Şimdi Ara

#Sapphire 5970OC testlerim # (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
270
Cevap
0
Favori
7.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: EMRES754

quote:

Orijinalden alıntı: cestvrai

Tskler arkadaslar !

Hk@n bu arada tri fire sistemin muhtesem olmus! Trifire driverlari epey olgunlasti diyorlar sen de memnunmusun?
    benim yaptigim ayarlarda bir crysis warhead ve 3d mark vantage testi koyabilirsen guzel olur karsilastirmak icin

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun.Trifire a bende geçmeyi düşünüyorum 5970 yanına 5850 veya 5870 konulduğunda performans artışı getiriyo.Googledan araştırabilirsin.

Bazı arkadaşlar az daha bekleseydin demiş.Bence artık beklemenin gereği yok. gtx 480 5970 i geçemeyecek artık bu kesin.Durum böyle olunca + olarak 5970 in 735mhz çekirdekten 1000 mhz a çok çok kolay çıkması gibi avantajlar 5970 a insanları yönlendiriyor.Sonuç olarak p26k vantage puan gibi parlak bi neticede ortada.

Yakın bi zaman sonra accelero xtreme 5970 pazara sunulcak 1 aya ülkemize gelir dediler(Bugün distribitörü ile konuştum)

Cuda+3d+physix fermi almak için bi neden kesinlikle değildir.Önemli olan kim en yüksek fps yi alır dır.Çok fazla fizik isteniyorsa yanına 8800 gt gibi ucuz bi kart alınır fiziğinizde olur.

o arayan senmiydin

• quote:

katiliyorum EMRES754

Bana neden katılmıyorsun, ben ne yaptım sana ¿

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugu-R -- 13 Mart 2010; 22:53:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugu-R

quote:

katiliyorum EMRES754

Senin HD5970'in yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

quote:

Orijinalden alıntı: ugu-R

quote:

katiliyorum EMRES754

Senin HD5970'in yok.

ama... ama... ama... ühühühühü

Olmadı 2. 5870'i alırız napalım, 8x %3-4 performans farkettiriyor nasılsa

• quote:

@ korkunc allah razı olsun pişmanlık oranınıda çıkarmışsın

• quote:

5970 alan birinin pisman olacagini nasil dusunuyorsunuz pes valla ...

fermi gtx480den herkesin bekledigi 5970e cok yakin bir kart olmasi idi ancak
    gelen bilgilere gore bu gerceklesmeyecek...bunun disinda 295w tdp nedir ya?
    sicaklik ve performansi yeterince iyi olmayacaginin anlasilmasi beni ati ye dondurdu..

geforce gozlukleri satacagim

Bu arada 5970 su an standart hizlarindan %30fazlaya overclock oluyor. bu da onu gtx480in
    %50uzerine tasiyacak annahiliatorun verdigi insider verileri dogruysa..

bu farkin kapanmasi imkansiz !

GTX 470 SLI yaparsan 5970'ten hızlı olacağına emin olabilirsin... gelen bilgilere göre 470 SLI'ın fiyatı 5970'ten sadece biraz daha fazla olacak. ($750-800 arası)

Fermi'nin 295w çekmesinden yakınıp, kartına voltaj verip 950mhz'de çalıştırman komik olmuş. Nette bir yerlerde bir 5970 incelemesi okumuştum. Default hızlarıyla 890'a OC edilmiş (voltajsız) hızları arasında 70W fark vardı. Voltaj verip bi de 950'ye overclock ettiğinde kartının çektiği güç 400W'den aşağı değildir.

2 adet GTX 470'in çekeceği güç de aşağı yukarı 400W'dir. Kaldı ki GTX 480'in saat hızları, GTX 470'in de baya bi overclock imkanı olacağını gösteriyor. Performans olarak 5970'nin çok üstüne çıkabilirdin.

Nvidia'nın tartışılmaz üstün tessellation performansı, CUDA uygulamaları ve PhysX gibi avantajlarını da katarsan, aslında GTX 470'in çok iyi bir high end çözümü olabileceğini anlarsın. 5970'ten daha iyi olacak demiyorum ama olma ihtimali var. Yani "olması imkansız" değil en azından. Kartların çıkmasına iki hafta kala böyle bir şey yapmanın hiç bi anlamını göremiyorum.

