Şimdi Ara

#*SANSA FUZE İNCELEMESİ VE KULLANICILARI BURAYA & Rockbox kurulumu #* (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
397
Cevap
3
Favori
28.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar elimde Fuze+ var ama bazı flac dosyalarını açamıyor. Bunu gidermenin bir yolu yok mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: The_Illusionist

Arkadaşlar elimde Fuze+ var ama bazı flac dosyalarını açamıyor. Bunu gidermenin bir yolu yok mu ?

Flacları torrentten indirirken bazıları yarım yamalak iniyor, ozamanda dosya görünsede fuze şarkıyı yürütmüyor. Muhtemelen böyle bi sıntıdır ama başka bi durum olabilirmi bilmiyorum doğrusu
  • quote:

Orijinalden alıntı: fthfth

quote:

Orijinalden alıntı: The_Illusionist

Arkadaşlar elimde Fuze+ var ama bazı flac dosyalarını açamıyor. Bunu gidermenin bir yolu yok mu ?

Flacları torrentten indirirken bazıları yarım yamalak iniyor, ozamanda dosya görünsede fuze şarkıyı yürütmüyor. Muhtemelen böyle bi sıntıdır ama başka bi durum olabilirmi bilmiyorum doğrusu

Bilgisayarda dinleyebiliyorum bu şarkıları. sonlarına kadar kontrolde ettim ama değişiklik olmadı. Tekrar atmayı deneyeceğim bakalım.
  • Sansa fuze her modeline rockbox kurulabiliyor mu? Bir de sarzi ne kadar gidiyor muzik dinlerken?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultiMance

Sansa fuze her modeline rockbox kurulabiliyor mu? Bir de sarzi ne kadar gidiyor muzik dinlerken?

Evet, her modeline rockbox kurulabiliyor. v2 olanların şarj süresi daha çok gidiyor diye biliyorum. En azından bi ara böyle bir durum vardı.

Bendeki v1'de sadece flac dinlemek suretiyle sallama bir tahminle 8-9 saat kadar gidiyor.
  • Bende de v2 fuze 8gb var.. rockbox kurulu olarak.. 12 saat civarı gidiyor..
    Ayrıca; volüm orta seviyenin biraz üzerinde ve kulaklık takılı vaziyette tuşları ile hiç oynamadan cihazı bir kenara bırakırsanız 15-16 saat civarı batarya gidiyor..
    Bu da cihazın ekran ışığı yanmadığı içindir.. Ekran geniş olduğıu için; rutin bir kullanımda ekran ışıklandırmasını ne kadar çok açarsanız pil o kadar çabuk bitiyor..
    Ekran kontrastını iyice kısıp, akran kapanma süresini 4-5 saniye yaparsanız.. Batarya daha uzun gidiyor.. ben 3 saniyede kapanmaya ayarladım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: frux

Bende de v2 fuze 8gb var.. rockbox kurulu olarak.. 12 saat civarı gidiyor..
    Ayrıca; volüm orta seviyenin biraz üzerinde ve kulaklık takılı vaziyette tuşları ile hiç oynamadan cihazı bir kenara bırakırsanız 15-16 saat civarı batarya gidiyor..
    Bu da cihazın ekran ışığı yanmadığı içindir.. Ekran geniş olduğıu için; rutin bir kullanımda ekran ışıklandırmasını ne kadar çok açarsanız pil o kadar çabuk bitiyor..
    Ekran kontrastını iyice kısıp, akran kapanma süresini 4-5 saniye yaparsanız.. Batarya daha uzun gidiyor.. ben 3 saniyede kapanmaya ayarladım..

Ses düzeyini ortanın biraz üstünde kullanıp yeterli diyebilmeniz için kulaklığın empedansının 16-25 ohm olması gerekiyor. Yüksek empedanslı kulaklıkları beslemek için sesi açmak zorunda kalabiliyosunuz. Buda doğal olarak şajın daha az gitmesine neden oluyor. Ama normal empedanslı kulaklıklar için fuzenin beslemesi gayet yeterli, hatta çoğu zaman son sese kadar açamıyosunuz. Şarj açısındanda fuze iyi sayılır. Ben ışık ayarını 3 saniye olarak ayarlamıştım, ve çokda rahat kullanıyorum. Fuze ciddi anlamda güzel bi cihaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: fthfth

quote:

Orijinalden alıntı: frux

Bende de v2 fuze 8gb var.. rockbox kurulu olarak.. 12 saat civarı gidiyor..

