Şimdi Ara

SANIRIM DOLANDIRILDIM !!!! ACİL YARDIM (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
0
Favori
16.572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 50 TL kapora mı olur kesin dolandırmılar seni
  • eğer adam sen sormadan durduk yerde ben memurum diyorsa o işte bir sakatlık var zaten...

bu araba üzerinden nemalanma tayfasının en çok kullandığı yöntem güven telkin etmek için memurum demek, sonra da yarısını vereyim, yarısını senet yapalım vs gibi şeylerle ördek avına çıkmaktır, siz de bunun başka bir versiyonuna denk gelmişsiniz anlaşılan.

ben başka bir şey anlatayım belki birine faydası olur; geçen sene babamın arabasını satıyorum, müşteri geldi , adamlar 5 kişi birden gelmiş, ben tekim ama rahatım, neyse bir de usta getirmişler yanlarında baktılar sorun, çarpık vs önemli bir şey yok anlaştık, o sırada bayramdı, noter vs kapalı dedim bir kaporo verin, ben de arabayı otoparka çekecem o sırada da hiç kullanmayacağm, iyi dediler adam çıkardı 1000 lira verdi ben de yazdım bir kağıda şu kişiden şu tarihte şu fiyata şu plakalı aracın satışı için şu kadar kaporo aldım diye imzaladım verdim.

adamlar aldılar kağıdı el sıkıştık döndüler gidiyorlar, dedim bir şey unutmadın mı? adam şaşırdı tabii... dedim "sana kağıdı yazdım verdim ama orada ismi yazan kişinin gerçekte ben olduğumu nerden biliyorsun?"

adam doğru haklısın dedi, ama senden zaten zarar gelmez dediler döndüler gittiler...

bu kadar çok dolandırıcılık vakasının olması bu kadar sıcak kanlı ve iyi niyetli olmamızdan kaynaklanıyor aslında... ilköğretim ve lise süresince gerekli gereksiz bu kadar ders varken bir temel hukuk dersinin olmaması da başka bir saçma durum bana göre...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 19can84 -- 7 Haziran 2009; 18:17:20 >

• Görmedigin araca hangi mantıkla kapora verilir ki?

Belki aslında öyle bir araba yok fotolar sahte.
    Belki araba pertten dönme
    Belki araç taze calıntı
    Belki arac sudan cıkma
    Belki içinde ölüm olmuş

Nasıl olurda görmedigin araba icin para veriyorsun anlamak mümkün degil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: K.MARX

Görmedigin araca hangi mantıkla kapora verilir ki?

Belki aslında öyle bir araba yok fotolar sahte.
    Belki araba pertten dönme
    Belki araç taze calıntı
    Belki arac sudan cıkma
    Belki içinde ölüm olmuş

Nasıl olurda görmedigin araba icin para veriyorsun anlamak mümkün degil.

Doğru söze ne hacet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi d_hamen -- 7 Haziran 2009; 18:26:28 >
  • Cuma günü saat 12.00 civarında ilanı gördüm ve hemen aradım. Adam araç satılmak üzere bir müşteri almaya geliyorlar onu bekliyorum dedi. Eğer satılmazsa haber ver diyip kapattık. Saat 14.00 gibi o aradı müşteri olarak gelen adamın galerici olduğunu çek/senet ile ödemek istediğini kendisininse çok acil paraya ihtiyacı olduğunu, o yüzden anlaşamadıklarını söyledi. Ben de tamam dedim alacağım. Cüzi bir miktar kapora istedi, diğer gelen adama güvenip bi şey istemedim bu sefer dilim yandı adını koyacak kadar yatırsan yeterli dedi. Eyvallah dedim. 250tl istedi, ben de kabul etmedim 50ye düşürdüm, sonuçta kimse 50lirasını da kaybetmek istemez v.s v.s diyerek. Sonra tc kimlik numarasından hesabına havale yaptım. kaymakamlıkta güvenlik görevlisiyim demişti. tc kimlik numarasından araştırdığımda memurlar.net te hakikaten sınavı kazandığı falan yazıyordu. Kaymakamlıkta çalıştığını ordan çıkardım. sonrasını da biliyorsunuz zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi d_hamen -- 7 Haziran 2009; 18:35:16 >

