Şimdi Ara

## sanal bellek ##

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkdaslar bi oyunun demosunu yükledim ve kurdum.ikon masaustune geldi ve çift tıkladım..
    hata veriyo,yeniden dene diyorum yine aynı hatayı veriyo
    sag alttada sanal bellek cok dusuk diye bi uyarı çkıyo aynı zamanda
    nası halledicem arkadaslar yardımlarınızı bekliyorum..teşekkürler

• Bilgisayarım özelliklerinden gelişmişe gir. Sonra performans ayarlarından gelişmişe gir. Buradan sanal bellek ayarlarını yap. 1 gb verebilirsin mesela..
  • Denetim masası/sistem/gelişmiş- performans-ayarlar/gelişmiş-sanal bellek-değiştir/sistem yönetimli boyutu işaretle ayarla yı tıkla tamam tıkla çık sonra makinanı restart et
  • hdd de yeterince yer var mı?mesela 1 gb gibi..
  • ya arkadaşlar bu sanal bellek ayarlarını kafamıza göre artırmamız problem olmaz dimi
  • hiçbir problem olmaz ama düşürürsen problem olabilir. Tabi şunu unutma ki sanal bellek miktarını ne ayarlarsan kullanılsa da kullanılmasa da diskinden o kadarlık alanı ayırır windows. Bu alanı sen kullanamazsın. Yani diskinde yer olup olmadığını kontrol et ayarlarken.

Fazla tecrüben yoksa ben de Symmetrical'a katılıyorum. Sistem Yönetimli Boyut seçeneği ile topu XP'ye atabilirsin. Sanal bellek gerektikçe diskinde yer olduğu sürece kendisi arttırır boyutunu.
  • quote:

ayarlar/gelişmiş

quote:

Orjinalden alıntı: Symmetrical

Denetim masası/sistem/gelişmiş- performans-ayarlar/gelişmiş-sanal bellek-değiştir/sistem yönetimli boyutu işaretle ayarla yı tıkla tamam tıkla çık sonra makinanı restart et

klay gele..
  • bak arkadaşım tam olarak anlatıyım
    mesela 512 md ramin var diyelim sanal belleğin minumum miktarını 512*1.5=768 olarak ayarlıcaksın
    en büyük miktarınıda 768*2=1536 olarak ayarlıcaksın en ii performans bu
  • optimal sanal bellek:
    en dusuk: RAM x 1.5
    en yuksek: RAM x 3 tur
  • en yüksek ramin 2,5 katı vermelisin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.