlı olsun diyecem ama nVidia'cılar buna alıncak gibime geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

quote:

Orijinalden alıntı: cestvrai
    bu arada 5850crossfire 5970den iyi degildir bunu sana her turlu ispat ederim. 5970 = 5870 crossfire dir. bukadar!

Tam olarak değil.
    Aslında ikiside değil.
    HD5850 CD den biraz iyi , ama HD5870 CF kadar da iyi değil.

2gb bellek dolayısı ile CF yapmak yerine direk HD5970 almak daha mantıklı.

HD5970'in sadece 1gb belleği kullanılabiliyor.
    Yani CF yapmaktan farksız.

Çift gpu'lu kartalara bazıları toplamda herşeyi tek olacak şekilde bakıyor mesela HD 5970 için 3200 paralel işlemcili 2gb 512bit diyenler vardır mutlaka. Halbuki yanlış bu HD 5870 CF düzeneğinden çok farklı birşey değil sadece tek kart üzerinde iki gpu'nun haberleşmesi sağlayan bir yonga bulunuyor ve neticede her gpu kendi veriyolu ve kendi bellek miktarını kullanıyor. CF ve çift gpu'lu kartlar performansı 2'ye katlamadıkları gibi oyunların bazılarında kötü ms sergileyebiliyorlar buda akıcılıkta sorun teşkil ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 14 Mart 2010; 11:34:33 >

• quote:

Dün gece indirdim, steam mış sildim, şimdi dvd versiyonunu indiriyorum, ilk ssler benden gelebilir.
  • @War Ensemble

PM çalışmıyor, mail attım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Niessman10

@War Ensemble

PM çalışmıyor, mail attım.

telefonunu vermedin dimi yine..
  • @War Ensemble
    Günde 5-10 defa banladıkları için artık onunla uğraşmıyorum
  • Selam beyler, oyun var dediler geldik.

Şaka bir yana, yok mu şu oyunu oynayabilen?
  • @DANTE & ANNIHILATOR

5850cf = 5970diyecek kadar cahilsiniz ya pes dogrusu...

bir kez daha acikliyorum iyi dinleyin:

5970 icerisinde 2 adet 5870gpusu barindiran ancak tdp degeri 300u asmasin diye downclock yapilmis bir ekran kartidir..
    kart cok rahat standart 5870 seviyesine gelmektedir. ve bunun uzerine 100mhz daha overclock olmaktadir.

725mhz --> 850mhz --> 950mhz (5970 tam tamina %31overclock oluyor) Nvidia fermi ile boyle overclock olan bir kart
    yapsin da gorelim

5850 maximum 775/1125yapan bir karttir bundan otesine voltage tweak ile gider sadece ve stabilitesi kullanilan kapasitorler 5970ten
    dusuk kalitede oldugu icin onun kadar stabil olamayabilir.

uzun lafin kisasi 5970 alan biri gonul rahatligiyla 5870crosfire aldim diyebilir. daha once 5850crossfire kullanmis biri olarak aradaki farki
    bizzat goruyorum zira vantage puanim 23500den 26500e firladi. oyunlarda da ciddi fps artisi oldu.

burada milletin kafasini bulandirip dogru olmayan bilgiler bir daha vermemenizi oneriyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cestvrai -- 14 Mart 2010; 12:37:04 >

• Bunlar is olsun diye konusuyorlar. Ozellikle Streamroller bir havalara girdi 470sli yapacam dunya rekoru diye..

kendizini komik duruma dusuruyorsunuz arkadaslar bu tavirlarinizla
  • quote:

Orijinalden alıntı: cestvrai

@DANTE & ANNIHILATOR

5850cf = 5970diyecek kadar cahilsiniz ya pes dogrusu...

bir kez daha acikliyorum iyi dinleyin:

5970 icerisinde 2 adet 5870gpusu barindiran ancak tdp degeri 300u asmasin diye downclock yapilmis bir ekran kartidir..
    kart cok rahat standart 5870 seviyesine gelmektedir. ve bunun uzerine 100mhz daha overclock olmaktadir.

Arkadaşım neyini açıklıyorsun? Her şey MHz mi demek? Oldu o zaman al 9800GT bas sıvı soğutmayı bas overclock'u, en kralı sensin. Var mı böyle bir şey? Sanki 5870 CF nin 5970'den MHz dışında farkları yok. Adamlar hayvan gibi PCB yi sırf MHZ farkı olsun diye gömmüşler karta öyle mi?

http://www.guru3d.com/article/radeon-hd-5970-review-test/21
    http://www.tweaktown.com/reviews/3013/sapphire_radeon_hd_5970_2gb_video_card/index5.html

İki tane 5870 1500 lira, 5970 1100-1200 lira.

Aradaki 300 ü öpücük niyetine veriyor insanlar CF alırken sanırım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 14 Mart 2010; 13:00:08 >

• @Dante

bence sen donanimhaber uyeligini iptal et zira zerre kadar haberin yok gpu piyasasindan

birde bana sunu soylermisin. 5970 @850/1200 stock hizinda 5870crossfire a esit degilmi?
    bunun aksini iddia ediyorsunuz da annihilator ile...

5870crossfire in pahali olmasinin nedeni 2 farkli kart olmasi bunu idrak edemiyorsun galiba.
    2 duzenekte performans olarak ayni sadece tek pcb oldugu icin 5970daha ucuz... bu kadar basit

bu arada asagidaki testi okumani tavsiye ediyorum 5970in neler yapabildigini gormen icin:
    http://www.overclockersclub.com/reviews/powercolor_hd5970_lcs/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cestvrai -- 14 Mart 2010; 13:39:48 >

• Benim takıldığım bölüm donanım değil oyun bölümleridir. Donanımda çok bilgili olduğumu söylemedim.

Ama al sana iki tane bench verdim, bak bütün oyun testlerine. 5870 CF çoğu yerde önde görünüyorken hala 5970 buna eşittir diyorsun. Tüm performansın mhz'e bağlı olmadığını sizde biliyorsunuz.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.