• geçmiş olsun böyle şeyler çok oluyor geçen sene bilecikte bi ilan için aynı şey başıma gelmişti şüphelenip bide farklı telefondan aramıştım adam ondanda kapora isteyince mesele anlaşılmıştı zaten...
  • Benim de kafa bu kadar çalışsaydı keşke, bu yöntemi duyunca şimdi müstehak bana diyorum . Moralim çok bozuldu şimdi, 50TL nin gittiğine en ufak şekilde takmıyorum da asıl koyan böyle bariz bir oltaya sazan gibi nasıl atladım Hani cahil olsak, okumamış olsak anlayacam da, bir anlık hevesin ve iyi niyetin kurbanı oldum

quote:

Orjinalden alıntı: sametadali

geçmiş olsun böyle şeyler çok oluyor geçen sene bilecikte bi ilan için aynı şey başıma gelmişti şüphelenip bide farklı telefondan aramıştım adam ondanda kapora isteyince mesele anlaşılmıştı zaten...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi d_hamen -- 7 Haziran 2009; 18:44:21 >

• yarın ola hayrola kardes merakla bekliyoruz artık haberini..
    50 liraya ders olmuş sana.umarım şüphende haklı değilsindir
    quote:

Orjinalden alıntı: d_hamen

Cuma günü saat 12.00 civarında ilanı gördüm ve hemen aradım. Adam araç satılmak üzere bir müşteri almaya geliyorlar onu bekliyorum dedi. Eğer satılmazsa haber ver diyip kapattık. Saat 14.00 gibi o aradı müşteri olarak gelen adamın galerici olduğunu çek/senet ile ödemek istediğini kendisininse çok acil paraya ihtiyacı olduğunu, o yüzden anlaşamadıklarını söyledi. Ben de tamam dedim alacağım. Cüzi bir miktar kapora istedi, diğer gelen adama güvenip bi şey istemedim bu sefer dilim yandı adını koyacak kadar yatırsan yeterli dedi. Eyvallah dedim. 250tl istedi, ben de kabul etmedim 50ye düşürdüm, sonuçta kimse 50lirasını da kaybetmek istemez v.s v.s diyerek. Sonra tc kimlik numarasından hesabına havale yaptım. kaymakamlıkta güvenlik görevlisiyim demişti. tc kimlik numarasından araştırdığımda memurlar.net te hakikaten sınavı kazandığı falan yazıyordu. Kaymakamlıkta çalıştığını ordan çıkardım. sonrasını da biliyorsunuz zaten

• quote:

Orjinalden alıntı: kasım04

yarın ola hayrola kardes merakla bekliyoruz artık haberini..
    50 liraya ders olmuş sana.umarım şüphende haklı değilsindir
    quote:

Orjinalden alıntı: d_hamen

Cuma günü saat 12.00 civarında ilanı gördüm ve hemen aradım. Adam araç satılmak üzere bir müşteri almaya geliyorlar onu bekliyorum dedi. Eğer satılmazsa haber ver diyip kapattık. Saat 14.00 gibi o aradı müşteri olarak gelen adamın galerici olduğunu çek/senet ile ödemek istediğini kendisininse çok acil paraya ihtiyacı olduğunu, o yüzden anlaşamadıklarını söyledi. Ben de tamam dedim alacağım. Cüzi bir miktar kapora istedi, diğer gelen adama güvenip bi şey istemedim bu sefer dilim yandı adını koyacak kadar yatırsan yeterli dedi. Eyvallah dedim. 250tl istedi, ben de kabul etmedim 50ye düşürdüm, sonuçta kimse 50lirasını da kaybetmek istemez v.s v.s diyerek. Sonra tc kimlik numarasından hesabına havale yaptım. kaymakamlıkta güvenlik görevlisiyim demişti. tc kimlik numarasından araştırdığımda memurlar.net te hakikaten sınavı kazandığı falan yazıyordu. Kaymakamlıkta çalıştığını ordan çıkardım. sonrasını da biliyorsunuz zaten

İnşallah değilimdir ama hakikaten hak etmişim kasım04 arkadaşım. Bu bana iyi bi tecrübe oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi d_hamen -- 7 Haziran 2009; 18:48:57 >

• Öncelikle geçmiş olsun dostum.

Dolaylı yoldan geçenlerde konusu açılmış olan "İlanlarda araç plakasını neden kapatırlar?" topiği aklıma geldi.

