Şimdi Ara

SanDisk ULTRA PLUS 256GB SSD [inceleme] | SanDisk SSD [ANA KONU] (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
870
Cevap
8
Favori
43.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: REDSTONE

Selam,

Ultra Plus'tan bahsediyorsak; ULTRA II'den sonra üretimi durmuştu. 2. el alacaksınız sanıyorum ?

Alıntıları Göster
    Hocam çok hakim değilim şu an piyasada olan 240 gb versiyonu 320 lira civarı olan cihaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Engin Cann kullanıcısına yanıt
    ULTRA II'den bahsediyoruz o zaman.

SanDisk, ULTRA 3D'nin fiyatında indirime gitmiş.

https://www.hepsiburada.com/sandisk-ultra-3d-250-gb-550mb-525mb-s-sata-3-2-5-ssd-sdssdh3-250g-g25-p-HBV000007MM9Z

10 liralık fiyat farkı, +2 yıl (toplamda 5 yıl) fazla garanti süresi ve 3D NAND ile F/P oranı gayet iyi seviyede.

• sandisk ssd plus 240 gb ürünü dün aldım msi970ga43 anakarta sata 3.0 a bağlı okuma hızı 400 lerde lakin yazma hızı 100 civarı çıkıyor yazma hızının da yüksek olması gerekmiyor mu ? sistem windows 10 ssd ye kurulu achi mod açık bios ta yardımcı olursanız sevinirim...

• quote:

Orijinalden alıntı: kosker60

sandisk ssd plus 240 gb ürünü dün aldım msi970ga43 anakarta sata 3.0 a bağlı okuma hızı 400 lerde lakin yazma hızı 100 civarı çıkıyor yazma hızının da yüksek olması gerekmiyor mu ? sistem windows 10 ssd ye kurulu achi mod açık bios ta yardımcı olursanız sevinirim...
    Merhaba, hayırlı olsun.

Çeşitli test sonuçları paylaşabilir misiniz ? İlk aldığınızda kullanım süresi vs. sıfır görünmekte miydi ? Dashboard üzerinden disk ömrünü kontrol ettiniz mi ?

Bu arada ürün sıfırdı değil mi ?
  • ürünü dün vatan bilgisayar dan aldım alır almaz formatladım komple pc yi ssd nin üstüne windows 10 u kurdum hocam şuan işteyim testleri atamıyorum lakin dün iki farklı programla da denedim biri crystalmark diğeri ni hatırlamıyorum durum bu şekilde yardımlarınızı bekliyorum... dahsboard u da yükledim dün disk ömrü 100 ömründe sıkıntı yok gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kosker60 -- 17 Mayıs 2018; 11:19:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kosker60

ürünü dün vatan bilgisayar dan aldım alır almaz formatladım komple pc yi ssd nin üstüne windows 10 u kurdum hocam şuan işteyim testleri atamıyorum lakin dün iki farklı programla da denedim biri crystalmark diğeri ni hatırlamıyorum durum bu şekilde yardımlarınızı bekliyorum... dahsboard u da yükledim dün disk ömrü 100 ömründe sıkıntı yok gibi
    Anladım.

RYZEN öncesi AMD sistemlerde maalesef ki tutarlı test sonuçları ve SSD performansı alınamayabiliyor. İhtimal yazmamın sebebi; alınanlar da olmakta.

Yazdıklarınıza göre yapılabilecekleri yapmışsınız ve kabloda da herhangi bir sıkıntı yoksa (sata arabirimi fark etmez) güncel bir sistemde deneme şansınız varsa öyle dener misiniz ?

Test sonuçlarını paylaştığınız zaman, 4K değerlerine de bakarsak iyi olur. Aslında SSD'nin sistemi hızlandırmasında okuma-yazma hızları büyük bir etken değil. 4K hızları vb. başka etkenler çok daha önem arz etmekteler. Tabii verilen değerler ne ise kullanıcının onu görmek istemesi de doğal.

Güncel bir sistemde de benzer hızları alırsanız; SSD'nin sıkıntılı olduğunu belirtip, garanti sürecini başlatabilirsiniz veya direkt iade edersiniz.

• anladım hocam eve geçince test sonuçlarını atayım atınca incelerseniz sevinirim

• benim anlamadığım ürünün amazondaki sayfasında kullanıcı yorumlarını okudum bi kaçtanesinin yazma hızı benimki gibi 100lerde ama adamlar harika ssd muhteşem diye yorumlarda bulunmuş çözemedim bu işi

• Tabii.

Okuma-yazma hızlarının SSD için pek bir şey ifade etmediğinin farkındalar demek ki. Fake yorumlar olma ihtimali de var.

