Şimdi Ara

Sanki Yeni Sistemde Sol Parti Daha Kolay İktidara Gelebilir?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • RTE sonrasında şüphesiz ki vuku bulacak durum hatta RTE ye karşı bile sol adayın başkan olma ihtimali oldukça güçlü. Her şey başkanlık seçimlerinin ikinci turuna bakar
    2014 de Ekmel ve Selo ya rağmen yüzde 52 almış ve görüldüğü üzerine üzerine daha katamamış bir RTE söz konusu. İkinci turda valla ki işler tersine dönebilir, olmaz denilenler olabilir? Öyle ya da böyle ciddi ciddi başkanlık sistemi sayesinde sol partilerin önünün daha fazla açıldığını düşünüyor ve başkanlık sisteminin akp ve RTE ye yapılmış tuzak bir proje olduğunu düşünüyorum. Elbette Hayır dedik ama evet çıksa bile ben umudumu koruyorum

"2019'da da hile olacak yhaaa ben gitmem bile oy kullanmaya .s." diyen zihniyete lanet olsun! Kaybedeceksek yemin olsun bunlar yüzünden kaybedeceğiz. Bu seçimlerin onlar adına tek başarısı sürüye umutsuzluk aşılamış olmaları. Umutsuzluk varsa Atatürk yoktur orada. 2019'da oy kullanmayacak kadar umursamaz kim varsa hepsi sürü koyun psikolojisine uymuş olacaktır ve tüm suç onların olacaktır, vicdan azabı çekin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dediğiniz imkansız. chp mhp hdp nin aynı adaya oy atması imkansız. Hadi diyelim attılar rte yi biliyorsunuz, hemen karalama kampanyasına başlar. pkk nın destekledigi adama oy mu vereceksiniz teröristler sizi falan filan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başkanlık seçiminde eğer üstünlük yeteri kadar sağlanamassa 2 aday kendi aralarknda seçime girecek. Gördüğümüz kadarıyla akp %1 oy ile kazanıyor ama bu ne kadar devam eder? İyi bir aday mhpden akpye giden oyların bir kısmını alıp çok rahat başkan olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: Deníz

Dediğiniz imkansız. chp mhp hdp nin aynı adaya oy atması imkansız. Hadi diyelim attılar rte yi biliyorsunuz, hemen karalama kampanyasına başlar. pkk nın destekledigi adama oy mu vereceksiniz teröristler sizi falan filan

2017 referandumunda dünya kadar karalama kampanyası, eşi benzeri görülmemiş evet propagandası yaptılar da sonuç ne oldu hileyle son anda ileri ittiler? Kaldı ki tüm bunlar Rte ye karşı yapılmış bir mücadeleydi, buna rağmen kıl payı bir sonuç çıktı, bundan daha kötüsü çıkmaz bizim adımıza. Üstelik dediğim gibi bu işin Rte sonrası da var, rte den önce de sol bir partinin iktidar olma ihtimali pek yoktu ama şimdi öyle değil, üstelik adım adım yükselen sol muhalefet söz konusu. Kılıçdaroğlu gibi vasıfsız adamlar yerine daha aktif daha sert bir lidere bıraktığı anda işler değişecek. Benim tek korkum 2019 da seçim mi olacak sanki hep hile hep hurda oy kullanmayacağım diyen zihniyetin çoğalmaya başlaması. Bunlar çoğalırsa gerçekten umut tükenir.

• quote:

Orijinalden alıntı: sommet de la montagne

Başkanlık seçiminde eğer üstünlük yeteri kadar sağlanamassa 2 aday kendi aralarknda seçime girecek. Gördüğümüz kadarıyla akp %1 oy ile kazanıyor ama bu ne kadar devam eder? İyi bir aday mhpden akpye giden oyların bir kısmını alıp çok rahat başkan olabilir

MHPliler in yüzde 85'inin Rte muhalifi olduğu ortada. Bu seçimlerde bile en az yüzde 75-80 i hayır dedi. Eğer Hdp den bir aday olmazsa MHP lilerden pek fire vermeyiz. Ekmel ya da Abdullah Gül gibi bir aday olmazsa CHP lilerden pek fire vermeyiz. Sinan Oğan, Akşener gibi milliyetçi yüzü ön plana çıkmış bir isim aday olmazsa Hdp den pek fire vermeyiz. Tüm bunların sonucunda en basit örnek olarak Metin Feyzioğlu mesela. Bu isim her üç kesime de hitap ediyor bence. İlla Metin Feyzioğlu olacak değil, demek istediğim bu tarz bir isim olmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: fyodorleo

quote:

Dediğiniz imkansız. chp mhp hdp nin aynı adaya oy atması imkansız. Hadi diyelim attılar rte yi biliyorsunuz, hemen karalama kampanyasına başlar. pkk nın destekledigi adama oy mu vereceksiniz teröristler sizi falan filan

2017 referandumunda dünya kadar karalama kampanyası, eşi benzeri görülmemiş evet propagandası yaptılar da sonuç ne oldu hileyle son anda ileri ittiler? Kaldı ki tüm bunlar Rte ye karşı yapılmış bir mücadeleydi, buna rağmen kıl payı bir sonuç çıktı, bundan daha kötüsü çıkmaz bizim adımıza. Üstelik dediğim gibi bu işin Rte sonrası da var, rte den önce de sol bir partinin iktidar olma ihtimali pek yoktu ama şimdi öyle değil, üstelik adım adım yükselen sol muhalefet söz konusu. Kılıçdaroğlu gibi vasıfsız adamlar yerine daha aktif daha sert bir lidere bıraktığı anda işler değişecek. Benim tek korkum 2019 da seçim mi olacak sanki hep hile hep hurda oy kullanmayacağım diyen zihniyetin çoğalmaya başlaması. Bunlar çoğalırsa gerçekten umut tükenir.

