Şimdi Ara

Sanal Soğutuculu Ekran Kartına Fan Takmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, benim amd r5 230 ekran kartım var sistemim oldukça eski bende 1 yıl kadar beni idare etmesi için anakartımın el verdiği max donanımlara çıkardım. Şimdi benim r5 230 ekran kartımla dün Tomb Raider Survival Edition(2013) oynarken normalde 10-15 fps alırken o.c yapıp bellek ve çekirdek değerlerini sona dayadım. Ekran kartı derecesi 75-70 arası sabitti. Bunu düşürmek için eski ekran kartının üstündeki fanı r5 230'a takmak istiyorum. R5'in üstünde aşağıda ki gibi bir sanal soğutucu var bunu sökmeli miyim? Yoksa üstüne mi bir şekilde yapıştır malıyım? Herhangi bir düşüş etkisi gösterir mi?

Sistemim:
    •Asus P5GC-MX Anakart
    •2x2 4Gb DDR2 667Mhz Ram
    •İntel Core 2 Duo E8400 3.0 Ghz İşlemci
    •Msi R5 230 1Gb DDR3 Ekran Kartı

Ekran Kartı ve Pasif Soğutucusu:

Sanal Soğutuculu Ekran Kartına Fan Takmak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memorix -- 29 Temmuz 2018; 9:26:57 >

• Başlığı okuyunca "sanal soğutucu ne lan" dedim.

Meğer pasif soğutucuymuş

Aktif soğutma; heatsink (ısı emici blok) + fan ile sağlanır.
    Çok ısınmayan parçalar için sadece heatsink kullanılarak pasif soğutma yapılabilir.

OC yaptıysanız pasif soğutma yeterli gelmeyebilir. Üzerine bir fan takabilirseniz iyi olur. Eski kartınızın soğutucusu bu karta uyarsa, komple değiştirebilirsiniz. Uymazsa, heatsink üzerine küçük bir fan tutturmaya çalışın.

Ekleme: Soğutucuyu değiştirseniz de değiştirmeseniz de, termal macunu yenilemeyi unutmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ehhalil -- 29 Temmuz 2018; 14:43:50 >
  • Eski karta ait Heatsink büyük ihtimalle vida delikleri sebebi ile oturmayacaktır.İster eski kartın fanını mevcut kartınıza takın ki ekran kartının üzerinde fan için güç çıkışı var ise tabiki.Bana kalırsa hiç uğraşmadan 8cm lik bir egzos fanı alıp molex ile soğutucu bloğun üstüne ister bağla ister 502 ile hafifce tuttur.Biraz ses artışı olabilir egzos fan sonuçta.Lakin ısıda gözle gözülür bir düşüş hissedebilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.