Sonuçlara göre genel değerlendirmesini yapalım. Fakat dediğim gibi kullandığınız chipset'ten veya SSD'nin sorunlu olmasından dolayı hızlar bu şekildedir. Güncel bir sistemde denendiğinde her şey daha da netleşir.

Akabinde Hepsiburada'da SanDisk Ultra 3D 250GB'ın fiyatı şu an aldığınız SSD'den daha uygun. İade edip, para iadesi alabilirseniz; onu da alabilirsiniz.
  • test sonuçları bu şekilde yardımcı olursanız sevinirim nasıl bir yol izlemeliyim?SanDisk ULTRA PLUS 256GB SSD [inceleme] | SanDisk SSD [ANA KONU]
  • kosker60 K kullanıcısına yanıt
    CrystalDiskInfo SS'si de atabilir misiniz ?
  • SanDisk ULTRA PLUS 256GB SSD [inceleme] | SanDisk SSD [ANA KONU]
  • kosker60 K kullanıcısına yanıt
    SATA3 kullanımı aktif olarak görünmekte. Kullanım sürelerinden/verilerinden de diskin yeni olduğu anlaşılmakta.

Yazma hızı harici, 4K değerlerinde de sıkıntı var SSD'nin.

Dediğim gibi; tam anlamıyla emin olmak için, güncel bir bilgisayarda da test alma imkanınız varsa alın. Yoksa iade edebilirsiniz. Yazılan hızları alamadığınızı belirtirsiniz. Vatan Bilgisayar, muhtemelen çek verecektir. Para iadesi alabilirseniz; SanDisk ULTRA 3D 250GB'ı Hepsiburada üzerinden alabilirsiniz. Veyahut istediğiniz başka marka-model bir SSD alırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

ULTRA II'den bahsediyoruz o zaman.

SanDisk, ULTRA 3D'nin fiyatında indirime gitmiş.

https://www.hepsiburada.com/sandisk-ultra-3d-250-gb-550mb-525mb-s-sata-3-2-5-ssd-sdssdh3-250g-g25-p-HBV000007MM9Z

10 liralık fiyat farkı, +2 yıl (toplamda 5 yıl) fazla garanti süresi ve 3D NAND ile F/P oranı gayet iyi seviyede.

https://www.hepsiburada.com/sandisk-ssd-plus-240gb-530mb-440mb-s-sata-3-2-5-ssd-sdssda-240g-g26-p-BD805682
    Hocam ürün budur. Pc'im eskidi biraz onu canlandırmak adına alıcam. 2 yıl daha devam ederim gibi duruyor. 2 yıl gibi bir sürede bana sıkıntı çıkarır mı bu ürün ? İnternet dizi film biraz da cs go kullanıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Engin Cann kullanıcısına yanıt
    ULTRA II alacak olsanız; mevcut avantajlı fiyatıyla ULTRA 3D alın diyecektim direkt.

SSD PLUS ile de arasında 40 TL oynuyor. 40 TL sizin için fazla bir miktar değilse, ULTRA 3D alın.
  • REDSTONE kullanıcısına yanıt
    3D yi alayım diyorum kalite olarak sandiski gömmüşler ne tavsiye edersiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: myz1453

3D yi alayım diyorum kalite olarak sandiski gömmüşler ne tavsiye edersiniz
    ''Çok tercih edilen, çok gömülüyor'' nedense ?
  • REDSTONE kullanıcısına yanıt
    Sandisk ultra 3d 250 gb 325 liraya aldım hb dan haydi hayırlısı bakalım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: myz1453

Sandisk ultra 3d 250 gb 325 liraya aldım hb dan haydi hayırlısı bakalım
    Hayırlı olsun. Pişman edeceğini düşünmüyorum.
  • Ben de yükselen döviz kuru nedeniyle ileride daha yüksek fiyatlara almak zorunda kalabilirim diye düşünerek Hepsiburada KDV indiriminde Sandisk Ultra 3D 500 GB aldım. Esasen aklımda Samsung 860 EVO almak vardı ama f/p olarak Sandisk daha makul geldi. Samsung 860 EVO'ya karşı en büyük dezavantajı 100 TB daha az hata öncesi yazma ömrüne sahip olması. Ürün ilk çıktığında 3 yıl garantili olarak satılıyordu ki sanıyorum rekabetçi bir süre olmadığı için bu süreyi 5 yıla uzattılar. Ürünün kutusunda 3 yıl garantili olduğu yazıyor.
    Ürünün garanti süresinin 3 yıldan 5 yıla uzatıldığı buradan görülebilir:
    https://kb-tr.sandisk.com/app/answers/detail/a_id/20948/~/sandisk-ultra-3d-ssd-destek-bilgileri-sayfasi

Yapmış olduğum testin sonucu:
    SanDisk ULTRA PLUS 256GB SSD [inceleme] | SanDisk SSD [ANA KONU]

• 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.