Şimdi Ara

Sanayi esnafının göZünün kalkması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
118
Cevap
1
Favori
11.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 100
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 42 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 392
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 100
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Zampara1234 (3 mesaj) trak76 (3 mesaj) Logan Howlett (3 mesaj) vonderplanitz (2 mesaj) one man one engine (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (47 mesaj) Mobil (47 mesaj) Mini (13 mesaj) Uygulama (11 mesaj)
  • @
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1412 Mesaj
    Senelerdir İstanbul - Ankara sanayilerinde çok bulundum halen daha her sıkıntımda sanayilerdeyim..
    Gel zaman git zaman birazda işimin vermiş olduğu çevreden ötürü çok insan tanıdım bu ortamlarda..
    Mesele şu; Sahip olduğunuz marka ve modeli ustanız ne kadar tanıyor? Ne kadar süredir bu marka ve model ile uğraşmış? Ve ustanız parçayı sizin tedarik edip gelmenize, sadece yapacağı işçiliğe fiyat vermesini biliyor mu?
    Bu soruların cevabını biliyorsanız sorun olacak bir şey yok..
    Servislerin motoru 7 bin tl ye indirmeye çalıştığı sorunları 300 TL ye halletmişliğim var benim bu sanayilerde..
    Bir salıncak bir rot başı değişimi için 2 bin tl çeken servislerin kahrını parası olan çeker olmayan ustasına gider 200 tl ye çözer..
    Çevreniz olacak referansınız olacak adamınız olacak bu işler Türkiye'de böyle yürür.
  • Er
    7 Mesaj
    Beş parmağın beşide bir olmuyor.
    |
    |
    artık yapılacak şey facebook ya da forumlarda o aracın ya da modelin gruplarına üye olmak gerek
    orada usta tavsiyesi sorduğunuzda bir kaç isim alırsınız
    ben ustayı bu şekilde buldum
    10 yıl yetkili serviste çalışıp kendi yerini açmış
    çok dürüst işinin ustası bir adam
    bir şey sorduğumda "oohoo bu 1 sene kadar gider şimdi değişmeye gerek yok" tarzı yaklaşımı vardır
    biraz araştırın soruşturun doğru ustaya ulaşabilirsiniz
    |
    |

Orijinalden alıntı: kral100

Mersin silifke ilcesinde 4 lastikci gezdim lastik basinc sensorunu janttan janta aktaracak adam bulamadim.En son birine rica minnet basinda durup uyararak zar zor yaptirdim.Sadece on lastiklere balans yapti arka lastiklerde balansa gerek yokmus.Birde agiz birligi etmis gibi iyi lastikci fiyati cekiyorlar.Zorunlu olmadigi muddetce buraya yolunuz duserse lastik bile degistirtmeyin bunlara.
    Ustam Bende Iki Yil once Silifke Tasunda Bulundum Allah Herkesi Oralarin Esnafindan Korusun Mersine Kadar yaklasik 90 km gidin ama aracinizi Ordaki KEKOLARA elletmeyin Hele Sezonunda Bide BALIK yemeye Kalkmayin Cok Fena Operler Benden Soylemesi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Çok değil daha 2 gün önce cumartesi günü aracın kliması için gittim. Kompresör devreye girmiyordu. Klimacı elektrikçiye götür baksın dedi bende varmı tavsiye edebileceğin bir elektrikçi dedim ve beni bir oto elektrikçiye yönlendirdi. Tavsiye üzerine götürdüğüm oto elektrikçi kompresör devreye girmiyor söküp bakmak lazım dedi ve en az 800 TL fiyat çıkar dedi. Tam kompresörü sökmeye başlayacak tesadüfen bir arkadaşımı gördüm. Durumu anlattım onun bir akrabası varmış istersen gel birde o baksın dedi ve arabayı yaptırmadan aldım ve arkadaşın akrabası olan oto elektrikçiye götürdüm. Kompresör bozuk değil sigortası atmış ve 50 kuruşa bir sigorta aldım problem çözüldü. Şans eseri arkadaşı görmeseydim 50 kuruşluk iş için en az 800 TL para verecektim.
    Yetkili servise gitmem, arabamın servis geçmişi bile yok. Örnek vereyim Hyundai marka aracımın klima gazı azaldı, yetkili servise gideyim de halletsinler dedim aradım telefonla marka model yıl bilgisini verdim bir gaza 1.500 TL istediler şaka değil. Gittim sanayiye uygun başlıklar ile dolum yaptılar 150 TL.
    Para kolay kazanılmıyor, referans ve öneri ile tanıdıklar edinmek iyidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Çavuş
    62 Mesaj
    İşin özü şu;eğer sanayide çok iyi bildiğiniz tanıdığınız güvendiğiniz biri yoksa sakın ola sakın uzak durun.Ha bunu söylerken servisleride övmüyorum onlarda bize karun muamelesi yapıyorlar.
    Aracımı 0 km aldığım için garantisi bozulmasın diye bakımlarını yetkili serviste yaptırıyorum.Biliyorum ödediğim rakam piyasanın tam iki katı.Öyleki bildiğiniz cam suyunun 1 litresine 20 tl. yazıyorlar(piyasada 5 litresi 10tl).Bu sene geldi başıma iki tane balata değişimine 750 tl istediler.Arkadaşın tanıdığı sanayici bir abimiz 150 tl. halletti.Onun için al birini vur ötekine....
    |
    |

