Şimdi Ara

SanDisk ULTRA PLUS 256GB SSD [inceleme] | SanDisk SSD [ANA KONU] (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
870
Cevap
8
Favori
43.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EczErdoğan

İyi günler değerli arkadaşlar Elimde Monsterin W150ERQ modeli bulunuyor yaklaşık 3 yıl oldu alalı her hangi bir sorun yaşamadım ancak SSD alıp daha performanslı kullanmak istiyorum 1-2 sorum olacak bilgili olan arkadaşlara 1.si SSD ile bilgisayarımın uyumluluğu nasıl olur? 2.si Sandisk Ultra II 240GB piyasadaki en iyi fiyat performans ürünümüdür? Bütçem 200-300 tl arasında Teşekkür ederim

Merhabalar, hayırlı günler.

Şu an ilk çıktığı zamanlara göre bayağı düşmüş fiyatları Ultra II'nin ve rahatlıkla söyleyebilirim ki 3 yıl garantisi ile beraber şu an F/P ürünüdür. Kafanız rahat bir şekilde satın alabilirsiniz.
  • http://www.hepsiburada.com/sandisk-ultra-ii-240gb-550mb-500mb-s-sata-3-ssd-sdssdhii-240g-g25-p-BD801662

bu üründen alıp bir arkadaşın laptop a takmak istiyorum kablo girişleri ya da sığması konusunda sıkıntı yaşar mıyım acaba dell marka 4-5 yıllık laptop

yardımlarınız için teşekkürler.
  • Orijinalden alıntı: R£DSTON£

Merhabalar, hayırlı günler.

Şu an ilk çıktığı zamanlara göre bayağı düşmüş fiyatları Ultra II'nin ve rahatlıkla söyleyebilirim ki 3 yıl garantisi ile beraber şu an F/P ürünüdür. Kafanız rahat bir şekilde satın alabilirsiniz.

Teşekkür ederim SSD takması nasıl olur kendim yapma imkanım olur mu yoksa bilgisayarcıya götürmem gerekir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: R£DSTON£

Yorumlarınız ve paylaşımınız için teşekkürler.

SSD Plus ne kadar giriş seviyesi olsada değerleri görüldüğü üzere makul seviyede. Aslında girişte değil, giriş-orta seviye demek daha doğru olur.

Zaten günlük kullanımda sizi tatmin ediyorsa ve işinizi görüyorsa dahada ötesi yok.

Sata3 de resmen değerler 2 ye katlandı, laptop saniyeler içinde açılıyor yahu müthiş bir şey. Sata2 HP de de hızlıydı ama sata3 ve uefi sistem çok daha iyi

Bios güncel değilmiş, onu güncelleyip intel sata kontrolcülerini de yükleyip tekrar test yapınca 4K değeri 22,50 okuma 75,60 yazma olarak çıktı. Sıralı da okuma 580 oldu yazma pek değişmedi 370 küsürdü yine.

Düşünsenize 4K değeri de sıralı gibi 540 falan olsa

• quote:

Orijinalden alıntı: lestet

http://www.hepsiburada.com/sandisk-ultra-ii-240gb-550mb-500mb-s-sata-3-ssd-sdssdhii-240g-g25-p-BD801662

bu üründen alıp bir arkadaşın laptop a takmak istiyorum kablo girişleri ya da sığması konusunda sıkıntı yaşar mıyım acaba dell marka 4-5 yıllık laptop

yardımlarınız için teşekkürler.

Merhaba,

Laptopta bulunan mevcut HDD'nin veya optik sürücünün yerine (kızak yardımıyla) bağlayabilirsiniz. Tabii mevcut HDD harici 2. bir HDD yeri olmadığını varsayıyorum labtobun yaşına bağlı olarak. Eğer varsa direkt oraya da takılabilir.

2.5'' disk oldukları için sığmama gibi bir durum olmaz, standartlar zaten.