Kaldı ki sen zaten Fermi'yi beklemek için aynı sistemi satmıştın (5850CF = 5970). Şimdi Fermi çıkmak üzereyken, yapılan haberleri beğenmedin diye aynısını tekrar aldın. Valla bravo

• quote:

Orijinalden alıntı: annihilator

quote:

5970 alan birinin pisman olacagini nasil dusunuyorsunuz pes valla ...

fermi gtx480den herkesin bekledigi 5970e cok yakin bir kart olmasi idi ancak
    gelen bilgilere gore bu gerceklesmeyecek...bunun disinda 295w tdp nedir ya?
    sicaklik ve performansi yeterince iyi olmayacaginin anlasilmasi beni ati ye dondurdu..

geforce gozlukleri satacagim

Bu arada 5970 su an standart hizlarindan %30fazlaya overclock oluyor. bu da onu gtx480in
    %50uzerine tasiyacak annahiliatorun verdigi insider verileri dogruysa..

bu farkin kapanmasi imkansiz !

GTX 470 SLI yaparsan 5970'ten hızlı olacağına emin olabilirsin... gelen bilgilere göre 470 SLI'ın fiyatı 5970'ten sadece biraz daha fazla olacak. ($750-800 arası)

Fermi'nin 295w çekmesinden yakınıp, kartına voltaj verip 950mhz'de çalıştırman komik olmuş. Nette bir yerlerde bir 5970 incelemesi okumuştum. Default hızlarıyla 890'a OC edilmiş (voltajsız) hızları arasında 70W fark vardı. Voltaj verip bi de 950'ye overclock ettiğinde kartının çektiği güç 400W'den aşağı değildir.

2 adet GTX 470'in çekeceği güç de aşağı yukarı 400W'dir. Kaldı ki GTX 480'in saat hızları, GTX 470'in de baya bi overclock imkanı olacağını gösteriyor. Performans olarak 5970'nin çok üstüne çıkabilirdin.

Nvidia'nın tartışılmaz üstün tessellation performansı, CUDA uygulamaları ve PhysX gibi avantajlarını da katarsan, aslında GTX 470'in çok iyi bir high end çözümü olabileceğini anlarsın. 5970'ten daha iyi olacak demiyorum ama olma ihtimali var. Yani "olması imkansız" değil en azından. Kartların çıkmasına iki hafta kala böyle bir şey yapmanın hiç bi anlamını göremiyorum.

Kaldı ki sen zaten Fermi'yi beklemek için aynı sistemi satmıştın (5850CF = 5970). Şimdi Fermi çıkmak üzereyken, yapılan haberleri beğenmedin diye aynısını tekrar aldın. Valla bravo

GTX470 SLI'ın 400W çekme tahminin dışında söylediklerine tamamen katılıyorum(Belki yanlış hatırlıyorumdur ama 470'in TDP'si STOCK halde 250W civarı değil miydi ? Yanlışım varsa düzeltin lütfen), sonuçta en kötü ihtimalle gene 5970 alınabilirdi ama en azından fiyat dalgalanma şansı adına beklemek mantıklı bir hareket olacaktı ama gene arkadaşın kartı hangi şartlarda aldığını bilmediğimizden dolayı yorum yapmak bence gereksiz(belki de herkesin ulaşamayacağı çok uygun bir fırsat denk geldi, ya da gitti olduğu gibi normal satış fiyatından aldı,...vs bilemeyiz)...

Neyse olan olmuş biten bitmiş, bize hayırlı olsun demek düşer

• Bütün Nvidia cılar , Ati ye kaydı , Mert Can Karahasan amacına ulaştı
  • 470'in TDP'si 225W gibi görünüyor FX'in haberine göre, gerçi ben tam emin değilim, ama olsa olsa daha düşüktür. 400 değilse de 450 çekerler yani, adamın şu an tek kartının 400 çektiğini düşünürsen kendisine çok yabancı olmaması lazım
  • quote:

GTX 470 SLI yaparsan 5970'ten hızlı olacağına emin olabilirsin...

Eğer ChrisBrown nickli arkadaşın verdiği o Crysis ve Dirt2 benchmark gerçekse GTX 470 SLI,5970 karşısında nal toplar.

DH'dan tek istediğim kartlar çıktığında kıyaslamayı şu yeni driver ile yapmaları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kloroform -- 13 Mart 2010; 23:19:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

quote:

Orijinalden alıntı: EMRES754

quote:

Tskler arkadaslar !

Hk@n bu arada tri fire sistemin muhtesem olmus! Trifire driverlari epey olgunlasti diyorlar sen de memnunmusun?
    benim yaptigim ayarlarda bir crysis warhead ve 3d mark vantage testi koyabilirsen guzel olur karsilastirmak icin

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun.Trifire a bende geçmeyi düşünüyorum 5970 yanına 5850 veya 5870 konulduğunda performans artışı getiriyo.Googledan araştırabilirsin.

