Şimdi Ara

SanDisk ULTRA PLUS 256GB SSD [inceleme] | SanDisk SSD [ANA KONU] (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
870
Cevap
8
Favori
43.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bunu laptop'umda kullanacagim. Bulabildigim en iyi F/P urunu buydu. Baska bir tavsiyeniz var miydi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Memnun musunuz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • @Jacey01

4K ve Acc.time değerleriniz düşük çıkmış.Bu da laptop platformu kullandığınızdan dolayıdır.İlk sayfada bulunan incelemedeki testimle kıyaslayıp, yanlış bir şey düşünmeyin.Dediğim gibi platform farkından dolayı.Laptop özelliklerinin ortalama bir değerde olması da işin ekstra bir tarafıdır.

Ama hızlanma vs. hissediyorsanız zaten olması gereken budur.Test değerlerine çok takılmanıza gerek yok.

@tayfn1907

Hayırlısı.

@Mæster

Merhaba,

F/P açısından dediğiniz gibi en iyi ürün şu an bu model.Akabinde 417 TL seviyesinde Sandisk Extreme II modeli de mevcut.Kendisi Samsung PRO serisinin rakibidir ve yakın performansları vardır.Aradaki 71 TL farkı göze alırsanız o modeli de düşünebilirsiniz.Ama tam bir F/P olması için Ultra Plus biçilmiş kaftandır.

@AhmetY58

Merhaba,

Ben kendi adıma konuşursam Allah' a şükür şu ana kadar bir kusurunu görmedim ve memnunum.Bu SSD' yi önerdiğim ve şu an kullanan arkadaşlardan da bir şikayet almadım.Daha ayrıntılı görüşlerimi ve detayları incelemeyi okuduğunuzda bulabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 17 Ağustos 2014; 2:59:11 >

• Okudum şimdi incelemeyi ssd dediğim alet 2-3 santimlik birşeymiş
    Ben daha buyuk sanıyordum

• Hocam hızlanmanın kralı var. 1dk da açılan laptop 9-10 sn de hazır hale geliyor :))

• @AhmetY58

Evet.

@Jacey01

Sizi memnun ettiyse dediğim gibi sorun yok.

Bilgisayar açılış hızının yanında, diğer bütün işlemlerde de hızlanma olmuştur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: R£DSTON£

@AhmetY58

Evet.

@Jacey01

Sizi memnun ettiyse dediğim gibi sorun yok.

Bilgisayar açılış hızının yanında, diğer bütün işlemlerde de hızlanma olmuştur.

Oldu hocam hepsinde oldu :)) bu laptop 1 seneye gider zaten yeni laptop alsam bile kesinlikle SSD kullanıcam, onun içindeki HDD yi harici yaparım :)
  • SSD'ler kulladıkça 5-6 ay sonra ilk günkü performanslarını çok aratıyor diye duydum kullanan arkadaşların yorumu nedir?
  • Çok kaliteli incelemeleriniz var,tebrik ederim

• Bu biraz dolulukla da alakalı birşey mesela 256 gb kapasiteli bir ürün bu eğer siz bunun 200 gb tını doldurursanız ilk günlerdeki performansı alamazsınız tabi sadece önemli oyun ve programları yüklemeyi tavsiye ediyoruz o yüzden biz alalı sanırım 1 sene olmuştur bende 170 gb boş alan var ve performans çok iyi hala çok hızlı
    Boşuna demiyoruz ssd olsunda taşdan olsun diye
  • @Jacey01

En mantıklısı zaten bu olur.

Ama şu da var ki; önümüzdeki yıllar içerisinde SSD fiyatları da git gide düşecektir.Bu sayede HDD' lerin hantallığından kurtulmuş olacağız.Tabii yine bir ihtimal çok çok önemli dosyalar için HDD' ler kullanılabilir.

@Phantom7, @tayfn1907

Merhaba,

İncelememde görüldüğü üzere Sandisk Ultra Plus' ı erken alanlardan birisiyim.10 ayı falan geçmiştir kullandığım zaman dilimi.Ve bu kullanım süresi içerisinde yeri geldi SSD' de 20 - 30 GB boş kaldığı zamanlarda oldu.O kadar az kapasite kaldığında bile SSD' nin performansında kayda değer bir düşüş olmadı.İzlenimlerin neticesinde 1 - 2 saniyelik açılış süresi fazlalığı dışında bir şey göremedim.Ama bu az kapasite ile kullandığım dönemde herhangi bir test programı ile test etmedim.Belki test programlarında fark ortaya çıkabilirdi.Ancak günlük kullanımdaki performansa bir etkisi olmadıktan sonra açıkçası test programlarındaki değerler aşırı düşük çıkmadığı sürece (yani bir sorunun göstergesi olmadığı sürece) çok önem arz etmiyorlar.

Mesela şu an 91 GB boş alan ile kullanıyorum.Üzerinde Windows, programlar, 11 tane oyun kurulu maşallah bana mısın demiyor.

@NotimeTodie

Teşekkür ederim.

İnsanları piyasadaki ürünler ile ilgili bilgilendirmek için elimden geleni ve fazlasını yapmaya çalışıyorum.İncelemelerimin siz ve sizin gibi emeğe kıymet veren üyelerimizin hoşuna gitmesi, desteklemesi inanın beni çok mutlu ediyor.

• bu inceleme sayesinde aldım hız performans bi nevi işlemci ana kart oh be diyor sandisk süper
  • 360 liraya sandisk extreme II 240 gb almalı mıyım ? Notebook için alıyorum. Chipset Hm76
    Sata 2 hızı mı verir ?

• Aynen ürünü ilk alanlardanız forumda İyikide almışız bence dediğin gibi bence ssd hızı kullanan kişiyi memnun ediyorsa sorun yoktur testler pekte önemli değil bencede
    Güle güle kullan yeni ssd ni ölü bilgisayarı bile canlandırır bu meret
  • @dockhanger

Merhaba,

Memnun olmanıza sevindim.Umarım uzun bir süre sorunsuz bir SSD deneyimi yaşarsınız.

@metekarahan

Merhaba,

O fiyata bulduysanız Sandisk Extreme II daha iyi bir tercih olur.Çünkü; Extreme ve Extreme II serileri Ultra Plus serisinin üst serileridir.Çipsetinizi INTEL' in sitesinden kontrol ettim.2 tane sata 3 bağlantısı görünüyor.Bu sayede sata 3 hızında kullanabilirsiniz.

@tayfn1907

Çok fazla ayrıntılara takılmadan (dediğim durumlar dışında) SSD keyfini yaşamak lazım. Aynen öyle iyi ki almışız.
  • Ssd yi alma sebebimiz zaten keyfini yaşamak bunu alıpta tamamen doldurmak olmaz bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

Ssd yi alma sebebimiz zaten keyfini yaşamak bunu alıpta tamamen doldurmak olmaz bence

Yani tadında bırakmak lazım.
  • herkes corsair önerdi ama bi kaç yabancı forumda bunu önermişler intelle güzel amd alacaksan corsair öneriyoruz gibi bişiler okudum iyikide bunu almışım
  • Ben corsair alacak olsam sadece neutron GTX modelini alırdım ama bu güzel değiştirmem bir sorun çıkmadığı sürece
    Aynen öyle işte
  • Merhabâlar R£DSTON£ hocam ve SanDisk sever arkadaşlar,

Ultra Plus'larınıza bir ağabey geldi: Ultra II

http://www.ssdlabs.net/haberler/sandisk-ultra-ii-serisi-yeni-ssdlerini-cikardi/
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.