Not: istisnalar kaideyi bozmaz

|
    |
    işlerini iyi yapmıyolar.
    işini iyi yapan sanayi ustaları var fakat onlarında önünde araba kuyruğu var.
    markalaşmış büyük oto servisleri tercih edilebilir fakat denemek lazım onlarda bile yanlış var.
    önceden bakkallarda böyledi a101 bim geldi bakkallra kimse uğramaz oldu
    keske böyle büyük işini ucuz ve hakkıyla yapan büyük servisler gelse de insanlar bu sanayideki insanlara iş yaptıramasa...

Bizim burada sanayi var adama daha sorunu söylemeden tamam abi yaparız abi ederiz abi başlıyorlar bir tane usta yok bir ara aynı adama götürdük renault europa araba vardı o zaman subap ayarı çekilecekti dünyanın parasını verdik aldık yolda giderken araba hararet yaptı sağa çektik bir tane küçük plastik parça var onu takmamış telefonu açtık böyle böyle diye ben bu saatte gelemem oraya koyun arabayı yok çekici çağırın getirin dükkana yarın bakarım işim olmazsa falan ana bacı sövüp kapatmıştık. Kayseriliyim ben aynı arabayla kayseriye gittik istanbulda 400 lira dedikleri işe 50 lira aldılar üstelik iç dış yıkama yapıp teslim ettiler. Esnaflık budur.
    |
    |
    Megane varken sanayi ustaları sayesinde otomobil işinden nefret eder duruma gelmiştim. Sıfır Corolla aldım. Hem Corolla olması, hem yeni olması hem de sürekli serviste yaptırmam nedeniyle keyifle yolculuk yapıyorum. Sanayiden fiyat alıp servise gidiyorum, genelde 200-300 TL fark oluyor en fazla. O paraya riske girmeye değmez. Ülkedeki çer çöp araçların yarısı süper becerikli ustalarımız sayesindedir.

|
    |
  • Yüzbaşı
    522 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: SiZoFReN_07

Çok değil daha 2 gün önce cumartesi günü aracın kliması için gittim. Kompresör devreye girmiyordu. Klimacı elektrikçiye götür baksın dedi bende varmı tavsiye edebileceğin bir elektrikçi dedim ve beni bir oto elektrikçiye yönlendirdi. Tavsiye üzerine götürdüğüm oto elektrikçi kompresör devreye girmiyor söküp bakmak lazım dedi ve en az 800 TL fiyat çıkar dedi. Tam kompresörü sökmeye başlayacak tesadüfen bir arkadaşımı gördüm. Durumu anlattım onun bir akrabası varmış istersen gel birde o baksın dedi ve arabayı yaptırmadan aldım ve arkadaşın akrabası olan oto elektrikçiye götürdüm. Kompresör bozuk değil sigortası atmış ve 50 kuruşa bir sigorta aldım problem çözüldü. Şans eseri arkadaşı görmeseydim 50 kuruşluk iş için en az 800 TL para verecektim.
    Şu olaylar resmen ölümden dönmek gibi, vampirin kan emmesinden farkı yok...

