Şimdi Ara

Sandisk Sansa Bölümü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
6.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sandisk Sansa Bölümü

Sandisk Sansa Bölümü

Arkadaşlar Sansa e250-260-vs için tema - font - album cover - id tag - dil ekleme hakkında bilgisi olanlar (deneyenler-denemek isteyenler-bilgisi olanlar) düşüncelerini -bildiklerini paylaşabilirler mi acaba.
    birçok kişiye yardımı dokunacağını düşünüyorum.

resim-bilgi-tahmin-deneyim (beyin fırtınası sonuçta) paylaşalım burada...

ben albüm cover eklemeyi ve format atmayı paylaşıyorum.... devamını getirelim lütfen...

FORMAT VE GÜNCELLEMESİ :

BURAYA TIKLAYIP DOSYAYI İNDİRİN (kenarda dursun bu)

1.adım : mp3 playeri eline al ve bilgisayara usb kablo ile bağlamadan hold tuşunu aç turuncu yer görünsün

2.adım : sol taraftaki rec tuşuna basılı tutarken açma düğmesine bas acma dugmesine sadece bir kaç saniye bas.

3.adım : mp3 player açıldığında ekrana recover mod yazısı gürünecek ve senden cihazı usb kablo ile bilgisayara bağlaman gerektiği yazacak.

4.adım : mp3 player i usb kablo ile bağla ekrana 16mb diye birşey gelecek pc'e.

5.adım : yukarda ki linkten indirdiğin programı çalıştır. (fw 01.00.12 isimli olanı)

6.adım : program açılınca ilk olarak ekrana senden kullanım koşullarını kabul edip etmediğini soran bir seçenek gelecek bunu kabul et.

7.adım: programda ikinci olarak cihazı formatlak isteyip istemediğin sorulacak bunuda kabul et.

8.adım: program bir kaç saniye içinde format işleminin tamamlanması için cihazı çıkartın uyarısı verecek.

9.adım: cihazı usb kablodan çıkartmadan önce hold düğmesini eski haline getir burası önemli cihazı çıkartmadan önce çıkarttıktan sonra değil.

10.adım : usb kabloyu direkt olarak çıkart cihaz kendini açıp kapatacak ve format işlemi bitecek.

11.adım : mp3 pc'e takılı olmasın, ayarlardan usb modunu değiştir. (diğer usb moduna geç yani)

12.adım : indirdiğin linkteki diğer dosyanın kurulumunu yap. (sansa updater install)

12.adım : kurulum tamamlandığında şimdi sansayı pc'e bağlayın diyecek o sırada bağla ve finish de.

13. adım : son kurdugun program otomatik updateleri arayacak. masaüstünde msn sağ altta msn simgesinin dibinde biryerde update programını görebilirsin.

14. adım : uygun firmwareyi bulduğunda onu seç ve install de. karşıdan yükleyecek ve sen hiçbirşey yapmayacaksın. pc halledecek olayı. sonra bir de bakmışsın ki alet son firmware ile güncellenmiş..

15. adım: artık istediğini yapabilirsin.

MP3 LERE COVER EKLEME

TIKLA PROGRAMINI İNDİR İLK ÖNCE

1- Programı kur ve aç
    2- Programa cover eklemek istediğin şarkıyı at.
    3- Programda açtığın dosya var, ona sağ tıkla ve "change picture|tag" yazısına tıkla (aşağıdaki resimdeki gibi)
    4- "find picture" ve ardından "save" diyeceksin. başka birşey yapmana gerek yok.
    5- mp3'ü mp3playerine at. ve cover eklemenin verdiği mutluluğu yakala :P
    6- bana teşekkür et

Sandisk Sansa Bölümü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abisi1 -- 24 Ocak 2008; 12:23:36 >

• amma bedavacı olmuş sitedekiler yaw!
    kimse katkım olsun deyipte bişey yazmamış..!.!
  • quote:

Orjinalden alıntı: abisi1

amma bedavacı olmuş sitedekiler yaw!

Kardeş ne biliyosun belki sitede bu cihazı kullanan yoktur.
  • yok ya, olmazmı kullanan!
    var da üşeniyolar bilgi paylaşmaya.
  • quote:

yok ya, olmazmı kullanan!
    var da üşeniyolar bilgi paylaşmaya.

Ee türk milletiyiz ne de olsa..Hazırcı millet.Bilgiyi versinler de biz kullanalım diyolar.
  • Ben bu aletten almayı düşünüyorum.