Ses düzeyini ortanın biraz üstünde kullanıp yeterli diyebilmeniz için kulaklığın empedansının 16-25 ohm olması gerekiyor. Yüksek empedanslı kulaklıkları beslemek için sesi açmak zorunda kalabiliyosunuz. Buda doğal olarak şajın daha az gitmesine neden oluyor. Ama normal empedanslı kulaklıklar için fuzenin beslemesi gayet yeterli, hatta çoğu zaman son sese kadar açamıyosunuz. Şarj açısındanda fuze iyi sayılır. Ben ışık ayarını 3 saniye olarak ayarlamıştım, ve çokda rahat kullanıyorum. Fuze ciddi anlamda güzel bi cihaz

Sadece empedans değil, hassasiyet ve izolasyon da önemli ses şiddeti açısından... Fuze güzel cihaz, oldukça temiz bir sesi var; ama biraz daha güçlü çıkış bekliyor tabi insan.

• donanımhaberde yaptıgım uzuun bir inceleme sonucunda sansa fuze 4gb + brainwavz m2 aldım. rockbox kurdum ama temaları cok begenmedim. yazılar cok kucuk gorunuyorlar. yazıların boyutunu arttırdıgımda ise muzikcalar bolumundeki yazılar kayıyor. bu sorunu yasayan temaları begenmeyen var mı? rockbox yaptıgımızda kendi temasını kullanabilir miyiz? ya da tema tavsiye eden?
    simdilik rockbox'u sildim ugrasacak zamanım olmadıgı icin. tr'e dondugumde yeniden yukler altını üstüne getiririm :D
    yalnız alet bekledigimden cok daha iyi cıktı malzeme kalitesi olarak. forumda malzeme kalitesine yonelik elestiriler vardı ama hic de ucuz cin malı urunler gibi durmuyor. ses kalitesi icin bir iriver cowon meizu dinlemedigim icin birsey diyemeyecegim. ipod touch + sennheiser cx380 kullanıyordum bu ikiliyi satın almadan once. onunla karşılastırırsak ürün gayet basarılı..

donanımhaber'deki ilk mesajımı da fuze sayesinde yazmıs bulunuyorum :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: rodallega

donanımhaberde yaptıgım uzuun bir inceleme sonucunda sansa fuze 4gb + brainwavz m2 aldım. rockbox kurdum ama temaları cok begenmedim. yazılar cok kucuk gorunuyorlar. yazıların boyutunu arttırdıgımda ise muzikcalar bolumundeki yazılar kayıyor. bu sorunu yasayan temaları begenmeyen var mı? rockbox yaptıgımızda kendi temasını kullanabilir miyiz? ya da tema tavsiye eden?
    simdilik rockbox'u sildim ugrasacak zamanım olmadıgı icin. tr'e dondugumde yeniden yukler altını üstüne getiririm :D
    yalnız alet bekledigimden cok daha iyi cıktı malzeme kalitesi olarak. forumda malzeme kalitesine yonelik elestiriler vardı ama hic de ucuz cin malı urunler gibi durmuyor. ses kalitesi icin bir iriver cowon meizu dinlemedigim icin birsey diyemeyecegim. ipod touch + sennheiser cx380 kullanıyordum bu ikiliyi satın almadan once. onunla karşılastırırsak ürün gayet basarılı..

