Şimdi Ara

SanDisk ULTRA PLUS 256GB SSD [inceleme] | SanDisk SSD [ANA KONU] (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
870
Cevap
8
Favori
43.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekküler ilginiz için firmware değilde daha çok kullanım paneli gibi birşey bekledim sandiskten sizin attğınız gibi :)

ve evet kulübe girmek isterim

2.5 sene ve 97 güzel rakamlar bizi eskitir bu diskler :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: emsalsszz

Teşekküler ilginiz için firmware değilde daha çok kullanım paneli gibi birşey bekledim sandiskten sizin attğınız gibi :)

ve evet kulübe girmek isterim

2.5 sene ve 97 güzel rakamlar bizi eskitir bu diskler :))

Rica ederim.

Tam aradığınız yazılım olacaktır o zaman.

Kulübe de ekledim, tekrar hayırlı olsun SSD'niz. İnşallah kronik bir sorun ''elektrik kesintisi, SSD'de donanımsal kaynaklı problem vs.'' olmadıktan sonra uzun bir süre götürecektir evet.

Konunun ana sayfasına ilk fırsatta güncel sonuçları ve dashboard vs. gibi yazılımları da ekleyeceğim. FW güncellemesi de bu yazılım üzerinden yapılıyor aslında. Onu da anlatım olarak ekleriz. Son zamanlarda pek ilgilenmediğim için konular böyle kalıyor haliyle.

• Bilgisayarda internet yok olsaydı bende bakardım ne durumda diye zamanında iyi fiyat vermiştik ama hakkını fazlasıyla verdi ve vermeye devam ediyor yüzümüzü kara çıkarmadı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 Eylül 2015'de aldığım SSD için yükledim programı. SSD ömrüne %100 gösterdi. Bu kadar uzun ve gün içinde sürekli pc nin açık kalması ile böyle değerler alınıyorsa maşallahı var SSD'nin baya gider
  • SanDisk ULTRA PLUS 256GB SSD [inceleme] | SanDisk SSD [ANA KONU]

Bende bş paylaşayım dedim SSD Plus 240Gb 2016 sürüm sanırım 2015 olan write da bu değerlere ulaşamıyo diye biliyorum
  • 240GB SSD plus 1senedir kullanıyorum. Toplamda 5 kere windowsu baştan kurmuşumdur bunu yaparkende hep tüm bölümleri silip tekrardan yeni birim oluşturarak yaparım. Eskinin Fdisk'i yani :) Şu anda Sata3 lenovo da kullanıyorum uefi windows kurulu.

SanDisk ULTRA PLUS 256GB SSD [inceleme] | SanDisk SSD [ANA KONU]

Bu da Sandisk 32GB USB 3.0 OTG Bellek testi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 1 Eylül 2016; 2:41:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

Bilgisayarda internet yok olsaydı bende bakardım ne durumda diye zamanında iyi fiyat vermiştik ama hakkını fazlasıyla verdi ve vermeye devam ediyor yüzümüzü kara çıkarmadı

Kesinlikle katılıyorum. Maşallah Allah bozmasın sıkıntısız şu ana kadar.

İnternet olduğu zaman paylaşımı bekleriz tabii.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

2 Eylül 2015'de aldığım SSD için yükledim programı. SSD ömrüne %100 gösterdi. Bu kadar uzun ve gün içinde sürekli pc nin açık kalması ile böyle değerler alınıyorsa maşallahı var SSD'nin baya gider

Aynen öyle.

2 yıl 7-8 aylık kullanımda da Ultra Plus modeli %97'de dediğim gibi. Ama benim kullanımımı da hesaba katmak lazım. İyi yordum keratayı.

Katkınız ve paylaşımlarınız için teşekkürler.

• Değerleriniz gayet güzel.

Paylaşımınız için teşekkürler.
  • Bu arada basit bir imza çalışmamız eklenmiştir arkadaşlar.

Kullanmak isteyenlere duyurulur.
  • Benim günüm genelde internetle geçiyor pc sürekli açık oyun falan deneyenemedim bir türlü sadece 1 2 ay steam'den deneme sürümü tır oyunu indirmiştim onu oynadım

Bazen uyku modunda kalır pc ayarlı olduğu için ama genelde hep kapatırım çünkü artık pc tamamen kapalı bile olsa sanki uyku modundan kalkıyormuş gibi açılıyor pat diye. Eskiden HDD varken sürkeli uyku modunda bırakırdım o açılma sürecini beklememek için Ne günlermiş ya hocam.

• Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    Maşallahı var sizinkinin, nazar değmesin.

