Şimdi Ara

Sanal dünyanın karanlık yüzü 'Hackerlar' özel belgesel

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
6
Favori
3.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Norton tarafından hazırlanan ve izleyicisini dünyanın en tehlikeli hackerlarının karanlık dünyasına kısa bir yolculuğa çıkartan bu özel belgeseli sizler için Türkçe alt yazı ekleyerek yayına veriyoruz. 

• Seyir açısından güzel belgesel olmuş, keyifle izledim.

Ancak gerçeği yansıttığını düşünmüyorum. "Sürekli tehlikedesiniz, her an hacklenebilirsiniz" mesajı verilmeye çalışılıyor. Belgeseli hazırlayan firmanın Norton yani "anti-virüs, sanal güvenlik" şirketi olduğunu düşünürseniz demeye çalıştığımı daha iyi anlarsınız.

Bu arada hacker deyince bizim üstadı anmasak olmaz. Öyle tepeden tırnağa fiber döşenmiş yerde herkes hacker olur. Önemli olan Türkiye gibi dial-up'tan hallice bağlantısı olan ülkelerde hacker olmak.
    dostum iyi diyorsunda piratebay ın kurucusunun haline bak
    http://i.imgur.com/kdNOe5u.jpg
    demem o ki bu işler düzgün evde oturmaya bakmıyor nereden ne çıkacağı belli olmaz :) benim evi ele alalım ev eski dışardan görsen belli eski olduğu ama bende de fiberin babası var kitabın kapağa bakmıyacaksın biz nelerini gördük hey gidi

o değilde hep hacker olmak istemişimdir, gittik inşaat mühendisi okuduk. bileydim yazılım falan okurdum gitti gitti..
  • Sanal dünyanın karanlık yüzü 'Hackerlar' özel belgesel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi interwap -- 30 Haziran 2015; 7:44:15 >
  • çok iyi

• Bu kadar ergen arkadaşlarla dolu bir sitede böyle bir video çok özendirir
  • Bir de bilinmeyenleri var.

• Seyir açısından güzel belgesel olmuş, keyifle izledim.

Ancak gerçeği yansıttığını düşünmüyorum. "Sürekli tehlikedesiniz, her an hacklenebilirsiniz" mesajı verilmeye çalışılıyor. Belgeseli hazırlayan firmanın Norton yani "anti-virüs, sanal güvenlik" şirketi olduğunu düşünürseniz demeye çalıştığımı daha iyi anlarsınız.

Bu arada hacker deyince bizim üstadı anmasak olmaz. Öyle tepeden tırnağa fiber döşenmiş yerde herkes hacker olur. Önemli olan Türkiye gibi dial-up'tan hallice bağlantısı olan ülkelerde hacker olmak.
    Sanal dünyanın karanlık yüzü 'Hackerlar' özel belgesel
  • Güzel olmuş belgesel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bune ya :P MR.ROBOT u izleyin.

• En iyisi gideyimde bir Antivirüs programı alayım..

Not:Almadı.
  • bedava yazan sahte dondurma çubuğu üreten ve geçen günlerde dünyanın en fazla aranan hackeri bir Türk olan milletiz Romanyalılar halt etmiş :) hatırlıyorum afrikada bir ülkede bankaya giren 2 kişi herkesi hipnotize etmiş ve bankadan milyonlarca dolar çalmıştı, tabi ki Türkmüş onlar da :)

• 3 tip hacker var. Siyah,beyaz,gri.İyi,kötü ve ikisinin karışımı olanlar.
    Herkesin bildiği gibi savaşlar artık sanal alemde.İstihbarat en büyük silah.
    Virüs-Antivirüs ilişkisine bakarsak,Hacker-Antivirüs şirketlerinin bağlantılı olduğunu görürüz.
    Çoğu kişi hasta olmadan ilaç kullanmaz.Hasta olduktan sonrada ilaçtan kurtulamaz.

Aklıma farklı bir örnek geldi kuş gribi diye bir virüs icat ettiler.(Sözde)
    O kadar kümes canlısı katledildi.
    Hangi ülke hatırlamıyorum elinde kalan aşıları Türkiye ye kaktırmıştı.
    Akıllı olanlar çok olduğu bir ülke 3.dünya ülkesine nasıl kaktırırız olayını çok iyi başardı.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aslında Hacker'lar 9 grup olarak görülür. 3 sayısı çok kısıtlı kesim kullanır. Kitaplar ve makaleler de bunun daha fazla olduğunu görebilirsiniz. Birden çok hacker tipi vardır. Kısaca sizlere kendi yazımla açıklamaya çalışacağım.

1-) White hat : Güvenlik taramaları yaparak bireyleri kişileri bilgilendirirler, *zarar vermezler. Kişisel veya kurumsal olarak çalışabilirler.

