Şimdi Ara

Sandero Stepway Turbo 90bg Euro 6 EasyR otomatik

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu aracı yeni aldım. Otomatik kullanıyorum. yokuşlarda aslında güzel kalkıyor, sana 3-4 saniyelik zaman veriyor freni bırakıp gaza basman için FAKAT! bazen kendi kendine boşalıyo ve yeniden çalıştırmam gerekiyor. 2 haftalık araç. İlk hafif yokuşta kırmızı ışıkta bekledim. yeşil yanarken freni bırakıp gaza bastım fakat tık yok ve araç geri geri kaymaya başladı. Allahtan arkamdaki araç uzaktı. frene bastım. tekrar denedim. yine tık yok. l frenini çektim. Kapadım yeniden açtım D ye aldım bu sefer gitti. Neyse dedim belki benim hatam. 2 gün sonra yine yokuşta çöp arabasını beklerken yine aynı şeyi yaptı. bir kaç gün sonra yokuşta arabayı park ederken yine. ve hep yokuşta oluyor bu.
    Acaba diyorum ayağımı beklerken frenden erkenmi kaldırıyorum. Hadi kaldırsamda debriyaj gibi değil olmaması lazım, olsada bunu her yokuşta yapması lazım ki sadece bazen yapıyor. Acep ne olabilir?

• Kaydırma sorunu ilginç tanıtımı yapılırken ayağınızı frenden çekince gaza basılmasa da çok yavaş olarak ileri hareket özelliğinden bahsediliyordu buda yarı otomatikler için kaydırma durumuna güzel bir çözümdü bu durumu aldığınız yere bir sorun özelliği açmakmı gerekli acaba çünkü bu özellik aktif olsa kaymaması gerektiğimi düşünüyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • frene tam basmazsaniz yokus kalkis destegi calismiyor arac geri kayiyor.Aracim Renault captur 1.2 edc.Sizdede boyle olabilir mi..?Birde boyle deneyebilir misiniz..?boyle yapmaniza ragmen sorıun hala devam ediyorsa hemen servise basvurun...
  • Araç ilk öyle bir sorun verdiğinde servis götürmüştüm. Bir deneme sürüşünden sonra servise çekip bir şeyler yaptıktan sonra tekrar bir deneme sürüşü yaptı. Bende arabadaydım ve sorun çıkmadı. Arabanızda sorun yok dediler. Tabi o anda hata vermediği için. Ondan sonra iki kere daha aynı hatayı verdi. frene hep tam bastığımı hatırlıyorum. Start Stopun bir etkisi olabilirmi acep bu olayda?
  • start-stop iliskisini bilemem Benim aracta yok.servis eger bir islem yaptiysa demekki bu sistemde bir sorun var.Bence tekrar servise gidin.ne islem yaptiklarini ogrenin.belki kullanim belki start stop belkide baska bir sebep vardir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: adeno

Araç ilk öyle bir sorun verdiğinde servis götürmüştüm. Bir deneme sürüşünden sonra servise çekip bir şeyler yaptıktan sonra tekrar bir deneme sürüşü yaptı. Bende arabadaydım ve sorun çıkmadı. Arabanızda sorun yok dediler. Tabi o anda hata vermediği için. Ondan sonra iki kere daha aynı hatayı verdi. frene hep tam bastığımı hatırlıyorum. Start Stopun bir etkisi olabilirmi acep bu olayda?

Kaydırma sorunu ilginç tanıtımı yapılırken ayağınızı frenden çekince gaza basılmasa da çok yavaş olarak ileri hareket özelliğinden bahsediliyordu buda yarı otomatikler için kaydırma durumuna güzel bir çözümdü bu durumu aldığınız yere bir sorun özelliği açmakmı gerekli acaba çünkü bu özellik aktif olsa kaymaması gerektiğimi düşünüyorum
    Yukarıdaki özelliği servise sorun
    varmı? Çalışıyormu?

• Dacia Müşteri Hizmetlerine sorunu tam olarak açıklayan bir mail gönderdim dün akşam. Az önce aradılar ve sorunu genel merkeze aktaracaklarını söylediler. Geri dönüş sağlayacaklarmış. Beklemedeyim. Çok merak ediyorum ne dicekler. Kanımca şanzıman sorunlu. Ama bunu kabul ederlermi bilmem. Eğer gerçekten yokuş kalkış desteği varsa ki var bazen çalışıyor o zaman hep çalışması lazım sorun vermemesi lazım. Bekleyelim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: adeno

Dacia Müşteri Hizmetlerine sorunu tam olarak açıklayan bir mail gönderdim dün akşam. Az önce aradılar ve sorunu genel merkeze aktaracaklarını söylediler. Geri dönüş sağlayacaklarmış. Beklemedeyim. Çok merak ediyorum ne dicekler. Kanımca şanzıman sorunlu. Ama bunu kabul ederlermi bilmem. Eğer gerçekten yokuş kalkış desteği varsa ki var bazen çalışıyor o zaman hep çalışması lazım sorun vermemesi lazım. Bekleyelim..

Bir gelişme oldumu?

• Servise çağırdılar. Yetkili biri önce bir alete bağlayıp test yaptı. Sonrada beraber araca binip yokuşta denemeler yaptık. Tabi ki dişçiye gider misali o anda hata vermedi. Hal böyleyken de usta bu durumda ben bir şey yapamam, arızayı görmem lazım dedi. Bir daha hata verirse bu sefer serviste bir kaç gün testten geçeceğini söyledi. Henüz bir daha aynı arızayı vermedi. İnşallah da vermez
    Merak ettiğim başka kimse almadımı bu araçtan veya aynı arızayı yaşamadımı
  • Arkadaşlar Facebook ta bir grup oluşturdum bizim araçlar ile ilgili paylaşımları,bilgi alış verişini ve yardımlaşmayı daha kolay ve hızlı yapabilmek adına.O grupta sorunlarımızı,çözümlerimizi paylaşabiliriz.İleriki zamanlarda farklı illerde sponsorlar bulunup araçlar ile etkinlikler düzenlenebilir.Sayfanın adı Sandero Stepway Ambiance EasyR Bilgi Paylaşım sayfası.Herkesi beklerim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.