Şimdi Ara

Şanzıman yağ değişimi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
46
Cevap
3
Favori
110.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Herkes farklı farklı şeyler diyor kafam iyice karıştı. Aracım 100 bine yaklaşıyor. 2005 polo . Arkadaşım oto tamirci. Yağ değişimi yapma asla orjinalini tutmaz diyor. Burada kimisi mutlaka yaptır diyor. Aracın vites geçişlerinde rahatsız edici bir durum yok. Bazen . vites tam geçmeyebiliyor. ama dediğim gibi sıkıntı olacak bir durum değil. Nabayım değiştireyim mi ? :)
  • Selamlar konuyla ilgili benimde merak ettigim birsey var. Aracin 1990 model 130 binde otomatik honda Civic tahminimce daha hic sanzuman yagi degismedi. Servisten yagi ve filtreyi alip kendi ustama taktirmayi dusunuyorum. Filtre degistirmek illa gerekir mi? Cunki karter sokulmesi filan gerektifinden ustam sikinti cikarabilir uzun is. Vites geçişlerinde sikinti yok aslinda, ama vites degistirdigimde sanki doldurmasi biraz zaman aliyor gibi. Arabayi da yeni aldigimdan sikir sikir olsun istiyorum. Ustalardan tavsiye bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Meteg ustam merhaba ben size bisey sormak istiyorum, cevabi ancak sizden alabilirim diye dusunuyorum. Arabam 2009 kia ceed otomatik dizel, klasik tork konvektorlu. Bir hafta once sanziman yagini ve filtreyi degistirdim usta dexron 3 dedi ve mobilin atf 320 yagini koyduk. Bircok sanzimanciya gittim ve sordum hepsi dogru atf 3 dexron 3 koyuyoruz diyorlar. Fakat arabanin kitapciginda sp3 diye bir yag oneriyorlar bu yagdan turkiyede sadece bp nin autran sp3 diye bir yagi var o da 20 lt. Lik varilde satiliyor, forumlarda bazi arkadaslar da mutlaka kitapcikta yazan yag kullanilmali mutlaka sp3 konulmali diyorlar.
    Benim sorum sudur, bu sp3 yagi ile atf 3 birbirine eşdeğer midir ? Ve bir sorun olur mu ? Ayrica bu sp3 sadece bir markanin kodu mu yoksa tamamen baska özelliklere sahip farkli bir yag teknolojisi mi ? Yardiminiza ihtiyacim var, teşekkürler. ...

• Bende toyota serviste şanzıman yağını değiştirdim ve 1500 km sonra vuruntu olayları başladı

• arabadan acayip bir ses gelirse sürtünme sesi gibi vitesde zor geçiyorsa hareket halindeykende boşa atıyorsa o zaman anlarsın şanzımam yağının ne kadar önemli olduğunu...
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.