Şimdi Ara

SanDisk ULTRA PLUS 256GB SSD [inceleme] | SanDisk SSD [ANA KONU] (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
870
Cevap
8
Favori
43.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • format attım tabiki. aslında ssd'den memnunum.. sıkıntı çıkartmadı hiç bende. farklı programlarda deniyeceğim. birde işletim sistemini bayadır format atmıyorum. bir format atmam lazım ama iş güç üşeniyor insan
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

Evet sonuçlar olması gerekenden düşük çıkmış, Aynı hatayı bende'de verdi windows sürümünden olabilir uyuşmazlık filan yapıyorsa veya programda var bir sıkıntı emin değilim, Sata 3 ve ahci mod olduğuna eminmisin? Günlük kullanımda bekleme gibi sıkıntıların yok ise çokda kafaya takılacak şeyler değil aslında.

Orası öyle tabii.

Dediğim gibi bir programa da takılı kalmamak lazım.
  • Merhaba arkadaşlar,

Uzun süredir SanDisk SSD kullananların durumları nasıl ? Müsait olan arkadaşlardan test sonuçları görmemizin iyi olacağını düşünüyorum. Ben de yarın veya pazar günü sonuçları ekleyeceğim.

Ultra Plus modeli ile bayağı uzun süreli bir birlikteliğimiz var. SanDisk SSD Dashboard'a göre ömür olarak tabii ki ufak bir kaybı var ama değişim sinyalleri de vermiyor çok şükür. Güncel sürüm testlerde durumunu merak etmekteyim bakalım.

Genel olarak da test paylaşımları alabiliriz tabii ki.
  • | SanDisk Ultra Plus 256GB SSD Yaklaşık 5 Yıl Sonraki Test Sonuçları |

SanDisk ULTRA PLUS 256GB SSD [inceleme] | SanDisk SSD [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 9 Mayıs 2018; 2:8:46 >

• REDSTONE kullanıcısına yanıt
    Yazma hızlarındaki düşüş hissedilir derecedeymiş gibime geldi hocam. Siz bir farklılık hissettiniz mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AwerlawK

Yazma hızlarındaki düşüş hissedilir derecedeymiş gibime geldi hocam. Siz bir farklılık hissettiniz mi?
    Selam,

Genel sistem kullanımında fark hissettim dersem yalan olur (Windows açılış süresi, program açılışları vb.).

Oyunlarda bir tık fark hissediliyor diyebilirim. Ama yine de kullanım süresi ve yazılan veriye göre iyi durumda. Bunu da güncel SSD denediğim zaman az çok görüyorum. Bu ufak farklar zamanla SSD teknolojisinin gelişmesine de bağlanabilir.
    Değelerde bir düşüş gözleniyor normal olarak tabi ama bunun günlük kullanıma bir etkisi yok gözle görülecek performans düşüşleri olmaz yani, Yeni bir sistem toplayacak olursam yine tercihim sandisk olur kesinlikle
  • Glorfindel1907 kullanıcısına yanıt
    hocam iş yerinde adata 128 gb ssd verdiler.taktım 560 mb okuma 520 mb yazma hızı çıktı.Artık hepsinin verebileceği performans üç aşağı 5 yukarı belli.Benim laptopta da 3 yıl önce bu sandiskten taktım yoğun kullanmadığım için değerlerdeki düşüş arkadaşınki kadar olmasada biraz var.Bu birazda kullanılan bellek yonga türüyle ilgili.Bu anlamda bir tek samsung özellikle evo pro serisi ömür olarak farklı.Yani adata olmuş kingston olmuş bu markaların içinde hynix toshiba gibi bellek yongaları kullanılıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Glorfindel1907 kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle.

SSD tercihi konusunda ise; günümüz şartlarında kimin eli kimin cebinde belli değil denebilir. Birçok büyük yonga üreticisi, kendisine üretim haricinde başka firmalara da üretim yapmakta. Bundan dolayı eğer alınacak SSD'de bilindik yongalar kullanılıyorsa; F/P'a göre de tercih yapılabilir. Tabii SanDisk'in halen piyasadaki konumu güzel dememiz yanlış olmaz.
  • Sandisk ultra 2 yi 8 aydan beri kullanıyorum sağlık durumu %1 düşmüş.İndirmeleri bile harddiske taşıdım sadece programlar yüklü.Sizce normal mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdm6

Sandisk ultra 2 yi 8 aydan beri kullanıyorum sağlık durumu %1 düşmüş.İndirmeleri bile harddiske taşıdım sadece programlar yüklü.Sizce normal mi?
    Selam,

CrystalDiskInfo SS'si paylaşabilir misiniz ? İşlenen verilere göre değerlendirebiliriz.
  • quote:

Sandisk ultra 2 yi 8 aydan beri kullanıyorum sağlık durumu %1 düşmüş.İndirmeleri bile harddiske taşıdım sadece programlar yüklü.Sizce normal mi?
    Normal bence kafaya takılacak değerlerler değil bence.
    Buyrun hocam.

• Hâlâ alınır mı sizce ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • erdm6 kullanıcısına yanıt
    Kullanım saatine baktığımız zaman normal denebilir. Benim %7'lik kaybımla oranladığımız zaman 20 gün civarı sapma var. Tabii diskler farklı, kullanılan sistem farklı vb. nedenler mevcut. Siz diskinizi takipte kalın, bi' bu kadar kullanım saatinden sonra kayıp %2-3'den fazlaysa tekrar yazarsanız değerlendirmesini yaparız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Engin Cann

Hâlâ alınır mı sizce ?
    Selam,

Ultra Plus'tan bahsediyorsak; ULTRA II'den sonra üretimi durmuştu. 2. el alacaksınız sanıyorum ?
    Tamam hocam takipteyim.Sizdeki %7 lik kayıpta hızda düşme hissettiniz mi ve okuma yazma hızlarında düşme oldu mu ?
  • quote:

Tamam hocam takipteyim.Sizdeki %7 lik kayıpta hızda düşme hissettiniz mi ve okuma yazma hızlarında düşme oldu mu ?

5 yıl civarı kullanım sonrası oluşan bir kayıp yüzdesi. Konunun ilk mesajındaki test sonuçları SSD'yi ilk aldığım zamanki sonuçlardır. Bir önceki sayfada da en son aldığım sonuçları görebilirsiniz.

Forumdaki sıkıntılardan ötürü henüz ilk sayfaya eklemelerini gerçekleştirmedim.
    Sizin ssd'nin okuma değilde yazma hızlarında düşüş olmuş ama 5 yıllık bir süreç için normal.
  • quote:

Sizin ssd'nin okuma değilde yazma hızlarında düşüş olmuş ama 5 yıllık bir süreç için normal.
    Aslında güncel olarak 3D NAND teknolojisi ile üretilen disklerin; ortalama 3 yıl sonraki durumlarına bakmak lazım. Benim diskim 3D NAND teknolojisi ile üretilmediği için bir nebze düşüşler normal denebilir evet.

Önceki sayfada da bahsettiğim gibi benchmark harici etkisini görmedim desem yeridir.
  • 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.