Şimdi Ara

Sansa clip+ flac dosya sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar gecen gün clip+ için 32gb hafıza kartı almıştım. Hafıza kartına 25gb'a yakın flac formatında sarkılar attım ve sansaya taktım hafıza kartını. Ama o şarkılar gelince oynatmadan geçiyor. oynatamıyor yani. Daha önce de atmıştım flac oynatmıştı ama bu sefer son attıklarımdan oynatmıyor hiç. Sizce sorun ne olabliir?

• clip zip kullanıyorum , aynı sorun orjinal yazılımda oldu rockbox ta hiçbir sıkıntı olmadan flac dinleyebiliyorum ama orjinal yazılımda şarkı seçiyor istersen farklı bir hafıza kartında dene
  • Tek format FLAC olmasına rağmen, flac encode işleminde kullanılan codecler farklı.
    Sansa belli başlı ses codec desteği var.

Dışarıdan bakıldığında flac bize aynı gelsede kendi içinde farklıdır bu sebeple clip+/zip/füze/sport/füze+ gibi modeller tüm flacları açmaz.
    Rockbox ile sorunu çözebilirsiniz.

Zip/Sport
    Clip+/Fuze benzer yapıya sahiptir.
  • apotefe A kullanıcısına yanıt
    Aynı şarkının farklı flaclarını denedim ve ardından çalmadığı flacları yeniden ripledim riplediğim şarkıları çaldı.

Deneyerek gözlemledim ki orjinal yazılım FLAC dosyasında KHZ seçiyor 44 khz den yüksekse çalmıyor, rockbox ta sıkıntı yok ne koysan çalıyor :)
  • sansa rockboxla 24bit flac bile oynatıyor :) tabi çıkış 16bit.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.