Bazı arkadaşlar az daha bekleseydin demiş.Bence artık beklemenin gereği yok. gtx 480 5970 i geçemeyecek artık bu kesin.Durum böyle olunca + olarak 5970 in 735mhz çekirdekten 1000 mhz a çok çok kolay çıkması gibi avantajlar 5970 a insanları yönlendiriyor.Sonuç olarak p26k vantage puan gibi parlak bi neticede ortada.

Yakın bi zaman sonra accelero xtreme 5970 pazara sunulcak 1 aya ülkemize gelir dediler(Bugün distribitörü ile konuştum)

Cuda+3d+physix fermi almak için bi neden kesinlikle değildir.Önemli olan kim en yüksek fps yi alır dır.Çok fazla fizik isteniyorsa yanına 8800 gt gibi ucuz bi kart alınır fiziğinizde olur.

o arayan senmiydin

Nası yani benim telefonda konuştuğum kişi Firebal dan Tuna beydi oda 1.5 aya gelir dedi.Alla alla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H.E.B Sup -- 13 Mart 2010; 23:52:34 >

• En sonunda ati 5870 kullanıp nvdia fanı çalışanı ajanı distribitörü felanı fişmanı olan annihilatorı da kandırabilirseniz görev bitmiş olcak.
  • GTX 470 SLI ın HD5970 i yakalaması mümkün değil.
    Şu durumda görünen performans degerleir ve saat hızları ile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

Bütün Nvidia cılar , Ati ye kaydı , Mert Can Karahasan amacına ulaştı

bütün demeyelim en azından daha ben varım dimdik ayakta
    sistem stabilitesi ve olası format prosedüründen ötürü sistemime ati kart takmadım hiç
  • O değil de ben hala cestvrai'nin bana da katılmasını bekliyorum, aynı şeyleri yazdık bana katılmadı, fena içerlerdim, dert yaptım !

@annihilator

TDP aslında bu kadar para döktükten sonra daha öncelerde de konuşulduğu gibi yılda 20-30TL farkediyor elektrik faturasında ki o da o kadar önemli değil tabiki, benim asıl merakım Overclock kapasitesi dediğin gibi mi olacak yoksa soğutma sistemi 480'e göre çok daha düşük olup da overclock kapasitesinin yerlerde mi gezecek olması...

TDP'yi bir kenara bırakalım, 1000mhz çalışan bir 5970'e karşı 470'in ne yapacağı önemli bence, yoksa standartta geçmiş geçilmiş bir anlamı yok...

Ayrıca daha SLI vs. CF, driver stabilitesi(1-) ATI'nin driverları doğal olarak 6 ay içinde iyice oturdu ve 470-480 daha yeni çıkıyor bu da sorunların giderilmesi için beklemek gerekecek demek. 2-) Nvidia'nın son driver macerası ortada, kart yakan driver hehe), soğutma ile ilgili belirsizlikler,...vs konuları var, ölme eşşeğim ölme

• quote:

Orijinalden alıntı: blacksmoke

quote:

sistem stabilitesi ve olası format prosedüründen ötürü sistemime ati kart takmadım hiç

Ati artık oldukça stabil driver üretiyor.Zamanında kötü driver çıkarttı ama en azından kart yaktırmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kloroform -- 13 Mart 2010; 23:27:08 >

• Yahu geçiniz artık bunları. ATI&nVidia kavgası nedir böyle ? İki firmada size oyun oynamanız için olanak sağlıyor. İkisininde belirli koşulları var. Hangisi size uyuyorsa onu alın işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kloroform

quote:

Orijinalden alıntı: blacksmoke

quote:

Ati artık oldukça stabil driver üretiyor.Zamanında kötü driver çıkarttı ama en azından kart yaktırmadı.

hocam haklısınız da, şu an 9400gt var oda yansa yansa cümrü kadar yer yakar

• quote:

Orijinalden alıntı: annihilator

Yahu şunun nasıl olacağını izah etsene bana bi?

HD5870 GTX470 ten hızlı olacak diyen sensin?
    CF nin verimlilik konusunda Sli den daha iyi olduğunu söyleyen DH.
    PCi sertifikası alabilmesi için TDP'sinin300W i geçemeyeceğini biliyoruz.
    Teki 225w güç çeken bir kartın çiftinin 300w altında olması için bir çok kısıntıya gidileceği de aşikar.

Edit: Ben GTX470 çiftinden oluşan karttan bahsediyorsun sandım. Sanırım burada ayrı ayrı kartlardan oluşan SLi den bahsediyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erasmus78 -- 13 Mart 2010; 23:39:41 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.