Şimdi Ara

Sandisk 120GB/240GB Extreme SSD Kullananlar Klübü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.017
Cevap
13
Favori
61.419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Sandisk 120GB/240GB Extreme SSD Kullananlar Klübü

Sandisk 120GB/240GB Extreme SSD Kullananlar Klübü

Ortalama fiyat 280-290 tl arasıdır. Mağaza durumuna göre 6 ila 9 taksit ile alabilirsiniz.

Test sonuçları sayfa takibinde mevcuttur ve muadil ürünlerden (vertex 3 ve force GT) 100 tl + daha ucuzdur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ShinQda -- 24 Mayıs 2012; 13:59:39 >

• Bu ürün bu fiyatı ile gerçekten çok iyi bir tercih olarak duruyor. Anakartınızda SATA III portu var çünkü HM65 çipsete sahip. Her zaman denk ürünlerin en ucuzunu alın derim ki Mach Extreme yurt dışında tanınan ve sevilen bir marka. Bence almanızda mahsur yok. Hatta menüye Mach Extreme'in girmesi de iyi olmuş. Eğer marka tutarsa bu fiyat belki de en düşük fiyat olarak kalacaktır. Ama şu bir gerçek Senkron Nand kullanan bu ve buna benzer 120GB SSD'ler yakında 300 TL altına inecek ve 60 GB seçenek sayısı azalacak, en dip kapasite genellikle 120 GB olarak kalacak gibi görünüyor. Benden bu modele ok... Ürünün vaat ettiği performans bu fiyat için oldukça etkileyici.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gerginix

Bu ürün bu fiyatı ile gerçekten çok iyi bir tercih olarak duruyor. Anakartınızda SATA III portu var çünkü HM65 çipsete sahip. Her zaman denk ürünlerin en ucuzunu alın derim ki Mach Extreme yurt dışında tanınan ve sevilen bir marka. Bence almanızda mahsur yok. Hatta menüye Mach Extreme'in girmesi de iyi olmuş. Eğer marka tutarsa bu fiyat belki de en düşük fiyat olarak kalacaktır. Ama şu bir gerçek Senkron Nand kullanan bu ve buna benzer 120GB SSD'ler yakında 300 TL altına inecek ve 60 GB seçenek sayısı azalacak, en dip kapasite genellikle 120 GB olarak kalacak gibi görünüyor. Benden bu modele ok... Ürünün vaat ettiği performans bu fiyat için oldukça etkileyici.

Gerginx hocam; sata 3 icin vertex 3 mu? Xtreme S3 mu yoksa bu urunmu fiyatlari ayni kabul edeesek?

• Zor soru... Her birini seçmek için ayrı ve farklı sebepler var. Ben OCZ'ye kişisel bir sempati besliyorum. Fanboy gibi görünmemek için her modelin ön plana çıkan özelliklerini ifade edip en ucuzunu alın arkanıza bile bakmayın diye tavsiyede bulunuyorum.

Vertex3:
    Müşteri memnuniyeti için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan. Yazılım güncellemesi konusunda rakipsiz. Yıllar sonra SSD'yi ilk günkü performansına geri getirecek kadar rakipsiz bunu ispat etmiş, buna karşın en sorunsuz ve en hızlı olmayan ürünler üretiyor. Tek işi SSD ve bu konuda çok çalışıp bol yazılım üretince bazen önceden kestirilemeyen garip sorunlar üretiyor fakat sabırlı müşteriyi yeni bir yazılım ile memnun ediyor. Sabırsız müşterisini incitmemek için koşulsuz ürün değişimine gidiyor.

Xtreem S3:
    En az Vertex kadar performans iddiası var hatta kısmen daha iyi bile diyebiliriz. Kullanıp da sorun yaşayana rastlamadım ki sorunların çoğu ya anakarttan ya da Anakart - SSD ikilisinin sorunlarını aşmayı bilmeyen kullanıcılardan kaynaklanıyor. Çözümsüz sorunların tek sebebi ise 2009 tarihinden önce üretilmiş anakartlar Xtreem S3, Vertex3 karşı fiyat kozunu kullanıyordu fakat şu an için sanırım biraz daha yüksek fiyata sahip ve bu yüzden gözümden düştü.

Mach Extreme:
    Ürünü kullanana rastlamadım ama vaat ettiği değerler ve fiyat ilişkisi gerçekten çok etkileyici.

Ben olsam OCZ'den şaşmayıp Vertex 3 mü alsam yoksa MAch Extreme'i denemek istiyorum diye arada kalırdım. S3'ü fiyatı yüzünden eleyin. Seçimi Mach ve Vertex arasında yapın. hangisi uygun fiyatlıysa (3 - 5, 5 - 10) onu alın. Mach Extreme hakkında biraz daha araştırayım eğer karar vermediyseniz kesin birşey söyleyebilirim belki.

Edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gerginix -- 10 Mayıs 2012; 13:16:53 >

• Ben siparişi vereyim o halde , işten eve dönünce belki vertex4 ten yanada kullanabilirim tercihimi. Diğer markanında güvenilir olması sevindirici oldu.
  • Ben vertex3 kullanıyorum
    sorunsuz ve güzel bir ürün
    şu an HTPC'm için de bir SSD almayı düşünüyorum windowsu kurmak için
    60gig yeter diye
    ya mach xtreme alıcam ya da hilevel
    http://www.eksenbilgisayar.com/store/ProductDetails.aspx?productid=92781
    sizce hi level nasıl bir marka?
    gerçi işin ucunda garanti maranti herşey var ama yine de bi acaba diyo insan
    mach extereme de çok pahalı değil aralarında 30 lkira falan fark var
    başka bi öneriye de açığım acıkcası

vertex4 eğer yurtdışıysa bence alma derim, en güzeli garantili üründür

• y.dışı olarak geliyor cumartesi günü ama 5 yıl garanti veriyor firma , global garanti durumu ocz nin TR merkezinde de geçerli olmuyor mu ? Prosödür neye göre işliyor burada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gerginix

Zor soru... Her birini seçmek için ayrı ve farklı sebepler var. Ben OCZ'ye kişisel bir sempati besliyorum. Fanboy gibi görünmemek için her modelin ön plana çıkan özelliklerini ifade edip en ucuzunu alın arkanıza bile bakmayın diye tavsiyede bulunuyorum.

Vertex3:
    Müşteri memnuniyeti için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan. Yazılım güncellemesi konusunda rakipsiz. Yıllar sonra SSD'yi ilk günkü performansına geri getirecek kadar rakipsiz bunu ispat etmiş, buna karşın en sorunsuz ve en hızlı olmayan ürünler üretiyor. Tek işi SSD ve bu konuda çok çalışıp bol yazılım üretince bazen önceden kestirilemeyen garip sorunlar üretiyor fakat sabırlı müşteriyi yeni bir yazılım ile memnun ediyor. Sabırsız müşterisini incitmemek için koşulsuz ürün değişimine gidiyor.

Xtreem S3:
    En az Vertex kadar performans iddiası var hatta kısmen daha iyi bile diyebiliriz. Kullanıp da sorun yaşayana rastlamadım ki sorunların çoğu ya anakarttan ya da Anakart - SSD ikilisinin sorunlarını aşmayı bilmeyen kullanıcılardan kaynaklanıyor. Çözümsüz sorunların tek sebebi ise 2009 tarihinden önce üretilmiş anakartlar Xtreem S3, Vertex3 karşı fiyat kozunu kullanıyordu fakat şu an için sanırım biraz daha yüksek fiyata sahip ve bu yüzden gözümden düştü.

Mach Extreme:
    Ürünü kullanana rastlamadım ama vaat ettiği değerler ve fiyat ilişkisi gerçekten çok etkileyici.

Ben olsam OCZ'den şaşmayıp Vertex 3 mü alsam yoksa MAch Extreme'i denemek istiyorum diye arada kalırdım. S3'ü fiyatı yüzünden eleyin. Seçimi Mach ve Vertex arasında yapın. hangisi uygun fiyatlıysa (3 - 5, 5 - 10) onu alın. Mach Extreme hakkında biraz daha araştırayım eğer karar vermediyseniz kesin birşey söyleyebilirim belki.

Edit: imla

Yeni bir vertex 3 almam durumunda su 2.22 firmware problemi beni ne derece etkiler. 2.15 icin gayet stabil diyorlar. Ssd hangi firmware ile bana gelir eger dusuk bir firware ile gelirse 2.22 yemi update yapmak zorundayim? Bu gibi sorular kafami mesgul ediyor vertex 3 acisindan. Fiyat olarak ta,s3 ile vertex 3 u ayni fiyata alacagim bu arada. 330tl tl ye

• Bence ikisi de iyi ürün ama uzun vadede destek ve müşteri memnuniyeti açısından OCZ bence 1 numaradır. Henüz uzun vadede Corsair xtreem vb... markaların eski ürünlerine ne gibi kalkındırma yaptığına şahit olmadık ama OCZ'nin olduk. Ayrıca 2.22 yapmak zorunda değilsiniz gömülü gelirse de sorunsuz 2.22 ile gelir. Bence 2.15 ile gelir 2.22'ler sınırdan henüz geçmemiştir. 2.15 ile gelirse bu sürüm ile devam etmekte sakınca yok.
  • Son olarak

Vertex 4 128 gb 440 Tl 12 taksit
    Vertex 3 120 gb 380 Tl taksit benim kartıma yok malesef
    MTECH turbo 120 gb 340 tl 12 taksit

büyük ihtimal mtech alıp kullanacağım. V4 diğerlerine nazaran bazı durumlarda diğer sdd leri katlıyor ama ben 120 gb lık bir disk için fazla açılmayı uygun görmedim. Bugün sipariş veriyorum.