Önerir misiniz?
  • Öneririm...
    Valla taş gibi alet.
    Kendi kulaklıklarıyla kullanıyorum gayet güzel sesi var düşün artık daha sağlam bir kulaklık kullandığını.
    video-resim-radyo-mp3 gayet iyi...
    pc'den şarj alıyo bunu belirteyim.
    satıcı yanında şebekeden şarj cihazı felan sağlayabiliyorsa senin için iyi olur.
    ama ben şöyle yapıyorum.
    elektrik gidince devreye giren güç kaynağını kapamıyorum, aleti pc'e (usb'e) takıyorum (pc kapalı)
    o şarj oluyor...
    en üstteki resimde bataryasını da görebilirsin. kendim çektim o resmi.
    ayrca müzik dilerken (mp3-radyo) resimlere bakabiliyorsun. müzik kapanmıyor.

en güzeli sen bunu izle.
    http://www.youtube.com/watch?v=yoC3UIzvWAQ&feature=related

• hocam e250 de radyo var mı?
    ozelliklerinde yazmıyor?
  • kardeş amerika versiyonlarında var.
    ama avrupa versiyonlarında radyo bulunmuyor.
    hepsiburada-hipernex-sibermarket gibi siteler avrupa versiyonlu yani radyosuz satıyorlar.
    ben gg'den aldım, yurtdışından getirip satıyorlar.
    gayet de uygun bir fiyata almıştım yani.
    yurtdışından geldiğinde hem radyo yönünden hem de fiyat yönünden avantaj sağlar..
  • abd den gelen pahalı olmuyor demi bakıyorum da awrupaya satılanla abd ye satılan cihazlar arasındaki fark baya war awrupa malı 100 ytl ise digeri 200 ytl asagıda yada yukarıda ilginç

şimdi ben bunun awrupa olanından alsam fm i de dışardan yazılımla yüklesem fark olacakmı abd satılanla?
    genede hoş bir cihaz işçilik süper diyorum ışıklı tuşlarda hoş oluyor
  • kardeş hiç avrupa alıp da radyo yüklerim diye düşünme...
    birçok kişi öyle yapıyor sonra yüklenmiyormuş deyip küfrediyolar.
    dediğim gibi amerika versiyonlardan al..
    amerikadan gelenlar daha ucuz oluyo.onlar pahalı demişsin, alakası yok. getirtiyo millet oradan ucuza.
    satıyolar sitelerden. araştır istersen.
    refurbished oluyor bazıları onlarda fiyat hele daha da düşük.
    ben refurbished aldım bi deneyim dedim. valla canavar.
    fiyat vermekten çekinmiyorum. adam 100e satıyordu 2 gb'yi . 80e aldım kargoyuda ona ödettim.
    videoları oynatırken sorun çıkartıyordu, (kitleniyo diyim)
    onun için hemen bir format.. şu an taş... herhalde o yüzden refurbished oldu.
    kimse uğraşmamış format atmayla refurb yapmışlar :D
    yani çok az kullanılmış gibi birşey herhalde.
    refurbished'in tanımı aşağıda var bak.
    amerikada millet cihazları alıp 3ay içinde mi 1yıl içinde mi ne hiç mazeret sunmadan iade edebiliyorlar.
    beğenmeyende iade edio arızası olan da iade ediyor.
    2gb 150 iken ben 80e aldım yani sırf onun için.. biraz fırsat kollayın, e tabi birazda gözünüzü karartacaksınız alırken ;)

(...refurbished: arızalı olan, geri iade alınan, tamiri yapılıp kasası değiştirildikten sonra yeniden paketlenip refurbished adı altında ucuza satışa çıkarılan veya bir fuar boyunca teşhir için açılmış ve sonra yeniden paketlenmiş ürünlerdir...)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abisi1 -- 28 Ocak 2008; 15:08:51 >

• merhaba arkadaşlar bende aldım ebayden bekliyorum 4glik versiyonu 104 ytlye geldi fiyat nasıldır sizce sanırım radyosu var.
  • evet iyi bir fiyat.
    kapalı kutulu orjinal ise çok güzel bir fiyat.

tr'de 4gb ler:
    refurbishedler 110 tl
    sıfır-orjinaller 170 tl
  • forumda biraz arasaydin bu konu ili ilgili bi baslik var zaten,

quote:

amma bedavacı olmuş sitedekiler yaw!

• baktım ben konulara

hiç de bişey yok... alayımmı yok ne önerirsiniz var.
    herşey burada toplansa iyi olur işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abisi1 -- 29 Ocak 2008; 22:24:46 >
  • merhaba arkadaşlar bende bir sansa c250 kullanıcısıyım yaklaşık 6 aydır ve mp3 player ımı bilgisayara bağladığımda updater program yüklü kendisi update leri yüklüyor ancak son update den sonra şöyle bir problem ortaya çıktı mp3 player ın içine copy/paste ile attığım hiçbir şarkının adı görünmüyor sanırım bunun için bir eşitleme programı kullanmam gerekiyor yani en azından ben öyle tahmin ediyorum hangi programı kullanmalıyım ya da başka bir çözümü war mı bu durumun teşekkürler...
  • verdim siparişi yarın elimde olacak. güncellemeye devam..
  • quote:

abisi1

FORMAT VE GÜNCELLEMESİ :

BURAYA TIKLAYIP DOSYAYI İNDİRİN (kenarda dursun bu)

1.adım : mp3 playeri eline al ve bilgisayara usb kablo ile bağlamadan hold tuşunu aç turuncu yer görünsün

2.adım : sol taraftaki rec tuşuna basılı tutarken açma düğmesine bas acma dugmesine sadece bir kaç saniye bas.