• EczErdoğan E kullanıcısına yanıt
    Üstteki mesajımda bu konudan bahsettim.

Kendiniz takabilirsiniz, basit bir işlemdir. Yapamazsanız yardımcı olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

quote:

Orijinalden alıntı: R£DSTON£

Yorumlarınız ve paylaşımınız için teşekkürler.

SSD Plus ne kadar giriş seviyesi olsada değerleri görüldüğü üzere makul seviyede. Aslında girişte değil, giriş-orta seviye demek daha doğru olur.

Zaten günlük kullanımda sizi tatmin ediyorsa ve işinizi görüyorsa dahada ötesi yok.

Sata3 de resmen değerler 2 ye katlandı, laptop saniyeler içinde açılıyor yahu müthiş bir şey. Sata2 HP de de hızlıydı ama sata3 ve uefi sistem çok daha iyi

Bios güncel değilmiş, onu güncelleyip intel sata kontrolcülerini de yükleyip tekrar test yapınca 4K değeri 22,50 okuma 75,60 yazma olarak çıktı. Sıralı da okuma 580 oldu yazma pek değişmedi 370 küsürdü yine.

Düşünsenize 4K değeri de sıralı gibi 540 falan olsa

Tabii ki sonuçta en yüksek performans sata express öncesi sata 3 arayüzünde şu an.

Bios güncelleme olsun sata kontrolcüleri olsun bunlarda keza önemli detaylar. Ama yeri gelmişken; sata kontrolcüleri WIN10 öncesi için ekstradan yüklenmesi gereken sürücüler. WIN10'da zaten yüklü geliyor çoğu gerekli sürücü vs.

• Sandisk Ultra II 240GB 550- 500MB/s SSD SDSSDHII-240G-G25 Ultra 2 N11den sipariş vermiş bulunmaktayım ekleyebilirsiniz daha ucuzu şuan yoktu sanırım
  • EczErdoğan E kullanıcısına yanıt
    Hangi satıcıdan aldınız acaba?

Bu arada sandisk garanti durumu çok başarılı o sebeple sandisk seçiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lestet -- 19 Haziran 2016; 22:34:22 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün hızlı başlatın katısı nedir SSD ile bir test edeyim dedim. Sistem daha yeni gerçi windowsu 10'u yeni kurdum. Ve visual studio ult 2013, sql server, spotify, photoshop ve office 365 dışında program yüklü değil.

• Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    hızlı başlat derken hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mebeedirne

hızlı başlat derken hocam?

Windows un şu hızlı başlat özelliği hocam. Merak ettim bir deneyeyim dedim. Açık kapalı ne fark edecek diye :)

• Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    Hee siz win 8 yada üstü kullanıyorsunuz sanırsam bizim emektar win7 de yok hocam .
  • quote:

Orijinalden alıntı: mebeedirne

Hee siz win 8 yada üstü kullanıyorsunuz sanırsam bizim emektar win7 de yok hocam .

Hocam windows 7 ile başladı diye diye hatırlıyorum bu hızlı başlatın.

konsol penceresini yönetici hakları ile açıp şu komutu yazmayı deneyin, " powercfg -h on " Eğer " Denetim Masası\Donanım ve Ses\Güç Seçenekleri\Sistem Ayarları " hızlı başlat gözükmüyor sa bu komut ile gözükür hale gelecektir. Değiştirebilmek için de üst tarafta " Şu anda kullanılamayan ayarları değiştir " 'e tıklayarak değişim yapabilirsiniz.

Bu sistem her kapanışta " hiberfil.sys " dosyasına cache yazar. En son sistem ayarlarını kaydeder her açılışta ordan buradan ufak dosyalar çekip random okuma hızının düşmesini engeller.