Örneğin: Benim ilanımdan fotoğrafları alıp kendi ilanına koysa. Potansiyel müşteriler plakasından aracın kazasız, çalıntı vs. olmayan bir araba olduğunu sansa kandırılmaya daha müsait bir ortam olurdu.

Tabi gidip arabayı görecek olanlar için pek geçerli değil bu.
  • Bu maalesef hep yapılan dolandırma türü... Aşağıda başka bir forumdan aldığım yazıyı post ediyorum. Çok geçmiş olsun.

Örnek çakma ilan...

bu cakma olanı
    http://www.sahibinden.com/42_000_de_hatasiz_tiptronik_vites_golf_fsi_midline_-49WQQaXQQ14395616WQQpXQQdisplayitem

buda gercek olanı sız verın kararı

http://www.arabam.com/IKINCIEL/Ilan/Detay/2125461?MarkaModel=2006-VW-Golf-Midline

Alıntıdır...

Herkese merhabalar. Sahibinden.com sitesinde bazı ş.....ler başka insanların araçlarının resmini kopyalayarak ve plakasını gizleyerek çok uygun fiyatlarda satılık ilanı ile yayınlıyorlar. Sabit numara vermiyorlar yalnızca cep tel. Aradığınızda sağlık sorunları vs. ile çok acil nakit ihtiyacı şeklinde türlü yalan uyduruyorlar siz aracı almak istediğinizi söylediğinizde ise valla müşterisi çok eğer kesin alıcıysanız xxxxxxxx posta çeki hesabına 300-500 kapora yatırın diyorlar eğer kaporayı yatırırsanız anında telefonu iptal edip yeni bir no il yeni ilanlar yuayınlıyorlar. Nerden biliyorsun derseniz geçen sene başıma geldi ve üzülerek söylüyorum ben dolandırıldım emniyete savcılığa bilişim suçlarına başvurdum ama tatmin edici birşey söylemediler araç almak isteyen arkadaşlar bu tür değerinden ucuz ilanlar gördüğünüzde mutlaka iyi inceleyin sabit telefon numarası mutlaka isteyin ve kesinlikle kapora yatırmayın.

Alıntıdır...

Arkadaşım aynı şey benim başımada geldi ama ben ucuz kurtulmadım tam 1500 tl dolandırıldım.İki adet telefon aldım parasını yatırdım tabi beni o kadar iyi inandırdıki anlatamam.sonuç ta bana çok adi bir telefon geldi değeri 50 tl bile değil.Aynı kişi bizim sitede serkan arkadaşımızıda jant satın alarak dolandırdı.savcılığa verdim ama 1 seneyi geçmesine rağmen sonuç yok.İsmi serdar sarıca ve bu onun gerçek ismi.tc sine kadar biliyorum savcıya bizzat adres verdim ama dediğim gibi sonuç fiyasko

Alıntıdır...

aynısını bende yaşadım 500 lira istedi benden bakmaya geliyorlar isterseniz ayırtırım hastanedeyim çok acil ihtiyacım var il dışında olunca bide daha rahat davranıyorlar hastane bahçesinde müsterile geliyor onlarla ilgileniyorum vs. birazdan ararım sizi ve arıyoda sonra güvenemediğim için yatırmadım zaten diyorum gerek yok 40 dakkalık yoldayım 40 dakkaya gelicem dedim ozaman çıktı iş abi ben bekleyemem okadar ilk gelene verecem diyince hayırlı işler dedim kapadım iyikide kapamışım yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TorwaK -- 7 Haziran 2009; 19:00:19 >

• Ne yazık ki dolandırılmışsınız diye düşünüyorum.Neyse,olaya şöyle bakabilirsiniz,çok para vermemişsiniz.

Fakat benim size önerim kesinlikle şikayette bulunmanızdır.Arkadaşların dediği gibi bu adamlar 50 TL için peşimize düşmezler diye düşünüyor olabilirler.Çünkü ülkemizde mahkemeler yavaş işliyor,lanet olsun o para diyenler çıkacaktır.

TC Kimlik No. elinizde,kolayca şikayet edersiniz,gerisi onun sorunu artık.

