Şimdi Ara

Sandisk 120GB/240GB Extreme SSD Kullananlar Klübü (51. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.017
Cevap
13
Favori
61.419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar lenovo z500 ideapadime geçen gün sinirlenip vurdum biraz, şimdi harddiskten sesler geliyor ve bilgisayar yavaşladı oyunlarda felan aşırı yavaş. harddiskte bi sorun olup olmadığını nerden öğrenebilirim? Harddiskte sorun varsa bir ssd almak istiyorum, 240 gb öğrenci bütçesini yormayacak ama yarı yolda da bırakmayacak eli yüzü düzgün bir öneriniz varsa çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler cevaplar için.
  • Beyler Sandisk Ultra 2 aldım 120 gb.Bilgisayarım sata 2 destekliyor.250 okuma-250 yazma hızı alıyorum, normal mi?Eski harddiskimde 30-30 alıyordum.Bilgisayar açılış hızı 40 saniyeden 20 saniyeye düştü.Winzip açma hızı 4 dk'dan 20 saniyeye düştü.Bilgisayar kapanması 4 saniye.Kopyalama hızları da arttı ama 10 kat filan değil.
  • Cinderella Man C kullanıcısına yanıt
    Hdtıne ve ultra II veya hyperx bakabilirsiniz. Yakın olması lazım fiyatları.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Michael Scofield M kullanıcısına yanıt
    samsung evo 850 aldım fiyatı daha pahalı ama testlerde baya öndeymiş, sorunsuz olsun bari dedim almışken.
  • Cinderella Man C kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, fiyatı yüksek olduğu için önermemiştim iyi yapmışsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Korkusuz Üye

Beyler Sandisk Ultra 2 aldım 120 gb.Bilgisayarım sata 2 destekliyor.250 okuma-250 yazma hızı alıyorum, normal mi?Eski harddiskimde 30-30 alıyordum.Bilgisayar açılış hızı 40 saniyeden 20 saniyeye düştü.Winzip açma hızı 4 dk'dan 20 saniyeye düştü.Bilgisayar kapanması 4 saniye.Kopyalama hızları da arttı ama 10 kat filan değil.

Normal

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Slm Arkadaşlar asus N53SN SZ002V ye uyumlu 240gb ssd tavsiye edilebilirmısınız.sandisk ultra ll nasıldır.

• Sandisk extreme 120gb ssd öldü,

Yani 2008 model hp laptopumu açıyorum, hp logosu geliyor, ardından windows10 logosu geliyor, altında da yuvarlak dönüyor kısa bir süre, sonra simsiyah ekran,

Klavyede yanıp sönen tuş yok, ekranda imleç vs hiçbir şey yok.

Aklıma geldi laptop ile gelen vista yüklü hdd'yi taktım, her şey normal çalışıyor.

Dolayısıyla problem ssd'de.

Ne yapmamı önerirsiniz?

• Onur__ kullanıcısına yanıt
    Yeniden sistem kurmayı dene ssd'ye bir uyumsuzluk filan olabilir.
  • Nasıl kuracağım, 1-2 saniye hp logosu, ardından hemen 1-2 saniye windows logosu geliyor ve ardından siyah ekran.

Bios'a giriş için şu tuşa bas gibi bir yazı bile çıkmıyor üstte altta. Giremedim yani biosa bile.

• Onur__ kullanıcısına yanıt
    Nasıl yani ilk açılışta del tuşuna basınca girmiyormu bios ekranına? CD ile kurulum yapman gerekiyor o zaman yada flash bellek ile.
  • Yok hocam giremiyorum, eski hdd yi taktım, ona win10 yüklüyorum şuanda, kutu ya da kablo alıp ssd yi ona takıp bir bakacağım çalıştırabilecek miyim diye

• quote:

Orijinalden alıntı: Onur__

Sandisk extreme 120gb ssd öldü,

Yani 2008 model hp laptopumu açıyorum, hp logosu geliyor, ardından windows10 logosu geliyor, altında da yuvarlak dönüyor kısa bir süre, sonra simsiyah ekran,

Klavyede yanıp sönen tuş yok, ekranda imleç vs hiçbir şey yok.

Aklıma geldi laptop ile gelen vista yüklü hdd'yi taktım, her şey normal çalışıyor.

Dolayısıyla problem ssd'de.

Ne yapmamı önerirsiniz?

Ne zaman almiştiniz ne kadar sure kullandınız?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar ben bu bilgisyarı aldım 10 15 defa format attım ve bjilgisayar bazen 1tblık hhd görmüyor restliyorum sonra görüyoruyor ne yapmam gerekiyor servise vermem lazım mı yoksa kendim halledibiilir miyim ? yardımcı olursanır sevinirim
  • 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.