Şimdi Ara

Sanayiye gittim yüzümüze bakan olmadı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
4.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • En sevmediğim ortama gittim muayne için bir kaç şey eksikti herkes doymuş yüzleri asık tek kelime ile cevap vermeler 5 liralık parçayı 20 ye itelemeler ampül değişimi ve çamurluk sinyali montaj ettirdim 2 saat sürdü...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• internette yağ değişimini araştırırken denk gelmiştim. hollandada birisi yağ değişimini anlatıyor.
    orada hobi garajları varmış. yan yana 5-6 araçlık bir yer her bir yerde araç kaldırma makinası, yağ toplama makinası havalı bijon anahtarı vb. aletler var.
    5-10 euro falanmış saati.

türkiyede ise herşeyimizi hazır istiyoruz. evdeki musluk için bile adam çağırıyoruz.
    Kral o bahsettiğin hollandalının günlük çalışma süresi 6 saat benimki 12 saat...

Üstelik birçoğumuz gibi ben de cumartesi çalışıyorum

Ben haftada 72 saat civarı çalışıyorum ortalama bir hollandalı en baba 40 saat civarı...

Bir de iki ülkenin kişi başına düşen milli gelir ortalaması farkı var hiç girmiyim bu konuya...

O hollandalının çalışma şartlarında ben çalışıyor olsam muhtemelen arabayı komple söküp yeniden toplardım... o garajın da en kralını kendim yapardım... hatta abartıp arabanın yağını, yakıtını bile kendim üretirdim bi şekilde...
  • Sonra ağlarlar iş yok diye... sanayiye işi düşenin allah yardımcısı olsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mümkün mertebe internetten araştırın kendiniz yapın avrupalılardan neyiniz eksik hepsi evlerinde tesisatçı, garajlarında oto tamircisi, bahçelerinde bahçevan.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • azaz06 kullanıcısına yanıt
    Demekki bende avrupali gibiyim agir is olmadiktan sonra sanayinin önunden gecmem

Agir isten kastim torna vs

• Büyük çoğunluğu kabasaba adamlar.böylelerine gıcık oluyorum.

• Aynen doymuşlar. Nasılsa alacak diyo iplemiyolar. Ben de çok sinir olurum böylelerine

• Moueson kullanıcısına yanıt
    "Of geldi yağlı kuyruk, ne sorunlar vardır şimdi bunda, biraz da abarttık mı bir aylık maaşı bırakır ancak çıkar dükkandan" diye sevindikleri için mi

Cevap yazdığım mesaj silinmiş. "Sanayiye yeni megane ile gitseydin önünde kuyruk olurlardı" mesajına ithafen yazmıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaDMaxiBo -- 17 Temmuz 2018; 23:23:32 >
    internette yağ değişimini araştırırken denk gelmiştim. hollandada birisi yağ değişimini anlatıyor.
    orada hobi garajları varmış. yan yana 5-6 araçlık bir yer her bir yerde araç kaldırma makinası, yağ toplama makinası havalı bijon anahtarı vb. aletler var.

türkiyede ise herşeyimizi hazır istiyoruz. evdeki musluk için bile adam çağırıyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orcnd

internette yağ değişimini araştırırken denk gelmiştim. hollandada birisi yağ değişimini anlatıyor.

Türkiye'de bakım malzemelerini kendin al iscilik 50-70 lira arasında bir ücret verirsin. Zaten verdiğiniz fiyata neredeyse aynı çıkıyor.

• Gold diggers :) kaportacinin bile motoru bi acip bakmasi lazim sanayide. Sirf bu yuzden araba alamiyorum.sifira para yok ikinci elde sanayi tost oluruz diye bulasamiyorum.

• Doğalgaz unitesi su kaçırıyordu,ellemek istemrdim hayati bir sıkıntı olmadın diye,daha önce de iş yaptırdığımız 2 arkadaş geldi,10 dk civarı sürdü sürmedi parça + işçilik 80 tl verdim
  • Genelde çoğu işi uzatır.20 dk lık işi 1-2 saatte yaparlar sonra 2 saat işçilik parası[sm=icon_ohmygod.gif

Sanayinin yanından geçmem.Sırf o yüzden eski BMW alamıyorum.Yoksa çoktan almıştım.Müşteriyi yolunacak kaz olarak görüyorlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: azaz06

mümkün mertebe internetten araştırın kendiniz yapın avrupalılardan neyiniz eksik hepsi evlerinde tesisatçı, garajlarında oto tamircisi, bahçelerinde bahçevan.
    avrupalıların ucuz ekmek patates soğan sorunları yoktur belki. zamanları çoktur

Bahçem veya da müsait yerim olsa inanın bende yaparım ama bu düzen bizi apartman dairelerine mahkum etti... Arabamızı caddelere park ediyoruz çoğu garaj olan apartman sakinleride adamlar uğraşmiyor kim girip çıkacak içeri diye umursamiyorlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben İstanbulda en sakin bölgelerden birinde yaşıyorum aynı durum. Kartal sanayisi için istisna söyleyeyim çok güzel ilgilenen ustalar var fakat Tuzlada bir tane esnaf olmaz mı arkadaş

• Bak amcanın karısının kuzeninin damadı olsun o gittiğin usta, seninle nasıl ilgilenip kısa yoldan yolluyorlar.Sanayi denilen mekan, yabancı müşteri gondikleme yeri oldu 2010'dan sonra.

• Yetkili servislere git bakalım ne diyorlar :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: orcnd

Kral o bahsettiğin hollandalının günlük çalışma süresi 6 saat benimki 12 saat...

Üstelik birçoğumuz gibi ben de cumartesi çalışıyorum

Ben haftada 72 saat civarı çalışıyorum ortalama bir hollandalı en baba 40 saat civarı...

Bir de iki ülkenin kişi başına düşen milli gelir ortalaması farkı var hiç girmiyim bu konuya...

O hollandalının çalışma şartlarında ben çalışıyor olsam muhtemelen arabayı komple söküp yeniden toplardım... o garajın da en kralını kendim yapardım... hatta abartıp arabanın yağını, yakıtını bile kendim üretirdim bi şekilde...

• 9FiestaM6 kullanıcısına yanıt
    Bizde o tarz yerler yok ama zaman-mekan müsaitse sıfır işçilikle çoğu işi halledebilirsiniz.
    Özellikle piyasada az bulunan bir araçla sanayiye girdiğinizde kaputtaki logoyu gören adam kafadan %50 artırıyor fiyatı. Dışarıda herhangi bir araba için bakımı, radyatör suyunu değiştirmeyi falan ucuza kapatırsınız eğer parçaları kendiniz götürürseniz. Ama adam mesela volvo logosunu görünce hemen "ama volvo abi" moduna giriyor. İşçilik sebepsiz yere artıyor. Arabanın işçiliği isterse hyundai'den basit olsun. Yine değişen bir şey olmuyor.

Son iki senede işçilikten ve parça alımındaki kazıklamadan kurtardığım paranın hesabını yapsam herhalde 4-5 bakım maliyetim çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nacker -- 17 Temmuz 2018; 18:33:46 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.