Şimdi Ara

## Sapphire 2 Yeni AGP Ekran Kartının Duyursunu Yaptı ## (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
1.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: murat2006

slm sayın editörüm ben ankarada bir bilgisayar tamircisiyim yani esnafım yaklaşık 10 senedir piyasada son kullanıcı müşterilerime hizmet vermekteyim
    arada kamuyada el atıyorum 06/10/2006 tarihin de kendime ati sapphire x1900xt ekran kartı aldım arena aracılıgı ile ürünü evde montajını yaptım tekrar yeni bir kurulum da yaptım nfs most wanted blk ed ver 1.3 serisini sistemime kurdum kendimce bilgisayarım tam bir xbox 360 tan farksız ama bazı olumsuz gelişmeler yaşadım sapphire paket içeriginde driver 6.6 catlst versiyon çıktı x1900xt tanıması gerekirken sistem xt olarak görmedi daha önceden de x850 xt ekran kartın da bu sorunu yaşamıştım ama güncel sürücü ile bu sorunu çözdüm ondada xt oturmamıştı ne yaptıysam x1900xt de
    xt oturmadı bunun üzerine sapphire tech sitesin den bios + son güncel sürücü temin ettim ama bu da olmadı daha sonradan aklıma bir fikir geldi
    asusun sitesin den x1900xt modelini inceledim ürün benim ürünümün malzemeler (eloktronik parçalar) dahil olmaz üzere bire bir aynı oldugunu saptadım
    asusun eropa link den asus 1900xt dirverini indirdim + atittol beta overlok programını indirdim ve makinama format atarak tekrardan sp2li xp pro
    2600 versiyonunu yükledim ve ms wn tı kurdum aynı şekilde sapphire olarak almış oldugum ekran kartım yeni sürücü ve programlardan son ra
    asus x1900 olarak degişti hemen oyunu bütün en son full özelliklere getirerek calıştırdım karşıma çıkan sonuç saheser gibi birşey oldu ben sok oldum
    gördüklerime kartın performasına inanamadım şu an hala bu şekilde kullanmaktayım çok memnunum belkide gizli bir durummu ortaya çıkardım zati sapphire nin üzerin deki yapıştırmanın altını kaldırdıgımda asus la resim lerin bire bir uydugunu gördüm şu an yeni çıkacak 2 oyunu bekliyorum onlarıda test edecegim umarım sizi sıkmamışımdır
    SISTEM ÖZELİKLERİ:
    intel d core 3.4 2x2
    2 gb kingston 533
    x1900xt sapphire @@asus oldu
    intel gntlr 945 (ich7)
    250 seagate 7200 rpm
    fsp orj 120 cm 400 watt psu
    vs vs
    öneli not: nfs most wanted oyununu çok hızlı aktıgından zor takip ederek oynuyorum
    bu gelişmeyi sizin le paylaşmak istedim
    0555 225 14 25 murat dağlı
    ama xt hala oturmadı yeni çıkacak sürücüleri bekliyorum
    dx10 desttekli kartlar gibi görüntüler alıdım oyundan

Sizden esinlenip ben de Asus x1800xl biosu yükledim. İnternetten(www.asus.com) 360 mb civarı, asus x1800xl ye ait bütün programları indirdim.
    Kartı flaşladım ve Asus X1800XL sahibi oldum(eski markası sapphire)

Bütün asus programlarını, driverları, vesaire, kurdum. Kart problemsiz çalışıyor. Ama eskiden aldığım vpu recover hataları tekrar çıktı. Bunu da klasik yoldan asus x1800xl biosunu editleyerek çözdüm.

Sonuç: Paket içeriği çok iyi olan asus( özellikle paket programları) markasının kolaylıklarından faydalanabiliyorum.

Ati X1000 serisinin dizaynı bütün markalarda aynı olduğundan, ram timingleri tuttuğu takdirde kartınızın biosunu aynı tür, başka marka bir kartın biosuyla değiştirebiliyorsunuz.

Sapphire X1800GTO sahipleri, asus x1800xl biosunu kullanarak pipe açabilirler. İnternette bunu başaranlar var.

