Şimdi Ara

sanal para sistemi içten içe nasıl çökecek !!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • sanal para sistemi içten içe nasıl çökecek !!!

teorik olarak merkeziyetsiz bir sistem ortada dolanıyor.

tüm olay ekran kartlarının ram alanı dediğiniz sınırlı bir alan içinde tüm olay olup bitiyo

sanal para şifreli paketlerin anahtarının bir sonraki paketin içinde olması üzerine bir sistem

teorik olarak tüm paketlere sahip olunmadan hangi pakette ne var bunu asla öğrenilemez

bu açıdan düşünülürse sistem belli bir süre sonra yeni çatallamalara giriyor.

bu çatallamalar kazançı yükseltiği gibi işlem yükünüde artırıyor.

yani ihale büyüyor. ortaya çıkacak inşaat alanı ve inşaat haliyle büyük olunca

bundan elde edilecek olan vadedilen kazançta büyüyor. sistem bu temel üzerine prim yapmakta

yanlız burada şöyle bir durum var ki ! sistem bir noktadan sonra aşırı büyümesi

çok güçlü bir işlemci istemesi anlamına gelecek bu noktada

merkeziyetsiz sistem anca ultra güçlü quantum bilgisayarlara işi devredecek noktaya gelecek

yani ortada merkeziyetsiz bir sistem felsefesi yok olacak

veya işlene veri miktarı o kadar çok artacak ki !

eninde sonunda 100 tane yük vagonu olan bir tren gibi

vagonların hepsi bir birinin kapı şifrelerini taşıyor

ve bir gün vagonlardan biri olası bir veri kaybına uğradığını düşünürseniz

karşınızda hiç bir zaman kapıları açılamayacak bir yük treni vagonlarıyla karşılacacaksınız.

bu olay tüm dünyanın veya dünyanın yarısının elektriğinin kesilmesine sebep olabilecek bir olay

olası bir 3. dünya nükleer bomba atıldığı anda yüksek manyetik şok galgası tüm sistemleri resetlemesi

veya olası güneş parlaması gibi bir olayla olabilir.

özetle kripto paralar bir saatten sonra açılmayan bir sisteme dönüşecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DH Anonim -- 23 Mayıs 2022; 7:43:44 >

• aslında insanlar bu işin teknolojisiyle ilgilenmiyor, borsa kısmıyla ilgileniyor. bir piyasa oluştu ve işlem hacmi ciddi boyutlarda. bana göre bu saatten sonra kriptografi tarafı bitse bile borsa tarafı devam eder. ortada meşrulaşmış bir sanal borsa var. bu yüzden ben artık "sanal para" ile blockchain i ayrı tutuyorum. ve dediğiniz gibi bir sonuç çıktığında o gün bu ikisi tamamen ayrılacak.

• Bahsettiğiniz çok güçlü sistemler sadece proof of work için geçerli. Mining dediğimiz olay pow consensus algoritmasında oluyor. Proof of stake, proof of authority, proof of history vb consensuslar'da var. Bunlar için bahsettiğiniz yüklü işlem gücü gerekmiyor. İsimlerinin consensus olması zaten sistemin tek bir state'i olması ve bunun herkes tarafından aynı şekilde görülmesi. Yani veri kaybı pek mümkün değil.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.