Yalnız bir noktaya dikkat çekmek istiyorum.Ederinden bayağı ucuz olan arabada şüphelenmek gerekir.Hepsi sorunlu olacak diye bir şey yok;ama tedbiri elden bırakmamak gerek.

Bu noktada dolandırıcı şunu düşünüyor olabilir.Sonuçta bu araba,adam görmeden kapora vermek istemez,fakat ben cüzi bir miktar talep edersem bu fırsatı kaçırmamak için bu parayı verirler.Adam sizden 200 TL kapora istese bu kadar rahat gönderir miydiniz?

Geçmiş olsun,artık yapmanız gereken şikayet etmek.

• quote:

Orjinalden alıntı: TorwaK

Bu maalesef hep yapılan dolandırma türü... Aşağıda başka bir forumdan aldığım yazıyı post ediyorum. Çok geçmiş olsun.

Örnek çakma ilan...

bu cakma olanı
    http://www.sahibinden.com/42_000_de_hatasiz_tiptronik_vites_golf_fsi_midline_-49WQQaXQQ14395616WQQpXQQdisplayitem

buda gercek olanı sız verın kararı

http://www.arabam.com/IKINCIEL/Ilan/Detay/2125461?MarkaModel=2006-VW-Golf-Midline

Alıntıdır...

Herkese merhabalar. Sahibinden.com sitesinde bazı ş.....ler başka insanların araçlarının resmini kopyalayarak ve plakasını gizleyerek çok uygun fiyatlarda satılık ilanı ile yayınlıyorlar. Sabit numara vermiyorlar yalnızca cep tel. Aradığınızda sağlık sorunları vs. ile çok acil nakit ihtiyacı şeklinde türlü yalan uyduruyorlar siz aracı almak istediğinizi söylediğinizde ise valla müşterisi çok eğer kesin alıcıysanız xxxxxxxx posta çeki hesabına 300-500 kapora yatırın diyorlar eğer kaporayı yatırırsanız anında telefonu iptal edip yeni bir no il yeni ilanlar yuayınlıyorlar. Nerden biliyorsun derseniz geçen sene başıma geldi ve üzülerek söylüyorum ben dolandırıldım emniyete savcılığa bilişim suçlarına başvurdum ama tatmin edici birşey söylemediler araç almak isteyen arkadaşlar bu tür değerinden ucuz ilanlar gördüğünüzde mutlaka iyi inceleyin sabit telefon numarası mutlaka isteyin ve kesinlikle kapora yatırmayın.

Alıntıdır...

Arkadaşım aynı şey benim başımada geldi ama ben ucuz kurtulmadım tam 1500 tl dolandırıldım.İki adet telefon aldım parasını yatırdım tabi beni o kadar iyi inandırdıki anlatamam.sonuç ta bana çok adi bir telefon geldi değeri 50 tl bile değil.Aynı kişi bizim sitede serkan arkadaşımızıda jant satın alarak dolandırdı.savcılığa verdim ama 1 seneyi geçmesine rağmen sonuç yok.İsmi serdar sarıca ve bu onun gerçek ismi.tc sine kadar biliyorum savcıya bizzat adres verdim ama dediğim gibi sonuç fiyasko

Alıntıdır...

aynısını bende yaşadım 500 lira istedi benden bakmaya geliyorlar isterseniz ayırtırım hastanedeyim çok acil ihtiyacım var il dışında olunca bide daha rahat davranıyorlar hastane bahçesinde müsterile geliyor onlarla ilgileniyorum vs. birazdan ararım sizi ve arıyoda sonra güvenemediğim için yatırmadım zaten diyorum gerek yok 40 dakkalık yoldayım 40 dakkaya gelicem dedim ozaman çıktı iş abi ben bekleyemem okadar ilk gelene verecem diyince hayırlı işler dedim kapadım iyikide kapamışım yani

Bunları okuyunca hakikaten 50TL ile iyi yırtmışım Bir de ilk ilana çakma demişsin ama bi arayayım dedim ilan hala aktif telefon da açık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi d_hamen -- 7 Haziran 2009; 19:29:55 >

• Aslında adam 250TL istemişti. Ben 50de ikna ettim. Başıma gelmeden önce böyle bir dolandırıcılıktan hiç haberim yoktu. meğerse baya insan varmış bu şekilde dolandırılan. Yarın ilk işim şikayet etmek olacak

quote:

Orjinalden alıntı: deserthawk

Ne yazık ki dolandırılmışsınız diye düşünüyorum.Neyse,olaya şöyle bakabilirsiniz,çok para vermemişsiniz.