SSD için iyi mi kötü mü bilmiyorum fakat her açılıp kapanışta dosya yazıp silmesi ömürü ne kadar kısaltır, ev kullanıcısını nasıl etkiler net bir bilgi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 20 Haziran 2016; 19:51:02 >

• N11 den aldım hocam 238 tl ye ama işletim sisteminini kuramadım bu konuda yardımcı olabilecek arkadaş varmıdır nasıl ssdye kururabilirim?
  • quote:

N11 den aldım hocam 238 tl ye ama işletim sisteminini kuramadım bu konuda yardımcı olabilecek arkadaş varmıdır nasıl ssdye kururabilirim?

Hayırlı olsun.

İşletim sistemini kuramadım derken tam olarak açıklar mısınız ? Yani; boot sonrası disk seçim kısmında SSD'yi mi göremiyorsunuz ? Daha önce Windows kurulumu yaptıysanız (HDD'ye), herhangi bir fark bulunmuyor. Aynı adımları uygulayıp, sadece SSD'yi seçip içerisine kuruyorsunuz. Ve herhangi bir performans düşüşü yaşanmaması için SSD'yi her zaman tek part olarak kullanınız. Yani C-D veya başka şekillerde ikiye bölmeyiniz.

Nerede takıldığınızı tam olarak yazın, yardımcı olurum.
  • http://www.hepsiburada.com/sandisk-x400-256gb-540mb-520mb-s-2-5-sata-ssd-sd8sb8u-256g-p-BD805276

bunun hakkında ne düşünüyorsunuz? ultra II ile fiyatları yakın baya daha yeni olduğu için tercih etmek gerekir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rassilion

http://www.hepsiburada.com/sandisk-x400-256gb-540mb-520mb-s-2-5-sata-ssd-sd8sb8u-256g-p-BD805276

bunun hakkında ne düşünüyorsunuz? ultra II ile fiyatları yakın baya daha yeni olduğu için tercih etmek gerekir mi?

Merhaba,

Ultra II ile benzer performansı olan bir ürün. İş odaklı olsada normal kullanıcılar içinde tercih edilebilir tabii.

5 yıl garanti süresi ile de Ultra II'den 2 yıl fazla süre sunmuş oluyor. Fiyatı bu seviyelerdeyken alınabilir. Daha önceleri yüksek seviyelerdeydi.

• merhaba arkadaşlar ssd plus 240 gb modelini satın aldım bunun için driver falan bulamadım yardımcı olursanız sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: emsalsszz

merhaba arkadaşlar ssd plus 240 gb modelini satın aldım bunun için driver falan bulamadım yardımcı olursanız sevinirim

Merhaba, ürününüz hayırlı olsun. Kulübe de ekleyelim.

Sürücü derken ? Firmware'mı yoksa bilgileri görmek, TRIM desteği açmak vs. için genel bilgi sunan yazılım desteği mi ?

Eğer yazılım desteği ise; aşağıda vereceğim linkten ''SANDISK SSD DASHBOARD'ı'' indirebilirsiniz. Türkçe desteği de mevcuttur. FW güncellemesi için ise; SSD'de bir sorun olmadıktan ve firma tarafından gerekli görülmedikten sonra bir sorun yokken güncelleme önermiyorum.

- SANDISK SSD DASHBOARD YAZILIMINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ (Ana Sayfaya Birtakım Bilgiler İle Beraber Eklenecek) -

''SSD kalan ömür'' gibi bilgiler de görülebilir bu program üzerinden. Yeri gelmişken belirteyim; 2.5 yılı aşkın bir süredir kullandığım Sandisk Ultra Plus 256GB modeli ''inceleme konuğumuz'' , ''%97 kalan ömür'' ile performansından ödün vermeden (maşallah) benim kahrımı çekmeye devam etmekte.

2.5 yılı aşkın bir sürenin az bir zaman olmadığını ve benim çoğu zaman günde 10-15 saat bilgisayarı kapatmadığımı düşünürsek, değerler gayet iyi şu an için.

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.