Bir de siz para verdikçe aşka gelirler, dudaklarının kenarları ıslanırken gülümsemeye başlarlar İşin ilginç kısmı o an söyleyecek bir lafınız da yok o hafif karakterli şahıslara...

|
    |

• Yüzbaşı
    704 Mesaj
    Sanayide düzgün usta aramak samanlıkta iğne aramaktan daha zor

|
    |
    Efeuyguns33

Sanayide iyi ustada var ama çok nadir iyisini bulursan çok iyi diğer dolandırıcı tiplere bulaşırsan baya paran gider

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1144 Mesaj
    Bunlar iyice aştı kendini bi abimde egea vardı. Sis farı taktıracaktı sanayi 750 TL yetkili servis 800 TL istemiş. Arada işçilik farkı var servis yaptığı her işten mesul ve garantili yaptıkları her iş ve malzeme

Geçende aracımın subaplarını yaptırdım sanayide, yetkili servise bakıma gitmiştim kadın işçilik olarak aynı parayı istedi sadece malzeme konusunda fark oluyor ondada servisin taktığı gibi hiçbiri olamaz.

|
    |
    Baskı balatayı değiştirdim daha kötü oldu debriyaj kazık gibi. Geri gittim bu normal deyince direk sanayiyi terk ettim olan benim 3bine oldu. Haram ettim. Sanayide ki esnafın yüzde 90ı sahtekâr. Sıfır araba aldım şükür kurtuldum hırsızlardan. Allah sanayiye düşene yardım etsin bütün iller aynı. Baskı balata olayı sadece birtanesi daha onlarca sayabilirim

|
    |
    |
    |

Orijinalden alıntı: fbilker1907

Senelerdir İstanbul - Ankara sanayilerinde çok bulundum halen daha her sıkıntımda sanayilerdeyim..
    Gel zaman git zaman birazda işimin vermiş olduğu çevreden ötürü çok insan tanıdım bu ortamlarda..
    Mesele şu; Sahip olduğunuz marka ve modeli ustanız ne kadar tanıyor? Ne kadar süredir bu marka ve model ile uğraşmış? Ve ustanız parçayı sizin tedarik edip gelmenize, sadece yapacağı işçiliğe fiyat vermesini biliyor mu?
    Bu soruların cevabını biliyorsanız sorun olacak bir şey yok..
    Servislerin motoru 7 bin tl ye indirmeye çalıştığı sorunları 300 TL ye halletmişliğim var benim bu sanayilerde..
    Bir salıncak bir rot başı değişimi için 2 bin tl çeken servislerin kahrını parası olan çeker olmayan ustasına gider 200 tl ye çözer..
    Çevreniz olacak referansınız olacak adamınız olacak bu işler Türkiye'de böyle yürür.
    Motoru 7 bin liraya indirmek deyince aklıma şu caps geldi.

|
    |

• Teğmen
    225 Mesaj
    Çevremde birkaç kez sanayiye gidip de filtreleri değişen, aynı marka akünün eskisini takan bunun gibi olaylar yaşayan arkadaşlarım var mahkeme mahkeme gezdiler. Yani eğer tanıdık yoksa, bilindik bir yer yoksa sanayiye gitmeyin eğer tanıdıksa çok uzaktaysa uzağa gidin en azından içiniz rahat olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Sohbet
Canlı Tv izle
bankalar.org
Cancer Clinical Trials
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,641
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.