Asus programlarını kaydedip sakladım ve eski sapphire biosuna geri döndüm. İleride canım sıkılırsa tekrar flaşlarım.

quote:

Orjinalden alıntı: murat2006

önemli not: nfs most wanted oyununu çok hızlı aktıgından zor takip ederek oynuyorum
    ama xt hala oturmadı yeni çıkacak sürücüleri bekliyorum
    dx10 desttekli kartlar gibi görüntüler alıdım oyundan

Sizin kart arızalı. Hemen değiştirmenizi öneriyorum.
    Sürücü kabul etmeyen ve oyunlarda atlamalar yapan kartlar arızalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SavageWarrior -- 8 Ekim 2006; 18:12:01 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rockford Fosgate

quote:

Orjinalden alıntı: oyuncu71

ya niye buna 1650 pro demişlerki 1600pro 500-790 1650 pro 590-690 yaniş performansı aynı biyerden artarken biyerden calmışlar cok salakca bu ati nin yaptıgı ben 1650 leri 600-1000 bekliyodum cok kötü cıktı

bıde donanımdan anlasan ıcım yanmıcak ona buna koycagına

1600pro: 500/790

1650pro:590/1380

hahahahahahaha sırf laf atmak için yazdıgın belli yukarda haber editoründe 590-690 yazıyo yani bianlık 690*2 durumu dalgınlıgıma geldi ve hemen fikrimi belirtim sende bu durumu bian fark edemedigimi anladın ama sırf laf olsun diye msj attın degilmi sen sanki donanım ustasısın... allah bilir böyle laf ata ata yarbay olmusundur hahahahaha derim sana baska bişey demem

ayrıca donanımdan nekadar anladıgın bu mesajda belli zaten

http://resim.donanimhaber.com/m_9648688/mpage_1/key_//tm.htm#9725612

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UgurSuval -- 11 Ekim 2006; 13:49:39 >
  • quote:

quote:

quote:

ya niye buna 1650 pro demişlerki 1600pro 500-790 1650 pro 590-690 yaniş performansı aynı biyerden artarken biyerden calmışlar cok salakca bu ati nin yaptıgı ben 1650 leri 600-1000 bekliyodum cok kötü cıktı

bıde donanımdan anlasan ıcım yanmıcak ona buna koycagına

1600pro: 500/790

1650pro:590/1380

hahahahahahaha sırf laf atmak için yazdıgın belli yukarda haber editoründe 590-690 yazıyo yani bianlık 690*2 durumu dalgınlıgıma geldi ve hemen fikrimi belirtim sende bu durumu bian fark edemedigimi anladın ama sırf laf olsun diye msj attın degilmi sen sanki donanım ustasısın... allah bilir böyle laf ata ata yarbay olmusundur hahahahaha derim sana baska bişey demem

ayrıca donanımdan nekadar anladıgın bu mesajda belli zaten

http://resim.donanimhaber.com/m_9648688/mpage_1/key_//tm.htm#9725612

artıse bak ya

1000cl4 yapsın bakalım gorelım

bnmkıde 533mhz ama 1000mhz 4-3-3-4 yapıyor ozmn butun 533lukler 1000mhz yapıyor senın mantıgınla

bnm donanımdan ne kdr anladıgımı bu forumdakı herkes bılıyor sen bılmesende olur
  • quote:

artıse bak ya

1000cl4 yapsın bakalım gorelım

bnmkıde 533mhz ama 1000mhz 4-3-3-4 yapıyor ozmn butun 533lukler 1000mhz yapıyor senın mantıgınla

bnm donanımdan ne kdr anladıgımı bu forumdakı herkes bılıyor sen bılmesende olur

ARTİSİM KARDESİM VARMI DİCEN.... lafı kıvırma ordaki tartısma cl4-5 tartısması degil 1000 mhz yaparmı yapamazmı sen orda 1000 mhz yapamaz dedin ayrıca ne alaka ben 533 ler 1000 yapar felan demedim sadece ordaki arkadasa corsair 667 ler 1000 mhz yapar dedim.tabi sen ne diyecegini bilmedigin için saçmalıyosun

formun senin ne kadar usta olup olmadıgını bilmesi beni ilgilendirmez....

ayrıca bu msj başlıgında 1650 prodaki tavrın nekadar tartısmaya kasındıgınıda belli ediyor zaten böyle olmasan bana su cevabı verirdin
    dostum 1650 pro 590-690 degil 590-1380 yani 2*690 durumu gözünden kacmış ati yi bosuna banlama
    diyebilirdin cünkü bende bu kartı bekliyodum(1 ay kadar önce agp kullanıyodum) bekledigimin altında cıkınca ve bianlık dalgınlıkla ve sinirle banladım atiyi.

daha fazla tartışmak istemiyorum gerekenleri söyledim zaten...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UgurSuval -- 11 Ekim 2006; 15:28:15 >
  • aman yazmıcam vazgectım aferım donanım ustası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rockford Fosgate -- 10 Ekim 2006; 15:33:18 >
  • sapphire ati radeon x1800 gddr3 1000mhz(256 bit)pcı ex.16x dvı.tvout vs.
    (199usd+kdv markomshop.com da)
    bu konu hakkında görüş alamadım hala
  • quote:

Orjinalden alıntı: Jedi_Knight

quote:

Orjinalden alıntı: plateau

bu x1650pro hepsiburada'da önsiparişte...185$+kdv...
    http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=81271&productid=bd48318

o kadar pahallımı ya üstüne 15$ daha koyar X1800GTO alır millet 2 kat daha performanslı kart..