Fakat benim size önerim kesinlikle şikayette bulunmanızdır.Arkadaşların dediği gibi bu adamlar 50 TL için peşimize düşmezler diye düşünüyor olabilirler.Çünkü ülkemizde mahkemeler yavaş işliyor,lanet olsun o para diyenler çıkacaktır.

TC Kimlik No. elinizde,kolayca şikayet edersiniz,gerisi onun sorunu artık.

Yalnız bir noktaya dikkat çekmek istiyorum.Ederinden bayağı ucuz olan arabada şüphelenmek gerekir.Hepsi sorunlu olacak diye bir şey yok;ama tedbiri elden bırakmamak gerek.

Bu noktada dolandırıcı şunu düşünüyor olabilir.Sonuçta bu araba,adam görmeden kapora vermek istemez,fakat ben cüzi bir miktar talep edersem bu fırsatı kaçırmamak için bu parayı verirler.Adam sizden 200 TL kapora istese bu kadar rahat gönderir miydiniz?

Geçmiş olsun,artık yapmanız gereken şikayet etmek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi d_hamen -- 7 Haziran 2009; 19:31:08 >

• Dolandırılmışsınız gibi...Ama adam mesleğini doğru söylemiş...
  • ben üniveristede bile dolandırıldım hem de aynı evde kaldığım biri.Sağolsun bi arkadaş bi gün biriyle çıktı geldi bu benim şu arkadaşım bugün sizde kalacaz felan tabi arkadaşa güvendiğimiz için getirdiğine de güvendik meğer eleman profesyonel dolandırıcıymış.Ertesi gün ş..siz arkadaşın ozaamn amerikadan 2500 dolara getirttiği laptop diğer arkadaşın cep ve benim de 20 lirayı götrüdü bu günkü değeri 37 lira felandır çünkü ozaman 250 turkcell kontör alınıordu.Herif heryerde aranıyormu bizim arkadaşı da 6 aydır kandırıyomuş.TYabi elemanın dolandırıcı olduğunu öğrenince tüm hareketlerinin şüpheli olduğunu anlıyoruz ama o an eleman saf diye düşünmüyoruz tabi asıl saf bizmişik.Dibimizdeki herif bizi dolandırabiliyosa internetten neler yapmazlar.

• ARACIN PLAKASINI VERİRSEN RUHSAT SAHİBİNİ BULABİLİRİM...
  • Araç ona ait değildirki. Bir yerden resimlerini bulup ilan açmıştır.

quote:

Orjinalden alıntı: roverci

ARACIN PLAKASINI VERİRSEN RUHSAT SAHİBİNİ BULABİLİRİM...
  • DOLANDIRICILIK VARSA EN AZINDAN ARACIN O KİŞİYE AİT OLMADIĞI NETLEŞECEK İŞTE...

quote:

Orjinalden alıntı: metesunshine

Araç ona ait değildirki. Bir yerden resimlerini bulup ilan açmıştır.

quote:

Orjinalden alıntı: roverci

ARACIN PLAKASINI VERİRSEN RUHSAT SAHİBİNİ BULABİLİRİM...

• benim de başımdan bir olay geçti ama kesinlikle dolandırma amaçlı değil..

aracımızı satış a koyduk internette. bir beyefendi almak istediğini talip olduğunu söyledi. biz istanbul da ikamet ederken kendisi antalyadan geleceğini bildirdi.. ısrarla kapora vereyim dedi.. iyi dedik öyle olsun yalan olmasın 100-150 gibi bir rakam yolladı.. aracı satıştan çektik ve kendisini beklemeye başladık. bu kaporayla da ufak tefek arızaları giderdik araçta ki.. yani yine alacak kişiye çalıştı bu para..

ancak daha sonra gelemeyeceğini falan bildirdi alamayacağım dedi aracı.. kaporadan bahsetmedi.. biz de iade edelim demedik..

sebebine gelince en az bir hafta ilanı kaldırmış olduk arabayı sattık diye.. + aracın bakımlarına harcamıştık o parayı..

dolandırmış olmuyoruz dimi biz :)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.