120 gb olan modellerin 111 gb kullanıbilir oldğunuda araştırdım. Buda bana şimdilik fazlasıyla yeter, kalan verileri hariciye atarım.

Ürün elime geçince incelemesinide yaparım hepimiz adına genel 1 bilgi olur.
  • Sandisk 120GB Extreme Sata3 SSD (SDSSDX-120G-G25)

287 tl @ 6 taksit olarak sipariş geçtim , baktım aralarında dağlar kadar fark yok fazladan para vermeye gerek yok diye düşündüm. Elime ulaşınca birlikte performansına göz atabiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M`Shinoda

Sandisk 120GB Extreme Sata3 SSD (SDSSDX-120G-G25)

287 tl @ 6 taksit olarak sipariş geçtim , baktım aralarında dağlar kadar fark yok fazladan para vermeye gerek yok diye düşündüm. Elime ulaşınca birlikte performansına göz atabiliriz.

hayirli olsun hocam bende alma arefesindeyim sandisk. Kurcala bizide bilgilendir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aѕℓαη66™

quote:

hayirli olsun hocam bende alma arefesindeyim sandisk. Kurcala bizide bilgilendir

kargoya verilmiş 15:00 civarı , bakalım 1 arkadaş HB den y.içi ile sıkıntı çekmişti, bana hiç denk gelmedi ama yinede aras a veremeden edemedim.

• quote:

hayırlı olsun bende bu ssd yi düşünüyorum.Vertex 3 ten 100 lira ucuz ve performans olarakta yakın oldugunu duymuştum
  • Gitti gidiyordam albi sandisk extereme 280 tlye bak keyfine bi incele acilen
  • quote:

Hocam hayırlı olsun.
    Aynı diskten ben de almıştım.Bu gün geldi.Hemen temiz bir win7 kurulumu yaptım.Şimdilik bir sorun yok.İnşaallah olmaz da.
    Sanal belleği sistem,geri yüklemeyi ve uyku modunu kapattım.Başka ne yapmak lazım.Bilmiyorum.
    Yalnız şu linkteki ürünü de almıştım:http://www.hepsiburada.com/Liste/siverstone-notebook-slim-sata-optik-surucu-odd-yuvasiyla-uyumlu-25-sata-hdd-ve-odd-kutusu-bundle-kit-sst-ts06b/productDetails.aspx?productId=bd300275&categoryId=813
    Notebooktan çıkan HDD yi optik sürücü yuvasında kullanmak için kolayca montajını yaptım.Yalnız bu optik sürücü yuvasına taktığım HDD den boot edemiyorum.Çünkü biosta boot ayarlarında görünmüyor.Ancak windosta "Yerel Disk" olarak görünüyor.Yanlış yaptığım bir şey mi var acaba?

• Ürün dağıtımda , eve gittiğimde gelmiş olursa kurulu hemen yapıp testlere geçelim.
  • ben de bu ürünler arasında düşünüyorum ve 1-2 gün içinde 2 tane alacağım. güzel bi konu olmuş. zaten çok yavaş bi hdd den ilk defa ssd ye geçeceğim her türlü tatmin eder heralde ikisi de.

http://www.hepsiburada.com/Liste/team-120gb-xtreem-s2-sata3-ssd-tmssds2-120g/productDetails.aspx?productId=bd131759&categoryId=114814&SKU=BD131759

http://www.hepsiburada.com/Liste/sandisk-120gb-extreme-sata3-ssd-sdssdx-120g-g25/productDetails.aspx?productId=bd300339&categoryId=114814&SKU=BD300339

• 3 aşağı 5 yukarı çok fark olmayacağı kanısındayım. Demekki bu fiyatlarada bu ürünler bulunabiliyor yada ülkemizdeki firmalara o fiyattan satmaları konusunda diretiyorlar. Activasion un call of duty ye yaptığı gibi.
  • Hayırlı olsun.

Bu ürünü bende merak ediyorum geldiğinde crytaldiskmark testlerini koyabilir misiniz?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.