SSD candır, SSD yokken cidden PC kullanmıyormuşuz burası kesin.
  • Merhabalar,
    http://www.hepsiburada.com/sandisk-ultra-ii-240gb-550mb-500mb-s-sata-3-ssd-sdssdhii-240g-g25-p-BD801662?magaza=Hepsiburada
    Bu ssd 2.5" midir?
    Asus n550jk hdd yuvasına uygun olur mu?
    Teşekkürler
  • REDSTONE kullanıcısına yanıt
    Selam, Sandisk SSD PLUS 480 GB ya da Ultra 2 480 GB alma arifesindeyim. Size ve diğer arkadaşlara sorum Ultra 2 modeli 90 TL lik farka değer mi? (Oyun amaçlı kullanacağım.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: m_perk

Merhabalar,
    http://www.hepsiburada.com/sandisk-ultra-ii-240gb-550mb-500mb-s-sata-3-ssd-sdssdhii-240g-g25-p-BD801662?magaza=Hepsiburada
    Bu ssd 2.5" midir?
    Asus n550jk hdd yuvasına uygun olur mu?
    Teşekkürler

Merhaba,

2.5" tir evet. Bir sıkıntı olmaz. HDD yuvası harici (optik sürücü iptal edilip takılma gibi) kullanımlarda ek aparat gerekebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: alpert86

Selam, Sandisk SSD PLUS 480 GB ya da Ultra 2 480 GB alma arifesindeyim. Size ve diğer arkadaşlara sorum Ultra 2 modeli 90 TL lik farka değer mi? (Oyun amaçlı kullanacağım.)

Merhaba,

Eğer en uygun fiyat skalasındaki fark bu kadarsa; bu boyutta bir SSD alacağınız için değer. Daha düşük boyutlu bir model olsaydı SSD PLUS modeli de tercih edilebilirdi tabii.

• Evet arkadaşlar bende DASHBOARD programını kurdum benim kalan ömürde %97 çıktı maşallah yaklaşık 3 senedir kullanmaktayız böyle devam eder umarım birde trim ayarı sizde nasıl ben haftalık olarak ayarladım
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

Evet arkadaşlar bende DASHBOARD programını kurdum benim kalan ömürde %97 çıktı maşallah yaklaşık 3 senedir kullanmaktayız böyle devam eder umarım birde trim ayarı sizde nasıl ben haftalık olarak ayarladım

Gayet iyi, maşallahı var.

Program tarafından önerilen de haftalık zaten. Bende de haftalık olarak ayarlı. Yalnız direkt olarak işletim sistemi tarafından açılıyor mu yoksa program sürekli sistem başlarken çalıştırılmalı mı bu noktada net bir bilgiye vakıf olamadım. Şu an için bir sıkıntı yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

quote:

Orijinalden alıntı: alpert86

Merhaba,

Eğer en uygun fiyat skalasındaki fark bu kadarsa; bu boyutta bir SSD alacağınız için değer. Daha düşük boyutlu bir model olsaydı SSD PLUS modeli de tercih edilebilirdi tabii.

Ne farkı olur ki günlük kullanımda? Yoksa Ultra II daha uzun ömürlü olduğu için önerdiniz? Aynı durumdayım şu anda 2 disk de elimde ve fark 70TL. Ssd Plus'a kurulum yaptım, üşenmeyip diğerine de kurulup yapıp ona göre mi kara versem bilemedim...

• bilgi@sayar kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

240GB üzeri boyutlara çıkıldığı zaman giriş seviyesi modellerden ziyade; en azından 1 seviye daha üst modelleri tercih etmek ömür ve kararlılık açısından daha mantıklı olur. 60-120-240 GB ve türevi boyutlarda zaten uygun olanlara yöneliyor çoğu insan, yanlışta değil.

Tabii ki bu demek değildir ki, SSD PLUS bu boyutlarda tercih edilmez. Ama sonuçta model farkı olduğunu gözardı edemeyiz. Benim şahsi düşüncem böyle bu konu hakkında.

SSD kavramı hayatımıza gireli uzun bir süre oldu aslında. Fakat günlük kullanım oranları olarak çoğu kişi yeni yeni kullanıyor denebilir. Bundan dolayı ''kullanıcı testi'' olarak diyebileceğim; 2-3 yıllık SSD PLUS - Ultra II gibi bir karşılaştırma sunamam size tabii. Zaten SSD PLUS'ın o kadar geçmişi bile yok. Fakat internette bir takım ömür testlerine denk gelebilirsiniz. 480GB ve üzeri boyutlara çıkıldığı zaman bir - birkaç tık iyi modellere yönelmek, bu bahsettiğim doğrultularda mantıklıdır.

Tabii son karar kullanıcınındır. Ben genel itibari ile Sandisk SSD'lerden, modellerinden şikayet edenlere denk gelmiyorum. Yani 70 TL verilmeyecekse, SSD Plus da üzmeyecektir. Fazla para verilip, ULTRA II alındığı zamanda kararlılık-ömür-bir miktar fazla hız çerçevesinde geri dönüşler alınacaktır.

• 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.