Referandumla normal seçimi karıştırmamak lazım. Akpli olan da hayır veren insanlar var, bu kişiler seçimde tekrar akpye dönecektir. Dediğiniz gibi sol bir aday olursa mhp kesinlikle desteklemez. Hele hele bahçeli olursa parti başında. Akp ye %3 %4 gibi bir destek yeter başkanlik için

• quote:

quote:

Başkanlık seçiminde eğer üstünlük yeteri kadar sağlanamassa 2 aday kendi aralarknda seçime girecek. Gördüğümüz kadarıyla akp %1 oy ile kazanıyor ama bu ne kadar devam eder? İyi bir aday mhpden akpye giden oyların bir kısmını alıp çok rahat başkan olabilir

MHPliler in yüzde 85'inin Rte muhalifi olduğu ortada. Bu seçimlerde bile en az yüzde 75-80 i hayır dedi. Eğer Hdp den bir aday olmazsa MHP lilerden pek fire vermeyiz. Ekmel ya da Abdullah Gül gibi bir aday olmazsa CHP lilerden pek fire vermeyiz. Sinan Oğan, Akşener gibi milliyetçi yüzü ön plana çıkmış bir isim aday olmazsa Hdp den pek fire vermeyiz. Tüm bunların sonucunda en basit örnek olarak Metin Feyzioğlu mesela. Bu isim her üç kesime de hitap ediyor bence. İlla Metin Feyzioğlu olacak değil, demek istediğim bu tarz bir isim olmalı.

Muharrem ince mhpden de o fire oyları toplayabilir bence

• quote:

quote:

quote:

Referandumla normal seçimi karıştırmamak lazım. Akpli olan da hayır veren insanlar var, bu kişiler seçimde tekrar akpye dönecektir. Dediğiniz gibi sol bir aday olursa mhp kesinlikle desteklemez. Hele hele bahçeli olursa parti başında. Akp ye %3 %4 gibi bir destek yeter başkanlik için

Parti seçimleri ayrı, cb 2.tur ayrı. Cb 2.turda sadece 2 isim olacak pusulada. Rte nin 45 e 55 kaybedeceği bir ortam ancak dediğim şartlar ve katılım altında mümkün olabilir. Bahçelinin hiçbir etkisi yok artık, 2019 Kasıma kadar koltukta kalacağını düşünmüyorum, kalsa bile her geçen gün eriyecek tabanı.

• quote:

quote:

quote:

Muharrem ince mhpden de o fire oyları toplayabilir bence

Üstelik Rte ye karşı mücadelede bile kafa kafaya gidilecek bir ortamdan bahsediyoruz, bunun Rte sonrası da var. Yok efendim bir daha hiç seçim olmayacak, şeriat gelecek bilmem ne, Türk milleti bu kadar umutsuz ve karamsar olmamalı. Hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım?

• Bence Zekeriya Beyaz'ı aday göstersinler.

Hem müslüman, hem laik, hem de Atatürk'çü

ikide milliyetçi slogan patlattın mı % 87,3 oy garanti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: B J K

Bence Zekeriya Beyaz'ı aday göstersinler.

Hem müslüman, hem laik, hem de Atatürk'çü

ikide milliyetçi slogan patlattın mı % 87,3 oy garanti.

Şaka bir yana tüm kesime hitap eden aydın bir isim örneği olarak İlber Ortaylı var. Aday olmayacağını biliyoruz ama aday olsa var ya...

• ...dedi Fyodor ve bunun üzerine oy vermeyen seçmenler vicdan azaplarını çekmeye koyuldular.
  • ülkede sol parti yokki çok uç solu dışında....türkiye %85 sağ eksendir...
    chp ye sol demek solculuğa büyük hakaret...
    milliyetçilik başlı başına sağ eksen bir ideolojidir....
    türkiyenin sapıtmış sağ sol tanımları gülünç ve komiktir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 21 Nisan 2017; 13:30:5 >
  • Daha 2 sene var. Ekonomi kotuye gitmeye devam ederse, issizlik artmaya devam ederse akp oy kaybi yasar. O tabana hitap eden bir aday rahat oy alabilir.

Bahcelili mhp demeyin artik. Belli ki tabanin yarisindan cogu bahceliyi istemiyor. Zaten o da her seyi goz onune alarak kampanyaya girdi.
  • İlker Başbuğ gibi bir aday için muhalefet birleşirse herşey değişir.

• Başkanlık yarışı RTE ve Abdullah Gül arasında olacak. Yazın bir kenara.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sülözışık

Başkanlık yarışı RTE ve Abdullah Gül arasında olacak. Yazın bir kenara.

Rte yüzde 60 alır öyle bir durumda. Zaten öteki eski noter, AKP kurucu üyelerinden. Nereden bilelim başkanlığı garanti altına almak için danışıklı dövüş işine girmediklerine?

• Bu ülkede sol diye bir şey yok. Solun savunduğu değerleri ak parti savunuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sistemli adam

Bu ülkede sol diye bir şey yok. Solun savunduğu değerleri ak parti savunuyor.

Bir akp solcu demedigin kalmisti.
  • Adam akıllı bir ulusalcı aday gelirse terletir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.