Şimdi Ara

sapphira 6870 toxic ekran kartı sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • http://www.vatanbilgisayar.com/sapphire-11179-05-40g-hd6870-toxic-gddr5-1gb-250bit-amd-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=52238

linkteki ekran kartına sahibim ama oyunlara girdikten 5 veya 10 dakika icerisinde görüntüde titremeler başlıyor.Sıcaklıkla alakalı oldugunu sanmıyorum çünkü 60 ila 70 derece arasında oynuyor ve bildigim kadarıyla normal degerler. Ayrıca fan hızını da yükseltmeme ragmen yinede titreme oluyor.
    Kartın kullanım klavuzunda minumum 500 watt güç kaynagı kullanın yazıyor ama benim güç kaynagım 460 watt high power.
    Güç kaynagını degiştirmeyi düşünüyorum ama öncesi tam olarak emin olmak icin bu konuyu açtım malum parayı sokaktan toplamıyoruz :)
    sizce sorun kesinlikle güç kaynagı ile mi alakalı yoksa başka bi etken olabilirmi.

intel e8400 3.00 işlemci
    msi p43 neo f anakart
    2*2=4 gb kingstom ram 800 mhz
    windows 7 ultimate işletim sistemi
    not1: güncel driver ve daha önce cıkmış driverlarlada denedim hep aynı
    not2: bi kaç kez de OYUN oynarken görüntüde tam bozulma oldu yeşil cizgiler cıktı yeniden başlatmak zorunda kaldım.

• güç kaynağınız yetersiz ise bunu değiştirmek ekran kartı sorunundan bağımsız olarak bence iyi olur . ama bahsettiğiniz sorunun ben güç kaynağından kaynaklanacağını pek sanmıyorum .
  • sorun nerde olabilir sizce ?
    aslında amd nin driverlarına pek güvenmiyorum ama 6 degişik versiyonunu kullandım driverların hepsi aynı kartın garantiside yokki geri götürüp göstereyim :(
  • güç kaynağınız sınır değerde ama bana daha çok işlemci darboğazı gibi geldi kartı başka bir makinada denesenize mümkünse..
  • quote:

Orijinalden alıntı: othervoicesf

güç kaynağınız sınır değerde ama bana daha çok işlemci darboğazı gibi geldi kartı başka bir makinada denesenize mümkünse..

daha önce aynı sistemde nvidia axle 9400 gt ile sorunsuz oynadıgım wolfesntein 2010 oyununda 6870 ile sorun yaşıyorum. işlemciden oldugunu zannetmiyorum çünkü daha önçe oynadıgım oyunlarda sorun yaşamamıştım gerçi her ne kadar grafik ayarları nı son seviyeye getirip te oynamış olsam bile oynadıgım oyunların hemen hemen hepsine fazlasıyla yetecek bi işlemci diye düşünüyorum

cod4
    cod6
    metro 2033
    wolfenstein 2010
    sniper ghost warrior

bu oyunların hepsindede aynı sorun var bu listede işlemcinin yetmeyecegi tek oyun metro 2033
  • konu güncel görüşü olan yok mu arkadaşlar
  • ekran kartının sınırlarını zorlamayı denesene yani birşey olacaksa garanti süresince ortaya çıksın.yazını tekrar okudumda ekranda bozulmalar falan var diyorsun..ya ekran kartı arızası yada yazılımsal bir sorun var.eldeki verilerle anca bunu söylerim
  • garantisi yok kartın daha once ki kartım degişim hakkı verdiler bunu aldım garantis süresi doldu :( kartta bi sorun varsa bile mecburen boyle kulanacagız. yazılım sorunu var ise yeni driver bekleyececegiz mecburen yanlız bi nokta dikkatimi cekti amd nin sistesinden baktım normal 6870 ler de bile minumum 500 watt istiyor ama bendeki toxic overclock lu daha yüksek bi powersubby istemesi lazım degilmi ?
  • 500 watt istemesine isterde tam yükte bile çekeceği herşey dahil tüm sistem 340 bilemedin 380 watt olsun kalan kısım dalgalanma ve tolerans için durur.aklıma başka fikir gelmiyor valla..shogun 2 kurdunmu makinaya nasıl çalıştırıyor..merak ettim konu dışı ama..fps min max ??
  • shogun 2 kurmadım aslinda nerden inecek nasıl inecek onuda bilmiyorum :) yeri gelmişken söylersen iyi olur modern warfare2 de 1400 900 cozunurlukte herşey high iken 125 fsp veriyor başka oyunda bakmadan .
  • dostum power dan yapıyor emin ol kendine en asagı 750 watt bi power al
  • power ı degiştir hemn
  • quote:

Orijinalden alıntı: akibeel

dostum power dan yapıyor emin ol kendine en asagı 750 watt bi power al

kardeş cok sagol icime su serptin en kısa zamanda bi power alıp sonucu burda yazarım sizlere ilgilenen herkeze teşekkürler
  • Sağlam bi powersupply al..;) benim incelememde gördüğün gibi 30 dereceydi ve kullandığım powersupply 675 w idi ;)...değiştirsen iyi olur ve kasanda yer varsa fan takmanı öneririm :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: D.Crock

Sağlam bi powersupply al..;) benim incelememde gördüğün gibi 30 dereceydi ve kullandığım powersupply 675 w idi ;)...değiştirsen iyi olur ve kasanda yer varsa fan takmanı öneririm :)

power ı hala degiştiremedim ama sorunumu şimdilik şöyle çözdüm 6870 lere iki adet 6 pinli güç kablosu gidiyor benim güç kaynagında tek cıkış vardı dogal olarak da digerini diger donanımlar icin ayrılmış bi kablodan saglıyordum, ve o bagladıgım kablodan iki tane vardı bende digerine bagladım titreme sorunum ortadan kalktı (ayrıca bide fan taktım kasanın arkasına daha once yoktu ) FAKAT şu andada şöyle bi garip sorunla karşılaştım 2 sefer call of duty 6 yı multi oynarken yaklaşık bi 40 dakika oynadıktan sonra sistem tamamen dondu malesef dondugu icin ısıya bakamadım sizce bu sorunun sebebide power la alakalımıdır power alacam ama şu anda param yok 15 gün falan sonra alabillririm ancak acaba ekran kartını yakma gibi bi durum olurmu.
    not: testinizin linkini atarsanız sevinirim.
    quote:

Sağlam bi powersupply al..;) benim incelememde gördüğün gibi 30 dereceydi ve kullandığım powersupply 675 w idi ;)...değiştirsen iyi olur ve kasanda yer varsa fan takmanı öneririm :)

quote:

quote:

• inanmayacaksınız ama sorun görüntüyü aktaran vga kablosundaymış degiştirdim sorun düzeldi ayrıca power ı da degiştirdim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.