3.adım : mp3 player açıldığında ekrana recover mod yazısı gürünecek ve senden cihazı usb kablo ile bilgisayara bağlaman gerektiği yazacak.

4.adım : mp3 player i usb kablo ile bağla ekrana 16mb diye birşey gelecek pc'e.

5.adım : yukarda ki linkten indirdiğin programı çalıştır. (fw 01.00.12 isimli olanı)

6.adım : program açılınca ilk olarak ekrana senden kullanım koşullarını kabul edip etmediğini soran bir seçenek gelecek bunu kabul et.

7.adım: programda ikinci olarak cihazı formatlak isteyip istemediğin sorulacak bunuda kabul et.

8.adım: program bir kaç saniye içinde format işleminin tamamlanması için cihazı çıkartın uyarısı verecek.

9.adım: cihazı usb kablodan çıkartmadan önce hold düğmesini eski haline getir burası önemli cihazı çıkartmadan önce çıkarttıktan sonra değil.

10.adım : usb kabloyu direkt olarak çıkart cihaz kendini açıp kapatacak ve format işlemi bitecek.

11.adım : mp3 pc'e takılı olmasın, ayarlardan usb modunu değiştir. (diğer usb moduna geç yani)

12.adım : indirdiğin linkteki diğer dosyanın kurulumunu yap. (sansa updater install)

12.adım : kurulum tamamlandığında şimdi sansayı pc'e bağlayın diyecek o sırada bağla ve finish de.

13. adım : son kurdugun program otomatik updateleri arayacak. masaüstünde msn sağ altta msn simgesinin dibinde biryerde update programını görebilirsin.

14. adım : uygun firmwareyi bulduğunda onu seç ve install de. karşıdan yükleyecek ve sen hiçbirşey yapmayacaksın. pc halledecek olayı. sonra bir de bakmışsın ki alet son firmware ile güncellenmiş..

15. adım: artık istediğini yapabilirsin.

Dostum benden alıntı yapmışsın adımı neden yazmadın bakayım. çok sinirlendim

http://forum.donanimhaber.com/m_9876857/mpage_5/key_sansa%2Ce250/tm.htm

quote:

Orjinalden alıntı kara_eylül

http://www.sandisk.com/Assets/File/Downloads/firmware/e200fw01.00.12.exe
    bu linkteki programı indir ve bilgisayarına kur.

2.adım : sol taraftaki rec tuşuna basılı tutarken açma düğmesine sadece bir kaç saniye bas basılı tutma

4.adım : mp3 player i usb kablo ile bağla ekrana 16mb format gelecek.

5.adım : yukarda ki linkten indirdiğin programı çalıştır

9.adım: cihazı usb kablodan çıkartmadan önce hold düğmesini eski haline getir burası önemli cihazı çıkartmadan önce çıkarttıktan sonra değil

Hepsi bu kadar. format işleminden sonra istersen yazılım güncellemeside yapabilirsin

şaka bi tarafa. bu cihazın fazla kullanıcısı yok. ve çok fazla mesaj yazılmadığı için konu arkalara düşüyor ve ilk defa cihazı alan arkadaşlar konuyu bulmakta zorlanıyor bulduklarında ise hemen cevab alamıyorlar.
    forumda sandisk için alt konu bile yok diğer mp3ler başlığı altında yer alıyor.

forum yöneticileri şunu yapsa bence çok güzel olurdu ki bunu anket başlığınada yazdım.
    her mp3 player için bir üst konu olsun bunu yöneticiler seçsin kimin incelemsini koyacaklar. bu model için bi kaç tane inceleme ve soru yorum yazılan başlık var.

aynı görüşte olan arkadaşlar varsa bunu üst konudaki ankete lütfen yazın hekes için daha yararlı olacağını düşünüyorum

• Sandisk için alt başlık istiyoruz...

HEP DESTEK TAM DESTEK!!
  • yüklediğiniz son versiyon nedir. bende yeni versiyon güncellemesi yaptım ve az önce tekrar kontrol ettim yeni var mı diye ama en son versiyon 01.02.18A şeklinde görünüyor eğer sizin versiyonda aynısı ise bende bahsettiğiniz sorun yok.

quote:

Orjinalden alıntı: withhonour

merhaba arkadaşlar bende bir sansa c250 kullanıcısıyım yaklaşık 6 aydır ve mp3 player ımı bilgisayara bağladığımda updater program yüklü kendisi update leri yüklüyor ancak son update den sonra şöyle bir problem ortaya çıktı mp3 player ın içine copy/paste ile attığım hiçbir şarkının adı görünmüyor sanırım bunun için bir eşitleme programı kullanmam gerekiyor yani en azından ben öyle tahmin ediyorum hangi programı kullanmalıyım ya da başka bir çözümü war mı bu durumun teşekkürler...

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.