İyi misin
  • arkadaşlar agp değil pcı
    ama iyi bir model sapphire kalite heralde
    sapphire kendi sitesinden aldım
    ne dersiniz

Sapphire RADEON X1800 XT

Kendi Gerçeğinizi Yaratın!
    Oyun geliştiricilerin yaratıcı zeka sınırları ile dünyanız, Sapphire RADEON X1800 XT ile grafikte gelecek devrimsel aşamayla hayata geçirilen cüretkar yaratımlar ve fiziksel denemelerle dolu bir fantezi krallığına dönüşüyor. Gerçeklik algılamasına meydan okuyun ve RADEON X1800 XT gücünün sizi koltuğunuzdan kaldırıp günlük sınırların olmadığı bir yere götürmesine izin verin ya da Yüksek Çözünürlük netliği ile gerçek formdan yaşam formuna dönüştürülen tehditkar figürlere karşı acımasız bir hayatta kalım savaşının ortasında kalın. Gelecek jenerasyon Ultra-kullanımlı Shader Model 3.0 ve Super AA teknolojileri kullanılarak görüntü kalitesi çıtası, Sapphire’nin CrossFire uyumlu grafik kartları serisi X1800 ile daha yüksek gerçeklik seviyelerine yükseltildi. Daha yüksek görüntü kare hızları için görüntü kalitesiyle uğraşmak zorunda olduğunuz günleri unutun. Karta entegre 512MB’lık GDDR3 hafıza ve 256-bit hafıza arayüzü, zenginleştirilmiş görüntü işleme için size gerekli tüm opsiyonları seçme gücü sağlayarak sizi dar boğazdan kurtarıyor. Sapphire RADEON X1800 serisinin gücüyle fantezinizi güçlendirin ve siz kendi gerçeklik yolunuzu çizerken gerçek zamanlı olarak ekranda oluşan canlı doku dünyasına adım atın!

512MB of GDDR3
    Shader Model 3.0
    SuperAA
    HDTV Compatible (YPbPr)
    Hydravision 3
  • arkadaşler sapphire x1800 gto modeli
    şimdi normalde ekran kartları mesela xfx 7600 ün
    256 mb kendi hafızası yokmu
    yani genelde ekran kartlarının kendi hafızaları var biliyorum
    harici olupta onboard mış gibi ram den kullanan ekran kartı
    hiç duymamıştım
    saadece 256/512 mb yazan ekran kartları
    256 dan sonrasını ram den kullanır
    sapphire x1800 kendi hafızası hiç yok sanırım
    tamamını ram den kullanıyor
    bu durum olumsuz değilmi
    ne dersiniz
    cevap yazın bu konuda
  • quote:

Orjinalden alıntı: coruherdem

arkadaşler sapphire x1800 gto modeli
    şimdi normalde ekran kartları mesela xfx 7600 ün
    256 mb kendi hafızası yokmu
    yani genelde ekran kartlarının kendi hafızaları var biliyorum
    harici olupta onboard mış gibi ram den kullanan ekran kartı
    hiç duymamıştım
    saadece 256/512 mb yazan ekran kartları
    256 dan sonrasını ram den kullanır
    sapphire x1800 kendi hafızası hiç yok sanırım
    tamamını ram den kullanıyor
    bu durum olumsuz değilmi
    ne dersiniz
    cevap yazın bu konuda

x1800gto'nun kendi hafızası var tabiiki de.. üst seviye kartlarda olan bir durum değildir sistem ram'ini kullanması... onboard destekli x1800 de acayip olurdu he
  • Üretici tarafından belirlenen işlemci ve bellek hızına bağlı olarak kartın genel başarımı Radeon X1800 XL'ye göre yüzde 4.5'le 8.5 oranında daha düşük olarak gerçekleşiyor. Genel anlamda bakıldığında X1800 GTO daha çok GeForce 6800 GT, Ultra veya GS kartlarla karşılaştırılabilir, tabi böyle bir karşılaştırmada ATI'nin kartı en üstte yer ediniyor. Kart sadece bir adet genişleme yuvası işgal ediyor ve geniş soğutucusu hem işlemciyi hem de bellek birimlerini kaplıyor. Gecube'ün Radeon X1800 GTO ekran kartı iki adet sayısal DVI çıkışı ve bir de HDTV/S-Video bağlantısı sunuyor.

Satış paketinden HDTV, S-Video ve RCA video ve Vivo video giriş çıkışı için kabloları çıkıyor. DVD oynatıcı olarak Power DVD 5 yazılımı pakete eklenmiş. Ayrıca kartı güç kaynağına bağlayabilmek için yardımcı bir güç kablosu da unutulmamış. İki DVI-VGA dönüştürücüsü sayesinde karta iki analog ekran takılabiliyor.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.