2-) Black hat : Güvenlik açıklarını kullanarak sistemlere sızma ya da sistemleri kullanılamaz hale getiren *zarar veren hacker tipidir.

3-) Grey hat : Duruma göre beyaz ya da siyah gibi davranan hacker türüdür. Sistemlere sızar ve bilgileri toplayıp satabilirler. Ya da çaldıkları bilgiler karşılığında ücret isteyebilirler.

4-) Elite hacker : Güvenlik açıklarını ilk bulan hacker türüdür. Bu hackerlar en üst düzey ve medya tarafından tanınan insanlardır.

5-) Script kiddie : Hazır yazılmış botnet ya da benzeri hack araçlarıyla hack yapan grup.

6-) Neophyte : Noob ya da çaylak dediğimiz grup. İsminden de anlaşılacağı gibi fazla bilgisi olmayan kişiler.

7-) Blue hat : Mavi şapkalılar firmalarda çalışır ya da kendilerine özel şirketleri olur. Bu hackerlar sadece bug ve sistem kararlılık testleri yaparlar.

8-) Hacktivist : Siyasi amaçları uğruna hack çalışmaları yapan grup veya kişilerdir.

9-) Organized criminal : Bu grup ise çeteler, organize suç örgütlerini kapsayan hacker grup türüdür.

Computer Security Principles and Practice 3rd Edition kitabına göz gezdirebilirsiniz. Tam anlamıyla hacker odaklı olmasa da güvenlik anlamında memnun eder.
  • Bu nedir ya sokaktan geçenleri toplayıp belgesel yapmışlar aynı şeyi bir kamera ve mahalledeki çocuklar ile bende yapardım :D hacker dedikleri hepside lamer anasını satayım daha kıçlarına alacak donları yok haftada 4500-5000 dolar kazanıyorduk diyor yaşadığın yere bak önce lamer bozuntusu tavan akıyor :D

• dostum iyi diyorsunda piratebay ın kurucusunun haline bak
    http://i.imgur.com/kdNOe5u.jpg
    demem o ki bu işler düzgün evde oturmaya bakmıyor nereden ne çıkacağı belli olmaz :) benim evi ele alalım ev eski dışardan görsen belli eski olduğu ama bende de fiberin babası var kitabın kapağa bakmıyacaksın biz nelerini gördük hey gidi

o değilde hep hacker olmak istemişimdir, gittik inşaat mühendisi okuduk. bileydim yazılım falan okurdum gitti gitti..
  • O deilde ne tür bi hacker beni işe alın diye nasaya mail yollarki,bide amerikalılar saf diyor

Yalnız romanyadada adalet bizimki gibi anlaşılan adam 2 e-posta hesabı hackledi diye 2 dilim baklava çalan kadar hapis yatarken,herşeyleri hackleyenler dışarda geziniyo.

Herşeyi hackleyen adam ne güzel anlatıyo öyle pazardan elma,armut,yarı kiloda patlıcan aldım der gibi

Birde Amerikalılara uyarı yapmışlar önümüzdeki yıllarda dikkatli olun başınıza çok felaketler gelecek diye acaba bizimkilermi yönetmeye başlıyacaklar dedim bi an

Sondada Ateş ve Buz ile Game of Thrones'a hafif dokundurmuşlar sanki,bir yerdede paralel filan dediler yuh ordadamı var yav dedim,kesin bizden çalmışlardır suçu atacakları yeri
  • ThEnD© kullanıcısına yanıt
    Oha adam bildiğin scooby doo daki shagymiş,vay be kurucuya bak
  • quote:

Orijinalden alıntı: redoracle

Oha adam bildiğin scooby doo daki shagymiş,vay be kurucuya bak

aynen bi scooby eksik
  • Belgesel benim fazla ilgimi çekmedi açıkcası. Nedeni ise belgeseli hazırlayan grubun Norton olması olabilir. İşin içerisine ticaret girince bu tarz videoları araştırmadan güvenmek pek mümkün değil.

Romanya ve diğer adı geçen içerisinde lisanslı antivirüs-spyware-firewall kullanım oranını araştırmak gerek.

Norton bu video ile Romanya pazarında yakalayamadığı satış grafiğini yakalamayı hedefliyor olabilir.

Resmen reklam filmi gibi olmuş. "daha çok daha çok daha çok güvenlik yazılımına ihtiyacınız var" diyor belgesel... Belgeseli yapan ise güvenlik firması...

Symantec (norton) en çok güvendiğim kullandığım birinci sıradaki güvenlik yazılımıdır. Fakat belgeselin gidişatı ve kullanılan anahtar sözcükler böyle düşünmeme sebep oldu...
  • Bunlar hacker değil ki bildiğiniz craker

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.