donanımhaber'deki ilk mesajımı da fuze sayesinde yazmıs bulunuyorum :D

Hele bir memlekete gelin yardımcı oluruz

• rockbox'u sildikten sonra firmware'i güncelledim. v1.02.31 oldu ama son sürümde sesi bariz daha az çıkıyor :s bu arada rockbox yapıldıgında da orjinal haline gecis yapılabiliyormus o yüzden yeniden rockbox yukledim. tema olarak da cabbievv3-blue yukledim gayet hos ve puntolar da yeterince büyük..
    son sürümü yükleyip de ses problemi yasayan var mı yoksa rockbox'u silerken bi hata mı yaptım?
    bu arada v1 ile v2 arasında ne fark vardır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rodallega

rockbox'u sildikten sonra firmware'i güncelledim. v1.02.31 oldu ama son sürümde sesi bariz daha az çıkıyor :s bu arada rockbox yapıldıgında da orjinal haline gecis yapılabiliyormus o yüzden yeniden rockbox yukledim. tema olarak da cabbievv3-blue yukledim gayet hos ve puntolar da yeterince büyük..
    son sürümü yükleyip de ses problemi yasayan var mı yoksa rockbox'u silerken bi hata mı yaptım?
    bu arada v1 ile v2 arasında ne fark vardır?

Firmware'i Rockbox'la beraber yeniden yükleyin. Orijinal firmware açılırken size bölge soracak, Avrupa vs diye. Orada America yada Rest of World (Hangisi vardı emin değilim) seçerseniz ses sorunu ortadan kalkar. Muhtemelen Avrupa'yı seçtiniz ve ses sınırlaması devreye girdi.

V1 ile V2 arasında belirgin bir fark yok, birbirlerine karşı ispantlanmış bir üstünlükleri de yok. Ama Sansa forumlarında v2 ile sorun yaşayanların biraz daha fazla olduğu gözüme çarpmıştı, bunun yanında da en son baktığımda Rockbox v2'lerde daha uzun pil ömrü sunuyordu.

• Arkadaşlar merhaba.Fuze+ için rockbox gelmeyecek mi acaba?Kaç zaman oldu hala bekliyoruz.Bilgisi olan var mı acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrtgb

Arkadaşlar merhaba.Fuze+ için rockbox gelmeyecek mi acaba?Kaç zaman oldu hala bekliyoruz.Bilgisi olan var mı acaba

fuze+ için rockbox geliştirme aşamasında, ama henüz çok çok başındalar. İlerleme durumuna bakıldığında ekran ve usb fonksiyonlarıyla alakalı biraz ilerleme görünüyor sadece. Eğer yarım bırakılmazsa, 1 yıla kadar sürebileceğini düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EXcom_Zkko

quote:

Orijinalden alıntı: emrtgb

Arkadaşlar merhaba.Fuze+ için rockbox gelmeyecek mi acaba?Kaç zaman oldu hala bekliyoruz.Bilgisi olan var mı acaba

fuze+ için rockbox geliştirme aşamasında, ama henüz çok çok başındalar. İlerleme durumuna bakıldığında ekran ve usb fonksiyonlarıyla alakalı biraz ilerleme görünüyor sadece. Eğer yarım bırakılmazsa, 1 yıla kadar sürebileceğini düşünüyorum.

Ooovv rockboxsız devam yaniTeşekkür ediyorum

• Arkadaşlar Fuze+'ıma 8gb Sandisk micro sd aldım ama cihazı bilgisayara bağladığımda sd kartı göremiyorum sadece cihazın kendi hafızasına müdahale edebiliyorum. Bilgisayar üzerinden cihazdaki sd karta müzik atamıyor muyuz ?
  • Fuze+ için rockbox mod yazılımı çikarsa, hemen bir fuze+ 8gb siparişi vereceğim..
  • fuze+ 'ın dokunmatigi cok kotuymus sanırım. yabancı sitelerde öyle yazıyordu incelemelerde.
  • bulunsun
  • Pazartesi günü Ebay'den 8GB'lık bir Fuze siparişi verdim. Shipping dahil 110 Lira civarına mal oldu. Satıcı açılmamış pakedinde 0 ürün olduğunu iddia ediyor. Satıcının geçmişi de sağlam gibi. Paket dün ülkeye giriş yapmış. Sorun çıkmazsa ayrıntıları buradan paylaşıp yardımcı olurum ilgilenenlere.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.